Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 08:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-08-2018, 14:11 
Offline

Rejestracja: 20-08-2016, 15:42
Posty: 31
Tragiczny wypadek w Szaflarach.W Suzuki Baleno ginie młoda kursantka.Instruktor opuszcza pojazd w ostatniej chwili.Zastanawiałem się co może być przyczyną wypadku.
Być może zapomniała wcisnąć sprzęgło przy zapłonie bez kluczykowym?Nie wiem tylko czy to był samochód WORDu czy szkoły nauki jazdy.Może nie jeździła w samochodzie z zapłonem bez kluczykowym?Czy wszystkie modele Baleno maja zapłon bez kluczykowy?
Dużo pytań.Szkoda młodego życia.
http://www.gazetakrakowska.pl/motofakty ... ,13435235/


Na górę
Post: 24-08-2018, 14:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Bez kluczyka tylko wersja Elegance,a ten z wypadku nie jest El.

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 24-08-2018, 14:49 
Offline

Rejestracja: 27-11-2017, 11:07
Posty: 31
Lokalizacja: Tychy
Suzuki: Baleno
Mnie ciekawi czy gdyby odpaliły poduszki to miałaby szanse na przeżycie. W końcu samochód od strony kierowcy nie jest specjalnie uszkodzony,a nie widzę odpalonych ani kurtyn ani poduszki przedniej. Więc albo został spełniony któryś z warunków opisanych w intrukcji kiedy poduszki nie odpalają (np. zderzenie boczne z wysokim pojazdem) lub kursantka próbowała odpalić samochód i w chwili zderzenia kluczyk nie był na pozycji ON.

_________________
Suzuki Baleno Premium+ 1.2
Suzuki Swift Club (2013)


Na górę
Post: 24-08-2018, 15:00 
Online
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
System bezkluczykowy, nawet gdyby był, to nie ma nic tu do rzeczy.
Jeżeli silnik zgasł, to potem chyba ponownie zapalił (?) bo samochodem szarpie.

Cyt. "Tymczasem TVN24 dotarła do świadków zdarzenia. - Czy zgasł samochód? Nie wiem. Było gwałtowne hamowanie na torach, egzaminator w ostatniej chwili uciekł. Próbowała odjechać, zabrakło jej pół metra, bo już zaczęła ruszać - mówił jeden z mężczyzn."

Ciekawe dlaczego egzaminator nie zatrzymał samochodu, albo jeżeli tak, to dlaczego tak późno?

Szkoda dziewczyny :(


Na górę
Post: 24-08-2018, 20:05 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Na YouTube jest już film z momentu wypadku.
https://youtu.be/3BgRV-Qnddk
Było gwałtowne, spóźnione hamowanie na torach. Pewnie w panice, że przegapiła znak i nie zwolniła przed przejazdem, może też usłyszała sygnał ostrzegawczy pociągu. Pytanie, kto wcisnął pedał hamulca - kursantka czy instruktor. Auto pewnie wtedy zgasło, nic w tym zresztą dziwnego. Mieli 7 sekund. Dziewczyna spanikowała, jeszcze nawet odpaliła auto, ale nie zdążyła odjechac.
Są filmy z wnętrza pojazdu w czasie egzaminu, które dadzą na wiele pytań odpowiedź.
Straszna tragedia.


Na górę
Post: 14-09-2018, 13:32 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 20:08
Posty: 59
Ja trochę nie do końca rozumiem- jak to jest z tym zapłonem? Jeżeli jest zwykły kluczyk to nie trzeba wciskać sprzęgła i jeżeli zapięty jest bieg, możliwe jest jechanie na rozruszniku?
Pytam też z tego względu, że jak się nam Opel kiedyś zepsuł, to właśnie w ten sposób możliwe było jego usunięcie z jezdni.


Na górę
Post: 14-09-2018, 13:46 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Tak, kiedyś bez sprzęgła ( zerwana linka) zrobiłem 50 km , w tym duże miasto powiatowe. Ruszałem z 2, później na 4.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]