Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-11-2018, 07:15 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
Wczoraj wieczorem, po ciemku... O! Sarenka...
Zdarza się. Auto zaczęło hamować (jeżdżę na tempomacie aktywnym prawie non stop). Zauważyłem ułamek sekundy później dlaczego - sarenka z pobocza hyc pod auto. Hebel w podłogę. Uderzenie bokiem przodu przy prędkości myślę z 15km/h może (jechałem powoli, tempomat na 75 tam gdzie można 90, żaden las a prawie Wrocław (zaraz przed żernikami), znaku o zwierzętach nie ma tam).
Połamany grill, zderzak, odkształcony błotnik, przesunięta chłodnica i "bebechy" z przodu, nie działa oczywiście radar... O dziwo lampa cała, auto jeździ etc.

System wspomagania hamowania zadziałał jak należy - nawet lekkie wciśnięcie hamulca spowodowało już ostre hamowanie. Bez radaru pewnie miałbym w momencie uderzenia kilka km/h więcej i gorzej mogłoby się to skończyć. Poduszek nie wywaliło, ja poczułem ot takie "puk", zobaczyłem jak sarnina wpadła do rowu i spierniczyła z miejsca zdarzenia, małpa jedna.

Teraz będę testował jak sprawnie Allianz zadziałą i jak sprawnie ASO naprawi/wymieni co trzeba ;) Oby się uwinęli, bo auto zastępcze mam tylko do 9 dni :( Ktoś może przerabiał opcję z ubezpieczycielem wydłużenia terminu zastępczaka (za jakąś opłatą)? Znając życie ASO będzie części dopiero zamawiać po diagnozie i zanim przyjdą to minie minimum tydzień + papierologia ich z ubezpieczycielem etc.

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Post: 09-11-2018, 08:57 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Auto zastępcze masz na czas naprawy, mogą naprawiać nawet miesiąc. Choć lepiej przeczytać OWU.


Na górę
Post: 14-11-2018, 16:58 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Miałem mocno zadrapane tylne drzwi i błotnik kontakt z ubezpieczycielem Warta okazało się ,że warta ma podpisaną umowę z moim serwisem suzuki w związku z tym rzeczoznawca był z suzuki wycena szkody 7400 (wymiana błotnika i drzwi) wymiana kwitów i zamawianie części z naprawą zamknęło się w dwa tygodnie .Zastępczy samochód miałem tylko na czas naprawy bo mój nadawał się do jazdy.


Na górę
Post: 17-11-2018, 23:35 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
misioooo a gdyby był znak A18b ostrzegający o dzikich zwierzętach zwolniłbyś bardziej ? Poza zwierzętami na drodze zawsze może być jeszcze jakiś zanietrzeźwiony ubrany na czarno obywatel ;)
Ja przy likwidacji szkody w ASO czekałem może z 5-6 dni :)


Na górę
Post: 19-11-2018, 18:34 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Ze zwierzyną nie wygrasz .Sam miałem kiedyś zderzenie z sarną .Zawsze uważałem ,że nie ma możliwości żeby do tego doszło bo wcześniej zauważę i zwolnię. Myliłem się ,godzina po 17.00 latem doskonała widoczność na szczęście mała prędkość bo to było po skręcie w tą drogę w koło pola i tylko zarośla wzdłuż drogi .Sarnę zauważyłem jak przewalała mi się przez maskę i dach .Uszkodzenia nie wielkie (pęknięty zderzak ) bo mała prędkość sarna niestety nie przeżyła.


Na górę
Post: 19-11-2018, 19:10 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
covax2 pisze:
misioooo a gdyby był znak A18b ostrzegający o dzikich zwierzętach zwolniłbyś bardziej ? Poza zwierzętami na drodze zawsze może być jeszcze jakiś zanietrzeźwiony ubrany na czarno obywatel ;)
Ja przy likwidacji szkody w ASO czekałem może z 5-6 dni :)

Nie, nie zwolniłbym bardziej. I tak 70km/h tam gdzie można 90 to wg mnie ostrożna jazda :)
Znak ma znaczenie o tyle, że ewentualnie można próbować wywalczyć odszkodowanie od zarządcy drogi (bo źle oznakowana/brak znaku)... Ale to walka z wiatrakami, więc odpuszczam. A znak swoją drogą jest... Obowiązuje na odcinku 3,2km, ALE... jak na tych 3km wyjedziesz z bocznej drogi to nie widzisz takowego znaku - bo jest tylko na starcie i mecie (w drugą stronę) tegoż odcinka.
Po to mam AC, aby w takich sytuacjach skorzystać i tyle.

Sama naprawa wg serwisu to ok 5 dni, ale najpierw trzeba zaczekać na części ;) Auto jeździ, więc nie mam problemu, na czas w serwisie dostanę zastępczego.

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Post: 27-12-2018, 15:36 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
Misioooo brak znaku czy też jego obecność w niczym nie pomoże, nie dostaniesz żadnego odszkodowania od zarządcy drogi :D siedzę w tym temacie dosyć głęboko....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]