Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 516 Następna
Autor Wiadomość
Post: 29-09-2016, 13:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Widzę że ta skrzynia to zaczyna być problem globalny.... U góry napisałem co i jak [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 29-09-2016, 20:17 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Hmm, na razie dwie osoby, choć ja muszę powiedzieć, że jak ostatnio jechałem Baleno (normalnie żona śmiga), to stwierdziłem, że po rozgrzaniu auta skrzynia biegów zrobiła się hałaśliwa. Najbardziej to było słychać gdy jadąc w kolejce samochodów puszczałem gaz i po prostu turlałem się. Wyciśnięcie sprzęgła i cisza. Cóż, zobaczymy co dalej - na razie żonie jeździ się OK i większych problemów nie ma.

Aha, pod maską zauważyłem, że otulina od rurek klimy jest jakby pocięta/porozpadana. Czyżby jakieś zwierzątko urzędowało w środku? No niby jakiś czas temu obczaiłem kunę na dachu domu w środku nocy, ale z innymi autami nie było problemu. Hmm, może indyjska otulina jest smaczniejsza, czy coś ...


Na górę
Post: 29-09-2016, 20:19 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Odnośnie świateł odprowadzających, wszystko jest OK. Wysiadamy, wciskamy na pilocie WYŁ. blokady światła świecą się na ustawiony czas, oddalamy się i wciskamy WŁ. blokady. Musi działać. Sprawdzone w poz. świateł AUTOMAT.


Na górę
Post: 29-09-2016, 20:33 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Do M3ntoR,
nie przypominam sobie, w przeciwieństwie do Ciebie abym narzekał na mojego Balusia - jest jak dotąd bezawaryjny. Życzę zwycięskich bojów z Serwisem i wymiany na lepszy egzemplarz. I odpuść Sobie tą klauzulę "wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka". Nie tylko Ty masz smartfona z górnej półki i potrafisz obsługiwać aplikacje,inni też potrafią, jednak się tym nie chwalą.


Ostatnio zmieniony 29-09-2016, 21:24 przez steja, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 29-09-2016, 20:39 
steja pisze:
Wysiadamy, wciskamy na pilocie WYŁ. blokady światła świecą się na ustawiony czas, oddalamy się i wciskamy WŁ. blokady. Musi działać. Sprawdzone w poz. świateł AUTOMAT.


Na pilocie masz otwieranie i zamykanie, wychodzę, naciskam zamknij i ... nic. Jak światła były martwe tak są martwe.

Musi? Jednak nie musi.


Na górę
   
Post: 29-09-2016, 21:21 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
k_radek,
przeczytaj dokładnie mój tekst.
Wychodzisz, wciskasz na pilocie OTWIERANIE, światła powinny się zapalić, oddalasz się i dopiero wciskasz ZAMYKANIE. Sprawdzone w położeniu automat.

Baleno III Premium 1,2


Na górę
Post: 29-09-2016, 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
steja pisze:
Do M3ntoR,
nie przypominam sobie, w przeciwieństwie do Ciebie abym narzekał na mojego Balusia - jest jak dotąd bezawaryjny. Życzę zwycięskich bojów z Serwisem i wymiany na lepszy egzemplarz. I odpuść Sobie tą klauzulę "wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka". Nie tylko Ty masz smartfona z górnej półki i potrafisz obsługiwać aplikacje,inni też potrafią, jednak się tym nie chwalą.

Klauzula jest z automatu i zapominam jej wylaczyc. Poza tyn to chyba nie jest zbyt w temacie nie sadzisz?

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 30-09-2016, 08:08 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
M3ntoR pisze:
Klauzula jest z automatu i zapominam jej wylaczyc.

...
Cytuj:
Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


;) :D

Wysłane z mojej klawiatury przy pomocy palców :P


Na górę
Post: 30-09-2016, 08:31 
Offline

Rejestracja: 22-03-2011, 20:21
Posty: 222
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Swift
Myślę, że nie ma się co za bardzo dziwić problemom ze skrzyniami biegów aut suzuki. Skrzynie biegów to zawsze był/i chyba jest ? najsłabszy punkt tych w sumie solidnych aut. Od nabycia mojego swifta wiele razy przy różnych okazjach pisałem na tym forum, że praca skrzynie biegów jest kiepska i mam obawy co do jej trwałości. Na razie mam tylko 65 tys, km i jest na razie ok, ale odgłosy tej skrzyni, sposób pracy nie napawa optymizmem. Nie jestem fanem aut z grupy VW, ale poprzednią fabią przejeździłem 170 tys. km i skrzynia bajka (a żadnych wymian oleju - producent nie przewiduje), w fabii II i octavi który czasami jeżdżę skrzynie chodzą perfect. W każdym prawie teście czy podsumowaniu aut używanych w gazetkach motoryzacyjnych np. piszą o swifcie że auto ogólnie OK, mało awaryjne, ale słaby element to skrzynie i awarie przytrafiają się nawet przy małych przebiegach. Jak poszperać na forum to temat skrzyń wypływa dość często. Chyba na tym polu suzuki ma problem i to się tak ciągnie dalej, ja się przyzwyczaiłem, ale na początku przy przesiadce z fabii czułem dyskomfort (choć swift z salonu), mam tylko nadzieję że poważnej awarii jeszcze długo nie uświadczę. Mam nadzieje, że mój wpis nie jest zupełnie OT w tym wątku i ogólnie z suzuki po 6 latach jestem zadowolony, choć nie w pełni :D .


Na górę
Post: 30-09-2016, 08:36 
steja pisze:
k_radek,
przeczytaj dokładnie mój tekst.
Wychodzisz, wciskasz na pilocie OTWIERANIE, światła powinny się zapalić, oddalasz się i dopiero wciskasz ZAMYKANIE. Sprawdzone w położeniu automat.

Baleno III Premium 1,2


Ale to nie jest działanie funkcji "Follow home".

Działanie tej funkcji powinno działać tak że wychodzisz z auta, zamykasz pilotem drzwi i przez ustawiony czas światła się świecą.
Przy takim postępowaniu jak piszesz po zamknięciu drzwi światła zgasną, a ja np chcę (bo mogę tak ustawić) aby światła się świeciły przez 20sek w trybie follow home. Przez 20sek na 100% odejdę dalej niż ma zasięg pilot od auta.

To co Ty opisałeś to wykorzystanie funkcji "Follow me" w zastępstwie "Follow home"


Na górę
   
Post: 01-10-2016, 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
No i rozkminiłem problem. Po zakończonej jeździe wyłączamy silnik, a manetką of kierunkowskazy musimy ruszyć do siebie jak byśmy chcieli mignąć długimi, zamykamy z pilota, a lampy palą się tak długo jak ustawiona jest opcja czasowa.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 01-10-2016, 16:30 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Ale Panowie czasami czytacie instrukcje obsługi? LOL

Strona 2-127 podaje dokładnie to co atomik67 opisał :)


Na górę
Post: 01-10-2016, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
MiPr pisze:
Ale Panowie czasami czytacie instrukcje obsługi? LOL

Strona 2-127 podaje dokładnie to co atomik67 opisał :)

Hi hi, no właśnie, ale nawet w serwisie nie wiedzieli

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 01-10-2016, 20:05 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Do atomika67,
masz rację, światła odprowadzające działają, trzeba czytać instrukcję rozdział 2-127.


Na górę
Post: 14-10-2016, 18:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Auto odebrane. Wymienili element różnicowy i peryferia. Nic nie puka, lepiej wskakuja biegi i o dziwo nie mam już problemu z tym że kierownica nie wracała do środka O_o nie wiem jaki to ma związek, może po prostu cichaczem to poprawili...

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 06-11-2016, 23:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Ok mały wywód. Auto wrócilo po naprawie skrzyni biegów. Wszystko było ok... Przez 3 tygodnie... Znowu słyszę te same stuki. Napisałem do znajomego radcy prawnego. Będę żądał zwrotu kasy i ide do konkurencji. Szkoda bo auto fajne. Z waszych doświadczeń lub cudzych powiedzcie mi czy jest w ogóle na podstawie rękojmi żądanie zwrotu kasy możliwe? Jeśli nie to czy no zmiana auta na inny model Suzuki np. Vitara jest możliwa?

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 07-11-2016, 09:18 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
M3ntoR pisze:
Będę żądał zwrotu kasy i ide do konkurencji.


:szok: Kto jak kto, ale jesli @M3ntoR pisze takie rzeczy to ...nie ma co się na siłę dalej przekonywać (choć i tak spadał w moim rankingu) i wypchnąć baleronka z rywalizacji o zakup na dobre tym bardziej, że konkurencja w segmencie nie śpi (citroen C3 i nisan Micra) Tam szukać faworyta i porównać z małymi crossoverami wierząc, że serwis będę znał tylko z przeglądów. Pozdr


Na górę
Post: 07-11-2016, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
jacky-x pisze:
M3ntoR pisze:
Będę żądał zwrotu kasy i ide do konkurencji.


:szok: Kto jak kto, ale jesli @M3ntoR pisze takie rzeczy to ...nie ma co się na siłę dalej przekonywać (choć i tak spadał w moim rankingu) i wypchnąć baleronka z rywalizacji o zakup na dobre tym bardziej, że konkurencja w segmencie nie śpi (citroen C3 i nisan Micra) Tam szukać faworyta i porównać z małymi crossoverami wierząc, że serwis będę znał tylko z przeglądów. Pozdr


No cóż, mimo wszystko auto to rzecz nabyta, nie wiążę się z nim emocjonalnie.
Jednak to co mnie denerwuje to fakt, że przymierzałem się do zakupy bardzo długi okres. Oglądałem, rozważałem, rozmyślałem, liczyłem a i tak okazało sie, że mogłem wziąć do innego...nosz Kurr zapiał... ;(


Na górę
Post: 07-11-2016, 12:52 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Kolego M3ntoR w Twoim wypadku miałeś po prostu niefarta, wspomniane wady i usterki nie napawają optymizmem ale to również mogło się przydarzyć w zupełnie innej marce auta.
Co do reklamacji z rękojmi to możesz reklamować auto u sprzedawcy i żądać skutecznej naprawy, wymiany na wolny od wad lub zwrot kasy.
Na ogół jest tak, że pierwsza próba kończy się naprawą, jeżeli jest ona bezskuteczna możesz żądać wymiany na nowy lub zwrot kasy.
Jest też zapis który mówi, że jeżeli nie upłynął okres 6 m-cy od daty wydania towaru klientowi to domniemywać można, że owy egzemplarz nosi znamiona wady ukrytej i oczekujesz wymiany lub zwrot kasy. Pamiętać musisz, że takie sprawy kończą się na ogół na wokandzie sądowej a terminy bywają różne.
Skutecznym rozwiązaniem może okazać się chęć zakupu innego modelu w podobnej cenie u tego samego dealera (forma ugodowa)
To tak na szybko.
Zanim podejmiesz działania radykalne (czytaj obsługa prawnicza) spróbuj na spokojnie porozmawiać z osobą władną w salonie.


Na górę
Post: 07-11-2016, 12:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
martinesq pisze:
Kolego M3ntoR w Twoim wypadku miałeś po prostu niefarta, wspomniane wady i usterki nie napawają optymizmem ale to również mogło się przydarzyć w zupełnie innej marce auta.
Co do reklamacji z rękojmi to możesz reklamować auto u sprzedawcy i żądać skutecznej naprawy, wymiany na wolny od wad lub zwrot kasy.
Na ogół jest tak, że pierwsza próba kończy się naprawą, jeżeli jest ona bezskuteczna możesz żądać wymiany na nowy lub zwrot kasy.
Jest też zapis który mówi, że jeżeli nie upłynął okres 6 m-cy od daty wydania towaru klientowi to domniemywać można, że owy egzemplarz nosi znamiona wady ukrytej i oczekujesz wymiany lub zwrot kasy. Pamiętać musisz, że takie sprawy kończą się na ogół na wokandzie sądowej a terminy bywają różne.
Skutecznym rozwiązaniem może okazać się chęć zakupu innego modelu w podobnej cenie u tego samego dealera (forma ugodowa)
To tak na szybko.
Zanim podejmiesz działania radykalne (czytaj obsługa prawnicza) spróbuj na spokojnie porozmawiać z osobą władną w salonie.

Ale chyba najpierw powinienem wystosować pismo z moimi żądaniami a potem ewentualnie pogadać?

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 07-11-2016, 13:14 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
W mojej ocenie dokonywałeś naprawy z gwarancji, a zgodnie z prawem to Gwarant odpowiada przed klientem ( nie sprzedawca)
Jeżeli chcesz wywalczyć dobrą płaszczyznę do rozmów to w moim odczuciu musisz złożyć reklamację z rękojmi u sprzedawcy auta gdzie jasno określisz swoje stanowisko - żądania.
Znając życie mogą podejść zachowawczo do tematu i odrzucić Ci reklamacje twierdząc, że auto spełnia wymogi jakościowe ( a potencjalny hałas dobiegający ze skrzyni biegów mieści się w normie. Będziesz musiał zasięgnąć opinii rzeczoznawcy i najlepiej takiego co ma przywileje rzeczoznawcy sądowego. I cała odpowiedzialność spadnie na Ciebie jako kliencie by dowieść że auto jest wadliwe.
Dlatego proponuję wstępnie przygotować grunt i porozmawiać z szefem salonu jak mogą Ci pomóc w tej sytuacji


Na górę
Post: 07-11-2016, 13:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Dziękuje za pomoc @martinesq
Oczywiście podsumowując jest mi bardzo szkoda bo auto bardzo mi odpowiada i nadal zachęcam innych do zakupu tego modelu! Jesli nie będzie problemów jak u mnie to auto posłuży wiele lat!


Na górę
Post: 07-11-2016, 13:17 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
M3ntoR dalszą korespondencję sugeruję na priv


Na górę
Post: 07-11-2016, 13:23 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Panowie i Panie czy ktoś miał taki ciekawy przypadek, że po wyjechaniu z myjki zaznaczam że bezdotykowej nagle utraciłem światła mijania i długie. Jedyne jakie działały to postojowe i kierunkowskazy. Po ok. 3 godz. defekt zniknął.
Czy mieliście podobne zjawisko ?


Na górę
Post: 07-11-2016, 16:08 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Ja takiego objawu nie miałem, ale tez w myjni nie byliśmy z Baleno - zawsze mycie samodzielne/ręczne. Jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to, że woda się gdzieś dostała do instalacji elektrycznej. Dziwne. Patrzyłeś czy jakiś zwierz nie podjada Ci z kabli?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 516 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]