Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 21:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-08-2008, 15:41 
Offline

Rejestracja: 08-08-2008, 22:12
Posty: 2
Lokalizacja: Wrocław
Witam!
Właśnie zanabyłem Vitarkę z myślą dla żony i na wypady w plener
Wszystko fajnie, ale dziwnie funkcjonuje podświetlanie zegarów, tzn. jak włączę zapłon i światła są wyłączone to pięknie świeci, ale przy zapalonych światłach (mijanie, drogowe) to przestawia się na tryb nocny i świeci odpowiednio do warunków nocnych.
Problem polega na tym, że w czsie jazdy w dzień tablica zegarów jest bardzo słabo widoczna :(
też tak macie i co można z tym zrobić??
pozdr

_________________
Grand Vitara V6 2,5l 2003 rok


Na górę
 Tytuł: odp
Post: 10-08-2008, 20:54 
Offline

Rejestracja: 08-10-2007, 20:45
Posty: 31
Jak przyciśniesz ten"cypelek" na liczniku od kilometrów(dobowe wskazania) ze 3 razy się pokażą kwadraciki wtedy trzymasz a one się zwiększają do 5 chyba max i wtedy świeci na maxa. Pamiętaj aby liczba kwadracików się zmieniała musisz trzymać ten cypelek od resetu cały czas wciśnięty.


Na górę
 Tytuł: Re: odp
Post: 10-08-2008, 22:03 
Offline

Rejestracja: 08-08-2008, 22:12
Posty: 2
Lokalizacja: Wrocław
dzięki serdeczne!!!
pomogło
tak to jest gdy nie masz instrukcji a samochód kupiłeś wczoraj :)

a propo
skąd zdobyć instrukcję do tego auta?
mam po francusku ale to nie dla mnie
może być po angielsku lub po polsku

widziałem na allegro ale 169 + wysyłka to cena lekko zawyżona
;)

_________________
Grand Vitara V6 2,5l 2003 rok


Na górę
 Tytuł: Re: odp
Post: 11-08-2008, 18:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
RobertPorada pisze:
a propo
skąd zdobyć instrukcję do tego auta?
mam po francusku ale to nie dla mnie
może być po angielsku lub po polsku


Przeszukaj forum, ktoś podawał link(i). Niestety nie pamiętam gdzie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: witam
Post: 25-03-2010, 21:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-03-2010, 23:02
Posty: 149
mam Grand Vitare 2002ro przed liftem wewnętrznym i umnie właśnie te kwadraciki sie niepojawiają, a w nocy wydaje mi sie że troche zajasne to podświetlenie, jest gdzieś jakaś inna rególacja?? bo po naciśnieciu tego przycisku mam tylko przebieg -całkowity i dwa które można kasować


Na górę
 Tytuł: Re: witam
Post: 28-03-2010, 02:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2008, 01:50
Posty: 155
Lokalizacja: Katowice
dan911 pisze:
....umnie właśnie te kwadraciki sie niepojawiają........ bo po naciśnieciu tego przycisku mam tylko przebieg -całkowity i dwa które można kasować

Nie wiem jak w GV, ale np. w Swifcie "te kwadraciki" pojawiaja sie przy zalaczonych swiatlach, czyli dopiero wtedy mozna regulowac podswietlanie.
Jak swiatla sa wylaczone, to regulacja nie jest dostepna.
Moze w GV jest podobnie ?


Na górę
 Tytuł: Re: witam
Post: 31-03-2010, 22:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-03-2010, 23:02
Posty: 149
etom pisze:
dan911 pisze:
....umnie właśnie te kwadraciki sie niepojawiają........ bo po naciśnieciu tego przycisku mam tylko przebieg -całkowity i dwa które można kasować

Nie wiem jak w GV, ale np. w Swifcie "te kwadraciki" pojawiaja sie przy zalaczonych swiatlach, czyli dopiero wtedy mozna regulowac podswietlanie.
Jak swiatla sa wylaczone, to regulacja nie jest dostepna.
Moze w GV jest podobnie ?

niestety sprawdziłem to umnie to niedziała, mam GV z 2002r- widocznie w modelach przed liftem niebyło jeszcze takich "luksusów"-ale troche to dziwne że na tym zaoczczędzili


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-07-2013, 17:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-10-2012, 08:09
Posty: 32
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Witam,

U mnie dziś podczas jazdy w pewnym momencie zgasło podświetlenie zegarów i wskazówek, natomiast świeciły się tylko kontrolki od świateł itp.
Pomyślałem że pewno przepaliły się bezpiecznik lub żarówki/diody.

Ale o dziwo po wyłączeniu silnika i następnym włączeniu zapłonu, włączyło się znów pełne podświetlenie zegarów, wskazówek i kontrolek.
Także bezpiecznik i żarówki muszą być w porządku.

Na forum wyczytałem:
dreamjkd pisze:
Jak przyciśniesz ten"cypelek" na liczniku od kilometrów(dobowe wskazania) ze 3 razy się pokażą kwadraciki wtedy trzymasz a one się zwiększają do 5 chyba max i wtedy świeci na maxa. Pamiętaj aby liczba kwadracików się zmieniała musisz trzymać ten cypelek od resetu cały czas wciśnięty.

W mojej Suzi jednak to nie zadziałało. Ale przy okazji majstrowania przy tym "cypelku" do kasowania licznika kilomerów okazało się, że:

W Suzi GV z 2006r, przy włączonym zapłonie, wystarczy przekręcać w prawo i w lewo tym "cypelkiem" do kasowania licznika kilometrów i mamy (prawie) płynną regulację podświetlenia.


Pytanie: czy wiecie, czy da się i jak zaprogramować jej jasność podświetlenia na tryb dzień i noc?


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-08-2013, 20:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-06-2012, 20:21
Posty: 32
Lokalizacja: Trójmiasto
O tej regulacji nie wiedziałem...... slawekd sprawdzę u siebie ta opcję :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-01-2014, 17:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-11-2013, 17:09
Posty: 38
Lokalizacja: Szwajcaria
Witam ! Pozdrowienia dla Wszystkich w Nowym Roku !

Pisze zeby sie troche "wyladowac". Mieszkam w Szwajcarii i nasz kochany rzad wprowadzil od 1 stycznia, w slady za innymi unijnymi panstwami, idiotyczny nakaz jazdy w dzien przy zapalonych swiatlach. No i wlasnie "wyszedl" problem z oswietleniem kokpitu GV. Zeby bylo cokolwiek widac w dzien przy zapalonych swiatlach, trzeba ustawic wszystko na maksa. Za to w nocy czlowiek ma wrazenie ze jedzie w towazystwie bozonarodzeniowej choinki a do tego ma wlaczony przekontrastowany telewizor (GPS + stacja multimedialna). Aby temu zaradzic musialem zamontowac dodatkowe swiatla dzienne dzialajace poza ukladem. Laczny koszt, tzn. zakup na internecie, przesylka, clo!!! i montarz, to, bagatela, prawie 500,- CHF ! W nagrode niedlugo bede mogl zaplacic podatek drogowy...

P.S.
Swiatla LED do jazdy dziennej + przeciwmgielne do Suzuki GV: http://www.hansen-styling-parts.de/epag ... 0-S-1-0001

_________________
GV II V6 3.2
Pozdrowienia !


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2015, 16:15 
Offline

Rejestracja: 31-05-2015, 19:34
Posty: 14
Witam próbowałem zrobić jak mówiliście i działa w roczniku 2003 mam pytanie czy można zrobić coś żeby podświetlenie tablicy było ciemniejsze jak jeździmy bez włączonych świateł bo wieczorami to razi po oczach


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]