Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-01-2022, 23:25 
Offline

Rejestracja: 04-01-2022, 22:52
Posty: 4
Suzuki: Baleno
Hej.
Od ponad tygodnia mamy w domu nowe auto.
Pożegnaliśmy się z żalem z Citorenem C3 Picasso 1,6 HDI w niesamowicie wypasionej wersji i po 5 ciu latach bezprobelmowego użytkownaia i wybór padł na.....Suzuki Baleno.
Ma być prosto, pewnie i oszczędnie.
Model to Baleno 1,2 90KM z 2017r w wersji Elegance.
Ogólnie po pierwszym tygodniu jazdy jest umiarkowanie pozytywnie, nie zrobiliśmy WOW ale to raczej wynika z tego że po tylu latach użyktownaia w.w modelu odczucia i wrażenia z prowadzenia Suzuki są zupełnie odmienne i trzeba się tego nauczyć i przyzwyczaić.

Mam tutaj kilka pytań do właścicieli tego modelu.

1. Problemem jest cofanie autem. Jest kamerka ale chyba całkowicie zaparowała bo prawie nic nie widać, obraz bez kontrastu jakby za mgłą w połączeniu z brakiem czujnika parkowania i słabą widocznością do tyłu robie się badzo ryzykownie, przede wszystkim po zmroku.Miał ktoś taki przypadek?, czy ta kamerka nie powinna być hermetyczna?. Myślę już o zamontowaniu czujników parkowania, zastanawiam się tylko czy takie montowanie w zderzaku czy na czujnik przyklejany od środka zderzaka.

2. Na ekranie centralnym jest okno nawigacji, ale nie aktywne. Domyślam się, że powinna nbyć gdzieś karta SD, ale gdzie jest gnazdo w tym Suzuki?.
Druga opcja poprzedni właściciel zabrał kartę z nawigacją bo kupili nowego Swifta i tutaj pytanie. Na znanym posrtalu aukcyjnym są karty z aktualizacją map na 2021r. do Baleno, czy to wystarczy?.

3. Przeskakiwanie na studzienkach....no właśnie. Auto jeździ normalnie, trzyma linię nie skręca i nie ściąga (w tym przy hamowaniu). Ale można wyczuć podczas pokonywania niezlicowanej z jezdnią studzienki takie przeskakiwanie w bok. Wyczuwa się to tak, że jak najeżdza na studzienką prawe przednie koło to auto jakby przeskakuje w lewo a po najechaniu tylnym kołem wraca na swój pierwotny tor jazdy. Czy to auto ze względu na niską masę tak ma?.

4. Nie mam jeszcze instrukcji obsługi w PL (po prostu nie mam czasu aby przez nią przebrnąć), ale zapytam tutaj. Na prawej manetce jest pierścień z regulacją szybkości czego?, jest tam taka zakreskowana skala i napis INT - domyślam się ze to automatyczne działanie, to od wycieraczek?.

Za wszelkie rady będę wdzięczny.


Na górę
Post: 04-01-2022, 23:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
1. Nie mam takowych problemów z kamerą cofania, niemniej przy obecnych warunkach (deszcz, śnieg, breja na drodze)nawet po jednej jeździe jest ona bezużyteczna. Zresztą bardziej polegam na czujnikach parkowania, jedynie sporadycznie korzystając z kamery powiedzmy w jakiś newralgicznych miejscach podczas manewru parkowania.

2. Karta SD z mapą powinna być włożona w górnej środkowej części ekranu nawigacyjnego (chyba że nie masz domyślnego systemu, tylko np. Garmina które Suzuki proponowało jako drogi dodatek) Niemniej osobiście 5x jej użyłem, gdzie 3x było to porównanie z Google maps, gdzie nawigacja systemowa wypadła dużo gorzej pod każdym względem. Zaprzestałem z niej korzystać. Lepiej podłączyć smartphone i działać na AndroidAuto albo Apple Car + Google maps

3. Auto jest bardzo lekkie, to fakt, ale objawu o którym piszesz nie zauważyłem. Zapraszam na autostradę i jazdę w wietrzny dzień przy 140km/h+, bywa ciekawie

4. Jest to chyba intensywność przerw wycieraczek - moim zdaniem, ale na 100% nie jestem.

Pozdrawiam serdecznie


Na górę
Post: 05-01-2022, 12:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
1. Zabrudzona soczewka. Mam taki odruch, że co jakiś czas przecieram ją czymś, gdy jest mokro na drogach.

2. Jak pisze Makiwara, kartę wkłada się w slot po środku nad ekranem. Mam mapy z 2020 i ogólnie daje radę - np. nie wiesza się i nie gubi tak często jak Google - ale trzeba zaakceptować ograniczenia. Karty można kupić w necie. Jest też oddzielny wątek na ten temat na forum, np. tutaj:
viewtopic.php?f=68&t=15207

3. Nie mam zdania.

4. Tak, to regulacja częstotliwości działania wycieraczek.


Na górę
Post: 06-01-2022, 00:58 
Offline

Rejestracja: 04-01-2022, 22:52
Posty: 4
Suzuki: Baleno
Makiwara pisze:
1. Nie mam takowych problemów z kamerą cofania, niemniej przy obecnych warunkach (deszcz, śnieg, breja na drodze)nawet po jednej jeździe jest ona bezużyteczna. Zresztą bardziej polegam na czujnikach parkowania, jedynie sporadycznie korzystając z kamery powiedzmy w jakiś newralgicznych miejscach podczas manewru parkowania.

2. Karta SD z mapą powinna być włożona w górnej środkowej części ekranu nawigacyjnego (chyba że nie masz domyślnego systemu, tylko np. Garmina które Suzuki proponowało jako drogi dodatek) Niemniej osobiście 5x jej użyłem, gdzie 3x było to porównanie z Google maps, gdzie nawigacja systemowa wypadła dużo gorzej pod każdym względem. Zaprzestałem z niej korzystać. Lepiej podłączyć smartphone i działać na AndroidAuto albo Apple Car + Google maps

3. Auto jest bardzo lekkie, to fakt, ale objawu o którym piszesz nie zauważyłem. Zapraszam na autostradę i jazdę w wietrzny dzień przy 140km/h+, bywa ciekawie

4. Jest to chyba intensywność przerw wycieraczek - moim zdaniem, ale na 100% nie jestem.

Pozdrawiam serdecznie


Avalanche pisze:
1. Zabrudzona soczewka. Mam taki odruch, że co jakiś czas przecieram ją czymś, gdy jest mokro na drogach.

2. Jak pisze Makiwara, kartę wkłada się w slot po środku nad ekranem. Mam mapy z 2020 i ogólnie daje radę - np. nie wiesza się i nie gubi tak często jak Google - ale trzeba zaakceptować ograniczenia. Karty można kupić w necie. Jest też oddzielny wątek na ten temat na forum, np. tutaj:
http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopi ... 68&t=15207

3. Nie mam zdania.

4. Tak, to regulacja częstotliwości działania wycieraczek.



Panowie wielkie dzięki za odpowiedzi.
Przyjrzę się jeszcze dokładniej jutro w dzień temu ekranikowi...
Co do kamerki to, oczywiście pierwsze co zrobiłem z kamerką to przetałem szkiełko i już z kilka razy....niewiel pomaga. Możecie mi podpowiedzieć coś o montażu czujników cofania?, dużo jest roboty ze zderzakiem Baleno (demontaz w miarę bezproblemowy?).

Tak na koniec dzisjaj żona zgłosiła mi niemiłą sytuację (wystraszyła się) - jechała poza miastem i było pusto a tutaj nagle słyszy takie "pik,pik,pik" i na ekranie symbol dwóch zderzonych aut....można się wystraszyć. Obstawiam że coś przeleciało albo jakiś paproch na radarze z przodu.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 06-01-2022, 06:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Ja miałem czujniki montowane, jako opcję dodatkową w salonie podczas kupna samochodu, zatem szczegółów nie znam.
Co do zdarzenia żony, to prawda, ten czujnik lekkiego wyhamowania może czasami zaskoczyć/przestraszyć, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w ogóle nie spodziewamy się, że może za chwile zadziałać, ale mimo tego, to przydatna funkcja.


Na górę
Post: 07-01-2022, 17:09 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 248
Suzuki: Vitara
Jeśli chodzi pytanie 3- Baleno tak ma, potrafi tak lekko odskoczyć w bok, żeby następnie samemu skorygować tor

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 07-01-2022, 23:16 
Offline

Rejestracja: 15-03-2019, 07:07
Posty: 102
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift 1.2 MH
Ja założyłem najprostsze czujniki cofania z alledrogo. Montaż jest bardzo prosty. Zderzaka nie ściągałem tylko wczolgalem się pod auto aby przeciągnąć kable. Zasilanie z przewodów światła wstecznego.


Na górę
Post: 09-01-2022, 11:54 
Offline

Rejestracja: 09-01-2022, 11:38
Posty: 2
Suzuki: Baleno
Baleno fajne auto szkoda, że wycofali się z jego produkcji.


Na górę
Post: 09-01-2022, 18:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie wycofali się, tylko do Europy przestali sprowadzać.


Na górę
Post: 15-01-2022, 12:07 
Offline

Rejestracja: 04-01-2022, 22:52
Posty: 4
Suzuki: Baleno
Hej.
Mineło trochę czasu przejechałem się kilka razy Baleno, mog wieć coś wiecej powiedzieć.
Ogólnie autko super, zwrotne, szybkie, małe spalanie, dużo miejsca w środku....
Jest kilka rzeczy, kórymi muszę się zająć.
1. Kamerka jest rzeczywiście zaparaowana, trzeba będzie ją wysuszyć i uszczelnić jakoś.
2. W ogóle jeśli chodzi o parowanie...no tutaj jest tragedia. Dla przykładu, wczoraj podjechaliśmy na parking do marketu, po godzinhych zakupach nie dało się wystartować, wszystkie szyby pokryte grubą warstwą pary, z zewnątrz wyglądało to jakbym założył na szybę czołową jakąś siwą matę.
3. Muszę przymocować pourywane nakole i spód pod zderzakiem, brakuje szpilek mocujących i pewnie jakiś śrub. Tutaj prośba - wie ktoś jakie szpilki są na nadkolach?, ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat w sieci.
4. Zauważyłem, że przy około 80km/h słyszalny jest dziwny dźwięk, takie przytłumione tępe wycie, ale tylko przy tej prękości powyzej i poniżej zanika. Obstawiam opony?.
5. Oczywiście spryskiwacz tylnej szyby nie podaje płynu (działa), gdzieś tutaj czytałem coś podobnego - do zeobienia.

Aha - rzeczywiście jest slot na kartę do nawigazji na ekranie, oczywiście....pusty.

Pozdrawiam Balenowiczów.

P.S.
Ktoś z sznownego grona porwał się na dalszy wyjazd na wakacje BALENO?, nie mówię tutaj o Bałtyku, tylko np. Chorwacja, Albania, południowe Włochy itp...?.


Na górę
Post: 17-01-2022, 22:52 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 248
Suzuki: Vitara
Przyczyną nadmiernego parowania szyb może być zapchany filtr kabinowy. Po wymianie jest w porządku

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 19-01-2022, 10:32 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Witam. Byłem dwa razy w Chorwacji aż po Dubrownik bez problemu. Łącznie przejechanych 96 tyś. km jedyna rzecz która mi się zepsuła i musiałem zapłacić to sygnał dźwiękowy ,który zardzewiał. Miałem też wymienianą chłodnice klimatyzacji i dwie rurki ale to już wymienił serwis w ramach gwarancji ale już po skończonej gwarancji. generalnie może być.


Na górę
Post: 19-01-2022, 15:13 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 11:07
Posty: 31
Lokalizacja: Tychy
Suzuki: Baleno
Kali pisze:
Łącznie przejechanych 96 tyś. km jedyna rzecz która mi się zepsuła i musiałem zapłacić to sygnał dźwiękowy ,który zardzewiał.

O, widzę, że nie tylko u mnie padł klakson. I rozpacz w serwisie, bo to trzeba cały zderzak zdjąć. :D

_________________
Suzuki Baleno Premium+ 1.2
Suzuki Swift Club (2013)


Na górę
Post: 19-01-2022, 18:47 
Offline

Rejestracja: 23-08-2018, 15:46
Posty: 4
Suzuki: Baleno
maks90 pisze:
Kali pisze:
Łącznie przejechanych 96 tyś. km jedyna rzecz która mi się zepsuła i musiałem zapłacić to sygnał dźwiękowy ,który zardzewiał.

O, widzę, że nie tylko u mnie padł klakson. I rozpacz w serwisie, bo to trzeba cały zderzak zdjąć. :D


O, w takim razie klakson można dopisać chyba do typowych usterek tego modelu po klimatyzacji, skrzypiących drzwiach i łożysku oporowym sprzęgła.
U mnie klakson padł właśnie po 103 tys. km.
Z ciekawości - jaki jest orientacyjny koszt wymiany tego w ASO?


Na górę
Post: 19-01-2022, 20:56 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 11:07
Posty: 31
Lokalizacja: Tychy
Suzuki: Baleno
lukass pisze:
Z ciekawości - jaki jest orientacyjny koszt wymiany tego w ASO?

Po rabacie 230 PLN. ale to było w zeszłym roku więc pewnie i tak już drożej.
Musiałbym poszukać rachunku, ale wydaje mi się, że to ta transakcja z karty. Koszt dzielił się mniej więcej 50/50 części/robocizna.

_________________
Suzuki Baleno Premium+ 1.2
Suzuki Swift Club (2013)


Na górę
Post: 25-03-2023, 06:54 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
Skovron pisze:
Hej.
Mineło trochę czasu przejechałem się kilka razy Baleno, mog wieć coś wiecej powiedzieć.
Ogólnie autko super, zwrotne, szybkie, małe spalanie, dużo miejsca w środku....
Jest kilka rzeczy, kórymi muszę się zająć.
1. Kamerka jest rzeczywiście zaparaowana, trzeba będzie ją wysuszyć i uszczelnić jakoś.
2. W ogóle jeśli chodzi o parowanie...no tutaj jest tragedia. Dla przykładu, wczoraj podjechaliśmy na parking do marketu, po godzinhych zakupach nie dało się wystartować, wszystkie szyby pokryte grubą warstwą pary, z zewnątrz wyglądało to jakbym założył na szybę czołową jakąś siwą matę.
3. Muszę przymocować pourywane nakole i spód pod zderzakiem, brakuje szpilek mocujących i pewnie jakiś śrub. Tutaj prośba - wie ktoś jakie szpilki są na nadkolach?, ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat w sieci.
4. Zauważyłem, że przy około 80km/h słyszalny jest dziwny dźwięk, takie przytłumione tępe wycie, ale tylko przy tej prękości powyzej i poniżej zanika. Obstawiam opony?.
5. Oczywiście spryskiwacz tylnej szyby nie podaje płynu (działa), gdzieś tutaj czytałem coś podobnego - do zeobienia.

Aha - rzeczywiście jest slot na kartę do nawigazji na ekranie, oczywiście....pusty.

Pozdrawiam Balenowiczów.

P.S.
Ktoś z sznownego grona porwał się na dalszy wyjazd na wakacje BALENO?, nie mówię tutaj o Bałtyku, tylko np. Chorwacja, Albania, południowe Włochy itp...?.


W Chorwacji byłem baleronem w 2019r i hmmmm na pewno olbrzymim plusem było spalanie, poruszając się w zakresie licznikowych 100-110km/h zrobiłem 850km na niecalych 30l paliwa !!! Więc kosmos , ale jechałem w nocy ruch był znikomy :-). Niestety moja wersja jest bez tempomatu... Dlatego też po zatankowaniu już sobie jechałem 120-130 ;-) gdyby było lepiej wyciszone byłoby zdecydowanie lepiej. Natomiast jeśli masz możliwość jechać czymś większym... Zrób to , będzie bezpieczniej i wygodniej.

Mi właśnie padł klakson... Naciskam na kierownicy i słyszę lekki jak gdyby stuk ale nie trabi... Zasadniczo się zastanawiam jak się do tego dobrać samemu....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]