Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 15:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 24-02-2017, 11:33 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 20:08
Posty: 59
M3ntoR pisze:
Dla mnie baleno po 25 tysiącach to nadal najlepszy wybór . Trochę Zaluje ze nie brałem Elegance tylko P+ ale to był wybór najmądrzejszy ;) jedyne do czego mam zarzuty to fakt ze lekko mi plastik gra za radyjkiem chociaż wszyscy mówią ze przesadzam No i w moim były problemy ze skrzynia biegów. Stukała i pukała. Teraz po wymianie na jakaś ulepszona jest niby lepiej ale nadal coś tam słyszę po przejechaniu 30-40 kmów. Gwarancja jest wiec się nie martwię :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ale co się dzieje? Wyją łożyska, przenoszą się drgania, przy zmianie występują zgrzytnięcia, obcieranie?

Ciekawe, czy Suzuki wciąż zatrudnia tego samego frędzla, który nie umiał zaprojektować skrzyni do Baleno I? xD
Ale naprawdę ciekaw jestem, czy Japończycy odrobili lekcje związane z generacją nummer een :D

Bo może i te nowe wozy mają adaptacyjne tempomaty, navi i inne bajery, ale filozofia i jakość na pierwszy rzut oka przypomina stare modele.


Na górę
Post: 24-02-2017, 14:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Żeby kupić samochód innej marki z takimi bajerami i rozmiarem trzeba by zapłacić z 15k więcej, na prawdę nie można narzekać na materiały, na czymś musieli przyoszczędzić żółtki. Poza tym na prawdę nie jest źle! Ostatnio jechałem rocznym mercedesem w którym plastiki nawalały tak że po prostu szok!!! W baleno moim jest cichuteńko w porównaniu. No ale właściciel nawet na to nie zwracał uwagi ;P
Poza tym decydując się na auto w tym przedziale cenowym to my musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: "Na czym chcemy zaoszczędzić" Można kupić Fabię, ale kosztem przestronności, wielkości, spalania i silnika i bajerów, można TIPO, kosztem jakości blach, wyposażenia, spalania, silnika itd itd.

A co do mojej skrzyni to mam coś takiego, że podczas wrzucania biegów po prostu bardzo głośno słychać takie puknięcia i terkotania jakby coś wskakiwało na swoje miejsce. To samo jak jadę sobie pomalutku na dwójce, wtedy podczas dodawania i ujmowania gazu słuchać takie przeskakiwania gdzieś pod maską. Ogólnie póki co nauczyłem się z tym żyć ale pewnie za jakiś czas znów nawiedzę serwis ;)


Na górę
Post: 10-09-2017, 18:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-09-2017, 15:39
Posty: 49
Lokalizacja: Łódź i okolice
Suzuki: Baleno P+ 1,2 -2017
Witam wszystkich!
duuuużo się naczytałem o różnych autkach, duuużo się naoglądałem i doszedłem do wniosku, że w tej cenie Baleno daje sporo.
I chyba jednak jutro zamówię :) - zakładam, że jeździć będę przepisowo czyli spalanie w okolicach norm może będzie.
Do tej pory jeździłem i jeżdżę vanem. Po jeździe próbnej spore zaskoczenie na +. Do paru rzeczy trzeba będzie się przyzwyczaić [regulacja wyświetlacza kołkiem - podobne chyba w Cienkim było :)] Ale ogólnie wszelkie przyciski ładnie dostępne - miejsca dla nóg duuużo, bagażnik w pionie ogromny.

Wady jakie na I rzut oka zauważyłem, to:
- widoczność sygnalizacji świetlnej - trzeba będzie stawać 2m dalej
- wąski prześwit tylnych drzwi - ale to problem dzieci będzie :P
- ciut twarde zawieszenie i fotele

Planuję wersję P+ red
i pytania:
1. czy Baleno ma zabezpieczenie antykorozyjne, które poradzi sobie z naszą solą na drogach?
2. które chlapacze lepsze miękkie/twarde


Na górę
Post: 10-09-2017, 20:14 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Obniż siedzenie będziesz więcej widział!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 10-09-2017, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-09-2017, 15:39
Posty: 49
Lokalizacja: Łódź i okolice
Suzuki: Baleno P+ 1,2 -2017
hellboy1976 pisze:
Obniż siedzenie będziesz więcej widział!

nie da się więcej obniżyć

_________________
pozdrawiam Tux :)
Baleno III P++ 1.2 DualJet
Obrazek


Na górę
Post: 11-09-2017, 18:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Tux pisze:
Wady jakie na I rzut oka zauważyłem, to:
- widoczność sygnalizacji świetlnej - trzeba będzie stawać 2m dalej

Duży plus w lato, słońce tak ochoczo nie zagląda do środka ;)
wydaje mi się że i tak częściej patrzymy na "boczne" sygnalizatory, właśnie przez boczne szyby niż na ten który mamy bezpośrednio nad pasem ;)

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 13-09-2017, 19:39 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Kupiłem go 3 miesiące temu, przejechałem ok. 8000km. Wcześniej miałem kilka dni od dilera na jazdę próbną. Samochodem jestem generalnie zachwycony.
Kupiłem białego w wersji Premium Plus z felgami z wersji Elegance- piszę o tym dlatego, że tak skonfigurowany wygląda według mnie wyjątkowo dobrze, podoba się wielu ludziom. Przy okazji wymieniłem opony na Hankook'i, co powinno polepszyć trakcję.

Zachwycony jestem przede wszystkim spalaniem- 5,0 litry/100km ( autostrada, miasto, normalne trasy), prowadzeniem ( mam bezpośrednie porównanie ze swiftem z 2011 roku- jest o niebo lepiej), funkcjonalnością
( bardzo duży bagażnik, bardzo duża ilość miejsca na nogi, szczególnie z tyłu), dynamiką ( znowu wyraźnie lepiej od swifta- czuć wyraźnie 100 kg niższą masę) oraz komfortem jazdy ( oczywiście w tej klasie, tzn. niskim hałasem, bardzo dobrym nagłośnieniem).

Uwaga: w wersji Elegance, uważam nagłośnienie za wyraźnie gorsze, pewnie z powodu innej jednostki mocy.
W wersji Premium i Premium Plus dźwięk charakteryzuje się według mnie wyjątkową w tej klasie muzykalnością, przestrzennością oraz kontrolą basu. W wersji Elegance robi się "płasko", pospolicie.

Zwraca też uwagę wysoka kultura pracy silnika.

Nie potwierdzam uwag recenzentów odnośnie układu kierowniczego- według mnie jest optymalnie pomyślane do tego rodzaju auta.
Nie napotkałem problemów z niepowracającą kierownicą, poza tym po kolejnych przejechanych kilometrach wyraźnie układ robi się "luźniejszy". Jest też przecież coś takiego, jak choroby wieku dziecięcego- nie tylko Suzuki ma takie kłopoty ;-)

Zawieszenie zdecydowanie nie jest miękkie- według mnie raczej twardawe, podwozie jest niezwykle sztywne, co powoduje specyficzne wybieranie nierówności oraz zachowanie na zakrętach (pewne, przewidywalne).

Jakość plastików- cóż, wyraźnie lepiej od wspomnianego swifta, ale bez szału, choć spasowanie bez zarzutu. Konkurencja daje tutaj trochę więcej, ale wymięka, choćby jeśli chodzi o ekonomikę i funkcjonalność.

Wszystkiego mieć nie można- należy pamiętać, że auto tak skonfigurowane kosztuje ok. 53 tysięcy.

Obawiałem się działania systemu Radar Brake Support ( przestraszony przez recenzentów), ale jest ok.
Parę razy uratował mi już du...ę! ;-)
Fajnie też jeździ się z adaptacyjnym tempomatem, przede wszystkim na autostradach.
Porównajcie, ile za takie wyposażenie trzeba zapłacić u konkurencji.

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Ostatnio zmieniony 13-09-2017, 20:19 przez f72, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 13-09-2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Odpowiedź przedstawiciela Suzuki na temat układu kierowniczego po moim liście do Suzuki Polska:

"Szanowny Panie

Objaw dość ciasnego układu kierowniczego był przez nas raportowany do producenta.

Natomiast po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów układ zachowuje się zupełnie normalnie.

Na razie producent nie wprowadził modyfikacji w tym zakresie".

Z poważaniem

Paweł Witkowski
Specjalista ds. homologacji
Dział Serwisu

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 13-09-2017, 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
f72 pisze:
Kupiłem go 3 miesiące temu, przejechałem ok. 8000km. Wcześniej miałem kilka dni od dilera na jazdę próbną. Samochodem jestem generalnie zachwycony.
Kupiłem białego w wersji Premium Plus z felgami z wersji Elegance- piszę o tym dlatego, że tak skonfigurowany wygląda według mnie wyjątkowo dobrze, podoba się wielu ludziom.

Zachwycony jestem przede wszystkim spalaniem- 5,0 litry/100km ( autostrada, miasto, normalne trasy), prowadzeniem ( mam bezpośrednie porównanie ze swiftem z 2011 roku- jest o niebo lepiej), funkcjonalnością
( bardzo duży bagażnik, bardzo duża ilość miejsca na nogi, szczególnie z tyłu), dynamiką ( znowu wyraźnie lepiej od swifta- czuć wyraźnie 100 kg niższą masę) oraz komfortem jazdy ( oczywiście w tej klasie, tzn. niskim hałasem, bardzo dobrym nagłośnieniem).
Zwraca też uwagę wysoka kultura pracy silnika.

Nie potwierdzam uwag recenzentów odnośnie układu kierowniczego- według mnie jest optymalnie pomyślane do tego rodzaju auta. Zawieszenie zdecydowanie nie jest miękkie- według mnie raczej twardawe, podwozie jest niezwykle sztywne, co powoduje specyficzne wybieranie nierówności oraz zachowanie na zakrętach (pewne, przewidywalne).

Jakość plastików- cóż, wyraźnie lepiej od wspomnianego swifta, ale bez szału, choć spasowanie bez zarzutu. Konkurencja daje tutaj trochę więcej, ale wymięka, choćby jeśli chodzi o ekonomikę i funkcjonalność.

Wszystkiego mieć nie można- należy pamiętać, że auto tak skonfigurowane kosztuje ok. 53 tysięcy.

Obawiałem się działania systemu Radar Brake Support ( przestraszony przez recenzentów), ale jest ok.
Super opinia!


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 13-09-2017, 19:56 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 251
Suzuki: Vitara
Oczywiste jest to, że szczególnie w tej klasie aut cięcie kosztów jest nieuniknione, dlatego wolę mieć świadomość, że Suzuki "przycięło" na plastikach a nie, np. na mechanice.
Jest to generalnie cecha aut japońskich ( podobnie miałem kiedyś w Hondzie) , dlatego wydaje mi się, to własnie m.in. dlatego "japończyki" znajdują się na czele wszelkich list bezawaryjności a nie wszelkie, wypacykowane auta europejskie!

Wszystkiego mieć nie można!

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 13-09-2017, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 347
Lokalizacja: Jelenia Góra
super spalanie? ja kupiłem nowego swifta z silnikiem 1.0 czyli z turbina. czyli powienien palic wiecej niz 1.2. ja dojeżdżając do pracy 12km cyklem powiedzmy mieszanym mam spalanie rzędu 4,3l/100km. jak jade w trase, a jade spokojnie, to 4,1l/km, jedynie na autostradach mam 4,7 km/l no ale zdarza mi się pociągnąć 200km/h,,,,dodam ze eko technika jazdy plus dwusiarczek molibdenu..no ale suzuki robi najekonomiczniejsze silniki na świecie bo miałem poprzedniego swifta 1.2 i też palił mi poniżej 5 l/100km...jestem zachwycony nowym swiftem podwieloma względami..dodam że tę samą techniką i te samą trasą jezdziłem plugawym capture renualt i poniżej 7 l/100km nie potrafiłem zejsc /silnik etc 0,9/ - gówno jakich mało /drga i jednoczesnie sra paliwem na lewo i prawo/

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 14-09-2017, 12:50 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witam nowego forumowicza f72, jest nowa opinia, jest też okazja aby się do niej odnieść.
- silnik 1,2-rodzynek wśród jednostek napędowych na rynku
- dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów oraz pojemny bagażnik, jednym słowem udana konstrukcja japońska konstrukcja
I na tym koniec, indyjski produkt jest przeciętny jeśli chodzi o wykonanie i użyte materiały.
Tak, zgadzam się z Tobą że cena jest wyznacznikiem sprzedaży tego autka.
Bardzo wysoko oceniasz dźwięk jako: wyjątkowo muzykalny, przestrzenny z kontrolą basu.
O kurcze! Tu się wręcz zdumiałem. Nie jestem audiofilem ani estetą muzycznym i tego fabrycznego mizernego zestawu audio używam jedynie do odsłuchu serwisów informacyjnych i muzyki niezbyt trudnej, przyjaznej dla uszu.
Ciasnego nadwozia nie zamienisz w salę koncertową, wnętrza Balusia nie odizolujesz od warkotu silnika, pracy opon oraz innych odgłosów z drogi.
Wymieniłeś opony na Hankooki a ja żarówki H4 na Tungsramy+120 oczywiście 60/55 W.
Zamontowane fabrycznie tanie Osramy świecą jak ogarki.
Życzę bezawaryjnego użytkowania.
Baleno Premium 08/2016 Z9Q


Na górę
Post: 14-09-2017, 13:28 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Ja jeżdżę na Ori żarówkach i bardzo dobrze świecą nawet w deszczu!Do audio nie ma się czego przyczepić fajny basik nawet skrzyni nie wkładałem :D

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 14-09-2017, 16:04 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
@hellboy,
włożyli naprawdę marne żarówki-musiałem wymienić.
Fajny basik? Hellboy......wybacz ale w tej puszce 1,5x2,0 ?
To tak jakby moja ślubna waliła garami w kuchni, a ja byłbym to odbierał jako dźwięki kotłów w filharmonii.
W tym przyrządzie do sprawnego przemieszczania się po mieście, system audio służy mi li tylko do słuchania wiadomości i muzyki przyjemnej dla uszu, w stylu"la la la mydełko FA". I do niczego więcej. I tu nie mam żadnych zastrzeżeń.
Chcę mieć wrażenia estetyczne-włączam system audio w domu, albo idę na koncert do Filharmonii Pomorskiej, oczywiście z żoną.

W samochodach luksusowych ciągle się doskonali się systemy car-audio, w Baleno Premium/+/ jeden zadowala się fajnym basikiem, drugi chciałby więcej wrażeń. Ale ich nie otrzyma, ponieważ jest to autko małe i do tego budżetowe.


Na górę
Post: 14-09-2017, 16:59 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Wiesz jak chciałeś więcej wrażeń po co go kupiłeś jest tyle innych "świetnych"aut i przestań pisać takie bzdury!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 14-09-2017, 18:00 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Po co kupiłem? Pasują mi gabaryty, silnik, cena pojazdu też spełniała moje możliwości. Ale nie nie wciskaj mi kitu że system audio Baleno P/+/spełnia Twoje oczekiwania. To takie proste, w tym pudełku nie da się po prostu nic zrobić. Chyba że ma się drewniane uszy i słyszy tylko fajny basik. Piszę bzdury? "Nawet skrzyni nie wkładałem". To włóż do bagażnika 1000 W aktywnego suba otwórz bagażnik daj w rurę . Nareszcie sobie ulżysz, będziesz miał bas, a nie fajny basik. No i na pewno będziesz rozpoznawalny.
Montowany seryjnie system audio w Baleno/+/ nie jest więcej wart niż 300-500 PLN. Też jest budżetowy i nie mam do niego zastrzeżeń, wcześniej już o tym pisałem.

Pozdrawiam,
steja
Baleno Premium


Na górę
Post: 14-09-2017, 19:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Oj steja steja ;D nie kłóćcie się z nim, nie wygracie, wiem... Próbowałem xD pozdro ziomuś!
...z scrossa ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 14-09-2017, 19:50 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
M3ntoR pisze:
Oj steja steja ;D nie kłóćcie się z nim, nie wygracie, wiem... Próbowałem xD pozdro ziomuś!
...z scrossa ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Dobrze mówisz już nie będę :haft:

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 14-09-2017, 20:02 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Witaj M3ntoR,
tak z ciekawości zapytam o Crossika: silnik, wersja, kolor
Pozdrówka z Bydzi

PS.
Dalej z hellbojem nie będę wiódł dyskursu
bo mnie czoboki upomni.


Ostatnio zmieniony 14-09-2017, 20:16 przez steja, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 14-09-2017, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
steja pisze:
Witaj M3ntoR,
tak z ciekawości zapytam o Crossika: silnik, wersja, kolor
Pozdrówka z Bydzi
PS.
Dalej z hellboyem nie będę wiódł dyskursu
bo mnie czoboki upomni.
1.0, premium biała perła :) jest cudowny!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 14-09-2017, 20:19 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
M3ntoR. Cieszę się razem z Tobą.

steja


Ostatnio zmieniony 14-09-2017, 22:23 przez steja, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 14-09-2017, 21:43 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
@hellboy, czy jak ci tam,
nie dość że wyrywasz moje słowa z kontekstu, przekręcasz,
to jeszcze plujesz jadem- żenada.


Na górę
Post: 14-09-2017, 22:14 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
steja pisze:
@hellboy, czy jak ci tam,
nie dość że wyrywasz moje słowa z kontekstu, przekręcasz,
to jeszcze plujesz jadem- żenada.

O czym ty teraz będziesz?

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 15-09-2017, 17:49 
Offline

Rejestracja: 29-01-2017, 12:21
Posty: 103
Suzuki: Baleno
Do f72 widzę ,że bardzo najarałeś się na to Baleno cały czas porównujesz go ze Swiftem. Też miałem swifta rocznik 2013 wersja premium na felgach 16 calowych nawet nie ma co porównywać jazdy swiftem i baleno . Swiftem wjeżdżałem w zakręty 120 k/h trzymał się drogi jak przyklejony Baleno taki nie jest a co do plastyków to żadnej różnicy nie widzę .Obecnie posiadam Baleno Elegans 1.2


Na górę
Post: 15-09-2017, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1507
Suzuki: TM3 LR Highland
Jesli tylko nie potzreba wiekszego wnetrza i bagaznika to Swift jest zdecydowanie lepszym modelem od Suzuki. Praktycznie w kazdym aspekcie poza przestronnością.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]