Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 08:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 04-04-2023, 07:39 
Offline

Rejestracja: 04-04-2023, 07:23
Posty: 1
Suzuki: gv
MiPr pisze:
U mnie klimatyzacja była naprawiana rok temu - padła chłodnica. Nie żeby przebicie - po prostu skorodowała - w ASO powiedzieli, ze zdarza się (złe materiały?). Naprawa w ramach rozszerzonej gwarancji i jak na razie wszystko OK.


to nie tak, że się "zdarza" tylko jest to wada fabryczna. Skraplacz klimatyzacji z 'nie wiadomych' przyczyn degraduje się w okolicy spawów V- lamelek. Prawdopodobnie zła jakość materiałów, lub zwyczajnie niski poziom wykonania skraplacza na etapie produkcji.
Pocieszę Was, że ten problem występuje także w Hondach, robiłem już kilka sztuk z przebiegami ok. 8-20 tys km, auta 1-2-3 letnie. Ewidentnie problem korozji, nowy czynnik YF, odzysk, szczelność, nowy czynnik. Koszty dosyć wysokie. Autoryzowany serwis umywa ręce od jakichkolwiek napraw gwarancyjnych.
Co do kolegi wyżej...który tam pisał, że powinny być regulacje prawne odnośnie uzupełniania czynnika do nieszczelnego układu. - Oczywiście, że tak powinno być. Aktualnie regulacje F-gaz coraz bardziej się zaostrzają i bardzo dobrze ( i mówię to jako serwis zajmujący się klimatyzacją). Aktualne normy mówią o prowadzeniu karty urz. chłodniczego (czyli ewidencji ilości serwisów, testy szczelnośći, uzupełnienia czynnika ...) dla emisji powyżej 5t CO2, czyli niestety żaden samochód osobowy nie łapie tej normy. Niestety problem z nieszczelnościami w klimatyzacji samochodowej jest o wiele bardziej złożony jak w układach chłodniczych stacjonarnych, gdzie całość instalacji jest na miedzi, złącza spawane, skręcane na flare, układ pracuje w jednakowych warunkach, bez większych drgań, wibracji...a porównaj to do warunków pod maską samochodu. Połączenia gumowe z alu, duże różnice temperatur, oringi na złączach itd itd...co nie zmienia faktu, że układ ma być szczelny przed uzupełnieniem czynnika.
A wy jako klienci powinniście wymagać od serwisów dokumentu potwierdzającego
1) szczelność
2) osuszenie układu z pozostałości wilgoci
3) sprawdzenie jakości czynnika.
4) Parametry pracy układu pod obciążeniem
Żaden "sezonowy" serwis wam tego nie zapewni, brak edukacji, lenistwo, ignorancja.


Na górę
Post: 08-04-2023, 13:15 
Offline

Rejestracja: 22-11-2008, 21:02
Posty: 38
ssbb pisze:
martinesq pisze:
ssbb pisze:
U mnie rok temu wymieniali chłodnicę gwarancyjnie. Obecnie znów uleciał czynnik. W Gdyni wymienili mi w ASO przewód 95710M68P11-000. Stary przewód po 6 latach naprawdę źle wyglądał. Chyba pierwszy serwis, który znalazł miejsce wycieku, a nie tylko dobił czynnik, ale zobaczymy ile wytrzyma.


Ja walczę już od wakacji z klimą, niby uszczelki, rzekomo ciśnienie układ trzyma a po ok. 2 tygodniach problem powraca czynnik ucieka. Serwis rozłożył ręce. Teraz muszę na własną rękę szukać serwisu klimatyzacji by ustalić faktyczne problemy.

Ssbb daj znać jak sytuacja u Ciebie.
Pozdrawiam

Na razie chodzi bez problemu. Chłodzi szybko i skutecznie.

Klima nadal działa bez problemu. Czyli od początku były to opisywane wcześniej problemy-
najpierw wymiana chłodnicy, potem wężyka. Trzeba było od razu te rzeczy wymienić razem.


Na górę
Post: 03-07-2023, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Po 3.5 roku od kupna Baleno problem z klimatyzacją dotknął i mój egzemplarz. Oczywiście problemem była wadliwa fabryczna chłodnica (wężyk podobno w moim roczniku był już poprawiony, zatem został obecny). Wszystko odbyło się i zostało wymienione w ramach gwarancji w Łodzi w ASO na ul. Aleksandrowskiej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]