Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kamerka
Post: 13-11-2018, 21:28 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Witam, jak w temacie, jakie kamerki posiadacie/ polecacie? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? I czy ktoś zamontował u siebie w Baleno w taki sposób żeby zminimalizować widoczność kabla?

Pozdrawiam.

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 13-11-2018, 22:50 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Cześć,
mam zainstalowaną kamerkę na wysokości wstecznego lusterka.
Zakupiłem sobie takie cudo: Viofo WR1 WiFi.
Jak dla mnie jakość ok (testowałem w dzień i w nocy).
Montaż banalny (żadne kable nie wiszą od góry do dołu) podsufitką do prawego słupka i tam wzdłuż uszczelki do wysokości pierwszego zawiasu drzwi pasażera dostaje się do schowka. Następnie pod gniazdo zapalniczki.
Czas operacyjny montażu ok 10 min.
Zalety: mały gabaryt kamerki (mieści się na wysokości lusterka wstecznego), łączność po wi-fi, soft w języku polskim, wbudowany kondensator, nie zawiesza się, działa pewnie, łatwy dostęp do filmów, praktyczne wyposażenie, długi przewód ok 3m, mały uchwyt na przyssawkę, dodatkowo uchwyty samoprzylepne do ułożenia przewodu, subtelny adapter zasilający z gniazda zapalniczki.

Masz pytania to pytaj


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 13-11-2018, 23:59 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witam,
kamerka MiVue C320, praca w pętli,nagrywa pliki 1,3,5 minutowe, nie zawiesza się.
Obraz na kompie lub TV czytelny. Łatwy montaż i demontaż kamerki. Kabel niewidoczny / tak jak w przypadku Viofo/.
Karta pamięci 32 Gb kl.10.

Baleno Premium 08/2016


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 14-11-2018, 08:40 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 11:07
Posty: 31
Lokalizacja: Tychy
Suzuki: Baleno
Cześć,
Navitel R1000, mieści się bez problemu za lusterkiem, kabel na tyle długi, że można pociągnąć zasilanie z tylnego gniazdka. Do tego bardzo ciekawe rozwiązanie z przylepianą na stałe do szyby bazą i kamera mocowaną na magnes. Obraz ok. Nie zawiesza się. Niestety mimo WiFi jest problem ze współpracą z telefonem.

_________________
Suzuki Baleno Premium+ 1.2
Suzuki Swift Club (2013)


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 31-01-2019, 19:56 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
Zdecydowanie NAVITEL R 600- dobra cena, solidna budowa, bardzo dobra jakość filmowania i przede wszystkim mały gabaryty a takie są niezbędne do małej szyby Baleno. Elegancko zmieściła się obok uchwytu lusterka, tak aby kątem oka widzieć diodę kontrolną.

Kabel niestety wisi, ale przynajmniej dla mnie nie stanowi to problemu.

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 01-02-2019, 09:54 
Offline

Rejestracja: 19-04-2018, 16:22
Posty: 7
do Steja i Martinesq:
Panowie podeślijcie zdjęcia. Czy wasz przewód widać tylko między kamerą a podsufitką czy też leży gdzieś na kokpicie kiedy opuści już słupek A?
Czy przewód od kamery schowaliście za osłoną słupka A, a dalej między uszczelkę a karoserię ? W miejscu przy nawiewie (mniej więcej na wysokości lusterka bocznego) plastik deski rozdzielczej dociska uszczelkę otworu drzwiowego do karoserii i nie da się ani przecisnąć tam kabla ani wyciągnąć uszczelki.

pozdrawiam
moja kamera to viofo A119Pro


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 01-02-2019, 13:04 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Postaram się dziś zrobić fotki jak to wygląda u mnie


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 01-02-2019, 22:13 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
foty:
1- kamera i przewód w podsufitkę
2- zejście słupkiem i podejście łączeniem kokpitu
3- wejście w uszczelkę na wysokości lusterka (przewód wychodzi pod klapą schowka) i dalej do zapalniczki


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 02-02-2019, 12:48 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Do grafiit,
fotki zbyteczne, przewód tak ułożyłem że jest niewidoczny poza 10 cm odcinkiem kamerka -podsufitka.
Sam nie wiem gdzie go upchnąłem, aby udzielić dokładnej odpowiedzi konieczny demontaż kabelka.
Proponuję prowizorkę, jak się zrobi ciepło pokombinować i montaż docelowy.
Pozdrawiam.
Baleno Premium 08/2016


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 03-02-2019, 09:52 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 23:09
Posty: 100
Lokalizacja: Inowrocław
Suzuki: Swift 1.2
Jesli kogos interesuje jak to zrobic w miare porzadnie zeby nic potem nie stukalo/szuralo, to tu jest dokumentacja foto z demontazu slupka i schowka w Swifcie na tej samej platformie: https://www.youtube.com/watch?v=gsNRLWk_HBU

Prad wiadomo, ogarniamy czyms takim wpietym pod obieg zapalniczki: https://allegro.pl/listing?string=rozga ... t-1-3-0131

Zostaje tylko kwestia mozliwie najmniejszej kamerki, a z tym jest niestety na rynku problem bo kazdy producent chce dodac ekranik, albo chociaz tone plastiku wokol glownego obiektywu - widzial ktos zestawy z frontowa kamerka o wielkosci tej dodatkowej tylnej (ktora zawsze jest duuuzo mniejsza), np. z modulem sterujacym osobno?


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 03-02-2019, 11:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-09-2017, 15:39
Posty: 49
Lokalizacja: Łódź i okolice
Suzuki: Baleno P+ 1,2 -2017
hunter3006 pisze:
Zostaje tylko kwestia mozliwie najmniejszej kamerki,


mi udało się wcisnąć kamerkę za lusterkiem od strony pasażera, tak, że jej nie widzę :)
- a na ekran patrzeć nie muszę, bo to samo mam przed szybą :D

_________________
pozdrawiam Tux :)
Baleno III P++ 1.2 DualJet
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 03-02-2019, 23:15 
Offline

Rejestracja: 19-04-2018, 16:22
Posty: 7
A który bezpiecznik odpowiada za zapalniczkę? W instrukcji, na schemacie nie jest opisany.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 04-02-2019, 12:37 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witam,
bezpiecznik gniazda zapalniczki jest opisany w instrukcji. Dział 7-47 bezpieczniki pod tablicą rozdzielczą, bezpiecznik podstawowy poz.32
15A ACC-2. Dostęp do puszki utrudniony - wymagana sprawność fizyczna.

Baleno 08/2016


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-08-2019, 10:50 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
MIO 312 podłączona do tylniego gniazdka zapalniczki. Uwaga przewód zasilania długość na styk! Działa. Cena z kartą 32GB mniej niż 250zl. Podstawowy model MIO.

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-08-2019, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja proponuję instalację 2 kamerek. Z tyłu też lepiej mieć coś. U mnie fajnie działa Mio 752. Mam w dwu autach. W Swifcie montowałem w ten sposób, że przeciągnąłem kabel z tyłu do przodu w podsufitce (wystarczy uszczelki drzwi lekko wysunąć). Natomiast kabel do zasilania prawym słupkiem - też dość prosto się go demontuje - gdzieś to na YT chyba podpatrzyłem. Podejrzewam, że w Baleno podobny montaż jest. Kamerkę najlepiej schować za lusterkiem - najlepszy zasięg przed autem, w czasie jazdy i tak niepotrzebna, a ukryta nie rozprasza i nie mruga. Chyba, że ktoś chce, żeby mrugała, to trochę niżej. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-08-2019, 21:10 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 310
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
Ja mam Viofo a129 Duo. Kable schowane pod uszczelkami i podsufitką. Nie kombinowałem z hardwire kitem bo sprawdza się póki co power bank na parkingach.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 23-08-2019, 07:53 
Offline

Rejestracja: 14-04-2019, 16:40
Posty: 15
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: Baleno Premium Plus
Ja w obu swoich autach mam kamerki na przód i tył i naprawdę warto bo jest pełniejszy obraz sytuacji. W starszym mam tę przednią na przedniej szybie i do zapalniczki ukrytej w schowku i praktycznie kabli nikt nie widzi, obraz ok mimo upływu już lat.
W Baleno z racji by nie ograniczać widoczności i nie zaśmiecać szyby, przednia jest w lusterku. Ogólnie patent ok ale jest problem ze szczelnością i co jakiś czas nagrywa za mgłą, no i jednak na wyboistych drogach trzęsie mocno lusterkiem i ciężko o dobry obraz wtedy. Na tę chwilę chyba wolała bym też Viofo ale tę z 2kamerkami tylko nie wiem jak w tym aucie zda egzamin.
Swoją tę w lusterku podłączyłam do zapalniczki z tyłu podłokietnika pierw ale dzieci się interesowały to jednak poprawiłam koncepcję na przednią zapalniczkę. Kabelek od lusterka poszedł do podsufitki, potem w lewą i pod uszczelką przy drzwiach w dół. Przy styku z kokpitem musiałam ostrożnie podważyć by go dalej wsunąć bo tam ciasno ale dało radę, potem przyczepione na plastiku pod kierownicą co idzie od spodu i do zapalniczki, widać go na tym odcinku od zapalniczki do plastiku pod kierownicą, ale też czarny to nie aż tak bardzo. Tylna kamerka łatwiej bo między podsufitkę a uszczelki nad drzwiami idzie bez problemu. Kamerka z tyłu nie na szybę tylko na rzep i kraniec podsufitki z tyłu poszła i jest dobrze. Koncepcja z lusterkiem dobra bo nie ogranicza widoczności ale ma swoje minusy.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 23-08-2019, 08:22 
Offline

Rejestracja: 14-04-2019, 16:40
Posty: 15
Lokalizacja: Podlaskie
Suzuki: Baleno Premium Plus
zmniejszone fotki ale coś tam widać ;-)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 31-08-2019, 04:41 
Offline

Rejestracja: 04-06-2019, 01:21
Posty: 28
Polecam zamówić sobie z aliexpress Xiaomi z magazynu z Polski w ciągu 6 dni dojdzie bez żadnych dodatkowych opłat, mam w obu autach i zero problemów jakieś navitele to nie ta jakość a do tego okropny wygląd i słabe wykonanie.

https://promocjezchin.pl/recenzja-kamer ... z-gps-1080

_________________
Mitsubishi Colt - Inform 1.1
Suzuki Baleno - Premium+ 1.2


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 03-09-2019, 09:19 
Offline

Rejestracja: 03-02-2018, 12:05
Posty: 65
Lokalizacja: Radom
Suzuki: Baleno
Ja zamontowałem Navitela R600 i nie narzekam póki co a trochę z nią kilometrów zrobiłem i po przełożeniu karty na komputer jakość jest super.

_________________
Baleno 1.2 DualJet Premium Plus


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 03-09-2019, 17:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2019, 17:59
Posty: 48
Suzuki: Grand Vitara II 2.0
Włóczykij pisze:
(...)jakieś navitele to nie ta jakość a do tego okropny wygląd i słabe wykonanie.


Trzymałeś chociaż w rękach Navitela? Mam Navitel R800 od ok. dwóch lat i jest dokładnie odwrotnie, niż piszesz. Długo wybierałem kamerę, aby mieć pewność, że szczegóły będą widoczne. Jakość na kompie doskonała. Słabe wykonanie? Okropny wygląd? sorry, to raczej Xiaomi wygląda jak tani badziew... Ale co kto lubi. Navitel nie należy do segmentu "budżetowych" kamer.
R800 - metalowa obudowa, duży wyświetlacz 4'', kąt widzenia 170°, obsługa do 256 GB microSD itd...


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-09-2019, 16:28 
Offline

Rejestracja: 04-06-2019, 01:21
Posty: 28
Duże i ciężkie to minus, wygląda jak aparat z lat 90 skrzyżowany z tabletem, zajmuje niepotrzebnie dużo miejsca na szybie przez co utrudnia widoczność, rzuca się w oczy przed te kolory, mocowanie po jakimś czasie się wyroi i będzie drgać na nie równej drodze co poskutkuje niewyraźnym obrazem. Xiaomi nie wygląda jak gadżet z bazaru, ma więcej funkcji, troszkę lepszą rozdzielczość, matryce Sony a nie jakiś no name, świetnie działająca aplikacje na telefon, tryb nocnego stróża, można wyposażyć w GPS i czujniki cofania. Jeśli twoim zdaniem 280 zł to nie budżetowy segment to nie mam pytań, każdy chwali swoje. :) Z testów w necie można poszukać że to najlepszy wybór wideorejestratora do około 350 zł. Samo Xiaomi jest znane z solidnie wykonanych smartfonów i nie tylko w przystępnej cenie. O Navitelu można natomiast poczytać w necie np jak ich rejestratory o półkę wyżej gubią same pliki jak i o innych bolączkach.

_________________
Mitsubishi Colt - Inform 1.1
Suzuki Baleno - Premium+ 1.2


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-09-2019, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2019, 17:59
Posty: 48
Suzuki: Grand Vitara II 2.0
Przed Navitelem używałem Blaupunkt'a BP (nie ta ostrość), Prestigio (przesadne nasycenie kolorami i zbyt mało fps przy nagrywaniu - przy odtwarzaniu brak płynności, no i po 4 mies. zwyczajnie się kamerka przegrzała i spaliła...)
Z tym przysłanianiem widoczności to bym nie przesadzał, chyba że wieszasz kamerę przed oczami na środku szyby, albo jeździsz wynalazkiem samochodopodobnym z 50ccm na pokładzie, gdzie szyba ma powierzchnię owiewki motocykla. No i wyświetlacz można wyłączyć w trybie nagrywania również, jakby komu po oczach biło. Lusterko wsteczne więcej zajmuje i jak z tym żyć?
Nic mi się w mocowaniu nie wyrobiło po dwóch latach telepania na polskich drogach.
Dwa lata temu R800 kosztował 500 zł i to miałem na myśli, pisząc o budżecie. Fakt, ceny zleciały, prawa rynku.
Opinie w necie są tyle warte, co i ta nasza dyskusja tutaj - każdy ma swój punkt widzenia i tyle. Zwłaszcza, że gros opinii to wynaturzenia laików, co to zanim pojmą obsługę czegoś, zdążą pokasować wszystko, i "opinia" gotowa... Rynek auto-kamer nabrał rozpędu tak mocno i szybko, że co chwila ukazują się nowsze modele, zaskakujące innowacjami. Sorry, dla mnie firmy jak Xiaomi pozostają synonimem masówki dla ludzi typu "najpierw chcę dużo i tanio, potem jakość i niezawodność też mile widziana, jakby się dało".
Jak pisałem, co kto lubi.


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 19-09-2019, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Obejrzyjcie sobie na YT filmiki robione w nocy tymi kamerkami. To Wam prawdę powie o ich jakości. W dzień to każda nagra w miarę dobrze.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Kamerka
Post: 20-09-2019, 08:55 
Offline

Rejestracja: 04-06-2019, 01:21
Posty: 28
Akurat szyba w Baleno jest mała tzn niska i im więcej przestrzeni na szybie tym lepiej a z lusterka raczej ciężko zrezygnować. Od dwóch lat jeżdżę z w Colcie z Xiaomi tylko starszym modelem i nigdy problemu nie miałem. Do jakości przyczepić się nie mogę tym bardziej że używam już 2 smartfona od w/w firmy i przy plastikowych Samsungach czy Xperiach które miałem wcześniej a były 3 razy droższe wszystko na plus dla Xiaomi. W takich firmach jak iPhone czy Sony cenę winduje marketing i za to niestety się płaci. Cena to nie jedyny wyznacznik jakości. Cały ten Navitel zatrudnia 400 osób, nie ma centrum badań ani nic podobnego, po prostu naklejają znaczki na chiński sprzęt, to taki Goclever który już nie istnieje bo naklejał swój znaczek na kiepskiej jakości sprzęt. Xiaomi zatrudnia ponad 15000 ludzi i sami projektują i produkują urządzenia, a to już o czymś świadczy.
Co do nocy @wawax to nie spotkałem się z kamerą która radzi sobie super w nocy a zdarza mi się oglądać różne nagrania z różnych kamer z uwagi na pracę którą wykonuję.

_________________
Mitsubishi Colt - Inform 1.1
Suzuki Baleno - Premium+ 1.2


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]