Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 16-09-2016, 21:28 
Offline

Rejestracja: 30-08-2016, 11:20
Posty: 4
Przymierzam się do zakupu samochodu i Baleno w wersji Premium/Premium+ jest najpoważniej rozważanym przeze mnie samochodem.
Przed jazdami testowymi czytałem na forum o problemach z układem kierowniczym - kierownica nie wracająca po skręcie do położenia centralnego. Na pierwszej jeździe testowej faktycznie potwierdził się ten problem. Dla pewności poszedłem do innego salonu i w innym egzemplarzu tego problemu nie było :szok:

Proszę Was o wpisanie czy u Was występuje ten problem, jaką macie wersje wyposażenia i kiedy odbieraliście Wasze Baleno.
Być może jest to problem tylko jakiejś partii pojazdów.

A może komuś problem udało się rozwiązać :?:


Na górę
Post: 16-09-2016, 23:55 
SMP na tą chwilę olewa problem.
Odebrany w maju wersja Elegance.


Na górę
   
Post: 17-09-2016, 08:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Ja odebrałem tydzień temu w poniedziałek i u mnie nie zauważam żadnego problemu z układem kierowniczym. Wersja elegans. Powiem więcej,układ kierowniczy jest bardziej precyzyjny niż się spodziewałem po przeczytaniu wielu opinii i obejrzeniu filmów z testów.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 17-09-2016, 08:51 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Ja nie mam problemu z układem kierowniczym. Wersja P+. Auto z pierwszej serii, odebrane na początku maja (podobnie jak k_radek).


Na górę
Post: 17-09-2016, 15:09 
Offline

Rejestracja: 15-05-2016, 10:20
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Baleno 2016
Baleno Premium, odbiór początek czerwca.Nie mam żadnych problemów z układem kierowniczym.


Na górę
Post: 26-09-2016, 22:21 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Wersja Premium zakupiony 08.08.2016. Zero problemów z układem kierowniczym, jest precyzyjny i progresywny. Przebieg 3200 km.


Na górę
Post: 27-09-2016, 07:46 
Czyli wygląda że ten problem występuje tylko w pierwszych egzemplarzach.

Tutaj jest widoczne jaki ja mam problem. (na filmie od 4:40 do 5:30)
https://www.youtube.com/watch?v=NJLnl0yVyl0


Na górę
   
Post: 27-09-2016, 10:13 
Offline

Rejestracja: 30-08-2016, 11:20
Posty: 4
Ja praktycznie skreśliłem Baleno z tego powodu bo wszystko inne mi w nim odpowiada. Może jest ktoś z Warszawy kto nie ma problemu z układem kierowniczym i dałby się przejechać swoim Balonem w zamian za uśmiech i czekoladki ;) ?


Na górę
Post: 27-09-2016, 13:21 
To już sprawdzałem u kolegi z forum (niestety nie puścił za kierownicę :) )i on tego problemu nie miał u siebie, dodatkowo wspomaganie działało z większą siłą.


Na górę
   
Post: 29-09-2016, 14:16 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Dzień Dobry,

Mój pierwszy post na tym forum, więc jak coś nie tak to wybaczcie ;).
Baleno nie posiadam, jednak się przymierzałem do zakupu. Wada układu kierowniczego jak dla mnie jest nieakceptowalna i z zakupu zrezygnowałem. Jeździłem w sumie 3-ma egzemplarzami Baleno. Każdy z nich miał opisywana przez was wadę. Problemem nie jest zbyt słabe wspomaganie ale mechaniczny opór układu kierowniczego. Nie jest możliwa minimalna korekta kierunku jazdy. Każdy niewielki ruch kierownicą w jedną stronę wymusza kolejny w przeciwną. Powoduje to ciągłe "myszkowanie" auta po drodze i bardzo angażuje uwagę. Tłumaczenie serwisu, że to jest wspomaganie elektryczne i tak musi działać, to jedna wielka bajka. Wystarczy się przejechać autami konkurencji i porównać. Z uwagi na wykonywaną pracę, bardzo często wypożyczam samochody różnych marek i niestety Suzuki ma najgorszy układ kierowniczy z samochodów którymi jeździłem. Taki sam problem z układem kierowniczym występuje również w s-cross i vitara. Moim zdanie, poza układem kierowniczym, Baleno to auto bardzo dobre w tej klasie cenowej. Ja nie jestem tej wady czy "cechy" jak mówi serwis, układu kierowniczego zaakceptować i pewnie zanim Suzuki pójdzie po rozum do głowy, to duża część potencjalnych klientów pójdzie do konkurencji.


Na górę
Post: 05-10-2016, 21:24 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Dzień dobry,
kolego "bielux" odebrałem auto świeże w wersji P+ na dniach, odczucie wspomagania jest bardzo subiektywne (brak opisywanych wcześniej problemów).
W mojej ocenie jest to atut choć jak widać innym może to przeszkadzać. Z uwagi na opory kierownicy układ nie jest nadsterowny taka natura SUZUKI, a nie wada w moim odczuciu. Wybierając Baleno kierowałem się wieloma czynnikami, jak nadwozie, silnik, skrzynia czy wielkość bagażnika. Średnia wypadkowa wyszła na ocenę 4+. Spalanie jakie mam aktualnie rekompensuje inne niedogodności bo to realnie przekłada się na koszty utrzymania. Szanuję twoje zdanie choć myślę, że szybko je zweryfikujesz jak poznasz bliżej auta konkurencji. Napisz proszę jeżeli zakupisz auto jaką markę i model wybrałeś jestem ciekawy Twoich argumentów.


Na górę
Post: 06-10-2016, 08:22 
martinesq pisze:
Szanuję twoje zdanie choć myślę, że szybko je zweryfikujesz jak poznasz bliżej auta konkurencji.


@martinesq: znam auta konkurencji i pierwsze w którym spotkałem się z takim "działaniem" układu kierowniczego to Suzuki. Docenić się tego raczej nie da, przyzwyczaić się można, ale nie o to chodzi.

Teraz moje Baleno jest w serwisie, jeżdżę autem pożyczonym od brata (też elektryczne wspomaganie) i kierownica wraca do punktu zero po puszczeniu koła kierownicy, a przy 150km/h nie muszę się siłować z autem aby skorygować tor jazdy.

Specjalnie zrobiłem sobie jego autem test na dużym placu pod firmą.

Skręciłem koła na maksa w jedna stronę, puściłem kierownicę i ruszyłem, po przejechaniu pewnego odcinka auto jechało już prosto, w Baleno bym jeździł w kółko do usr... śmierci.

Tak samo zrobiłem test na autostradzie, 150km/h i lekkie ruchy kołem kierownicy, auto reagowało natychmiast, nie musiałem się siłować "bo auto lepiej wie gdzie chce jechać".


Na górę
   
Post: 06-10-2016, 08:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
k_radek pisze:
martinesq pisze:
Szanuję twoje zdanie choć myślę, że szybko je zweryfikujesz jak poznasz bliżej auta konkurencji.


@martinesq: znam auta konkurencji i pierwsze w którym spotkałem się z takim "działaniem" układu kierowniczego to Suzuki. Docenić się tego raczej nie da, przyzwyczaić się można, ale nie o to chodzi.

Teraz moje Baleno jest w serwisie, jeżdżę autem pożyczonym od brata (też elektryczne wspomaganie) i kierownica wraca do punktu zero po puszczeniu koła kierownicy, a przy 150km/h nie muszę się siłować z autem aby skorygować tor jazdy.

Specjalnie zrobiłem sobie jego autem test na dużym placu pod firmą.

Skręciłem koła na maksa w jedna stronę, puściłem kierownicę i ruszyłem, po przejechaniu pewnego odcinka auto jechało już prosto, w Baleno bym jeździł w kółko do usr... śmierci.

Tak samo zrobiłem test na autostradzie, 150km/h i lekkie ruchy kołem kierownicy, auto reagowało natychmiast, nie musiałem się siłować "bo auto lepiej wie gdzie chce jechać".

Przy małych prędkościach kierownica wraca jak należy... Nie przesadzaj

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 06-10-2016, 08:46 
M3ntoR pisze:
Przy małych prędkościach kierownica wraca jak należy... Nie przesadzaj


1. powinna wracać zawsze
2. "przy małych prędkościach" - subiektywne odczucie, nie interesuje mnie że PRAWIE wraca do punktu zero na parkingu, bardziej mnie interesuje czy przy jeździe po mieście/na autostradzie będzie wracała, a niestety wtedy już jest klops.


Na górę
   
Post: 07-10-2016, 08:38 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Panowie jak wspomniałem odczucia są subiektywne, moje auto jest z września tego roku. Testowałem na autostradzie i w ruchu miejskim nie stwierdziłem (jak na razie) wady o której pisaliście (może to kwestia czasu).
Fakt że odbyłem dwie jazdy testowe w dwóch różnych salonach wersją ELEGANCE i w żadnym przypadku nie stwierdziłem tej przypadłości, a dawałem w pedał zdrowo na każdym biegu.
M3ntoR mogę Ci jedynie życzyć udanego serwisowania auta. Mam świadomość, że to bardzo frustrujące w temacie nowego salonowego zakupu.
Nie myślałeś poruszyć temat i zainteresować problemem TVN TURBO ?


Na górę
Post: 07-10-2016, 09:44 
Ja wczoraj odebrałem auto, wymienili sprzęgło oraz obudowę skrzyni biegów.


Na górę
   
Post: 07-10-2016, 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
martinesq pisze:
Panowie jak wspomniałem odczucia są subiektywne, moje auto jest z września tego roku. Testowałem na autostradzie i w ruchu miejskim nie stwierdziłem (jak na razie) wady o której pisaliście (może to kwestia czasu).
Fakt że odbyłem dwie jazdy testowe w dwóch różnych salonach wersją ELEGANCE i w żadnym przypadku nie stwierdziłem tej przypadłości, a dawałem w pedał zdrowo na każdym biegu.
M3ntoR mogę Ci jedynie życzyć udanego serwisowania auta. Mam świadomość, że to bardzo frustrujące w temacie nowego salonowego zakupu.
Nie myślałeś poruszyć temat i zainteresować problemem TVN TURBO ?


Dzieki za życzenia ;) A co do TVN turbo to nie przeszło mi to nawet przez myśl. Nie mam absolutnie najmniejszego szacunku do TVN, poza tym nie wiem jakby to mogło mi w jakikolwiek sposób pomóc...jedyne co bym osiągnął to stworzenie ogromnego problemu dla Suzuki, a w sumie nie chcę tego robić ;)


Na górę
Post: 07-10-2016, 17:59 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Muszę przetestować jeszcze jakiś egzemplarz. Może trafię w końcu na prawidłowo działający układ kierowniczy w suzuki.
Jak pisałem wcześniej jeździłem trzema egzemplarzami Baleno i zawsze ten sam problem. Auta konkurencji znam i wieloma markami jeździłem. I podobnie jak k_radek jedynie w suzuki spotkałem się z takim działaniem układu kierowniczego.
Jeżeli ten problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy to po prostu mam pecha.
Moim zdanie Baleno jest bardzo fajnym samochodem. Na siłę chciałem się do niego przekonać i wypożyczyłem na dobę.
Moje spostrzeżenia:
bardzo przestronny
zużycie paliwa rewelacyjne
wyposażenie bardzo dobre (P+)
ogólny komfort bardzo dobry
materiały wewnątrz akceptowalne
prosta konstrukcja co jest wielką zaletą w dzisiejszej motoryzacji
dobra cena
i niestety tragiczny układ kierowniczy do którego nie jestem w stanie się przyzwyczaić. Jak suzuki tego nie poprawi w najbliższym czasie lub przynajmniej oficjalnie nie potwierdzi, że wie o problemie i potrafi sobie z nim poradzić, to jednego Baleno na ulicach będzie mniej.
Jednocześnie dziwi mnie, że klienci to akceptują. Dla mnie jest to bardzo niekomfortowe, żeby nie powiedzieć niebezpieczne.
Moim zdaniem, gdyby nie ten fatalny układ kierowniczy, to Baleno byłoby najlepszym samochodem w swojej klasie.


Na górę
Post: 07-10-2016, 19:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Tak jak już pisałem wcześniej u mnie problemu brak, wszystko działa idealnie, a układ kierowniczy super. Wczoraj spotkałem człowieka z sąsiedniego miasta i pytałem jak u niego, a też ma elegans, no i tak samo problemu brak, a jeździ już 3 miesiące. Wnioski są takie, że problemy z układem kierowniczym gdzieś tam się pojawiły w niektórych egzemplarzach, ale nie jest to nagminne, myślę że firma coś na to poradzi, skoro u niektórych problem występuje.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 08-10-2016, 17:17 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
M3ntoR rozumiem, że spokojnie czekasz na wieści z serwisu oby były pomyślne.
Zdaję sobie sprawę, że media mogą zaszkodzić i łatwo jest rozpętać burzę w szklance wody.
Nie jestem zwolennikiem działań radykalnych pytanie jedynie na jaką skalę pojawił się problem, którego jesteś "ofiarą".
Trzymam kciuki i daj znać jak postępy w sprawie.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 09-10-2016, 17:26 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
zrób ustawkę kilku Baleno i porównaj


Na górę
Post: 10-10-2016, 14:22 
Offline

Rejestracja: 08-06-2016, 21:11
Posty: 14
Suzuki: Baleno
Odbierałem P+ na koniec lipca, przebieg 2800 km i do tej pory nie odczułem problemu ze wspomaganiem.Przy większych prędkościach musi stawiać większy opór i to jest normalne ze względów bezpieczeństwa jazdy. Jak na razie chwale to autko.


Na górę
Post: 17-10-2016, 20:48 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Moje uwagi po 4000 km. Układ kierowniczy OK, precyzyjny i progresywny, kierownica po wyjściu ze skrętu odkręca się do wyprostowania kół / obraca się b. szybko/. Pozostałe spostrzeżenia zgodne z tym co napisał bielux. Wkurza mnie jak stoję pod sygnalizatorami, należy podnieść wysokość przedniej szyby od strony dachu.


Na górę
Post: 19-10-2016, 16:55 
W moim, przy ostatniej wizycie w serwisie na polecenie SMP ponoć wykonano regulację "zgodnie z wytycznymi SMP".
Problem chyba ustąpił lub już się tak przyzwyczaiłem że ...


Na górę
   
Post: 19-10-2016, 17:01 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
Czwarty egzemplarz baleno przetestowany. Niestety też z bardzo kiepskim układem kierowniczym. Ciężko mi uwierzyć, że trafiają się baleno bez tej wady. Po skręceniu kierownicy o niewielki kąt nie powraca do pozycji środkowej. Wymusza to ciągłe korygowanie kierunku jazdy.
Dla porównania przejechałem się też vitarą. Nie jest idealnie ale tak działający układ kierowniczy da się zaakceptować przy odrobinie dobrej woli.
Baleno do poprawki. Nie poprawią, nie kupię. W listopadzie będzie nowy citroen C3, jak nie oszaleją z cennikiem to może to?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]