Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-12-2016, 20:53 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
Witam
Mam pytanie odnośnie oświetlenia Osram LEDriving® FOG PL 103 dostępnego jako opcja dodatkowa w kreatorze konfiguracji na stronie Suzuki dla Baleno wersja Premium/Premium+ (te wersje Baleno nie mają standardowo przedniego oświetlenia przeciwmgielnego). Czy ktoś może zamawiał lub ma zamontowane w/w światła przeciwmgielne-dzienne-doświetlające ? Jaka była cena z wymontowaniem standardowego oświetlenia dziennego lub bez demontażu oraz jak się ewentualnie owe rozwiązanie sprawuje?

Dziękuję za informacje


Na górę
Post: 29-12-2016, 09:11 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
Nie wiem jak to wygląda w Suzuki, ale w Lancerze podobna opcja kosztowała w aso w zaleznosci od wersji 500-700 złotych.
A to jeśli tak konfigurujesz samochód w konfiguratorze to nie przyjeżdża już cały gotowy?...

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 29-12-2016, 11:11 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
W konfiguratorze jest wpis, "Wiele elementów akcesoryjnych wymaga montażu oraz ew. czynności dodatkowych (np. lakierowanie w kolorze nadwozia). Skontaktuj się z Dealerem Suzuki w celu dokładnej wyceny kosztów montażu.".
Wynika z tego ,że montują je w ASO. Ja swoje Baleno Premium+ mam do odbioru w styczniu, wersja już skonfigurowana. Dopytywałem o te światła ale na razie nie uzyskałem odpowiedzi na temat kosztów, dlatego dopytuje czy może ktoś ten temat przerabiał.
Ostatnia odpowiedz w ASO gdzie zamówiłem samochód "..czekam na informacje odnosnie przełącznika, wychodzi na to ze w tym modelu jest on razem ze zwijaczem poduszki i może to być droga cześć" - cokolwiek to oznacza. Dziwne, że można do dodać/dokupić a nic nie wiedzą jak to zamontować.


Na górę
Post: 29-12-2016, 15:58 
Offline

Rejestracja: 25-10-2016, 14:53
Posty: 12
smarkus pisze:
W konfiguratorze jest wpis, "Wiele elementów akcesoryjnych wymaga montażu oraz ew. czynności dodatkowych (np. lakierowanie w kolorze nadwozia). Skontaktuj się z Dealerem Suzuki w celu dokładnej wyceny kosztów montażu.".
Wynika z tego ,że montują je w ASO. Ja swoje Baleno Premium+ mam do odbioru w styczniu, wersja już skonfigurowana. Dopytywałem o te światła ale na razie nie uzyskałem odpowiedzi na temat kosztów, dlatego dopytuje czy może ktoś ten temat przerabiał.
Ostatnia odpowiedz w ASO gdzie zamówiłem samochód "..czekam na informacje odnosnie przełącznika, wychodzi na to ze w tym modelu jest on razem ze zwijaczem poduszki i może to być droga cześć" - cokolwiek to oznacza. Dziwne, że można do dodać/dokupić a nic nie wiedzą jak to zamontować.

Mnie powiedzieli w ASO że koszt montażu reflektorów przeciwmgielnych u nich to 400zł


Na górę
Post: 29-12-2016, 17:29 
Auta przyjeżdżają generalnie z fabryki w opcji minimum danego wyposażenia, są opcje które muszą być dołożone do auta w fabryce ale to są pojedyncze pozycje z akcesoriów np. czujnik deszczu.

W resztę dodatków (jak np. czujniki parkowania, dodatki City, port USB dla tylnej kanapy itp) auto doposażane jest już w kraju w jednym z serwisów.

Co do kosztów montażu to niestety nie powiem bo ja miałem to gratis.


Na górę
   
Post: 29-12-2016, 21:10 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
Dziękuje za informacje.
Głownie chodziło mi o światła Osram ale i tak wynika z tego wszystkiego (dziękuję za odpowiedz przedmówcą ) to, że ASO może sobie wybrać cenę jaka chce za montaż dodatkowych elementów. W jednym ASO montaż 250zł i wszystkie kable są wyprowadzone - tylko montować. W drugim dodatkowe elementy i zawikłania z montażem cena nieznana i samo zamontowanie jakieś cuda.
Dziwna polityka bo nie wymyślamy sobie nie wiadomo czego tylko określone przez producenta elementy a cenę określa nie producent swojeje marki który traci na wiarygności - to chyba tylko polska rzeczywistość.
Przepraszam za marudzenie i czekam na informacje jak to wyglądało u was.


Na górę
Post: 29-12-2016, 21:19 
Wyślij zapytanie do SMP przez stronę, jakieś pojęcie powinni mieć jakie są stawki zatwierdzone przez nich. Mało prawdopodobne że jeden to zrobi za 1zł, natomiast inny weźmie 1000zł.


Na górę
   
Post: 29-12-2016, 21:36 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
Wydaje mi się, że mail do centrali odbije się korporacyjnym "bełkotem" - ale zapytam i dam znać.

Dziękuję za nakierowanie


Na górę
Post: 30-12-2016, 09:31 
smarkus pisze:
Wydaje mi się, że mail do centrali odbije się korporacyjnym "bełkotem" - ale zapytam i dam znać.

Dziękuję za nakierowanie

Ale niby czemu, męcz ich aż dostanie konkretną odpowiedź.
Jak dostaniesz info że zależnie od serwisy cena może się różnic to spytaj jaka może być rozpiętość cenowa oraz gdzie Twoje auto będzie doposażane (wiadomo, musisz wtedy podać gdzie zamawiane itp).

Ja właśnie czekam na odpowiedź czy wymiana oleju powinna być wykonywana co 20.000km (przy przeglądzie) czy co 15.000 zgodnie z instrukcją do auta.

Oni od Tego są aby wyjaśniać wątpliwości klientów.


Na górę
   
Post: 04-01-2017, 21:21 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
Pytanie jednak odbiło się o ścianę. Zapytałem według twojego nakierowania @k_radek SMP przez stronę konkretnie
".. Jaki jest maksymalny koszt montażu przez ASO oraz jaki zakres prac należy wykonać…"

Odpowiedz taka jaką się spodziewałem
"W odpowiedzi na przesłane zapytanie informuje iż niestety nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. W celu ustalenia dostępności oraz ceny proszę kontaktować się z najlbiższym dealerem.."

Temat na dzień dzisiejszy uważam za zamknięty z mojej strony. Gdybym jednak zamontował w/w Osramy dopisze edytując ten post jaka była cena. Aktualnie w jednym ASO koszt montażu 350zł ale chyba się wstrzymam bo nie mam pewności jak to będzie zamontowane.

---
W wyniku opieszałości w zamówienia samochodu oraz ciągłym jasnych odpowiedzi na moje proste pytanie w ASO/SMP zamówiłem inny samochód (KIA)
temat kosz.

ps
Ja aktualnie mam święty spokój ale … Suzuki Baleno to bardzo,bardzo,bardzo …. dobre auto!!! Marce Suzuki przydała by się nie polska ułańska fantazja tylko japońska dbałość o szczegóły i klienta.
Życzę Wam wytrwałości i cierpliwości której mi chyba zabrakło :(


Na górę
Post: 11-01-2017, 19:28 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
smarkus kolego sympatyczny, daj znać jak sprawuje się Twój nowy nabytek i czy nie tęsknisz do pierwotnej decyzji.
Czy KIA zniweluje Twoje wątpliwości.


Na górę
Post: 18-01-2017, 21:07 
Offline

Rejestracja: 15-12-2016, 21:49
Posty: 5
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno III Elegance
k_radek pisze:
Auta przyjeżdżają generalnie z fabryki w opcji minimum danego wyposażenia, są opcje które muszą być dołożone do auta w fabryce ale to są pojedyncze pozycje z akcesoriów np. czujnik deszczu.

W resztę dodatków (jak np. czujniki parkowania, dodatki City, port USB dla tylnej kanapy itp) auto doposażane jest już w kraju w jednym z serwisów.

Co do kosztów montażu to niestety nie powiem bo ja miałem to gratis.



Na któryms z tematów na forum B2016 (chodzi o lampy bi-ksenonowe) użytkownik pisze, że już do PREMIUM nie ma możliwości założenia lamp wyładowczych, ponieważ inna wiązka.... wiec jak? elegance to inny samochód? szkoda bo to podzieli nasz wątek B2016 na części...

_________________
Baleno III Elegance 1.2 DualJet


Ostatnio zmieniony 19-01-2017, 20:14 przez Zzaraazaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 19-01-2017, 18:30 
A czy ja gdzieś napisałem że bi-ksenony są dokładane, bez obrazy, nie rozumiem o co chodzi w tym wpisie?

Napisałem że:
k_radek pisze:
Auta przyjeżdżają generalnie z fabryki w opcji minimum danego wyposażenia, są opcje które muszą być dołożone do auta w fabryce ale to są pojedyncze pozycje z akcesoriów np. czujnik deszczu.

W resztę dodatków (jak np. czujniki parkowania, dodatki City, port USB dla tylnej kanapy itp) auto doposażane jest już w kraju w jednym z serwisów.


Na górę
   
Post: 19-01-2017, 20:17 
Offline

Rejestracja: 15-12-2016, 21:49
Posty: 5
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno III Elegance
k_radek masz racje! głupotę popełniłem

_________________
Baleno III Elegance 1.2 DualJet


Na górę
Post: 19-01-2017, 23:48 
Offline

Rejestracja: 28-12-2016, 20:47
Posty: 9
martinesq pisze:
smarkus kolego sympatyczny, daj znać jak sprawuje się Twój nowy nabytek i czy nie tęsknisz do pierwotnej decyzji.
Czy KIA zniweluje Twoje wątpliwości.


Na prośbę @martinesq dodam wpis mojego zakupu samochodu.
Z bardzo wielkim żalem jako wielbiciel marki tego forum muszę stwierdzić, że KIA
(forum jest o Suzuki i nie mam zamiaru reklamować innej marki, więc bez zbędnych reklam, antyreklam)
spełniła moje oczekiwania i na dzień dzisiejszy moje wątpliwości rozwiała.

ps
Opinia jest moim specyficznym odczuciem wiec proszę się nią nie sugerować.


Na górę
Post: 20-01-2017, 18:02 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
smarkus dziękuję za szczerość, znajomy odbiera KIA w lutym tak więc będzie porównanie.
Ja z balerona jestem zadowolony i coraz bardziej mi się podoba ( to też moja subiektywna opinia)


Na górę
Post: 16-11-2017, 00:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2017, 00:03
Posty: 88
Lokalizacja: Zduńska Wola
Suzuki: Beleno III
Ja zamówiłem swoje Premium i poprosiłem o światła przeciwmgłowe. Zrobili i już. Są i działają. Ale montowane były w serwisie.

_________________
____________________________________
Baleno 2017 Premium+ 1.2 DualJet


Na górę
Post: 01-12-2017, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Pochwalisz się zdjęciami jak teraz wygląda Baleronik? :)

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 07-12-2017, 18:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2017, 00:03
Posty: 88
Lokalizacja: Zduńska Wola
Suzuki: Beleno III
Trochę fotek mojej Suzi jest w temacie Dodatki do naszych Baleno. Jakby kto chciał zobaczyć wersję Premiun ze światłami przeciwmgłowymi i innymi dodatkami Made by Me.

_________________
____________________________________
Baleno 2017 Premium+ 1.2 DualJet


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]