Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 11:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 03-02-2017, 21:49 
@MiPr: w Koszalinie jest sprzedaż i serwis (czy ASO, nie powiem); skurczybyki wcisnęli mi tam niewłaściwy płyn chłodzący, długa historia itp.

Generalnie też nie polecam.


Na górę
   
Post: 03-02-2017, 22:03 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Byłem w Koszalinie - mały problem w trasie - obsługa i diagnoza bez zastrzeżeń . Nie wiem czy to ta sama firma, salon razem z fordem, oraz serwis.


Na górę
Post: 03-02-2017, 22:16 
Tak, ja mówię o tym samym.


Na górę
   
Post: 05-02-2017, 22:24 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Obecny stan rzeczy ma się następująco: odebraliśmy auto z serwisu 25.01. i od tamtej pory nikt się nie odezwał, że gwarancja nie objęła naprawy, więc zakładam, że sprawa zakończona; zaślepka się znalazła: okazało się, że firma holująca schowała ją w samochodzie tak, że nie było widać; z pomocą instrukcji ponastawiałam to, co zostało w ASO rozregulowane i jest OK. Nie będę przekazywać sprawy wyżej, bo została załatwiona na miejscu. Zachowałabym się inaczej, gdyby szli w zaparte.
A znajomy kierowca polecił mi serwis w jednym z przygranicznych miasteczek po niemieckiej stronie :] I z tego chyba w przyszłości skorzystam - bliżej niż Gorzów czy Koszalin i zapewne dużo solidniej.
Chciałam jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w moją sprawę - za doping, dobre słowo i bardzo słuszne porady. Bez Was byłoby mi dużo trudniej. Jesteście wielcy! :milosc:


Na górę
Post: 09-02-2017, 01:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2017, 18:37
Posty: 78
Lokalizacja: Lubin
Suzuki: Vitara II 1.6
Do Schwedt masz tylko ok 50km a jest tam autoryzowana stacja Suzuki.

_________________
:)) Trzymaj dystans, szczególnie do siebie :ok:


Na górę
Post: 13-02-2017, 13:49 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Otóż to! :)


Na górę
Post: 13-02-2017, 17:41 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 20:08
Posty: 59
No i co dalej z tym Baleno? Swoją drogą, to czyżby to była ta słynna indyjska jakość, o której zapewniał mnie sprzedawca, gdy je oglądałem? :D

PS. polonus ma rację. Ja doszedłem po latach do takich wniosków. Albowiem kontakt z marką Suzuki i jej warsztatami sprawił, że zacząłem uważać, iż samochód kupuje się również pod kątem jakości serwisów/obsługi w ogóle, jakie są w naszym zasięgu.


Na górę
Post: 14-02-2017, 13:43 
Offline

Rejestracja: 12-01-2017, 22:05
Posty: 23
Suzuki: Baleno 2016
Patrz trzy posty wyżej :P


Na górę
Post: 12-09-2022, 21:14 
Offline

Rejestracja: 12-09-2022, 20:54
Posty: 1
Suzuki: Baleno
Podłączam się do tematu.
Ja mam mianowicie problem z moim ASO w kwestii sprzęgła w Baleno. Po 65tys. zrobiłem wymianę sprzęgła bo ślizgało i rzekomo zużyłem. Było to dla mnie dziwne bo mam jeszcze 12- letnią Skodę, która ma blisko 300tys i tam jeszcze nie wymieniałem sprzęgła. Ale ok jest to nowy samochód, teraz części są kiepskie, bo ekologiczne jak to Pan z ASO stwierdził. Problem ze sprzęgłem powtórnie powtórzył się po 2 miesiącach jazdy i przejechanych 5tys km. W ASO stwierdzili, że jakimś cudem ale najprawdopodobniej zużyłem to sprzęgło. Muszą auto rozebrać i dopiero sprawdzić czy usterka techniczna. Pan stwierdził że to dostałem najlepsze części i mało prawdopodobne, że wada fabryczna. Tam była cala długa tygodniowa rozmowa o tym sprzęgle. Ostatecznie stanęło na tym że muszą to rozebrać (co rozumiem), ale jeżeli stwierdzą że to nie jest usterka fabryczna to muszę znów nowe sprzęgło wymienić na swój koszt - nie ma możliwości w tedy samego sprawdzenia. Po tej ostatniej akcji i jeszcze wcześniejszej nie mam zaufania do tego ASO i nie chcę dać im powtórnie zarobić. Problem jest w tym że inne ASO nie chce się podjąć ewentualnej wymiany gwarancyjnej i ogólnie mam chyba tylko opcję dać do mojego rodzimego ASO albo do tzw. "wiejskiego" mechanika za pewnie połowę ceny.
Ogólnie jestem w szoku że po 2 miesiącach jest sprzęgło do wymiany (nie jeżdżę na polszprzegle i nie przypaliłem go) i że nie mam możliwości darmowego sprawdzenia co się z tym sprzęgłem stało w ramach gwarancji na części. Macie może jakieś pomysły/ porady?
Dzięki i pozdrawiam


Na górę
Post: 13-09-2022, 09:48 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 121
Suzuki: SX4 4x4
Nie ma mowy, żeby spalić sprzęgło przy normalnej jeździe na dystansie 5tkm. Nawet auta w szkole jazdy nie znają takich przypadków.
ASO robi Cię ewidentnie w balona. Tylko walka z nimi nie jest łatwa. Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś biegłego rzeczoznawcy od mechaniki samochodowej i skonsultował z nim ewentualną ekspertyzę i jej koszt.
Wykaz rzeczoznawców znajdziesz w sądzie rejonowym Twojego miejsca zamieszkania.
Mając taką ekspertyzę ASO nie będzie miało wyjścia i zrobi to na swój koszt.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]