Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-05-2017, 13:51 
Offline

Rejestracja: 11-05-2017, 06:45
Posty: 5
Suzuki: XL7 3,6 V6
Witam forumowiczów,
posiadam hamerykański wehikuł Suzuki XL7 z 2007 r. i mierzę się z następującym problemem:
pali się kontrolka silnika, w warsztacie podpinają komputer i widzą błędy: m.in. rozrząd. Jednak błędów tych nie da się skasować (wyskakuje błąd komunikacji). Oprócz kontrolki check pali się też ostrzeżenie o złym ciśnieniu w oponach, ale serwisant nie może w ogóle podłączyć się do tego systemu (do silnika owszem, ale jak widać też nie do końca).
Nadmienię, że w ustrojstwie diagnostycznym moja karoca normalnie występuje. Serwisant doszukuje się wstępnie usterki elektronicznej.
Czy ma rację, czy problem leży po stronie serwisu ?


Na górę
Post: 14-05-2017, 07:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witaj, na odległość nikt nie odpowie ;-) jeśli jesteś z okolic Pszczyny zapraszam - nie mam problemów z diagnostyką tego samochodu.

pozdrawiam


Na górę
Post: 14-05-2017, 16:55 
Offline

Rejestracja: 11-05-2017, 06:45
Posty: 5
Suzuki: XL7 3,6 V6
Niestety to trochę daleko. Dzięki za odpowiedź, spróbuję na razie lokalnie, a jeśli nic z tego, to się zgłoszę. Gdyby ktoś znał serwis na Dolnym Śląsku, dla którego to auto nie jest dziwolągiem, usilnie proszę o namiar.


Na górę
Post: 15-05-2017, 06:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Jeśli masz błąd rozrządu,to prawdopodobnie łańcuchy rozrządu do wymiany...Częsty problem w tych silnikach,nawet na forum taki temat się przewijał.

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
Post: 15-05-2017, 21:43 
Offline

Rejestracja: 11-05-2017, 06:45
Posty: 5
Suzuki: XL7 3,6 V6
Kompletny rozrząd w Suzuki wyceniono mi na 6900 pln. Zastanawiam się czy nowy oryginalny łańcuch rozciągnie się równie szybko jak fabryczny?

Czy ktoś wie coś o częściach stąd (AC DELCO): http://www.usauta.pl/index.php?cPath=1611:1639:2751

Gdzie można dostać części od GM, które podobno pasują a są tańsze ? No i tu znów pytanie o trwałość.

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.


Na górę
Post: 07-06-2017, 08:16 
Offline

Rejestracja: 16-12-2013, 16:17
Posty: 2
Lokalizacja: Kiełczów, Wrocław
Witajcie,
Własnie wróciłem z podobną diagnozą (łańcuch rozrządu) z serwisu. Zdiagnozowali to we Wrocławiu na powstańców śląskich - japan serwis. Po krótkiej walce z komputerem serwisowym, udało sie zaczytac błędy i kasowanie tez działało. Wiec jak coś to możesz spróbować tam.

Dajcie znać jak wymiana tego rozrządu poszła cenowo. Na co zwrócić uwagę?


Na górę
Post: 18-06-2017, 14:05 
Offline

Rejestracja: 11-05-2017, 06:45
Posty: 5
Suzuki: XL7 3,6 V6
A więc tak. Za same łańcuchy z Suzuki PolMotors zapłaciłem 1700 zł. Wymiana napinaczy nie była konieczna. Napinacze, podobnie jak zawory hydrauliczne przy kołach wałków rozrządu miałem zaszlamione i po przeczyszczeniu zaczęły działać jak trzeba. Elementy te mogły być przyczyną szybszego rozciągnięcia łańcuchów, które były wydłużone o jakieś pół cm. Wszystko ma zapewne związek z olejem, który przepracowany może zatykać te wszystkie hydrauliczne ustrojstwa w rozrządzie, co z kolei niszczy łańcuch i tak z natury delikatny.
Rozrząd wymienił mi user 'drysiek' w Pszczynie, którego pozdrawiam i serdecznie polecam każdemu, kto ma problem z tym motorem. Robota kosztowała odczuwalnie mniej niż krzyknął jeden z serwisów amerykanów, który notabene nie widział wcześniej takiego samochodu.
Po wymianie błędy nie powracają, a motor pracuje bardzo dobrze.
Co do porządnej diagnostyki komputerowej (wszystkich systemów auta, nie tylko silnika) we Wrocławiu jest to wciąż dla mnie zagadka. Błędy komputera wtryskowego mogę sprawdzać i ew. kasować sam poprzez zwykłego elma za 20zł i aplikację Torque na telefonie. Cdn

Acha, wymień ten rozrząd jak najszybciej, bo jak przeskoczy to tłoki pierdykną w zawory i będzie kaplica. Tyle od laika.


Na górę
Post: 23-11-2017, 22:24 
Offline

Rejestracja: 23-12-2015, 16:36
Posty: 47
Witam. Czy posiada ktoś schemat jak wymienić rozrząd? Jak ustawić górę a jak dół


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]