Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 15-09-2017, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Remote pisze:
Jesli tylko nie potzreba wiekszego wnetrza i bagaznika to Swift jest zdecydowanie lepszym modelem od Suzuki. Praktycznie w kazdym aspekcie poza przestronnością.

Pytanie którego Swifta chcesz porównywać z Baleno ;) bo jeśli nowego to jest on porównywalny.... materiały są b.podobne, płyta podłogowa ta sama, silniki te same... wygląd kwestia gustu ;)

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 16-09-2017, 06:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Mam na myśli najnowszego Swifta.
Dla mnie ten Swift zdecydowanie lepiej sie prowadzi od Baleno. Auto jest bardziej stabilne, daje wiekszy zakres bezpieczeństwa na drodze. Jakość wykonania moim zdaniem tez lepsza.
Nawet 1.2 robi lepsze wrazenie ze względu na nizsza masę auta.

No i wnętrze jest ładniejsze. Choc to juz oczywiście subiektywna ocena.
Produkcja w Japonii tez dobrze wroźy na przyszłość....

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 16-09-2017, 08:59 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Swift lepiej się prowadzi od Baleno ale coś za coś .Lepiej się prowadzi bo ma sztywniejsze zawieszenie a co za tym idzie gorzej sprawuje się na dołach wszystko bardziej słychać w srodku w Baleno tak tego nie czuc.


Na górę
Post: 16-09-2017, 18:58 
Online

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
Ile kosztują miększe plastiki i bardziej dopracowane wnętrze?

"Suzuki nie przykłada się do wykończenia wnętrza tak, jak producenci europejscy"- często tak się słyszy, niektórzy nawet twierdzą, że firma ta nie szanuje klientów. Proponuję zatem, taką krótką kalkulację na zastanowienie:

1. Silniki Suzuki wykazują ponadprzeciętną ekonomiczność, myślę, że spokojnie i ostrożnie można założyć, że palą średnio 1,5l/100km mniej, niż konkurencja, co daje rocznie, przy średnio 1500 przejechanych kilometrach i cenie paliwa 4,55zł około 1200zł oszczędności.
Po średnio 6 latach eksploatacji to kwota 7200zł.

2. Dodajmy do tego wysoką pozycję tej firmy we wszelkich rankingach bezawaryjności a szczególnie według mnie najbardziej miarodajnym i obiektywnym brytyjskim WARRANTY DIRECT, w którym od lat zajmuje miejsce w pierwszej trójce i związane z tym małe prawdopodobieństwo dodatkowych kosztów na duże naprawy pogwarancyjne.

To ile kosztują miększe plastiki? 9000 zł? 10000 zł?

Ktoś powie- niech się dalej przykładają do projektowania dobrych silników, lekkich konstrukcji nośnych w celu zmniejszenia masy
i w rezultacie niższego zużycia paliwa, niech wkładają nadal dobre materiały w mechanice, ale plastiki też niech będą, jak w autach europejskich.

Niestety, WSZYSTKIEGO MIEĆ NIE MOŻNA, szczególnie w takiej klasie aut, w jakiej działa Suzuki!
Tutaj kompromisy są nieuniknione.

Osobiście wolę mieć świadomość, że przycięli na plastikach a nie na mechanice.

Na koniec pytanie: kto, tak naprawdę robi z klientów wała? Firmy typu Suzuki, Toyota, Honda które też "słyną" z niezbyt wyszukanych wnętrz, czy firmy europejskie z wypacykowanymi wnętrzami?

A dodatkowo kwestia wyposażenia- czy ktoś policzył, ile za podobne wyposażenie, co np. w Baleno trzeba by zapłacić dajmy na to w VW albo Kii?

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 16-09-2017, 21:06 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
pf72,
Ile kosztują miększe plastiki i bardziej dopracowane wnętrze? Takie zadałeś pytanie.

"Suzuki nie przykłada się do wykończenia wnętrza tak, jak producenci europejscy"- często tak się słyszy, niektórzy nawet twierdzą, że firma ta nie szanuje klientów. Proponuję zatem, taką krótką kalkulację na zastanowienie: Tak napisałeś.

Zatem odpowiadam na Twoje pytanie, oczywiście się zastanowiłem

- szacunek dla klienta nie powinien kosztować firmy Suzuki złamanego szeląga
- dopracowane wnętrze też nic nie kosztuje /jakość montażu/ do wykończenia wnętrz można się przyłożyć? Ależ tak, nie wydając grosza więcej.
- lepsze plastiki / bardziej miękkie, np. kolorowe przyjazne, które ocieplą wnętrze kabiny/ 9000-10000 zł ?
Idąc tym tropem pojazd powinien kosztować 100000 PLN, może nawet więcej. Moim zdaniem lepszy materiał w postaci kolorowego proszku to max 200 PLN więcej,
wszak mamy do czynienia z produkcją masową, a nie jednostkową.



1."Silniki Suzuki wykazują ponadprzeciętną ekonomiczność, myślę, że spokojnie i ostrożnie można założyć, że palą średnio 1,5l/100km mniej, niż konkurencja, co daje rocznie, przy średnio 1500 przejechanych kilometrach i cenie paliwa 4,55zł około 1200zł oszczędności.
Po średnio 6 latach eksploatacji to kwota 7200zł." Tak piszesz.

Ad.1 powinno być przy 15000 km, ale co tam-omskła Ci się rączka na klawiaturze, liczymy dalej.
1,5 l/100 km mniej, 7200 zł po 6 latach zgoda.
A teraz moje refleksje po lekturze wpisów na forum, możesz to uznać za Science fiction.
Liczymy: Po 3-latach /koniec gwarancji/ 3600 zł oszczędności przyjmując Twoje założenia. Zakładam że nastąpiła awaria skrzyni biegów, skrzynia do wymiany - koszt 9000 zł bez robocizny.
9000 - 3600 = 5400, tylko 5400 zetów w plecy.
Z lektury wpisów i nie tylko wynika że: skrzynia biegów nie jest mocną stroną Suzuki.
Na koniec: Warranty Direct, ich głos w rankingach nie ma wydźwięku, liczą się: DEKRA, TUV, ADAC i inne.
PS. pf72, jak możesz, napisz coś w nowo utworzonym temacie o konserwacji profili i podwozia, idzie zima.
Pozdrawiam,
steja


Na górę
Post: 16-09-2017, 23:10 
Online

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 247
Suzuki: baleno
+ steja

Różnica w cenie tworzywa sztucznego używanego w motoryzacji do wykończenia kabiny: najlepszy plastik premium (typ Lexus) vs najgorszy wydzielający niemiłą woń (np. Dacia) – 6 euro/1 kg. W kabinie samochodu zastosowanie znajduje ok. 4-10 kg tworzywa.

Podejście pierwsze: zakładając średnio 7 kg plastików po 6 euro = 42 euro, czyli około
180 zł. Przy 9000 zł wygląda skromnie, przyznasz?

Firma X wykłada dodatkowo 180 zł na lepszy plastik, zamiast zaprojektować lepszy silnik na którym klient oszczędzi 9000 zł i sprzedaż odchodzi wspaniale, nikt nie narzeka, wszyscy cmokają z zachwytu w salonach, na forach i w gazetach.

Podejście drugie: 42 euro oszczędności na samochodzie # np. 5 mln sprzedanych aut ( np. Swift)=
210 mln euro!!!
Da się według ciebie za to zaprojektować oszczędniejszy niż konkurencji silnik albo hiper lekką płytę podwoziową na której klient również skorzysta?
Wyższej jakości "plastiki" ( bo słowo plastiki rozumiem szerzej, jako całość wnętrza) wymagają zdecydowanie więcej roboczogodzin do zmontowania w aucie, bo
i szwy, bo i z większej ilości różnych elementów całość się składa, a więc do tych 42 euro trzeba by jeszcze coś dorzucić.

Podejście trzecie: firma Y chcąc wyjść na swoje tnie koszty na mechanice a przykłada się bardziej do zaprojektowania, staranniejszego wykonania- z lepszych materiałów wnętrza, bo wie, że klient kupuje wzrokiem, więc można go zrobić w wała a jak niedopracowana mechanika będzie szwankować, to przecież i serwis zarobi.

Z tym WARRANTY DIRECT to przesadziłeś- może i tamte się liczą bardziej, co nie znaczy, że rzetelniej przedstawiają rzeczywistość.
Pasowałby sięgnąć do metodologii wszystkich, ciekawe czy zadałeś sobie taki trud ?
Zresztą w TUV, Dekrze, ADAC Suzuki stoi dobrze.

Zrobiłem w sumie samochodami Suzuki jakieś 700 tyś kilometrów ( obecny jest czwarty) i nigdy nie miałem żadnych kłopotów, w tym kłopotów ze skrzynią biegów.
Poza tym obowiązuje podejście statystyczne- ciekawe ilu np. na 10 000 posiadaczy Suzuki miało problemy ze skrzynią biegów?

A znasz jakąś firmę, która nie miałaby absolutnie z niczym problemów? Choćby chwilowych?

Odniosłem nieraz wrażenie, że wszystkim wolno tylko nie Suzuki ( może jeszcze też nie Mitsubishi )
Potknięcia tej firmie absolutnie nie mogą się zdarzyć- od razu podnosi się nieadekwatne larum na forach i w mediach

Nie drgnęła mi ręka- miałoby być 1500 km miesięcznie ;-)

_________________
Suzuki Swift III
Suzuki Swift V
Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 16-09-2017, 23:57 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
pf72, piszesz "Zrobiłem w sumie samochodami Suzuki jakieś 700 tyś kilometrów ( obecny jest czwarty) i nigdy nie miałem żadnych kłopotów, w tym kłopotów ze skrzynią biegów".

Powyższym zdaniem lejesz miód na moje serce.

1200 zł rocznie OK. , wiadomo o co chodzi. Ja czytałem 15000 rocznie, teraz dopisałeś 1500 ale miesięcznie. Akurat nieistotne.


Na górę
Post: 18-09-2017, 09:54 
Offline

Rejestracja: 22-03-2011, 20:21
Posty: 222
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Swift
f72 pisze:
Ile kosztują miększe plastiki i bardziej dopracowane wnętrze? ..............
1. Silniki Suzuki wykazują ponadprzeciętną ekonomiczność, myślę, że spokojnie i ostrożnie można założyć, że palą średnio 1,5l/100km mniej, niż konkurencja, co daje rocznie, przy średnio 1500 przejechanych kilometrach i cenie paliwa 4,55zł około 1200zł oszczędności.
Po średnio 6 latach eksploatacji to kwota 7200zł. ...........

Jeśli chodzi o nowe modele suzuki (aktualne) to można się z tym stwierdzeniem zgodzić, na pewno jednak nie jest prawdziwe uogólnienie, przynajmniej jeśli chodzi o swifta 1.3 i 1.5. generacji 2005 – 2010. Te auto pali podobnie jak konkurencja z segmentu B, wcale nie mało zważywszy pojemność (mam 1.3, jeżdżę umiarkowanie, bez szaleństw). Co do plastików to można oczekiwać więcej, obserwując jaki postęp w tej dziedzinie zrobiły kia czy huindai. Mimo tych uwag ja jestem po 7 latach z wyboru swifta zadowolony, aczkolwiek firma pod względem wnętrza/plastików/jakości montażu mogłaby zrobić postęp (tak jak chociażby toyota w ostatnich latach, czy Koreańczycy) i to nie kwestia ceny, bo suzuki nie jest wcale takie tanie, raczej atrakcyjnie "dawkuje" wyposażenie w odniesieniu do ceny. Moja skrzynia biegów na razie wciąż jest OK (78 tys. km), ale odgłosy które wydaje, jej sposób pracy odbiega znacząco na minus w stosunku np. do skody fabii którą posiadałem wcześniej. Za to pozostała mechanika w swifcie jest bez zarzutu.


Na górę
Post: 18-09-2017, 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
suzuki ponadto nie okrada klienta na...navigacji. wiele marek do dzis za coroczna aktualizacje rząda setek jak nie tysięcy złotych. suzuki "zamówiło" u boscha stacje multimedialną z obsługa android auto i kazdy posiadacz tel z androidem lub applem moze obługiwać DARMOWĄ nawigacje na uwaga: 7 calowym monitorze LCD /kia rio ma bodajze 4''.
co do spalania....
mam nowego swifta z 2017 raptem 4 miesiące, raptem 7800 km /sic!/ i przy moim stylu jazdy silnik 1.0 pali mi w cyklu mieszanym do pracy 4,4 L/100km/. miałem renualt captura przez 2 miesiace i silnik 0,9 TCe na tej samej trasie w tych samych warunkach palił mi....7,2 l/100km/. tak więc suzuki nadal uwazam za bezkonkurencyjne w spalaniu.
poprzednie auto to tez swift 1,2 i mi palił max 5,6 /100 km. co do plastików to czy samochód to kobieta ze wazne sa miekkie plastiki w dotyku? juz wazniejszym w tej kwesti jest kierownica obszyta chocby eko skóra...
moj swift z bi colorem i dodatkowymi felgami kosztował aż...60500 zł /silnik 1.0/ natomiast polo z silnikiem 1,2 o mocy 105 km 71 000 i nie potrafiłem znaleźc tanszej oferty /4 drzwi srebrny metalik alufelgi i ekran dotykowy. ponadto moj swift jest prosto z Japonii a nie np z Hiszpanii czy turcji...

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]