Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 06:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-10-2016, 23:29 
Offline

Rejestracja: 23-10-2016, 23:15
Posty: 2
Suzuki: .
Witam, zamierzam kupić Baleno jednak najpierw chciałbym zadać kilka pytań ludziom którzy już jeżdżą tym japońsko-indyjskim wynalazkiem:
1. niepokoją mnie wpisy o awariach układu kierowniczego i skrzyni biegów czy osoby które miały z tym problem mogłyby napisać czy po interwencji serwisu problem został rozwiązany? Interesuje mnie też jaka jest skala tego zjawiska, prosiłbym tez by wypowiedziały się osoby które tych wad w swoich autach nie mają być może te usterki dotyczą tylko kilku pechowców a trudno mi to ocenić bo samochód w sprzedaży od niedawna. Może ktoś orientuje się czy ta skrzynia biegów nie została skopiowana z innego modelu suzuki?
2. Ile kosztują okresowe serwisy suzuki? do tej pory nie korzystałem nigdy z ASO a chciałbym pi razy drzwi określić roczne wydatki na samochód
3. Ile udało się wam wytargować przy zakupie?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje


Na górę
Post: 24-10-2016, 08:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Na wstępie dziwi mnie ze nazywasz Baleno japońsko indyjskim wynalazkiem, to że w Polsce jest Fabryka Opla, to to jest niemiecko polski wynalazek?
Jeżdżę od 12 września tym autem dość intensywnie i nie zauważyłem najmniejszych wad, ani usterek, jestem mega zadowolony, a nie jestem laikiem jeżeli chodzi o motoryzację, bo od wielu lat jestem pasjonatem czterech kołem. Po raz pierwszy w życiu przesiadłem się z klasy średniej na B i jestem mile zaskoczony, a kierowałem się nie tylko rozsądkiem,( autko bardzo tanie w eksploatacji) , ale Baleno mi się po prostu bardzo podoba i spełnia wszystkie moje wymagania i oczekiwania.
Bardzo cieszy mnie też to, że co drugie auto na ulicy to nie Baleno, od maja kiedy zamówiłem i we wrześniu odebrałem mojego elegans, widziałem może 5 szt.

Każde auto może ulec awarii, to jest tylko maszyna i elektronika, nawet Mercedes i inne marki z górnej półki, dlatego wkurza mnie gadanie jakie to Baleno kiepskie jest, bo ma słaby układ kierowniczy i coś tam jeszcze, jeżeli się komuś nie podoba, niech sobie kupi inne auto, przecież wybór jest ogromny. Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 24-10-2016, 09:04 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Zgadzam się z kolegą atomik67, auto przypadło mi do gustu już po pierwszej jeździe testowej.
Jak na tę klasę auta jest z optymalizowane maxymalnie pod europejczyków.
Ja mam prawie 2 metry wzrostu i miłe zaskoczenie co do przestronności auta, niewybredny silnik wolnossący to kolejny atut bo koszt paliwa o tyle samo co moje poprzednie auto na gazie.
Baleno użytkuje od 4 października bez najmniejszych problemów. Zakupiłem je 300 km od miejsca zamieszkania tylko dla tego, że wybrany salon szanuje klientów i umie ich słuchać.
Pierwszy przegląd o ok. 300 zł (po 2 miesiącach lub 1000km) kolejny za rok ok. 800 zł.
Co do rabatów to kwestia negocjacji np. co mi jeszcze dołożycie w tej cenie.
Auta gonią się dobrze więc sprzedawcy nie muszą specjalnie zabiegać o względy klientów.


Na górę
Post: 24-10-2016, 13:47 
Offline

Rejestracja: 23-10-2016, 23:15
Posty: 2
Suzuki: .
martinesq w którym salonie kupiłeś jeśli to nie tajemnica?


Na górę
Post: 24-10-2016, 13:58 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
kolego Trebor to nie tajemnica, wybrałem salon w Rybniku i jestem zadowolony z obsługi.
Szybko, miło i przyjemnie, kompetencja sprzedawcy. Auto kupiłem praktycznie przez internet.
Sprzedawca poświęcił mi dużo uwagi i czasu, wymieniliśmy z 60 maili przy okazji.


Na górę
Post: 24-10-2016, 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
martinesq pisze:
Zgadzam się z kolegą atomik67, auto przypadło mi do gustu już po pierwszej jeździe testowej.
Jak na tę klasę auta jest z optymalizowane maxymalnie pod europejczyków.
Ja mam prawie 2 metry wzrostu i miłe zaskoczenie co do przestronności auta, niewybredny silnik wolnossący to kolejny atut bo koszt paliwa o tyle samo co moje poprzednie auto na gazie.
Baleno użytkuje od 4 października bez najmniejszych problemów. Zakupiłem je 300 km od miejsca zamieszkania tylko dla tego, że wybrany salon szanuje klientów i umie ich słuchać.
Pierwszy przegląd o ok. 300 zł (po 2 miesiącach lub 1000km) kolejny za rok ok. 800 zł.
Co do rabatów to kwestia negocjacji np. co mi jeszcze dołożycie w tej cenie.
Auta gonią się dobrze więc sprzedawcy nie muszą specjalnie zabiegać o względy klientów.


Sporo zapłaciłeś za pierwszy przegląd. U mnie to było 140 zł niecałe


Na górę
Post: 24-10-2016, 14:19 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
M3ntoR czołem, jeszcze nie zapłaciłem:-), przegląd wypada mi na początku grudnia.
Możesz uchylić rąbka tajemnicy gdzie go robiłeś ?
Z czego wynika ta kwota ?
Wymiana oleju, coś jeszcze ?


Na górę
Post: 24-10-2016, 14:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
U mnie wymiana oleju i uszczelki ;)
A robiłem u mnie w Auto Club w Poznaniu


Na górę
Post: 24-10-2016, 14:32 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Kiedy robiłeś ten przegląd ?
Może to była jakaś akcja promocyjna czy tak po prostu.


Na górę
Post: 24-10-2016, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
tak po prostu, z 3 miesiace temu


Na górę
Post: 24-10-2016, 16:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Ja robiłem pierwsza wymianę oleju w tej samej firmie co kolega w Rybniku, mad mobil tylko w Gliwicach. Zapłaciłem 240 zł., koszt oleju, filtra, korka, robocizna jest bezpłatna.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 24-10-2016, 17:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Nadmienię że auto też kupiłem u nich i jestem bardzo zadowolony z obsługi, profesjonalizmu i ogólne wrażenia na bardzo duży plus. Oczywiście na pewno znaczenie ma to, że nie jestem upierdliwym klientem [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 24-10-2016, 17:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Z całym szacunkiem, ale to jest indyjsko-japoński produkt.
ZTCW, Baleno zostało opracowane przez Maruti Suzuki na zlecenie właściciela firmy, Suzuki Motor Co.
Do tego dużo jego elementów produkuje się w Indiach, a nie tylko montuje (oprócz np. silników).


Na górę
Post: 24-10-2016, 17:38 
Trebor pisze:
1. niepokoją mnie wpisy o awariach układu kierowniczego i skrzyni biegów czy osoby które miały z tym problem mogłyby napisać czy po interwencji serwisu problem został rozwiązany? Interesuje mnie też jaka jest skala tego zjawiska, prosiłbym tez by wypowiedziały się osoby które tych wad w swoich autach nie mają być może te usterki dotyczą tylko kilku pechowców a trudno mi to ocenić bo samochód w sprzedaży od niedawna. Może ktoś orientuje się czy ta skrzynia biegów nie została skopiowana z innego modelu suzuki?
2. Ile kosztują okresowe serwisy suzuki? do tej pory nie korzystałem nigdy z ASO a chciałbym pi razy drzwi określić roczne wydatki na samochód
3. Ile udało się wam wytargować przy zakupie?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje


Wracając do tematu, wiadomo, co osoba to inna opinia.

1. Układ kierowniczy - jak dla mnie, (w moim egzemplarzu), masakra. Po regulacji jest lepiej, niestety nie jest dobrze.
2. za pierwszy przegląd zapłaciłem 40zł + własny olej
3. Gumowe dywaniki i upust za zakup w marcu 2000zł
4. Jak widzę jak jest ułożona wykładzina na podłodze to mnie ...


Na górę
   
Post: 24-10-2016, 18:43 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Kolego Avalanche owszem auto wyprodukowane w Indiach i z wiadomych celów (niższe koszty produkcji) zapomniałeś dodać że Suzuki ma tam największą park maszynowy. Tak na marginesie wolę by pochodziło z Indii niż z Chin. Jak widać suzuki rozwija się, by tego było mało zaczęli wspólny projekt z Toyotą.
Dla pocieszenia mogę powiedzieć, że konkurent diamentowy (Mitsubishi) jest w rekach Nissana - Renault co wprowadza ferment wśród klientów tym bardziej, że wcześniej oszukiwali klientów w kwestii spalania przez ostanie lata.
Owszem są pewne braki w wykończeniu detali czy estetyce ale mówiąc kolokwialnie "widziały gały co brały".
Ja nabyłem to auto w pełni świadomy praw i obowiązków wynikających z transakcji.
Nie żałuję póki co.


Na górę
Post: 24-10-2016, 18:52 
Offline

Rejestracja: 10-07-2016, 16:55
Posty: 10
Nie wiem czy ktoś mnie przebije ale ja mam od końca lipca nakręcone ponad 9 tyś, mój egzemplarz bez żadnych wad, kilka długich tras w tym dwie po 900 km w dwa dni , auto daje radę ,spalanie na poziomie 5/100.Pierwszy przegląd za 140 zł. Na początku trochę wydaje się głośne w środku ale to kwestia przyzwyczajenia. Do czego można się przyczepić to faktyczne jakość wykonania wnętrza, wykładziny montował chyba jakiś uczeń szkoły przyzakładowej w Indiach.
Przy tej cenie to raczej nic innego ciekawego się nie znajdzie.


Na górę
Post: 24-10-2016, 18:59 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Hubal, gdzie ten przegląd robiłeś jeśli wolno zapytać ?
Bo mnie już trzęsie z rozbieżnością w ASO co do cen.


Na górę
Post: 24-10-2016, 19:29 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Z góry uprzedzam, że baleno nie posiadam więc mogę nie być do końca obiektywny.
Moje zdanie na temat baleno jest takie,
zalety w porównaniu do klasowych konkurentów:
-cena
-przestrzeń w środku
-dobre wyposażenie
-dosyć komfortowe
-bardzo oszczędne
-prosta konstrukcja (zawieszenie, silnik), prawdopodobnie będzie bardzo tani w eksploatacji
wady:
-nie najlepsze materiały w środku
-TPMS, nie wiem po co to komu, układ oparty na ABS jest bezkosztowy a działa wystarczająco dobrze
-brak hill holder-a (jedna linijka programu)
-brak doświetlania zakrętów (też jedna linijka programu)
-układ kierowniczy.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy przetestowałem sporo aut konkurencji. Baleno oferuje całkiem sporo i uważam, że jest warte zakupu jeżeli suzuki poprawi układ kierowniczy. Na szczęście nie poniosły mnie emocje i nie zdecydowałem się na zakup po krótkiej jeździe próbnej (na której zwróciłem uwagę na wadę układu kierowniczego). Jeździłem w sumie 4-ma różnymi baleno i każdy miał opisywaną wadą.
Nawet jeżeli nie każde baleno ma tą wadę, to zakup nowego samochodu nie może być loterią. Tym bardziej, że suzuki się na ten problem wypina.
Jedyne co ich zmusi do działania to spadek sprzedaży.
Odpowiadając na pytanie z tematu, nie kupić dopóki nie poprawią układu kierowniczego lub nie podadzą oficjalnie, że mają gotowe rozwiązanie problemu.


Na górę
Post: 06-11-2016, 23:35 
Offline

Rejestracja: 17-08-2011, 17:33
Posty: 97
bielux pisze:
Odpowiadając na pytanie z tematu, nie kupić dopóki nie poprawią układu kierowniczego lub nie podadzą oficjalnie, że mają gotowe rozwiązanie problemu.


Jeśli nie zagraża to bezpieczeństwu jazdy to na jakąś szeroko zakrojoną akcję serwisowa raczej bym nie liczył. No chyba że da się udowodnić, że takie zachowanie układu kierowniczego w jakichś szczególnych okolicznościach może doprowadzić do wypadku. Ale to już amerykańscy prawnicy musieliby się tym zająć.
Miałem kiedyś takie śmieszne autko co się nazywało Hyundai Atos i w nim kierownica również nie chciała sama wracać do jazdy na wprost, ale to występowało dopiero od pewnego granicznego kąta skręcenia kół. Trochę to było denerwujące, ale stwierdziłem, że po prostu ten typ tak ma.


Na górę
Post: 25-01-2017, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
czy jest Ktoś kto nabył Baleno z silnikiem 1.0 i "zachęciłby" mnie? zastanawiam się mocno nad baleno, mialem od nowości swift z 2011 i cenie Suzuki. ale...wolałbym z turbo /elastyczność osiągi/ może ktos ma i powie czy naprawde jest róznica miedzy silnikiem 1.2 a uturbionym 1.0 ??

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 27-01-2017, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
quadalcanal pisze:
czy jest Ktoś kto nabył Baleno z silnikiem 1.0 i "zachęciłby" mnie? zastanawiam się mocno nad baleno, mialem od nowości swift z 2011 i cenie Suzuki. ale...wolałbym z turbo /elastyczność osiągi/ może ktos ma i powie czy naprawde jest róznica miedzy silnikiem 1.2 a uturbionym 1.0 ??


Jest zdecydowana roznica.
Ja mam 1.2 - a jechałem 1.0T i dynamika zdecydowanie na plus wersji 1.0T.
Auto dynamicznie przyspiesza - czuc to przyspieszenie, bo w wesrji 1.2 to jednak jest dość słabo.

Kultura pracy na wolnych obrotach na plus wersji 1.2

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 27-01-2017, 20:10 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Remote pisze:
quadalcanal pisze:
czy jest Ktoś kto nabył Baleno z silnikiem 1.0 i "zachęciłby" mnie? zastanawiam się mocno nad baleno, mialem od nowości swift z 2011 i cenie Suzuki. ale...wolałbym z turbo /elastyczność osiągi/ może ktos ma i powie czy naprawde jest róznica miedzy silnikiem 1.2 a uturbionym 1.0 ??


Jest zdecydowana roznica.
Ja mam 1.2 - a jechałem 1.0T i dynamika zdecydowanie na plus wersji 1.0T.
Auto dynamicznie przyspiesza - czuc to przyspieszenie, bo w wesrji 1.2 to jednak jest dość słabo.

Kultura pracy na wolnych obrotach na plus wersji 1.2

A jeździłeś Baleronem 1.2, czy piszesz o swoim Swifcie? elBaleron jest jednak sporo lżejszy, na mnie przyspieszenie zrobiło niezłe wrażenie :-)

3. cylindry co by nie cudować, brzmią osobliwie i na pewno Baleronik z nimi ma lepszą dynamikę, ale w teście standardowy 1.2 zszedł poniżej 11s do 100, więc całkiem przyzwoicie :)


Na górę
Post: 28-01-2017, 10:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Jezdzilem Baleno 1.2 i 1.0T (co prawda tylko testowkami)
Dla mnie subiektywnie Baleno z 1.2 jedzie tak samo jak Swift 1.2. Pomiarow 0-100 nie robilem.
Za to jak juz jedziesz i chcesz przyspieszyc (nawet po redukcji) to 1.0T jest nieporownywalnie lepszy niz 1.2. Elastycznosc o 2 klasy lepsza w 1.0t
Auto po prostu chetnie przyspiesza, dynamika jest ok.

Rozwazalbym 1.2 tylko jesli w planach miałbym zalozenie LPG. W innym przypadku nie ma sensu.
No oczywiscie poza problemem ceny.
1.0T jest za drogi, bo za 55 tys pln to mozna z pocalowaniem reki kupic sobie kompakta z mocą ok 100 KM. Bedzie bezpieczniej, ciszej, wygodniej, wicej miejsca ...wszystko bedzie lepiej :)

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 28-01-2017, 11:47 
1. Bez przesady, 1.2 tez ładnie chodzi ale wiadomo że nie od obrotów 2000 tylko ponad 4000, normalne dla auta bez turbiny.
Ciekawe jak będzie ze spalaniem przy normalnej jeździe bo turbina pewnie chodzi prawie w całym zakresie obrotów.
(Maksymalny moment obrotowy Nm/ obr./min 170/2,000-3,500 - czyli turbina daje czadu cały czas)

2.
Remote pisze:
... za 55 tys pln to mozna z pocalowaniem reki kupic sobie kompakta z mocą ok 100 KM. Bedzie bezpieczniej, ciszej, wygodniej, wicej miejsca ...wszystko bedzie lepiej :)

Też przesadzasz, ja dałem za Baleno 60tyś i w tej cenie nie miałem szansy kupić nic innego z takim wyposażeniem.
100KM ale przy jakiej masie, może się okazać że koni więcej ale auto sporo cięższe.

3. Zresztą co mają "konie" do przyśpieszenia o którym mówicie ??

4. 1.0 z turbiną - ciekawe ile to podziała, nie bez powodu firmy wycofują się już z takich silników. O oszczędności w spalaniu też można zapomnieć. Koncerny motoryzacyjne same przyznały (jak znajdę ten artykuł to dam linka) że robili te silniki ze względu na poprzednie testy odnośnie emisji spalin bo łatwiej było je spełnić. Teraz testy zostały zmienione więc już wiadomo że silniki 1.0 z turbinami poznikają. Niestety nie będzie to powrót do silników z dużymi pojemnościami ale znikną silniki od kosiarek.


http://www.antyradio.pl/Adrenalina/News ... ingu-11320
http://moto.onet.pl/aktualnosci/male-si ... gen/n10zp4
http://moto.wp.pl/zbliza-sie-koniec-ery ... 668774017a


Na górę
   
Post: 28-01-2017, 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
1. Turbo zyje, turbo pije ;) A na serio to pali mniej od 1.2 przy jednakowej jezdzie. Przy dynamicznej jezdzie spali wiecej, tyle ze 1.2 nie da rady tak pojechac wiec porownywajie bez sensu.
Kto pojezdzi autem z turbo, to bez turbo juz nie kupi...taka prawda, takie zycie.

2. 60k pln za auto klasy B z 90 kucami...moim zdaniem bez sensu. Wolnossace 1.2 ma sens w Swifcie czy Baleno ale z cena max 45k pln. Tyle te konstrukcje sa warte.

3. 0-100 konie maja racje bytu. Przy elastycznosci w jezdzie z tzw. rolki moment obrotowy ma najwieksze znaczenie.

4. Mnie wystarczy ze podziala do 80-100 tys km. Dluzej nie zamierzam autem jezdzic.
W pracy mamy 3 Fiesty Ecobosty 1.0T. Jedna ma 70 tys km, druga 150 tys km, a trzecia ok 130 tys km. Jezdza, a sa naprawde katowane przez handlowcow.
Bardziej wierze Suzuki niz Fordowi wiec dla mnie 1.0T w Suzuki to super wybor do autka miejskiego.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]