Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 716 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26-02-2017, 21:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
k_radek pisze:
I niech teraz ktoś napisze że musieli przyoszczędzić bo inaczej auto by było drogie. Nie, Baleno jest sp.... masakrycznie. Trzeba sprzedać przed upływem gwarancji bo potem z torbami pójdziemy.

@darek1: to skrzypienie miałeś przez cały czas czy tylko na pierwszym/drugim ograniczniku?

Twoje gadanie jest straszne. Przecież każdy inny samochód oprócz Baleno jest idealny i bez wad...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 26-02-2017, 23:01 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 15:44
Posty: 7
Suzuki: baleno
http://allegro.pl/belka-zawieszenia-tyl ... 92981.html

k_radek skrzypienie pojawiło się przy 5000 tyś teraz mam 7500 nie wiem co masz na mysli pisząc na pierwszym/drugimograniczniku.,z tego co widziałem przez chwilę na podnosniku to ocierało z prawej i lewej strony. Cięzko mi uwieżyć ze tulei nie można wymienić, ale aż tak się na tym nie znam, Napewno tego nie odpuszczę , jak się czegoś dowiem to napewno napiszę


Na górę
Post: 26-02-2017, 23:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Belka z linku jest od wersji Elegance.

Wygląda jakby tuleja się posypała, ale to dziwne przy tak małym przebiegu.

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 26-02-2017, 23:37 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witam serdecznie forumowiczów,
@darek1
czy te kłopoty z belką to wada konstrukcyjna, wadliwy montaż, podzespoły wykonane niezgodnie z dokumentacja konstrukcyjną itd....
Analizując zdjęcie i opinie mechaników serwisu będzie konieczna akcja przywoławcza aby usunąć wadę powodującą skrzypienie.
k_radek, jak dotychczas nie mam żadnych problemów z Balusiem, ale od czasu jak czytam Twoje i innych posiadaczy Baleno opisy problemów z jakością, źle sypiam. Całkowicie się z Tobą zgadzam że zakup był nietrafiony i trzeba z tym indyjskim jeździdłem uciekać.
A teraz cóż ?
- producent za wielką wodą /fabryka i magazyny w Indiach/ części też
- należy kupować pojazdy po 1-2 latach produkcji, występujące wady prawdopodobnie zostałyby usunięte
- należało przyjąć, że autko wyprodukowano w Indiach i li tylko na rynek indyjski z serią próbną na Europę /obym się mylił/
- przygody z indyjską firmą TATA niczego nabywców Balena nie nauczyły
- cena wszystkich modeli Baleno, tym kierowali się nabywcy w Polsce
Baleno Premium 08/2016

Przepraszam za ten mentorski ton, sam biję się w piersi, nie przestrzegałem w/w zasad, nie przeprowadziłem poprawnie analizy rynku w segmencie B i C. I jeśli nie mam żadnych kłopotów z Balusiem, to wkrótce będę je miał. I kiedy będę chciał go sprzedać- kto to kupi i za ile?


Na górę
Post: 27-02-2017, 07:58 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 15:44
Posty: 7
Suzuki: baleno
Bastian, belka nie jest z mojego samochodu , ktoś wystawił ją na Allegro i pewnie pochodzi z jakiegoś rozbitka. Zresztą pojawiło sie sporo części z tego modelu do kupienia wystarczy wpisać na Allegro Suzuki Baleno 2016 i pokażą się części.

Steja, czy to wada konstrukcyja tego nie wiem , dopiero w piątek poszło zapytanie z opisem i zdjęciami do SMP. Serwis przyznał że klienci przyjezdzają z tym problemem , ale dopiero w moim samochodzie odkręcili zawieszenie z tulej i wyszło to co na zdjęciu


Na górę
Post: 27-02-2017, 11:59 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
darek1 pisze:
Cięzko mi uwieżyć ze tulei nie można wymienić, ale aż tak się na tym nie znam


Akurat to może być prawda, w "dzisiejszej" motoryzacji zabiegi łączenia elementów w jeden i ograniczanie możliwości wymiany drobniejszych elementów robi się strasznie popularne.

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 27-02-2017, 14:01 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Panowie robi się ciekawie, ale nie ma co demonizować.
Czytając wypowiedzi można mieć wrażenie: "diagnoza brzmi rak".
Jedna jaskółka wiosny nie czyni jak mówi przysłowie.
Sprawa wymaga głębszej analizy więc poczekajmy na rozwój wydarzeń.
Mój baleron jest z września 2016, delikatne skrzypienie na progach zwalniających dało się usłyszeć bardzo rzadko. Przewiozłem z pełnym obciążeniem auto ok.1000 km i nic nie słyszę po dziś dzień. Być może przy tak małym przebiegu (4 tyś.) defekt jeszcze się nie ujawnił.
Tak czy siak trzeba poczekać na informację z SMP.


Na górę
Post: 02-03-2017, 22:34 
Offline

Rejestracja: 04-07-2016, 21:21
Posty: 28
Suzuki: S-Cross Premium
Napisałem w niedzielę do SMP, czy znają skuteczny sposób usunięcia usterki (podesłałem im też filmik nagrany jeszcze w lutym przed poprzednią wizytą w serwisie: https://www.youtube.com/watch?v=yLy1hzCrwC0 - "akcja" w okolicach 17 sekundy).
Otrzymałem odpowiedź, że:

Cytuj:
Dźwięk który Pan opisuje powstaje na połączeniu gum drążka stabilizatora .

Przy wizycie w serwisie należy przesmarować połączenia


Jutro planuję podjechać na myjnię i wypłukać brud z okolic tych gum, przynajmniej na tyle ile mi się uda przy skręconych kołach. Jeśli to nie pomoże, podjadę do serwisu, aczkolwiek wydaje mi się, że nie będę tam mile widzianym gościem - muszę się też udać z S-Crossem i "stukającym" na nierównościach podszybiem.


Na górę
Post: 02-03-2017, 23:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Byłem w serwisie pod tym kątem. U mnie nic się nie ociera na szczęście. Zresztą skrzypienie zniknęło wraz z mrozami

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 03-03-2017, 08:51 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
podobnie jest u mnie, brak efektów wcześniej opisanych


Na górę
Post: 03-03-2017, 15:19 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 15:44
Posty: 7
Suzuki: baleno
Wrócilem właśnie z serwisu myśląc że dostanę jakąś odpowiedz na drażniący mnie temat skrzypienia tylnej belki. Niestety nic z tego , kierownik serwisu w Gdyni rozmawiał z panem Andrzejem Kursa przedstawicielem SMP przedstawiając mój problem , ten obieał się ze mną skontaktować ale jak narazie cisza. Napisałem dzisiaj maila do SMP jeszcze raz wszystko opisując. Skrzypienie co prawda ustało po nasmarowaniu części elementy karoseri i belki. ale martwi mnie to ocieranie bo według mnie to nie powinno tak być .
Pytanko do martinesq i M3ntoR- czy w waszych samochodach odkręcili tylną belkę od karoseri? i czy był widoczny brak farby tak jak na zdjęciu
pozdrawiam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 03-03-2017, 16:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
U mnie podobno tak. Ale jak mówiłem u mnie nie trzeszczy już. Może raz na sto dziur jakoś minimalnie

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 18-04-2017, 15:32 
Offline

Rejestracja: 26-03-2017, 18:46
Posty: 3
Lokalizacja: podkarpacie
Suzuki: Vitara II
P+ w zimie przy temperaturze poniżej 0 skrzypienie na tylnym zawieszeniu przy przejeżdżaniu progów. Powyżej zera OK, ale czytałem że inni też tak mają. Poza tym nic nie dolega - przejechane ponad 7 ty. km


Na górę
Post: 18-04-2017, 19:24 
Offline

Rejestracja: 16-04-2017, 11:38
Posty: 17
Suzuki: BALENO III
Witam mam kilka pytań. Jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne, jakość blach, lakieru. Czy rdzy nie widać, podobno tylna klapa rudzieje pod listwą ozdobną.


Na górę
Post: 18-04-2017, 20:04 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Aż jutro pójdę sprawdzić czy u mnie rudzieje czy nie ;) A w sumie, to co mnie to - żonie rudzieje nie mi :P


Na górę
Post: 19-04-2017, 17:22 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
darek1 pisze:
Wrócilem właśnie z serwisu myśląc że dostanę jakąś odpowiedz na drażniący mnie temat skrzypienia tylnej belki. Niestety nic z tego , kierownik serwisu w Gdyni rozmawiał z panem Andrzejem Kursa przedstawicielem SMP przedstawiając mój problem , ten obieał się ze mną skontaktować ale jak narazie cisza. Napisałem dzisiaj maila do SMP jeszcze raz wszystko opisując. Skrzypienie co prawda ustało po nasmarowaniu części elementy karoseri i belki. ale martwi mnie to ocieranie bo według mnie to nie powinno tak być .
Pytanko do martinesq i M3ntoR- czy w waszych samochodach odkręcili tylną belkę od karoseri? i czy był widoczny brak farby tak jak na zdjęciu
pozdrawiam


Nie byłem jeszcze w serwisie dopiero się wybieram.
Co do pisków to czasami delikatnie słychać na progach zwalniających trzeszczenie gdzieś w okolicach tylnej belki.


Na górę
Post: 19-04-2017, 21:04 
Offline

Rejestracja: 09-04-2017, 20:16
Posty: 2
Suzuki: Baleno
problem odgłosów trzeszczenia dochodzące z tyłu Baleno jak zauważyłem po wpisach użytkowników to nie jednostkowe przypadki. U mnie występuje to samo , zaczęło się przy pierwszych zimniejszych dniach w zimie. Jak tylko zrobiło się cieplej trzeszczenie nie jest tak dokuczliwe. Byłem w serwisie, zdiagnozowano problemy z gumą na stabilizatorze. Uwaga w Suzuki wszelkie części gumowe nie podlegają gwarancji!.
Dzisiaj po dość sporym ochłodzeniu auto trzeszczy ( przy przejeździe przez poprzeczne elementy na drodze) niemiłosiernie. Tak naprawdę to skandal by przy praktycznie nowym aucie pojawiały się tego typu problemy.
Moim zdaniem to wada fabryczna Baleno. Zbyt wielu użytkowników ma podobne problemy i to przy niskich przebiegach.
Uważam, że użyte materiały jak i samo wykonanie Baleno jest bardzo słabe, by nie powiedzieć tandetne.
Być może zależy to też od wersji Baleno lub okresu produkcji. Ja posiadam wersje Premium z okresu sierpień- wrzesień 2016.


Na górę
Post: 22-04-2017, 09:46 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Przy mało komfortowym zawieszeniu, przyczyną sporadycznie występujących trzasków, puknięć, szmerów mogą być luzy - mocowanie koła dojazdowego, zapasowego /szczególnie przy zakupie zewnętrznym i własnej metodzie mocowania/, lewarka, klucza do kół i innych akcesoriów które wozimy we wnęce. Karoseria wszystko przeniesie do kabiny. Temat już osobiście przerabiałem i od czasu do czasu sprawdzam mocowania, mniejsze elementy owijam w folie pęcherzykowatą, gąbkę, wypełniam puste miejsca itd. Jeśli chodzi o przypadki tzw. "ciężkie" prezentowane na forum, to już tylko ASO. Na pracę elementów metalowo - gumowych, gumowych, wykonanych z tworzyw mają też wpływ niskie temperatury / dotyczy trzeszczenia elementów z tworzyw w kabinie/.
Zgadzam się z Przemo38, że użyte do produkcji materiały są niskiej jakości, a wykonanie niechlujne.
Kłania się Made in India.

Premium 08/2016
PS.
Odsyłam też do mojego postu z 26-02-2017, 23.37 nadal aktualny.


Na górę
Post: 26-04-2017, 17:22 
Offline

Rejestracja: 13-09-2016, 15:11
Posty: 14
Suzuki: P+ 1.2
W moim też słychać skrzypienie tylnej belki... gdy usiądę na krawędzi bagażnika (po otwarciu go) i zacznę się bujać :)
Moim zdaniem jeśli to będzie największy problem z baleronami to możemy być szczęśliwi. Jeśli poczyta się np. na samar.pl o akcjach serwisowych innych "wiodących" marek to z Baleno nie jest tak źle. Oby tak zostało. Jeśli chodzi o dostępność części to oczekiwanie dwa czy trzy tygodnie na skrzynię biegów czy inny podzespół należący do części rzadziej wymienianych to nie jest chyba żaden dramat.
Jeździłem dużo Renault Scenic III. Samochód produkowany w Europie, a gdy padł mi rozrusznik oraz komputer (zresztą z powodu kiepskiej jakości usługi serwisowej) to musiałem też czekać dwa tygodnie. Takich "frykasków" chyba żaden serwis nie trzyma na półce.


Na górę
Post: 02-05-2017, 20:28 
Offline

Rejestracja: 08-06-2016, 21:11
Posty: 14
Suzuki: Baleno
steja pisze:
Przy mało komfortowym zawieszeniu, przyczyną sporadycznie występujących trzasków, puknięć, szmerów mogą być luzy - mocowanie koła dojazdowego, zapasowego /szczególnie przy zakupie zewnętrznym i własnej metodzie mocowania/, lewarka, klucza do kół i innych akcesoriów które wozimy we wnęce. Karoseria wszystko przeniesie do kabiny. Temat już osobiście przerabiałem i od czasu do czasu sprawdzam mocowania, mniejsze elementy owijam w folie pęcherzykowatą, gąbkę, wypełniam puste miejsca itd. Jeśli chodzi o przypadki tzw. "ciężkie" prezentowane na forum, to już tylko ASO. Na pracę elementów metalowo - gumowych, gumowych, wykonanych z tworzyw mają też wpływ niskie temperatury / dotyczy trzeszczenia elementów z tworzyw w kabinie/.
Zgadzam się z Przemo38, że użyte do produkcji materiały są niskiej jakości, a wykonanie niechlujne.
Kłania się Made in India.

Premium 08/2016
PS.
Odsyłam też do mojego postu z 26-02-2017, 23.37 nadal aktualny.


Na górę
Post: 04-05-2017, 11:29 
Offline

Rejestracja: 15-02-2017, 15:44
Posty: 7
Suzuki: baleno
witam
po dwóch miesiącach pisania do SMP w sprawie trzeszczenia dochodzącego z tylnej belki została przyznana mi jej wymiana na nową .Czekam tylko na termin w ASO bo belka jedzie z Włoch. Mam nadzieję ze to pomoże i jeden problem będzie z głowy.Czytam o tej rdzy na tylnej klapie i już się boję co bedzie za rok, dwa. W tej chwili rdzy nie zauważyłem ale zaczeła łuszczyć od dołu poniklowana listwa ozdobna tylnej klapy :komandos:


Na górę
Post: 04-05-2017, 12:15 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Dzień dobry,
czy aż taki dobry zobaczymy, póki co w Bydzi leje równo.
Monitoruję autko w zakresie wad jw. i nie stwierdzam korozji pod listwą, ani łuszczenia się pokrycia niklowo-chromowego. Także z zawieszenia nie dochodzą żadne trzaski, stuki itd.
Ale widzę że szykuje się nowy bigos związany z pokryciami powierzchniowymi.
Premium 08,2016, kolor Z9Q


Na górę
Post: 06-05-2017, 09:04 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Trzaski w tylnej belce ustały, już ich nie słyszę na progach zwalniających, rdzy brak w miejscach opisywanych, nie złuszcza się srebrna listwa tylnej klapy. Obserwuję i użytkuję. Dam znać
Premium+ 9/2016


Na górę
Post: 11-06-2017, 22:13 
Offline

Rejestracja: 23-12-2016, 17:19
Posty: 12
Suzuki: Baleno Premium
Kolejne usterki u mnie :
1. Klakson ( wymiana elementu który jest gdzieś pod kierownicą) pomogło na jakiś czas , sygnał który się wydobywa to jakby głos zarzynanego koguta... no i potrafi nie działać w najmniej oczekiwanych momentach.
2. Listwa plastikowa na dachu (są dwie czarne) jedna zmatowiała ,popękała wierzchnia warstwa .
Te upierdliwości jeszcze mnie nie zniechęciły do autka.....
I jeszcze potwierdzę koszmarna jakość plastików na drzwiach , rysuje się w ekspresowym tempie...


Na górę
Post: 12-06-2017, 09:58 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Wersja Elegance brak usterek. Sprawdzam wszystkie punkty wymieniane przez użytkowników ale jak na razie jest OK. Jedyny problem jaki mi się pojawił to pęknięcie szyby od kamienia ciekaw jestem jak z dostępnością szyby.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 716 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]