Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 12:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5100 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03-08-2015, 10:37 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
VITARARAFAŁA pisze:
I jak "pypson", po wizycie? Faktycznie tylko dwie stówki wyszło?
Ostatnio jeden z sprzedawców w Japan Motors w Chorzowie powiedział mi, że to jednak nie Garmin jest odpowiedzialny za mapy tylko TomTom. Dzwoniłem dziś więc na wsparcie techniczne Toma. Na infolinii nie byli w stanie udzielić mi informacji o mapach stosowanych w urządzeniach dedykowanych do samochodów, a u nas w Vitarze jak wiemy jest Bosch. Zajmują się tam wyłącznie ich sprzętem, ale na szczęście w sprawie mojego pytania przekierowali mnie na stronę, gdzie podane są marki samochodów i stacji multimedialnych, jakie wspiera TomTom- czyli do jakich robi mapy.
Strona to http://www.navmapstore.com/
Zerknąłem i w zakładce Suzuki są mapy w wersji też polskiej do Sx4 po 2011 do teraz. To samo jest jak wejdzie się w zakładkę Boscha czyli wychodziłoby na to, że pasują do stacji Boscha stosowanej w Suzuki- może nie tylko więc pasują do Sx4, ale i do Vici. Napisałem maila na podany holenderski adres ze strony z pytaniem czy to zagra i jak można zamówić. Zobaczymy co odpiszą. Byłoby super, bo nie dość, że karta kosztuje niecałe 800zł, to jeszcze jest do wyboru język polski.
Dam znać jak dostanę odpowiedź. A ktoś z forum czegoś innego się dowiedział?
Pozdrawiam wszystkich


Jak coś będziesz wiedział to pisz też mnie ten temat interesuję :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-08-2015, 19:35 
Offline

Rejestracja: 20-06-2015, 20:27
Posty: 9
Lokalizacja: Łódź
Mam nową Vitarę z nawigacją. Dziś jechałem przez Augustów i dalej w stronę Białegostoku. Mapa błądziła poza grasą. Nie ma nowych dróg, które nie powstały w ciagu 6 tygodni, od kiedy mam Vitarę. Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-08-2015, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Z językiem polskim na chwilę obecną nic nie zrobią. Tłumaczą nawet oficjalnie, że Polska jest za słabym Klientem dla Suzuki( mało u nas sprzedaje się ta marka) w związku z czym Suzuki nie będzie się kłopotało z wgrywaniem języka, bo to powoduje koszty, jakie musieliby zapłacić dostawcy/producentowi map czyli TomTom-owi. Co innego inne kraje, do których sprowadza się o wiele więcej samochodów tej marki- tam się o Klientów bardziej dba.
Dlatego też u nas tyle się czeka na nową Vitarę, bo dziesiątki sztuk najpierw poszły i idą dalej na chociażby Niemcy, a do Nas wysyłają jak już zadowolą kluczowych Klientów( kraje)
Co do reklamacji w Suzuki Motor Poland to podeście do roszczeń jest u nich bardzo kiepskie. Sam pisałem do nich w sprawie opóźnienia w wydaniu i zarówno Dyrektor regionalny jak i Marketing z centrali dali mi do zrozumienia, że mają mnie gdzieś i nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. Jeśli coś mi się nie podoba to mam się droczyć z Dealerem, bo oni umywają ręce.
Do tego po zakupie musiałem im dostarczać oświadczenie, dlaczego dostałem rabat i co żądają w zamian. Chodziło o zakup na firmę, gdzie wpisali pkt. w którym zgadzam się na kontrole przez kilka miesięcy czy samochód jest użytkowany do celów firmowych, wglądu w dokumenty, chcieli też zakazać sprzedaży auta w danym czasie pod rygorem zwrotu udzielonego rabatu- dramat!
Oczywiście na to powyższe się nie zgodziłem i wysłałem im poprawione przeze mnie oświadczenie, w którym jedynie potwierdziłem zakup danej wersji na firmę i tyle.
O ile z samego samochodu jestem zadowolony to z tego co wyrabia się i jak traktuje Klienta już po zakupie, już zadowolony nie jestem- wręcz nieco w..rzony.
Uczę się jednak na błędach i wyciągam wnioski, więc wiem że przy przeglądach im nie popuszczę, obetnę zarobek dając swoje części( autoryzowane aczkolwiek kupione w hurtowni, a nie w ASO) To choć trochę zrekompensuje nerwy i koszty związane z wypożyczaniem samochodu kiedy opóźniało się wydanie i byłem bez auta.

Mam jednak nadzieję, że Tobie pójdzie z SMP lepiej i z reklamacją pójdzie Ci lepie. Jak tak to daj znać:)
Jeszcze co do map, to sam też kupiłem kartę, ale po godzinie ją oddałem do salonu jak zobaczyłem brak PL. Na szczęście salon może nie z radością, ale przyjął zwrot.
Teraz próbuje ustalić czy dostawca TomTom ma jakąś alternatywę i jak tak to zakupię u nich bezpośrednio.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-08-2015, 06:22 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Tłumaczenie z d....strony. Może zamiast relkam , bankietów i promocji dla VIPów SMP we własnym zakresie zainwestuje w mapę PL. Właśnie aby zwiększyć sprzedaż. Ciekawe że Mazda może sobie na to pozwolić.
handball pisze:
Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.
może lepiej pisz do TVN Turbo :]


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-08-2015, 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
MS pisze:
Tłumaczenie z d....strony. Może zamiast relkam , bankietów i promocji dla VIPów SMP we własnym zakresie zainwestuje w mapę PL. Właśnie aby zwiększyć sprzedaż. Ciekawe że Mazda może sobie na to pozwolić.
handball pisze:
Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.
może lepiej pisz do TVN Turbo :]


Mazda i wielu innych japońskich producentów nie ma takich problemów. Byle Vicia była tak niezawodna jak podobno większość Suzuki, bo inaczej stracą tych jak to mówią niewielu, ale zawsze jednak polskich Klientów


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-08-2015, 17:53 
Offline

Rejestracja: 15-07-2015, 16:48
Posty: 255
https://www.youtube.com/watch?v=JkCakV9Tu1Q ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-08-2015, 17:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
makss pisze:
VITARARAFAŁA pisze:
I jak "pypson", po wizycie? Faktycznie tylko dwie stówki wyszło?
Ostatnio jeden z sprzedawców w Japan Motors w Chorzowie powiedział mi, że to jednak nie Garmin jest odpowiedzialny za mapy tylko TomTom. Dzwoniłem dziś więc na wsparcie techniczne Toma. Na infolinii nie byli w stanie udzielić mi informacji o mapach stosowanych w urządzeniach dedykowanych do samochodów, a u nas w Vitarze jak wiemy jest Bosch. Zajmują się tam wyłącznie ich sprzętem, ale na szczęście w sprawie mojego pytania przekierowali mnie na stronę, gdzie podane są marki samochodów i stacji multimedialnych, jakie wspiera TomTom- czyli do jakich robi mapy.
Strona to http://www.navmapstore.com/
Zerknąłem i w zakładce Suzuki są mapy w wersji też polskiej do Sx4 po 2011 do teraz. To samo jest jak wejdzie się w zakładkę Boscha czyli wychodziłoby na to, że pasują do stacji Boscha stosowanej w Suzuki- może nie tylko więc pasują do Sx4, ale i do Vici. Napisałem maila na podany holenderski adres ze strony z pytaniem czy to zagra i jak można zamówić. Zobaczymy co odpiszą. Byłoby super, bo nie dość, że karta kosztuje niecałe 800zł, to jeszcze jest do wyboru język polski.
Dam znać jak dostanę odpowiedź. A ktoś z forum czegoś innego się dowiedział?
Pozdrawiam wszystkich


Jak coś będziesz wiedział to pisz też mnie ten temat interesuję :)


Dostałem maila od Holenderskiego dostawcy map, w tym TomToma i dla stacji Boscha w Suzuki. Niestety ale nie posiadają obecnie map dla tego modelu stacji multimedialnej. Z przykrością, ale odsyłają do producenta. A szkoda bo ogólnie mapy u nich np do Sx4 kosztują nieco ponad 700zl i są z j. polskim. Gdyby były też do Vitary chyba wielu by się skusilo z tego forum😃 i byłoby duże zamówienie.
I tak temat map dalej nie rozwiązany chyba. Choć może ktoś ma jakieś info nowe?
Co do Mirrorlinka to gdzieś w necie ostatnio czytałem, że serwisant może odłączyć przewód Parking( tak się zwał bodajże)który jest przy stacji multimedialnej i wszystko wtedy działa, nawet w trakcie jazdy, a nie tylko na postoju jak to jest obecnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-08-2015, 19:02 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
handball pisze:
Mam nową Vitarę z nawigacją. Dziś jechałem przez Augustów i dalej w stronę Białegostoku. Mapa błądziła poza grasą. Nie ma nowych dróg, które nie powstały w ciagu 6 tygodni, od kiedy mam Vitarę. Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.


Kolega ma kartę? Może jakiś zrzut ekranu co na niej jest (pliki)?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-08-2015, 16:14 
Offline

Rejestracja: 19-07-2015, 18:04
Posty: 15
Hej ludzie !
Wczoraj w końcu byłem zrobić przegląd po 1000 km i skasowali mnie 184 Pln brutto z uwzględnieniem 10 %rabatu.
Zapodałem także, że stacja się zawiesiła parę razy i że podobno jest aktualizacja firmwearu do Bosha. Powiedzieli, że owszem dostali aktualizację ale muszę im zostawić wózek na cały dziń !?
Mam w przyszłym tygodniu się tam pojawić zobaczymy


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-08-2015, 14:15 
Offline

Rejestracja: 04-08-2015, 14:03
Posty: 39
z tą nawigację trzeba będzie ewidentnie poczekać, sprzedawca jak się go pytałem o to to mówił że na 10 szt premium nikt się nie zdecydował na nawigę extra

ten sam klimat jest z mirrorlinkiem, który działa tylko z kilkoma telefonami i tak przypadkiem się zdarzyło że z azjatyckimi hehe,

sirmajk - testuj i koniecznie pisz,


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-08-2015, 13:54 
Offline

Rejestracja: 22-05-2015, 14:51
Posty: 30
Lokalizacja: Sanok
mayya pisze:
handball pisze:
Mam nową Vitarę z nawigacją. Dziś jechałem przez Augustów i dalej w stronę Białegostoku. Mapa błądziła poza grasą. Nie ma nowych dróg, które nie powstały w ciagu 6 tygodni, od kiedy mam Vitarę. Mam zamiar napisać do centrali Suzuki z reklamacją na aktualność sprzedawanych map i zapytać co z j. polskim i z aktualizacjami map.


Kolega ma kartę? Może jakiś zrzut ekranu co na niej jest (pliki)?


Dokładnie - poprosimy obraz karty na dropbox'a!


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-08-2015, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2015, 20:46
Posty: 10
Lokalizacja: POLSKA centralna
Witam,
Zebrałem kilka informacji technicznych na temat stacji multimedialnej firmy Bosch w nowej Vitarce. Jest to urządzenie zgodne z technologią IVI (In-Vehicle Infotainment ). Pracuje pod kontrolą systemu Linux. Bosch postanowił wykonać to urządzenie zgodnie z ideą otwartego oprogramowania. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Boscha znajdującej się pod adresem: http://oss.bosch-cm.com/suzuki.html
Jeśli chodzi o platformę sprzętową, prawdopodobnie jest to klon sprzętu opisanego pod adresem Tutaj

Stacja wykorzystuje projekt GENIVI, którego witryna znajduje się pod adresem: http://www.genivi.org oraz http://projects.genivi.org/home
Jego źródła znajdują się w paczce do pobrania ze strony Boscha.
Co z tego wynika dla nas? Można budować własne wtyczki https://lwn.net/Articles/604459 . Może w przyszłości dodać nasz język?
Niestety w źródłach póki co nie znalazłem mechanizmów nawigacyjnych, to może świadczyć o tym, że karta zawiera nie tylko dane mapy ale również aplikację nawigacyjną. Jest też możliwe, że jeszcze tego kodu nie zidentyfikowałem.
Czy ktoś z posiadaczy karty SD mógłby pokazać zrzut ekranu układu plików na karcie z włączonym wyświetlaniem plików ukrytych i systemowych?
Poniżej ciekawostka, opis ze zdjęciem stacji Boscha dedykowanej na chiński rynek, link do artykułu.
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2015, 13:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Rysiek36 pisze:
Czy ktoś z posiadaczy karty SD mógłby pokazać zrzut ekranu układu plików na karcie z włączonym wyświetlaniem plików ukrytych i systemowych?
Poniżej ciekawostka, opis ze zdjęciem stacji Boscha dedykowanej na chiński rynek, link do artykułu.
Pozdrawiam.


Jeśli nikt z posiadaczy karty nie udostępni zrzutu, to chyba będzie trzeba ją na chwilę kupić. W salonie zastrzec, że chce się ją sprawdzić z możliwością zwrotu do np. 1h. W międzyczasie zrobić zrzut i oddać. Już tak raz miałem, że kupiłem i oddałem bo okazało się, że brak pl. Na tamten czas nie pomyślałem jednak, a i nikt nie pytał o to na forum, żeby wykonać kopię. Teraz już po fakcie, ale ostatnio pytałem w jednym z salonów i gdyby mieli kartę na stanie to mogą ją sprzedać z możliwością zwrotu. Trzeba tylko to im wcześniej zgłosić( że się bierze np. na próbę)
Przy najbliższej dostawie zatem spróbuję, a może i ktoś pójdzie moim tropem i w jego mieście dowie się czy mają akurat karty na stanie i jak tak to zrobi jak poradziłem wyżej:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2015, 13:52 
Offline

Rejestracja: 05-05-2015, 09:23
Posty: 48
Lokalizacja: WLKP
wystarczy kupić przez net, wtedy masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni bez tłumaczenia się...


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2015, 15:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
esiak pisze:
wystarczy kupić przez net, wtedy masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni bez tłumaczenia się...

Tak tylko, że tych kart przez neta nie kupisz. Suzuki nie daje takiej możliwości. A w sumie to jak mają dawać jak oni sami ich w salonach nie mają , a na pytanie o kartę wielu Dealerów blednie:p


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2015, 18:13 
Offline

Rejestracja: 06-07-2015, 14:45
Posty: 52
A ja mam trochę inne pytanko:
jako że nie ma odtwarzacza płyt czy ktoś próbował odtwarzania plików mp3 w trochę lepszej jakości niż 128 czy 256kbps?
Szczerze przyznam, że u mnie trochę się tnie przy niektórych 320kbps, plików FLAC nie widzi w ogóle.
Mam też inne spostrzeżenie, mianowicie z karty SD można odtworzyć więcej niż z USB (te same pliki- szczególnie o wyższym bitrate są widoczne na SD i możliwe do odtworzenia, ale nie są widoczne na USB).
Trochę lipa jak ktoś ma jako takie wymagania od dźwięku, bo właściwie jakości CD nie ma jak osiągnąć. Może jakaś aktualizacja coś wniesie.
Poza tym z mirrorlinkiem też kicha, bo mimo że widzi moją xperia z1, nawet coś się odpala i działa, ale prąd z łądowarki jest za mały przez co po paru godzinach trzeba i tak przełączyć tel pod prawe USB, żeby podładować telefon (odpada dłuższa trasa z na stałe włączonym mirrolink).


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2015, 07:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
keicamm pisze:
\
Poza tym z mirrorlinkiem też kicha, bo mimo że widzi moją xperia z1, nawet coś się odpala i działa, ale prąd z łądowarki jest za mały przez co po paru godzinach trzeba i tak przełączyć tel pod prawe USB, żeby podładować telefon (odpada dłuższa trasa z na stałe włączonym mirrolink).


A jak po podłączeniu przez ładowarkę działa Ci mirrorlink? Przecież działa tylko po kablu USB.
Co do ładowania to nie zauważyłem tego na HTC- prąd mi wystarcza do ładowania i korzystania w tym samym czasie np. z Automapy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-08-2015, 10:02 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
VITARARAFAŁA pisze:
Na tamten czas nie pomyślałem jednak, a i nikt nie pytał o to na forum, żeby wykonać kopię. Teraz już po fakcie, ale ostatnio pytałem w jednym z salonów i gdyby mieli kartę na stanie to mogą ją sprzedać z możliwością zwrotu. Trzeba tylko to im wcześniej zgłosić( że się bierze np. na próbę)
Przy najbliższej dostawie zatem spróbuję, a może i ktoś pójdzie moim tropem i w jego mieście dowie się czy mają akurat karty na stanie i jak tak to zrobi jak poradziłem wyżej:)


Pytałem już o to w kwietniu, ale wtedy mało kto miał już odebrany samochód. Czekamy zatem an wypożyczenie karty ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2015, 21:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2015, 20:46
Posty: 10
Lokalizacja: POLSKA centralna
W stacjach multimedialnych SLDA znajduje się ukryte menu. Wyglądające jak na załączonym zdjęciu.
Dostęp do niego:
-> Tap and hold the settings button for ~10 seconds

Wszelkie manipulacje robisz na własną odpowiedzialność. :!:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2015, 08:37 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Rysiek36 pisze:
-> Tap and hold the settings button for ~10 seconds


Masz jakieś dodatkowe informacje co oznaczają dane opcje? Znaczenia części pozycji można się domyślać, ale po co ryzykować? ;-)

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-08-2015, 21:20 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
Rysiek36 pisze:
W stacjach multimedialnych SLDA znajduje się ukryte menu. Wyglądające jak na załączonym zdjęciu.
Dostęp do niego:
-> Tap and hold the settings button for ~10 seconds

Wszelkie manipulacje robisz na własną odpowiedzialność. :!:


Tego Nav demo mode nie da się uaktywnić.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-09-2015, 13:47 
Offline

Rejestracja: 13-05-2015, 10:11
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Vesper pisze:
Rysiek36 pisze:
-> Tap and hold the settings button for ~10 seconds


Masz jakieś dodatkowe informacje co oznaczają dane opcje? Znaczenia części pozycji można się domyślać, ale po co ryzykować? ;-)


Pobawiłem się trochę. Raczej jest to coś w rodzaju statusu w jakim są konkretne moduły itp. Można tam na przykład zauważyć działający moduł GPS (u mnie pokazywał 7 aktywnych satelit), co oznacza że wszystkie Vitary z infotaiment system mają GPSy - kwestia dorwania karty z NAVI ;-).

Z ciekawostek, to jeszcze zauważyłem brak podłączenia DAB (radio cyfrowe). Trzeba dokupić dedykowaną antenę, i będzie OK. Swoją drogą dobrze że jest możliwość uruchomienia DAB, bo kiedyś w końcu analogi jednak wyłączą... Co ciekawe w zagranicznych serwisach trąbili o tym, że DAB jest w standardzie, a u nas nie ma? Trochę to "dziwne".

_________________
Vesper
Vitara AllGrip MT Premium


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2015, 14:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-06-2015, 17:33
Posty: 459
Temat nawigacji dalej się drąży. Ja osobiście próbowałem już w TomTomie, Boschu i w ASO, jak i w jednym z większych dostawców map na Europę z siedzibą w Holandii. I co?
I nic- wszędzie jak słyszą, że to wersja na PL i brak na karcie PL to nie są w stanie nic poradzić. SMP tak zablokowało możliwości, że nikt bez ich zgody( umowy z nimi) nie zrobi nic w tej kwestii. A w ASO nie wiedzą nic o spolszczeniu- może po nowym roku, ale to tylko może.
Osobiście więc łączę się przez Bluetooth z stacją w Suzi. Odpalam sobie Open-Fm i Automapę na fonie. Dzięki temu słucham muzyczki z radia internetowego( bez reklam:)) a do tego w tle nawigacja wydaje komunikaty przez audio samochodowe. Minus, że telefon leży zazwyczaj na fotelu lub we wnęce i zerkanie na mapę jest uciążliwe. A mogłoby być tak pięknie korzystać w XXI wieku z mapy w nowym samochodzie z roku 2015 z nowoczesną stacją multimedialną gdyby tylko był ten jakże egzotyczny i niespotykany wręcz język polski.
Medal dla tego kto znajdzie sposób :] albo lepiej datek na konto- jak na Kickstarterze 8)

PDZR


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-09-2015, 12:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-09-2015, 21:38
Posty: 71
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Możę ktos ma dostęp do schematu podłączenia nawigacji,może wystarczy odłączyć jakiś kabelek?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-09-2015, 09:25 
Offline

Rejestracja: 03-09-2015, 08:26
Posty: 2
W pierwszej kolejności, ponieważ to mój pierwszy post, kłaniam się wszystkim nisko i mam nadzieję, że grono forumowiczów przyjmie mnie życzliwe.

Od dwóch tygodni jestem właścicielem nowej Vitary. Pierwszy raz zdecydowałem się na Suzuki. Widzę już pewne zalety i wady tego samochodu, nie wspominając o jak najbardziej negatywnej opinii co do salonu, w którym samochód kupowałem. Ale to w tym miejscu nieistotne.

Głównym problemem jest na chwilę obecną stacja multimedialna.

1. Po kilkunastu próbach bezskutecznego, zgodnego z instrukcją parowania telefonu ze stacją, kolejna wreszcie się udała. Mój telefon jest wykrywany i dobrze działa.

2. Mój telefon - Samsung A3 jest wymieniony na wskazanej w instrukcji stronie, jako współpracujący z mirrorlink. Jednak zaznaczono tam, iż wymagane jest zainstalowanie aplikacji. Nie znajduję w sklepie Android żadnej aplikacji, która w sposób jednoznaczny byłaby tą właściwą. Zainstalowałem 2 o nazwach CarMirror ii CarLink. Czy ktoś z Was mógłby wskazać mi o jaką dokładnie aplikację chodzi?

3. Mój telefon jest rozpoznany przez stację jako połączony przez mirrorlink, jednak nie pojawia się na stacji ekran telefonu. Niezależnie czy stoję, stoję na hamulcu, stoję na wyłączonym silniku, czy jadę. Co może być przyczyną?

4. Zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną, jeśli w ogóle mirrorlink zadziałą, to kiedy ruszę ekran stacji się wyłączy. Uważam to za kuriozum - ponieważ jeżdżę w dłuższe trasy z dzieckiem, planowałem mu czasem wyświetlić jakiś filmik w czasie jazdy, nie mówiąc już o tym, że fajnie byłoby mieć na ekranie nawigację typu yanosik. Ale spróbujemy z tym powalczyć później, jak w ogóle mirrorlink zadziała.

5. I pytanie z innej beczki - czy jest możliwość zgrania muzyki np. z usb do pamięci stacji?

Przepraszam, jeżeli odpowiedzi na te pytania gdzieś już są zapisane. Szukałem, nie znalazłem.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5100 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]