Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-01-2020, 12:03 
Offline

Rejestracja: 28-12-2019, 12:24
Posty: 5
Dzień dobry wszystkim. W ostatnich dniach nabyłem Baleno 1.0 w wersji Elegance. Samochód jest na oponach zimowych, rozmiar '15. Chciałbym zmienić całę koła, na możliwie większe i szersze. Jakie macie doświadczenie w tym zakresie? Chciałbym zrobić to "z głową", więc najlepiej, żeby ten rozmiar był dopuszczony do użytku przy tym samochodzie.


Na górę
Post: 07-01-2020, 13:11 
Offline

Rejestracja: 11-04-2019, 07:58
Posty: 2
Suzuki: Baleno
https://www.wheel-size.com/size/suzuki/baleno/2018/


Na górę
Post: 07-01-2020, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-10-2019, 16:24
Posty: 30
Suzuki: Baleno 1.2 DualJet
ences pisze:
Dzień dobry wszystkim. W ostatnich dniach nabyłem Baleno 1.0 w wersji Elegance. Samochód jest na oponach zimowych, rozmiar '15. Chciałbym zmienić całę koła, na możliwie większe i szersze. Jakie macie doświadczenie w tym zakresie? Chciałbym zrobić to "z głową", więc najlepiej, żeby ten rozmiar był dopuszczony do użytku przy tym samochodzie.



Jak chcesz to zrobić kolego z tzw. "głową" to przemyśl to dobrze, Suzuki w homologacji Baleno ma tylko dwa rozmiary: 175/65/R15 lub 185/55/R16.
Też kiedyś miałem chęć wymiany opon na szersze, ale przeczytałem wypowiedzi niektórych kolegów, którzy zwrócili uwagę na fakt, że w razie zdarzenia, firma ubezpieczeniowa nie zechce wypłacić ubezpieczenia ze względu na niedopuszczone rozmiary opon przez producenta.
Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu, sam zdecyduj czy warto ryzykować.

_________________
B.S.
Suzuki Baleno (2016) 1.2 DualJet Premium 8)


Na górę
Post: 10-01-2020, 11:30 
Offline

Rejestracja: 28-12-2019, 12:24
Posty: 5
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Z racji tego, że chcę to zrobić "z głową", zmienie opony, ale na homologowane '16 :)

Pozdrawiam


Na górę
Post: 20-01-2020, 17:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-10-2019, 16:24
Posty: 30
Suzuki: Baleno 1.2 DualJet
Black Silver pisze:
ences pisze:
Dzień dobry wszystkim. W ostatnich dniach nabyłem Baleno 1.0 w wersji Elegance. Samochód jest na oponach zimowych, rozmiar '15. Chciałbym zmienić całę koła, na możliwie większe i szersze. Jakie macie doświadczenie w tym zakresie? Chciałbym zrobić to "z głową", więc najlepiej, żeby ten rozmiar był dopuszczony do użytku przy tym samochodzie.



Jak chcesz to zrobić kolego z tzw. "głową" to przemyśl to dobrze, Suzuki w homologacji Baleno ma tylko dwa rozmiary: 175/65/R15 lub 185/55/R16.
Też kiedyś miałem chęć wymiany opon na szersze, ale przeczytałem wypowiedzi niektórych kolegów, którzy zwrócili uwagę na fakt, że w razie zdarzenia, firma ubezpieczeniowa nie zechce wypłacić ubezpieczenia ze względu na niedopuszczone rozmiary opon przez producenta.
Dlatego zrezygnowałem z tego pomysłu, sam zdecyduj czy warto ryzykować.



Wracam do tematu innych rozmiarów opon.
Dzisiaj wstąpiłem do Agencji Ubezpieczeniowej, która jest przedstawicielem wielu T.U. i zapytałem o te wątpliwości, czy można założyć inny rozmiar opon, oraz czy wiąże się to z jakimiś konsekwencjami w razie zdarzenia.
Oto odpowiedź jaką otrzymałem: "Jeżeli diagnosta podczas przeglądu dopuści pojazd do ruchu, to T.U. nie będzie miało zastrzeżeń".
Tak więc pytanie, wątpliwości i moja chęć wymiany na szersze opony znowu powróciły.
Szkoda, że nie mogę nigdzie znaleźć konkretnego przepisu, który by to jednoznacznie precyzował.
Chciałbym założyć R15 (tak jak w homologacji tylko nie 175 a przynajmniej 195, na logikę to przecież zwiększy się przyczepność (4x2cm)auta, a więc i bezpieczeństwo. Podejrzewam, że Suzuki nie ma w homologacji szerszych opon, bo wtedy zwiększyłoby się spalanie wskutek większego oporu opon, no i nici z chwalenia się spalaniem Baleno. Następny krok do diagnosty, tylko, czy aby jego akceptacja jest jakaś wiążąca?....

_________________
B.S.
Suzuki Baleno (2016) 1.2 DualJet Premium 8)


Na górę
Post: 20-01-2020, 22:46 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Przy przeglądzie nie będzie problemu jeśli koła nie będą wystawać po za obrys karoserii.

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 31-01-2020, 12:04 
Offline

Rejestracja: 08-05-2019, 21:18
Posty: 34
Suzuki: Baleno
W krajach azjatkich i ameryki południowej i Australia Wymiar opon w Baleno mają tak: 185/65 R15 (stalowe), 195/55 R16 (Alusy) i pisze że może zwiększyć spalanie o 0.5 litra w mieście.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]