Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-02-2023, 20:34 
Offline

Rejestracja: 06-02-2023, 14:06
Posty: 8
Suzuki: Baleno 1,2
Witam wszystkich.
Około tygodnia temu kupiłem Baleno 1,2 90KM 2018 i chciałem prosić o kilka odpowiedzi na pytania które mnie dręczą
1. Mam problem z długim kręceniem i czytając wiem że może być to akumulator (sprawdziłem - jest ok ), świece wyglądają ok ale jeszcze ich nie wymieniałem bo to koszt 200zł z tego co widze kable zapłonowe, pompa paliwowa, czujnik położenia wału itd reszty w ciemno nie chce wymieniać. Ogólnie sytuacja wygląda tak ze jeśli kręcąc nacisnę gaz to szybciej zapali ale ogólnie czasem od strzała ruszy a czasem kręcę z 3-4 sekundy.
2 Dioda poduszki pasażera rozumiem ze ma na start świecić a potem po kilku minutach czy w trakcie jazdy gaśnie
3 TPMS Chciałem kupić aluminiowe felgi i opony letnie lub wielosezonowe ale facet stwierdził ze zamienniki za 100-1500zł nie łączą się z komputerem same tylko trzeba je jakoś ręcznie łączyć komputerowo - czy to jest prawda, gdyż w ASO kosztują po 300zł za sztukę co jest dużą kwotą
4 czy polecacie zamianę felg z 15 standardowych na alufelgi 16
5 W swoim starym samochodzie używałem Wurth Online World by odczytać błędy za pomocą snoopera z ali, ale program nie widzi Belano tak samo jak Autocom który tez zakupiłem z Ali. Macie jakiś program z którego można skorzystać by odczytać co w samochodzie siedzi i sprawdzać te błędy?
1,3,5 to są dla mnie najważniejsze pytania na teraz i z góry przepraszam jeśli jest to na forum a mi nie udało się tego znaleźć za pomocą szukaj.
Będę wdzięczny za każdą poradę


Na górę
Post: 09-02-2023, 21:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 424
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Zmiany felg z 15 na 16 nie polecam, będzie twardziej na polskich drogach.

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 11-02-2023, 10:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-10-2019, 16:24
Posty: 30
Suzuki: Baleno 1.2 DualJet
SpaceBadger pisze:
Witam wszystkich.
Około tygodnia temu kupiłem Baleno 1,2 90KM 2018 i chciałem prosić o kilka odpowiedzi na pytania które mnie dręczą
1. Mam problem z długim kręceniem i czytając wiem że może być to akumulator (sprawdziłem - jest ok ), świece wyglądają ok ale jeszcze ich nie wymieniałem bo to koszt 200zł z tego co widze kable zapłonowe, pompa paliwowa, czujnik położenia wału itd reszty w ciemno nie chce wymieniać. Ogólnie sytuacja wygląda tak ze jeśli kręcąc nacisnę gaz to szybciej zapali ale ogólnie czasem od strzała ruszy a czasem kręcę z 3-4 sekundy.
2 Dioda poduszki pasażera rozumiem ze ma na start świecić a potem po kilku minutach czy w trakcie jazdy gaśnie
3 TPMS Chciałem kupić aluminiowe felgi i opony letnie lub wielosezonowe ale facet stwierdził ze zamienniki za 100-1500zł nie łączą się z komputerem same tylko trzeba je jakoś ręcznie łączyć komputerowo - czy to jest prawda, gdyż w ASO kosztują po 300zł za sztukę co jest dużą kwotą
4 czy polecacie zamianę felg z 15 standardowych na alufelgi 16
5 W swoim starym samochodzie używałem Wurth Online World by odczytać błędy za pomocą snoopera z ali, ale program nie widzi Belano tak samo jak Autocom który tez zakupiłem z Ali. Macie jakiś program z którego można skorzystać by odczytać co w samochodzie siedzi i sprawdzać te błędy?
1,3,5 to są dla mnie najważniejsze pytania na teraz i z góry przepraszam jeśli jest to na forum a mi nie udało się tego znaleźć za pomocą szukaj.
Będę wdzięczny za każdą poradę


Odpowiedź na podstawie moich doświadczeń:
ad1. Zapalam bez wciśniętego pedału gazu, natomiast z wciśniętym sprzęgłem po 1-2 sek. zapala (warto w razie problemów sprawdzić błędy na komputerze).
ad2. Zgadza się dioda gaśnie po jakimś czasie.
ad3. Nieprawda, ja kupiłem zamienniki po 160 zł dedykowane do Baleno na znanym portalu i bez problemu połączyły się z komputerem po przejechaniu kilku kilometrów.
ad4. Ja nie polecam 16-tek, inne przełożenie (większe koła) mniej przestrzeni na błoto śniegowe w zimie, natomiast polecam szersze opony, ja zmieniłem na 185 i wyraźnie lepiej trzyma się drogi przy większych prędkościach.
ad5. Na pewno są takie programy skoro warsztaty czytają błędy, kwestia szukania i pytania zaznajomionych w tym temacie.

To tylko moje subiektywne przemyślenia, może coś się komuś przyda. :pa:

_________________
B.S.
Suzuki Baleno (2016) 1.2 DualJet Premium 8)


Na górę
Post: 13-02-2023, 11:39 
Offline

Rejestracja: 06-02-2023, 14:06
Posty: 8
Suzuki: Baleno 1,2
Dzieki wielkie.\Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś sugestie będę wdzięczny
PS używa ktoś podłokietniki z ali za około 200zł? Jakieś opinie czy są stabilne?


Na górę
Post: 17-02-2023, 09:46 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Ja 16 polecam jezdziłem 5 lat na 16 i było OK.


Na górę
Post: 22-02-2023, 15:22 
Offline

Rejestracja: 12-01-2018, 21:18
Posty: 93
SpaceBadger pisze:
1. Mam problem z długim kręceniem i czytając wiem że może być to akumulator

Może być padnięty zawór zwrotny i paliwo się cofa. Potem po postoju pompa musi najpierw ciśnienie wytworzyć. Strzał na ślepo ale możesz sprawdzić.

SpaceBadger pisze:
2 Dioda poduszki pasażera rozumiem ze ma na start świecić a potem po kilku minutach czy w trakcie jazdy gaśnie

Tak.

SpaceBadger pisze:
5 W swoim starym samochodzie używałem Wurth Online World by odczytać błędy za pomocą snoopera z ali, ale program nie widzi Belano tak samo jak Autocom który tez zakupiłem z Ali. Macie jakiś program z którego można skorzystać by odczytać co w samochodzie siedzi i sprawdzać te błędy?

SZ Viewer na Androida, do tego tani ELM na Bluetooth i działa jak złoto. Rozpoznaje wszystkie moduły, zczytuje dane, kasuje błędy, wyświetla dane na żywo podczas jazdy itp. Przynajmniej w przypadku ostatniej generacji Swifta, a Baleno to prawie to samo w innej budzie.

SpaceBadger pisze:
4 czy polecacie zamianę felg z 15 standardowych na alufelgi 16


Jeden rabin mówi tak, inny mówi nie :) Dla mnie taka zmiana to pozycja obowiązkowa, auto prowadzi się zupełnie inaczej. Jeśli zastosujesz poprawne rozmiary opon (tzn. założysz 185/55/16), to opowieści o innej średnicy kół i miejscu na błoto pośniegowe są zwyczajnie nieprawdziwe - różnica w obwodzie to jakieś 2 milimetry, czyli mniejsza od tej, jaką możesz uzyskać samym tylko pompowaniem opon w zakresie 0,2 bara.


Na górę
Post: 22-02-2023, 18:19 
Offline

Rejestracja: 06-02-2023, 14:06
Posty: 8
Suzuki: Baleno 1,2
Kotperski pisze:
SpaceBadger pisze:
1. Mam problem z długim kręceniem i czytając wiem że może być to akumulator

Może być padnięty zawór zwrotny i paliwo się cofa. Potem po postoju pompa musi najpierw ciśnienie wytworzyć. Strzał na ślepo ale możesz sprawdzić.

SpaceBadger pisze:
2 Dioda poduszki pasażera rozumiem ze ma na start świecić a potem po kilku minutach czy w trakcie jazdy gaśnie

Tak.

SpaceBadger pisze:
5 W swoim starym samochodzie używałem Wurth Online World by odczytać błędy za pomocą snoopera z ali, ale program nie widzi Belano tak samo jak Autocom który tez zakupiłem z Ali. Macie jakiś program z którego można skorzystać by odczytać co w samochodzie siedzi i sprawdzać te błędy?

SZ Viewer na Androida, do tego tani ELM na Bluetooth i działa jak złoto. Rozpoznaje wszystkie moduły, zczytuje dane, kasuje błędy, wyświetla dane na żywo podczas jazdy itp. Przynajmniej w przypadku ostatniej generacji Swifta, a Baleno to prawie to samo w innej budzie.

SpaceBadger pisze:
4 czy polecacie zamianę felg z 15 standardowych na alufelgi 16


Jeden rabin mówi tak, inny mówi nie :) Dla mnie taka zmiana to pozycja obowiązkowa, auto prowadzi się zupełnie inaczej. Jeśli zastosujesz poprawne rozmiary opon (tzn. założysz 185/55/16), to opowieści o innej średnicy kół i miejscu na błoto pośniegowe są zwyczajnie nieprawdziwe - różnica w obwodzie to jakieś 2 milimetry, czyli mniejsza od tej, jaką możesz uzyskać samym tylko pompowaniem opon w zakresie 0,2 bara.


Dziękuje pięknie za odpowiedz.
Jak na razie akumulator sprawdzony - 78% sprawności , EGR tez bo skaner pokazywał 0% odzewu z niego, przepustnica sprawdzona. Dziś zamówiłem nowe świece bo ogólnie wyglądały nie najgorzej, ale 1 oraz 3 były dość zalane benzyną i podejrzewam ze mogły źle palić i dlatego ciągle je zalewało.


Na górę
Post: 10-03-2023, 17:04 
Offline

Rejestracja: 06-02-2023, 14:06
Posty: 8
Suzuki: Baleno 1,2
Mój problem z odpalaniem w dalszym ciągu występuje.
Po wymianie świec dalej problem występuje. W ASO poradzili mi sprawdzić korek wlewu paliwa ze może jest wadliwy i robi się podciśnienie, ale jak palę czuć paliwo w na zewnątrz, wiec nie sądzę by problem tego dotyczył w szczególności jak dowiedziałem się o cenie oryginalnego korka (280zł). Jeśli uda mi się kopić taniej używany to przetestuję.
Kupiłem własny czytnik OBD II v 2,1 i w kilku aplikacjach dostępnych na androida nie pokazuje żadnych błędów czy anomalii, ale polecany SZ Viewer nie działa z nim. Kupiłem drugi na allegro ale ta sama historia. Może ktoś ma sprawdzony czytnik i może polecić do współpracy z SZ V.
Oczywiście teraz jestem na etapie głupoty, czyli "pimp my car" i chce w samochodzie zamontować wszystko co sie da:( (żona twierdzi ze mi odbiło)

Przetestowałem i w wersji Komfort nie da się dołożyć fabrycznego tempomatu. Znaczy da sie ale wiąże się to z wymianą guzików na kierownicy, zwijaka, wiązki do komputera, komputera oraz dołożenie wiązki do radaru oraz samego radaru. czyli gra nie warta świeczki.
Teraz ubzdurałem sobie dołożenie bazy multimedialnej z wersji Elegance, ale tez nie wiem czy ona za działa na samo przełożenie radia. Na zdjęciach piny wyglądają tak samo ale czy faktycznie ruszy to nie wiem. Może ktoś miał już taki głupi pomysł i może się podzieli.\
Czytałem o radiach z androidem z Ali ale boję się ze BT będzie działa kiepsko i brak bezprzewodowego Android Auto a jak zacznę kupować ze przekaźniki wireless to za duże koszta się zrobią. Chyba że ktoś ma jakieś urządzenie w miarę przystępnej cenie gdzie działa BT sprawnie, mikrofon oryginalny da sie podłączyć itd?

Jeśli ktoś ma jakieś porady co do problemu z odpalaniem albo z sekcja pimp my car to chętnie poczytam.

Dziękuje wszystkim za cały wkład i pozdrawiam


Na górę
Post: 12-03-2023, 19:28 
Offline

Rejestracja: 02-05-2018, 20:40
Posty: 25
Suzuki: Baleno
korek paliwa to ślepy traf, mój baleniak zawsze robił podciśnienie w baku, a mam go od nowości (słychać takie psssyk przy otwieraniu wlewu) i nie mam problemu z odpalaniem. Pali na strzała.


Na górę
Post: 12-05-2023, 20:13 
Offline

Rejestracja: 06-02-2023, 14:06
Posty: 8
Suzuki: Baleno 1,2
Problem został rozwiązany jeśli to kogoś interesuje.

1 zostały wymienione wtryski wyciągnięte z Ignisa bo okazało się ze bardziej leją niż robią mgiełkę i dodatkowo dwa były zatkane.
2 Za listwą wtryskową podłączyłem zaworek zwrotny jednokierunkowy .\

Obecnie brak problemu:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]