Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 22:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6100 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01-10-2015, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2015, 20:46
Posty: 10
Lokalizacja: POLSKA centralna
VITARARAFAŁA pisze:
Szukany specjalista, ale nie na miarę" Usterki" :p

Przeglądając internet w poszukiwaniu navi dla Linuksa( bo takowy jest w stacji Boscha Suzi)
natknąłem się na dosyć ciekawą stronę i całkiem możliwe, że jest na niej rozwiązanie w postaci plików z navi:)....

Co myślicie? Damy radę z tego wykrzesać rozwiązanie dla naszych Vici?


Tak da się zrobić. Projekt OSS Boscha zawiera pakiety źródłowe open source oraz fragmenty kodu zamkniętego. Sporo informacji na temat zastosowanych rozwiązań można znaleźć w logach ale to niestety nie wszystko. Z pewnością wiedza z OSS oraz np. dane obrazu używanego do aktualizacji (o ile nie jest zabezpieczony) mogą pomóc przy tworzeniu własnej wersji softu. Analiza tych danych otworzy drogę do modyfikacji softu. Nie jest to łatwa ani krótka droga.
Navit jest wskazywany przez IVI jako przykład nawigacji, daje się to skompilować. Niestety nie wiadomo jakiego pliku radyjko szuka na karcie oraz czy plik nie musi być podpisany cyfrowo. Jak na razie więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli zawiąże się jakaś grupa to chętnie włączę się w jej działanie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-10-2015, 08:28 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Vesper: mam to samo pytanie do Ciebie z S5 - chodzi ok? Słyszałem różne opinie o Drive Link Samsunga (rozumiem, że to musisz odpalać do ml), ale może pochodziły te opinie ze starszych telefonów.


Co do SGS5, to nie ma już DriveLink. Próby zainstalowania na lewo samego APK i podłączenia do Mirrolink spełzy na niczym. W S5 (Lolipop) masz usługę Mirrorlink uruchamiającą się automatycznie po wykryciu połączenia ze stacją z Suzi. Jeżeli masz zainstalowany certyfikowany przez Mirrorlinka program (np Sygic), to wyświeli Ci się na liście programów do uruchomienia. Oczywiście działa wtedy również w czasie jazdy.

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-10-2015, 13:41 
Offline

Rejestracja: 15-06-2015, 17:20
Posty: 5
Rysiek36 pisze:
Niestety nie wiadomo jakiego pliku radyjko szuka na karcie oraz czy plik nie musi być podpisany cyfrowo. Jak na razie więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli zawiąże się jakaś grupa to chętnie włączę się w jej działanie.


Ja również,w miarę możliwości. Rzucę okiem na te źródła,jeśli to Linux to może się znajdzie jakaś część obsługi karty. PS są dwa tematy o AV w GV, 12218 i 12147 może warto by je połączyć?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 08:55 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Z ciekawostek, to dodam że pojawił się na Google Play program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ediaplayer
Soft pozwala na odpalanie na ekranie stacji multimedialnej aplikacji muzycznych.

Wczoraj udało mi podłączyć telefon przez mirrorlinka i odpalić Spotify.
Może coś powoli w kwestii Mirrorlink się ruszy wreszcie i doczekamy się jakiś rozsądnych programów - choćby nawigacji ;-)

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 12:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-05-2015, 15:40
Posty: 13
Lokalizacja: Krosno
Vesper pisze:
Z ciekawostek, to dodam że pojawił się na Google Play program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ediaplayer
Soft pozwala na odpalanie na ekranie stacji multimedialnej aplikacji muzycznych.

Wczoraj udało mi podłączyć telefon przez mirrorlinka i odpalić Spotify.
Może coś powoli w kwestii Mirrorlink się ruszy wreszcie i doczekamy się jakiś rozsądnych programów - choćby nawigacji ;-)


Vesper jakiego telefonu używasz do tego podłączenia?
Ja próbowałem z HTC One (M7) ale głucha cisza...
Czy na telefonie trzeba instalować dodatkowo jakąś apkę która odpowiada za komunikację Mirrorlink?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 13:54 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Vesper jakiego telefonu używasz do tego podłączenia?


Do podłączenia używałem Samsunga Galaxy S5. Po aktualizacji do Androida 5 dostał funkcję Mirrorlink wszytą w bezpośrednio w system.
Co do Twojego HTC, to nie wiem dokładnie jak sprawa wygląda. Coś czytałem kiedyś o dedykowanym programie do realizacji połączeń Mirror link właśnie dla telefonów tej marki.
Tutaj można go znaleźć w Google Play:
https://play.google.com/store/apps/deta ... linkserver

Nie wiem tylko czy będzie działać z Twoim telefonem, i co równie ważne JAK będzie działać. Może na przykład zniknąć obraz po puszczeniu ręcznego. Sprawdź, i daj znać jak poszło ;-)

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 15:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Vesper pisze:
Z ciekawostek, to dodam że pojawił się na Google Play program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ediaplayer
Soft pozwala na odpalanie na ekranie stacji multimedialnej aplikacji muzycznych.

Wczoraj udało mi podłączyć telefon przez mirrorlinka i odpalić Spotify.
Może coś powoli w kwestii Mirrorlink się ruszy wreszcie i doczekamy się jakiś rozsądnych programów - choćby nawigacji ;-)


Nawigacja jaką działa na Mirror- Sygic Car Navigation. Szału nie ma, ale od biedy można na niej podróżować. Z tym, że nie można wtedy posłuchać ani radia, ani muzyki z karty:/ Najczęściej korzystam więc z automapy na telefonie a poprzez Bluetooth w Suzi komunikaty lecą przez głośniki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-10-2015, 20:58 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Nawigacja jaką działa na Mirror- Sygic Car Navigation. Szału nie ma, ale od biedy można na niej podróżować. Z tym, że nie można wtedy posłuchać ani radia, ani muzyki z karty:/ Najczęściej korzystam więc z automapy na telefonie a poprzez Bluetooth w Suzi komunikaty lecą przez głośniki.


Na chwilę obecną wybrałem podobny sposób. Dzisiaj chwilę posiedziałem przy Spotify oraz Mirrorlink, i jednak wygodniejszą opcją jest BT + mapa na ekranie telefonu (co kto lubi).
Nie za bardzo tylko rozumiem, dlaczego nie ma możliwości równoczesnego słuchania np. muzyki z telefonu i korzystania z nawigacji - wszystko przez Mirrorlink.
Wydaje mi się że Android Auto ma taką możliwość...

Sygic i BringGo faktycznie szału nie robą, nie wspominając o tym, że kosztują wielki wór pieniędzy, i zwyczajnie nie umywają się do AutomMapy czy Naviexperta.

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-10-2015, 07:26 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Tutaj: http://moto.onet.pl/premiery/suzuki-baleno-wielki-powrot-marki-frankfurt-2015/d2b8vt pani w 1.40 minucie mówi o połączeniu z iPhonem w Baleno "którego wcześniej nie było" a pokazywana jest nam dobrze znana stacja Bosha. Albo się rąbnęła albo szykuje się jakiś update na wiosnę.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-10-2015, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2015, 20:46
Posty: 10
Lokalizacja: POLSKA centralna
TUTAJ jest opis zmagań z nawigacją oraz mapami.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-10-2015, 22:31 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Rysiek36 pisze:
TUTAJ jest opis zmagań z nawigacją oraz mapami.

Si, si...:-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-10-2015, 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Czy komuś się udało coś podziałać z plikami źródłowymi Boscha?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2015, 12:34 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
Widzę, że na razie nic z tego nie będzie. Nie jestem informatykiem więc się za to nie biorę, bulić forsę w typie 1200 za marną navi na karcie SD to też przesada, zwłaszcza że mają nas Polaków nabywców Suzuki gdzieś jeśli chodzi i język ( stacja i komputer) Wydaliśmy w końcu na samochód 70-80 tyś. Za taką kasę przydała by się navi w zestawie.
Na zagranicznych forach coś tam kombinują, ale też słabo im idzie.
Mało nas użytkowników Vitary 2015, a co dopiero zapalonych znawców kombinacji z plikami...


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2015, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
pypson pisze:
Widzę, że na razie nic z tego nie będzie. Nie jestem informatykiem więc się za to nie biorę, bulić forsę w typie 1200 za marną navi na karcie SD to też przesada, zwłaszcza że mają nas Polaków nabywców Suzuki gdzieś jeśli chodzi i język ( stacja i komputer) Wydaliśmy w końcu na samochód 70-80 tyś. Za taką kasę przydała by się navi w zestawie.
Na zagranicznych forach coś tam kombinują, ale też słabo im idzie.
Mało nas użytkowników Vitary 2015, a co dopiero zapalonych znawców kombinacji z plikami...


Tak jak mówisz, a co dziwne jak jest możliwość spolszczenia navi tylko trzeba zebrać pewną ilość chętnych( o czym pisałem) to jakoś ludzi brak. Tym sposobem nic mi się uda załatwić i za moment odechce mi się szukania i obdzwaniania kolejnych źródeł pomocy- czytaj serwisów. Bo czas na to tracę a jak się pojawiła perspektywa to jak narazie odpisały mi 2os.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2015, 11:09 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
Podpowiedzcie proszę, jaki jest problem z obcojęzyczną wersją navi? Czy to tylko kwestia języka czy innych funkcji?
Będę taką miał w moim XLed, a widzę tu sporą dyskusję i być może i ja podejmę decyzję o spolszczeniu..


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2015, 22:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Fabs pisze:
Podpowiedzcie proszę, jaki jest problem z obcojęzyczną wersją navi? Czy to tylko kwestia języka czy innych funkcji?
Będę taką miał w moim XLed, a widzę tu sporą dyskusję i być może i ja podejmę decyzję o spolszczeniu..


Problem jest taki, że o ile nie wladasz biegle angielskim to nieintuicyjnie będzie Ci się z niej korzystało. Mam tu na myśli komunikaty głosowe,. O ile navi jest po polsku to nie trzeba często zerknąć na ekran i nawet podczas słuchania muzyki wyłapujesz komendy itp. A jeśli navi nie obsługuje ojczystego języka to okazuje się, że trzeba się cały czas wsłuchiwać w każde słowo, zrozumieć dobrze i non stopa myśleć o tym co lektor gada itp.
I dlatego jest problemem mieć navi bez pl o ile powtórzę co na wstępie, nie włada się biegle innym językiem. A do tego Suzuki Motor Poland nie widzi problemu w tym, że w aucie za 70tys i więcej jest owego pl brak i każe sobie płacić za kartę 1200zl czyli tyle ile w innych krajach, ale z tą różnicą ze tam ma się ją w swoim języku.
A jak już zapytać się o spolszczenie to dziwią się jakby się człowiek pytał o telefon w XVIII wieku.
Plus u Ciebie jest taki, że jak dobrze kojarzę XLed ma navi w cenie. Zaoszczędzone kasę można wydać na korki z angielskiego: p

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 13:53 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Jeśli chodzi o samo gadanie, to jest w tym dobry Google Maps (i pewnie kilka innych programów). Wystarczy do tego obojętnie jaki telefon z Bluetooth, a w Google Maps należy ustawić opcję by komunikaty traktował jako połączenie - u mnie to się sprawdza, jednak brakuje mi czasem zerknięcia poglądowego na ekranie stacji na mapę (stąd moje plany wyposażenia się w komórkę z Mirror Link).

Pomimo, że nie jestem biegły w ang. to myślę, że w firmowej navi nie przeszkadzałyby mi komunikaty po angielsku (już to testowałem) tak bardzo jak przeszkadzałby mi brak aktualności map. Ludzie na forach opowiadają, że nie ma tam mostów, rond itd. zbudowanych nawet dwa lata temu. I nie można samodzielnie aktualizować map.

Myślę, że oprócz wersji Mirror Link-owej warto byłoby rozkminić temat firmowych map, ew. ich spolszczenia (do czego mogę się dołożyć - nie wiem poparciem, finansowo ?) a przede wszystkim aktualizacji. Byłem kiedyś w UK i pomimo zapewnień operatora, że internet będzie działał, to jednak nie działał i była totalna kicha - zero map drukowanych i zero internetowych. Z kolei kolega wrócił z Bałkanów z rachunkiem 3 tys. zł za ileś tam MB z Google Map (trzeba uważać czy jesteś w EU czy nie), więc myślę, że warto wykorzystać wbudowanego GPS-a nawet jeśli nie jako podstawowe rozwiązanie to jako backup-owe.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-04-2015, 13:08
Posty: 69
MrPyrek pisze:
brakuje mi czasem zerknięcia poglądowego na ekranie stacji na mapę (stąd moje plany wyposażenia się w komórkę z Mirror Link).

Wiesz, że tak to tylko podczas postoju?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 17:01 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Mam odblokowany postój (trzeba się wdrapać pod samochód i odpiąć jeden kabel łączący hamulec ręczny ze stacją), co wcale nie oznacza, że będzie to chodziło sprawnie z Mirror Link, czego jeszcze nie udało mi się sprawdzić.

Ale udało mi się sprawdzić wyświetlanie filmów i o ile z firmowym zabezpieczeniem wyłącza się już po zdjęciu ręcznego, to w mojej wersji jest tak, że wyświetla film bez ręcznego i wyświetla go w czasie bardzo wolnej jazdy (kilka km/h) ale gdy przyspieszę (chyba stacja wie o tym z GPS-a), to podaje komunikat, że figa z makiem i zostawia tylko głos. Gdy zwolnię (np. dojeżdżając do skrzyżowania) to znowu zaczyna film wyświetlać.

Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=075jHElR8XU na 1:42 jest ta sama stacja Bosha (tylko w Baleno) z opcją Apple CarPlay. Mniam, tylko czy będzie update do Vitary (?)

ps. (edit): właśnie wyczytałem, że CarPlay działa od IPhone 5 wzwyż i wśród kilku dostępnych aplikacji jest tylko jedyna mapa produkcji Apple, więc nie ma się co aż tak ślinić. :/

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 17:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-09-2015, 21:38
Posty: 71
Lokalizacja: okolice Wrocławia
A jakiego koloru jest ten kabelek,i czy odpiąłeś tylko czy podłączyłeś do masy od strony radia?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 17:49 
Offline

Rejestracja: 26-09-2015, 12:58
Posty: 55
Ja tego nie robiłem. Zrobił to przy mnie (to znaczy on leżał pod samochodem, a ja sobie obok spacerowałem) pan, który się znał i rzeczywiście coś mówił o masie, ale nie podejmowałem szerszej dyskusji, bo dla mnie te połączenia to czarna masa. ;-) Spytałem się tylko, czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na działanie jakichkolwiek innych systemów/urządzeń i uzyskałem odpowiedź, że nie.

_________________
Vitara 2015 Premium Allgrip


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2015, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-09-2015, 21:38
Posty: 71
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Do kostki dochodzi oprócz przewodu przeważnie zielonego od hamulca ręcznego i 12v, przewód SPD od prędkościomierza tak przynajmniej jest w innych navi .I dlatego wyłącza się przy szybszej jeździe.Ja jestem jeszcze przed pierwszym przeglądem i nie chcę na razie grzebać w kostkach.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-10-2015, 22:13 
Offline

Rejestracja: 05-10-2015, 21:50
Posty: 102
VITARARAFAŁA pisze:
Fabs pisze:
Podpowiedzcie proszę, jaki jest problem z obcojęzyczną wersją navi? Czy to tylko kwestia języka czy innych funkcji?
Będę taką miał w moim XLed, a widzę tu sporą dyskusję i być może i ja podejmę decyzję o spolszczeniu..


Problem jest taki, że o ile nie wladasz biegle angielskim to nieintuicyjnie będzie Ci się z niej korzystało. Mam tu na myśli komunikaty głosowe,. O ile navi jest po polsku to nie trzeba często zerknąć na ekran i nawet podczas słuchania muzyki wyłapujesz komendy itp. A jeśli navi nie obsługuje ojczystego języka to okazuje się, że trzeba się cały czas wsłuchiwać w każde słowo, zrozumieć dobrze i non stopa myśleć o tym co lektor gada itp.
I dlatego jest problemem mieć navi bez pl o ile powtórzę co na wstępie, nie włada się biegle innym językiem. A do tego Suzuki Motor Poland nie widzi problemu w tym, że w aucie za 70tys i więcej jest owego pl brak i każe sobie płacić za kartę 1200zl czyli tyle ile w innych krajach, ale z tą różnicą ze tam ma się ją w swoim języku.
A jak już zapytać się o spolszczenie to dziwią się jakby się człowiek pytał o telefon w XVIII wieku.
Plus u Ciebie jest taki, że jak dobrze kojarzę XLed ma navi w cenie. Zaoszczędzone kasę można wydać na korki z angielskiego: p

Pozdrawiam

Biegle to ja polskim nie władam, a co dopiero angielskim:-)
Istotnie codziennie posługuję się tym językiem "obcym" i nie jest to dla mnie żadna przeszkoda. Acz, wrodzony patriotyzm nakazuje stać po Waszej stronie - na rynku polskim powinna być wersja Polska. O!


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-10-2015, 10:51 
Offline

Rejestracja: 02-10-2015, 13:15
Posty: 27
Lokalizacja: Kuj-pom.
[url = http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Jest- ... omosc.html [/url]
Nie udaję najmądrzejszego, ale to między innymi potwierdzenie mojego wyboru wersji Comfort - zabawa multimediami w domu, a samochód służy mi czy żonie do jazdy. Nie jestem staroświecki bo z technologiami nie mam problemów, ale bezpieczeństwo dla mnie to podstawa i żaden system nagłego hamowania itp. nie zastąpi zdrowego rozsądku, a tym bardziej zabawa z dotykowym wyświetlaczem. No i dodatkowo nie miałem do tej pory z wyświetlaczem problemów :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-10-2015, 08:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-05-2015, 15:40
Posty: 13
Lokalizacja: Krosno
Vesper pisze:
Cytuj:
Vesper jakiego telefonu używasz do tego podłączenia?


Do podłączenia używałem Samsunga Galaxy S5. Po aktualizacji do Androida 5 dostał funkcję Mirrorlink wszytą w bezpośrednio w system.
Co do Twojego HTC, to nie wiem dokładnie jak sprawa wygląda. Coś czytałem kiedyś o dedykowanym programie do realizacji połączeń Mirror link właśnie dla telefonów tej marki.
Tutaj można go znaleźć w Google Play:
https://play.google.com/store/apps/deta ... linkserver

Nie wiem tylko czy będzie działać z Twoim telefonem, i co równie ważne JAK będzie działać. Może na przykład zniknąć obraz po puszczeniu ręcznego. Sprawdź, i daj znać jak poszło ;-)


Witam,
Niestety na HTC One (M7) nie mogę w żaden sposób nawiązać połączenia z Mirrorlink. Sprawdzę jeszcze One (M8) bo będę miał do niego dostęp. Dzięki za wskazówki


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]