Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 13:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-01-2017, 22:22 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Postaram się nie używać niecenzuralnych zwrotów, choć same się cisną na usta.
03.01.2017 odebraliśmy nasze Baleno z salonu. Zatankowaliśmy na pierwszej dostępnej stacji - stacji paliw Auchan. Przejechaliśmy w ciągu kilku dni może nieco ponad 100 km, po czym 10.01.2017 (tydzień!!!), bez żadnego "ostrzeżenia", samochód już nie zapalił. Dziś dostaję telefon z serwisu, że padła pompa paliwa, bo wlałam kiepską benzynę. Gwarancja tego nie obejmie i mam zabulić 1200 zł. Nosz ja pier****! Zapytałam szanownego pana, czy według niego mam sprawdzać jakość paliwa na każdej stacji? Skoro to z Auchan jest dopuszczone do obrotu to o co chodzi? Poza tym co to za szajs, że padła pompa po pierwszym i jedynym tankowaniu i 100 km?!!! Podejrzewam wadę ukrytą, ale teraz pytanie: jak zawalczyć o swoje? Jak udowodnić, że nie lałam paliwa rakietowego od Ruskich i żeby to naprawili w ramach gwarancji?
Proszę o porady osób, które mają pomysł, co zrobić w takiej sytuacji.
Dziękuję.


Na górę
Post: 12-01-2017, 22:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Odezwij się do pierwszego lepszego prawnika. Mogę dać namiary na osobę która mi tez pomogła w walce o Balerona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 12-01-2017, 22:59 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Dzięki za odpowiedź. No właśnie tak już myślałam, ale zastanawiam się czy prawnicy, ekspertyzy i ta cała hałastra nie wyniosą więcej niż rzeczone 1200 zł :/ No i nie wiem - nie zapłacić, zapłacić a potem dochodzić zwrotu kosztów czy starać się o rozwiązanie umowy? (nie minęło 14 dni od jej podpisania). Bo tak żeby było śmieszniej wyszły jeszcze dwie wady przed tym rozkraczeniem: pierdółka, czyli wciąż migająca kontrolka od ciśnienia w oponach i rzecz grubsza - szyby mi zamarzają od środką O_o Takie jazdy to ja mam ze swoim siedemnastoletnim Suzuki Wagon R+ i po to się pokusiłam o nowe auto, żeby przestać się borykać z tego typu hecami...
A u Ciebie o co i jaka była walka?


Na górę
Post: 13-01-2017, 00:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Gabi pisze:
Dzięki za odpowiedź. No właśnie tak już myślałam, ale zastanawiam się czy prawnicy, ekspertyzy i ta cała hałastra nie wyniosą więcej niż rzeczone 1200 zł :/ No i nie wiem - nie zapłacić, zapłacić a potem dochodzić zwrotu kosztów czy starać się o rozwiązanie umowy? (nie minęło 14 dni od jej podpisania). Bo tak żeby było śmieszniej wyszły jeszcze dwie wady przed tym rozkraczeniem: pierdółka, czyli wciąż migająca kontrolka od ciśnienia w oponach i rzecz grubsza - szyby mi zamarzają od środką O_o Takie jazdy to ja mam ze swoim siedemnastoletnim Suzuki Wagon R+ i po to się pokusiłam o nowe auto, żeby przestać się borykać z tego typu hecami...
A u Ciebie o co i jaka była walka?

O skrzynie biegów. Za pismo od prawbika zapłaciłem 300 zl

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 13-01-2017, 09:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2016, 17:04
Posty: 332
Lokalizacja: Skoczów
Suzuki: S-Cross & CX7
M3ntoR pisze:
Gabi pisze:
Dzięki za odpowiedź. No właśnie tak już myślałam, ale zastanawiam się czy prawnicy, ekspertyzy i ta cała hałastra nie wyniosą więcej niż rzeczone 1200 zł :/ No i nie wiem - nie zapłacić, zapłacić a potem dochodzić zwrotu kosztów czy starać się o rozwiązanie umowy? (nie minęło 14 dni od jej podpisania). Bo tak żeby było śmieszniej wyszły jeszcze dwie wady przed tym rozkraczeniem: pierdółka, czyli wciąż migająca kontrolka od ciśnienia w oponach i rzecz grubsza - szyby mi zamarzają od środką O_o Takie jazdy to ja mam ze swoim siedemnastoletnim Suzuki Wagon R+ i po to się pokusiłam o nowe auto, żeby przestać się borykać z tego typu hecami...
A u Ciebie o co i jaka była walka?

O skrzynie biegów. Za pismo od prawbika zapłaciłem 300 zl

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


A to nie jest tak ze w razie wygranej "sprawy" musza Ci zwrócić wszystkie koszty ? Kiedyś się z ubezpieczalnia spierałem i po wygraniu ubezpieczalnia zapłaciła mojemu prawnikowi.

_________________
S-Cross GLX 1.6 DDiS Allgrip


Na górę
Post: 13-01-2017, 09:39 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
W takiej sytuacji wydaje się być sensowna reklamacja z tytułu rękojmi. Wada ukryta przy dobrze napisanej reklamacji może skutecznie zmienić podejście sprzedawcy.


Na górę
Post: 13-01-2017, 09:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Sprawy nie będzie. Jedno pismo załatwi sprawe. Obsrają się na pewno jak dostaną coś na papierze :) nie bój żaby


Na górę
Post: 13-01-2017, 10:42 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
:) Dzięki, podnieśliście mnie trochę na duchu. Mam np. dowód zatankowania na stacji benzynowej w postaci historii konta (płatność kartą). Piszę o tym, bo wciąż się boję, że mogą mi się starać udowadniać, że to moja wina :/ W procesy nie chciałabym się bawić, bo co, jeśli nie wygram..? Ale tak jak mówicie - zacznę chyba od prawnika.


Na górę
Post: 13-01-2017, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Jeśli chcesz to mogę Ci dać namiary na prawnika który mi pomógł. Wszystko przez internet zalatwilem. Bardzo mila Pani :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 13-01-2017, 11:37 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
To bardzo poproszę :)


Na górę
Post: 13-01-2017, 11:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Gabi, a próbowałaś kontaktować się z innym ASO lub centralą Suzuki?

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 13-01-2017, 11:58 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
To też mi przyszło do głowy, żeby zapytać w centrali co oni na takie praktyki :] Chociaż facet, który dzwonił z serwisu powiedział "prosze mnie zrozumieć, Suzuki może mi tego nie rozliczyć" i tu jakiś mętny argument o tym, że sytuacja może się z mojej strony powatrzać.
Jeszcze nic nie zrobiłam właściwie. Pierwsze co, to założyłam ten wątek żeby zebrać porady, pomyśleć z której strony to ugryźć i jakoś się przygotować do batalii.


Na górę
Post: 13-01-2017, 12:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Zacznij od telefonu do centrali lub innego serwisu.
Każde ASO to niezależny podmiot, jedni mogą nie uznać, a inni bez dyskusji uznają. Tak to już jest...

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 13-01-2017, 12:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
To dealer musi udowodnic, że paliwo było złe jesli taka diagnozę stawia.
Jedz do Auchan i skseruj sobie papiery do tej dostawy paliwa - dadzą Ci to.
Paliwa do Auchan dostarcza Orlen.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 13-01-2017, 14:22 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Zacznij dziewczyno od napisania skargi na dealera, lub ASO. Na prawnika masz jeszcze czas! Po co pakować się od razu w koszty. Co prawda jest to koszt do odzyskania, ale dopiero po wygraniu sprawy. Wystosuj więc skargę, w której uzasadnisz swoje racje i zakończ mniej więcej w ten deseń: ' dodaję, że w przypadku negatywnego rozpatrzenia mojej skargi, opublikuję dotychczasową korespondencję dotyczącą zaistniałej sytuacji na kilku forach motoryzacyjnych oraz portalach społecznościowych, co pozwoli zweryfikować opinię obecnych i przyszłych klientów serwisu, a przy okazji uchroni Was od dalszych, niebezpiecznych kontaktów z klientami".

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 13-01-2017, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
bardziej bym zakończył:
"a przy okazji uchroni klientów od dalszych, niebezpiecznych kontaktów z WAMI".

:D


Na górę
Post: 13-01-2017, 17:04 
Offline

Rejestracja: 05-09-2015, 17:14
Posty: 68
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: SX4, S-Cross
Powodzenia Gabi w załatwieniu sprawy. Może to marne pocieszenie ale nie jesteś pierwsza i chyba nie ostatnia. Kolega nabył ciągnik renomowanej firmy za 250 tyś. W okresie gwarancji wysiada pompa wtryskowa. Koszt 12 tyś. Ciągnik zabrany do serwisu gdzie stwierdzają złą jakość paliwa. Kolega bierze próbkę paliwa z beczki z której tankował do analizy i okazuje się że paliwo spełnia normy. Paliwa z ciągnika nie może już przebadać bo zostało spuszczone a zbiornik przepłukany. Ostatecznie zapłacił za remont bo przepychanki w sądach trwały by miesiącami a ciągnik był mu potrzebny. Następną maszynę nabył od innego producenta.


Na górę
Post: 13-01-2017, 17:10 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
A może zacząć od podstaw - prostego pytania do ASO - na jakiej podstawie twierdzą, że wlałaś "kiepską benzynę"? Bo rozumiem, że są w stanie przedstawić wynik badania jakości tego paliwa, wydany przez uprawnione laboratorium? Może warto też postarać się o zadziałanie w drugą stronę, tj. sprawdzenie stacji benzynowej? Bo może rzeczywiście paliwo było jakoś trefne? A wtedy można chyba ścigać stację benzynową?

System monitorowania jakości paliw podlega pod UOKiK, więc może kontakt z nimi też byłby wskazany - pewnie będą w stanie coś doradzić.


Na górę
Post: 13-01-2017, 17:19 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Dużo ciekawych porad i mądrych pomysłów - dziękuję Wam za nie i za wsparcie.
To jeszcze jedna sprawa: zamówili pompę i samochód będzie do odbioru "w okolicach" środy. I co tu zrobić - zapłacić a potem się ubiegać o zwrot (jeśli się uda...) czy nie zapłacić, ale wtedy pewnie nie wydadzą auta?

@mega: Szczęka normalnie opada...


Na górę
Post: 13-01-2017, 17:38 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Zadzwoń do tych UOKiKów i innych takich i zapytaj co oni radzą. Pewnie mają doświadczenie w takich sprawach. Zadzwoń też do SMP i zapytaj ich co oni na to? W szczególności - czy mogą przedstawić Ci wyniki badania paliwa, no bo przecież muszą je mieć skoro twierdzą, że benzyna była "chrzczona", a Tobie to potrzebne ponieważ postanowiłaś się ubiegać o zwrot kosztów naprawy samochodu od stacji benzynowej ;)


Na górę
Post: 13-01-2017, 18:11 
@Gabi: trzymam kciuki, daj znać o postępach. W jakim mieście ten serwis?
@M3ntor: podeślij na priv namiary na prawnika, może się przydać.


Na górę
   
Post: 13-01-2017, 21:12 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Ja się "wyleczyłem" już z baleno na dobre i na pewno go nie kupie, ale dalej tu zaglądam ;) Co do sytuacji Gabi to dziwne, że akurat nowe auto i taka awaria przecież tam tankowało set aut z tego zbiornika i "żyją" . Gdyby było coś nie tak z paliwem to sytuacja na pewno by się powtarzała w innych pojazdach i zrobiło by się o tym głośno jak np: niedawno u nas na sląsku w przypadku shella http://slask.eska.pl/komunikacja/woda-w ... daz/267499 a tak tysiące litrów zatankowane i akurat w jednym aucie coś pada, nie wierzę. Nie poddawaj się i walcz o swoje jak doradzają koledzy, można tylko życzyć powodzenia. Pozdr


Na górę
Post: 13-01-2017, 22:16 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Jak padła tak szybko, to oznacza, że albo znaleźli tam dwa kg szlamu, albo ściemniają. Nikt chyba nie uwierzy, że zbadali paliwo. Zakładając, że nie musieli szuflą syfu z baku wyciągać to przy takim przebiegu ewidentnie świadczy o tym, że albo pompa miała wadę fabryczną, która na ogół właśnie wychodzi dośc szybko, albo auto było dawcą, a dostało jakieś zwłoki zamiast pompy.

Sama argumentacja ASO, żeby pani zrozumiała, bo nam _może_ Suzuki tego nie rozliczyć jest delikatnie mówiąc średnia. Daj nazwę tego ASO, bo to brzmi to wszystko dość żałośnie.


Na górę
Post: 14-01-2017, 00:05 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
... a niedawno była tu dyskusja o podkładaniu części. Druga rzecz, że to auto też na jakimś paliwie z tego salonu w koncu wyjechało a nie na czystym, suchym baku i nie ma pewności, że to w tym miejscu coś ktos nie pokombinował, dlaczego akurat obwiniać stację zewnętrzną, ale to takie tylko gadki i przemyslenia. Pozdr


Na górę
Post: 14-01-2017, 01:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
polonus pisze:
Jak padła tak szybko, to oznacza, że albo znaleźli tam dwa kg szlamu, albo ściemniają. Nikt chyba nie uwierzy, że zbadali paliwo. Zakładając, że nie musieli szuflą syfu z baku wyciągać to przy takim przebiegu ewidentnie świadczy o tym, że albo pompa miała wadę fabryczną, która na ogół właśnie wychodzi dośc szybko, albo auto było dawcą, a dostało jakieś zwłoki zamiast pompy.

Sama argumentacja ASO, żeby pani zrozumiała, bo nam _może_ Suzuki tego nie rozliczyć jest delikatnie mówiąc średnia. Daj nazwę tego ASO, bo to brzmi to wszystko dość żałośnie.

Ja raz slyszalem to samo w ASO w poznaniu

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]