Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 02:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-07-2015, 19:37 
Offline

Rejestracja: 04-07-2015, 18:33
Posty: 1
Witam miałem problem z zaworem EGR..(wysypały sie koła zębate) wymieniłem na nowy, wszystkie błędy zniknęły.. czy nowy zawór egr trzeba adoptować z komputerem pokładowym??jaki to zrobić??

Czy jest jakiś sensowny program do obd żeby dało się wejść w ustawienia samochodu??

POZDRO


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2015, 10:15 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Nie ma nikogo z wiedzą praktyczną więc odpowiem Ci teoretycznie.
service manual mówi:
EGR valve data initialization procedure is required when the EGR valve is replaced.
The “EGR valve initial offset” and “EGR valve last offset” parameters must be reinitialised.
Refer to “EGR Valve Data Initialization in Section 1C” to carry out this programming.

Czyli po każdej wymianie zaworu EGR należy wykonać adaptację. Tyle teorii, a praktyka nie wiem. Może sam się zaadoptuje może nie. Na tym forum nikt nie ma takiej wiedzy.

Ja wymieniałem przepustnicę i jej nie adoptowałem pomimo, że manual nakazuje adaptację. Auto jeździ, ale czy jeździłoby lepiej po adaptacji, tego nie wiem.

Co do drugiego pytania, to nie znam taniego narzędzia do modyfikacji parametrów 1.9DDiS. Do odczytu błędów silnika wystarczy najtańszy ELM327. Nic poza tym nim nie zrobisz.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2015, 14:58 
Offline

Rejestracja: 03-02-2013, 11:00
Posty: 15
Dawno mnie tu nie bylo....ale ja adaptowac musialem w Suzuki Kielce 150zl taka impreza kosztuje


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 12:38 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Musiałeś adaptować EGR? A możesz opisać, jak zachowywało się auto zanim dokonałeś adaptacji. Czy wyświetlało jakieś błędy? Czy auto było w trybie awaryjnym? Kol. Buzzcinek pisze, że wszystkie błędy zniknęły. Chodzi mi o to, żebyś zdefiniował co to znaczy "musiałem adaptować". A jak byś tego nie zrobił to co?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 12:58 
Offline

Rejestracja: 20-11-2010, 17:19
Posty: 73
A po co wogóle było ruszać tego EGR i robić koszty trzeba było wrzucić zaślepkę i wyłączyć w programie te dziadostwo jak rozbierałeś to zapewne widziałeś ile tam syfu w tym EGR i to wszystko idzie to silnika ja mam dobry EGR ale zaślepka już zainstalowana i mam spokojną głowę że oddycha czystym powietrzem a i zauważyłem że DPF rzadziej się wypala przy tej samej jeździe,wcale się nie dziwię bo jak odkręciłem rurkę przed EGR tą która idzie od chłodnicy spalin to przy przegazowaniu leciało tam sporo sadzy to skoro trafia to do silnika to nie ma opcji żeby silnik nie kopcił bo dostaje spaliny zamiast czystego powietrza....


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2015, 12:34 
Offline

Rejestracja: 14-10-2013, 09:06
Posty: 119
Lokalizacja: Kwidzyn
Trucha0. A możesz opisać ile płaciłeś za usunięcie EGR z oprogramowania. Rozumiem, że w silniku i osprzęcie wszystko zostaje po staremu, należy tylko zaślepić EGR?


Na górę
Post: 30-08-2015, 22:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
buzzcinek pisze:
Witam miałem problem z zaworem EGR..(wysypały sie koła zębate) wymieniłem na nowy, wszystkie błędy zniknęły.. czy nowy zawór egr trzeba adoptować z komputerem pokładowym??jaki to zrobić??

Czy jest jakiś sensowny program do obd żeby dało się wejść w ustawienia samochodu??

POZDRO

Wymieniałem EGR u sibie, nic nie adoptowałem. Stary wyjąłem, nowy włożyłem i już.

Przy okazji informacja, że te kółka zębate można dorobić z metalu :) Wychodzi taniej niż cały EGR.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]