Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-02-2017, 22:47 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Na start moje przemyślenia i/lub informacje zaczerpnięte z postów innych użytkowników forum. Krótka lista rzeczy dziwnych i niezrozumiałych ;):

1. nie da się wyprostować zagłówka dla przedniego pasażera: jedynie regulacja góra - dół O_o
2. podświetlenie tylko jednego przycisku na bocznych drzwiach kierowcy (elektryczna szyba)
3. niska przednia szyba sprawiająca problem przy sygnalizatorach i nisko zawieszone, szerokie lusterko, utrudniające poprawne widzenie przed maską (tu jednak nie będę się upierać, bo przesiadłam się z Suzuki Wagona R+, który ma pole widzenia jak teleskop Hubble'a, więc może to kwestia przyzwyczajenia).


Myślę, że warto pozbierać takie hity, żeby inni użytkownicy wiedzieli, że to czego doświadczają u siebie jest normalne :D

A może coś in plus od Was?


Na górę
Post: 05-02-2017, 23:42 
Offline

Rejestracja: 23-12-2016, 17:19
Posty: 12
Suzuki: Baleno Premium
U mnie:
1.Wykładzina podłogowa - od strony kierowcy wychodząca spod listwy podłogowej ( kto to montował ?)
2.Potwierdzam - niska szyba przednia , utrudniony widok sygnalizatorów świetlnych.
3.Potwierdzam - brak podświetlenia wszystkich przycisków na do sterowań na drzwiach kierowcy.
4.Dywanik gumowy kierowcy - niedopasowany (ciągle spada mi kawałek gumy na pedał sprzęgła)

A na plus:
1. Silnik - niskie spalanie , w miarę elastyczny.
2. Ilość miejsca z tyłu dla pasażerów ( tyle nie miałem w Astrze G)
3. Wizualnie - ładny przód.

ModEdit: nie piszemy 2 postów pod rząd na ten sam temat 8)


Na górę
Post: 27-04-2017, 17:12 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Zdziwiło, zaskoczyło, zdenerwowało również w Premium:
- patyczki ustawień /totalne dziadostwo/
- sygnał dźwiękowy typowa" koza" meeeeee, jest takie powiedzenie: lepiej zatrąbić niż przybombić
Oczywiście zatrąbić głośno. Koza do wymiany.
Podpisuję się pod tym co napisali Gabi i morela w całej rozciągłości.
Premium 08/2016


Na górę
Post: 27-04-2017, 21:44 
Offline

Rejestracja: 20-08-2016, 15:42
Posty: 31
4.Dywanik gumowy kierowcy - niedopasowany (ciągle spada mi kawałek gumy na pedał sprzęgła)
Udało mnie się pokonać ta niedogodność - na gumowym dywaniku od strony podłogi przykleiłem 2 paski rzepy . Do kupienia w pasmanterii za 2 zł.Działa bez zarzutu.


Na górę
Post: 27-04-2017, 22:13 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
krzyciti,
mała rzecz a cieszy, kupuję. Zgłoś do Urzędu Patentowego.


Na górę
Post: 27-04-2017, 23:05 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Dla mnie szyba jest okey,poprostu obniżyłem fotel!Na razie większych uwag nie mam(auto odebrane 26.04.2017)

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 28-02-2018, 10:25 
Offline

Rejestracja: 13-11-2017, 12:14
Posty: 3
Suzuki: Baloo
Ucieszyło mnie: ogrzewanie foteli przednich przy -13, podwójna podłoga bagażnika, niskie spalanie, sylwetka , ogólnie jestem zadowolony
irytuje: nieskładany kluczyk zapłonu, brak podświetlenia wskaźników na drążkach przy kierownicy świateł i wycieraczek - nocą dramat
zdziwiło: opcja dodatkowej konserwacji profili zamkniętych, odbijanie przy tankowaniu przy rezerwie, niestabilny tor jazdy przy dużych prędkościach > 120 km/h trudno utrzymać jazdę na wprost (wspomaganie za czułe idealne do jazdy w mieście i parkowania )


Na górę
Post: 06-11-2019, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Plusy:

- rzeczywiste małe spalenie (+/- 700km po mieście na dość jednak małym baku)
- największy bagażnik w segmencie
- dużo przestrzeni zarówno z przodu, jak i z tyłu
- ogólna prezencja (wersja Elegance, lakier Grey Mettalic)
- bardzo wyraźny zestaw głośnomówiący (nawet przy autostradowych prędkościach)
- filozofia liquid flow do mnie przemawia


Minusy:

- pomimo dbania o kokpit pojawiające się małe rysy/zadrapania (jakość użytego plastiku w Baleno jest rzeczywiście katastrofalna)
- dość twarde zawieszenie, nierówności polskich dróg są bardzo wyczuwalne nawet przy trybie ECO
- niezachwycająca jakość nagłośnienia, rozumiem, że to nie ta półka cenowa, niemniej dla mnie to minus
- mała dostępna ilość we wszelakich schowkach
- brak możliwości wysuwania podłokietnika
- przy prędkości powyżej 120km/h niska waga samochodu przeszkadza czyt. podatność na podmuchy wiatru
- niski poziom widoczności przez przednią szybę, muszę się niestety wychylać, aby zobaczyć czy zmieniają się światła
- ciężka "współpraca" z asystentką głosową

tyle ode mnie po 3 miesiącach użytkowania


Na górę
Post: 06-11-2019, 12:10 
Offline

Rejestracja: 02-05-2018, 20:40
Posty: 25
Suzuki: Baleno
Makiwara pisze:
Plusy:

Minusy:
- dość twarde zawieszenie, nierówności polskich dróg są bardzo wyczuwalne nawet przy trybie ECO

W trybie ECO nabija się opony do wyższego ciśnienia, zatem normalne jest, że będą twardsze i bardziej podatne na nierówności.


Na górę
Post: 06-11-2019, 15:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Dzięki za zwrócenie uwagi, myślałem o trybie COMFORT, napisałem ECO


Na górę
Post: 07-11-2019, 14:24 
Offline

Rejestracja: 21-05-2019, 10:52
Posty: 18
Lokalizacja: KR
Suzuki: Baleno
Makiwara pisze:

Minusy:

- pomimo dbania o kokpit pojawiające się małe rysy/zadrapania (jakość użytego plastiku w Baleno jest rzeczywiście katastrofalna)
- dość twarde zawieszenie, nierówności polskich dróg są bardzo wyczuwalne nawet przy trybie ECO
- niezachwycająca jakość nagłośnienia, rozumiem, że to nie ta półka cenowa, niemniej dla mnie to minus
- mała dostępna ilość we wszelakich schowkach
- brak możliwości wysuwania podłokietnika
- przy prędkości powyżej 120km/h niska waga samochodu przeszkadza czyt. podatność na podmuchy wiatru
- niski poziom widoczności przez przednią szybę, muszę się niestety wychylać, aby zobaczyć czy zmieniają się światła
- ciężka "współpraca" z asystentką głosową

tyle ode mnie po 3 miesiącach użytkowania


Odniosę się do plastiku na kokpicie.
Na pierwszy rzut oka zaraz po zakupie widać, że kokpit, boczki drzwi, tunel środkowy, kierownica włącznie ze skórą ekologiczną
potrzebują "konserwacji".
Po zastosowaniu dobrego środka do pielęgnacji tworzyw zmienia się nie tylko wygląd kokpitu i innych elementów, ale także podatność na zadrapania.
Nie chodzi mi o wybłyszczenie, ale o nadanie głębi koloru.
Dobry środek do tego celu można kupić już za kilkadziesiąt złotych .
Efekt u mnie był zaskakująco dobry.
Nazwy środka nie podaję - te z wyższej półki chyba wszystkie są skuteczne.

Jeśli chodzi o podłokietnik, to ja mam wersję premium bez podłokietnika - dokupiłem za 250 zł z możliwością wysuwania.
Schowek po stronie pasażera faktycznie mały, ale za to cztery miejsca na butelki o pojemności max 1,5 litra każda! ;)

Szyba przednia nisko i zawieszenie dość twarde - potwierdzam.


Na górę
Post: 07-11-2019, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Zgadzam się z Tobą w 100% w tym co piszesz na temat podejścia do kokpitu w Baleno. Problem w tym, że do przedstawionych przez Ciebie pomysłów, zastosowałem się na drugi dzień po kupnie samochodu (robiąc solidny research przez kupnem Baleno, w praktycznie każdej przeczytanej recenzji, kiepska jakość użytego plastiku była stanowczo podkreślana).

Dlatego więc, zakupiłem specjalny krem ze znanej i cenionej firmy o długoletnim doświadczeniu w branży, nazwa na literę M (nie chcąc robić reklamy, choć w tym przypadku chyba antyreklamy ;) i niestety, przed kompleksowym przygotowaniem samochodu na zimę od strony pasażera na bocznych drzwiach zauważyłem jeszcze małe, ale jednak, rysy (zapewne od paznokci mojej lubej :D)


Na górę
Post: 07-12-2019, 08:17 
Offline

Rejestracja: 18-11-2019, 18:01
Posty: 2
Lokalizacja: GOP
Suzuki: baleno
Witam wszystkich:)
Będę za jakiś czas odbierał baleno 2019 P+,
Podczas jazdy testowej zwróciłem uwagę na nierówne obrazy w lusterku lewym względem prawego,
Lewy obraz tak jak zwykle we wszystkich autach, a prawe wyraźnie oddala (parkując tyłem na prawe myślałem że jestem na styk a miałem metr odległości od płotu) wsteczne też tuneluje obraz podobnie jak prawe
Drażniąca sprawa - handlowiec uważa że nie widzi różnicy
A jak u was w tym temacie?


Na górę
Post: 07-12-2019, 09:47 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Nie ma różnicy to raczej z twoim wzrokiem coś nie tak.

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 07-12-2019, 09:52 
Offline

Rejestracja: 23-08-2018, 16:44
Posty: 36
Też mi się dziwnie parkuje tyłem, jakieś dziwne te lusterka, ale prawe i lewe u mnie tak samo dziwne


Na górę
Post: 07-12-2019, 22:35 
Offline

Rejestracja: 18-11-2019, 18:01
Posty: 2
Lokalizacja: GOP
Suzuki: baleno
Dzięki za info
Dorwę jeszcze taksówkę baleno, ciekawe co kierowca mi powie w tym temacie.


Na górę
Post: 01-01-2020, 11:28 
Offline

Rejestracja: 21-05-2018, 20:24
Posty: 5
Suzuki: Baleno
mszkoda pisze:
niestabilny tor jazdy przy dużych prędkościach > 120 km/h trudno utrzymać jazdę na wprost (wspomaganie za czułe idealne do jazdy w mieście i parkowania )


Witam
Ja także zauważyłem taką niestabilność jazdy przy 120km/h , a przesiadłem się z Peugeota 307 który jeździł bardzo dobrze. na Dunlopach ( bardzo wysoka półka premium opon )

Boleśnie odczułem to troche póżniej kiedy miałem stłuczkę , postanowiłem coś z tym zrobić .....

Wymieniłem opony (MADE IN INDIA) na wielosezonowe "goodyear vector 4seasons g2" 185/60-R15 --- bajka

, autko zaczęło jeździć prosto jak po sznurku :uwaga: , a jeżdze dynamicznie :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]