Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 22:42

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 516 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09-09-2016, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Toc napisałem ze jak pomału dodaje gazu albo puszczam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 10-09-2016, 18:19 
Offline

Rejestracja: 04-09-2016, 20:52
Posty: 2
M3ntoR pisze:
Cytuj:
Proszę wystosować wezwanie następującej treści:

W związku z licznymi awariami pojazdu marki ............... nr VIN ..............., zakupionego w dniu ................ w oparciu o art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wzywam do wymiany pojazdu na nowy, wolny od wad.

Od dnia zakupu pojazd przebywa w serwisie łącznie .......... dni. W mojej ocenie serwis nie potrafi doprowadzić pojazdu do stanu zgodnego z umową. Dalsze oczekiwanie na naprawę pojazdu jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe, bowiem ............................................
W tej sytuacji oczekuję na niezwłoczną wymianę samochodu na nowy, wolny od wad. W przypadku odmowy spełnienia mojego roszczenia zmuszona będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.


Myślę, że możesz tego uzyc jako szablonu

Możesz powołać się na art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


Myślę,że masz niepowtarzalną okazję,żeby żądać ZWROTU KASY ,jeśli to potrwa jeszcze dłużej.Pozbędziesz się problemu raz na zawsze.Dla mnie Twój przypadek,to nauka na błędach innych.Swoją drogą to skandal,żeby za swoje pieniądze być lekceważonym przez S :ostrzezenie1: .Duży może więcej.Współczuję.Pozdrawiam.


Na górę
Post: 12-09-2016, 08:44 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
M3ntoR, jak będziesz miał jakieś wieści z serwisu to daj znać proszę co tam uwalone było :)


Na górę
Post: 12-09-2016, 08:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
spoko, dam znać ;)

najgorsze jest to że dostałem zastepczaka Peugeot 308 SW i....matko to auto jest takie dobre ;)
Szkoda, że kosztuje 75k, to dużo więcej niż Baleno, za tak na prawde nie wiele więcej rzeczy, a niektórych brakuje.
Ogólnie w porónwaniu, to na plus dla Balerona:

-lepsze wspomaganie, lepiej w mieście i dla mnie wygodniej w trasie
-sterowanie telefonem w kierownicy
-sterowanie w kierownicy jest bardziej rozbudowane niż w Peugeot.
-Wyżej się siedzi co dla mnie jest wygodniejsze,
-więcej miejsca na kubki!!! Aż 3 a do tego na 2 butle 1,5 litra! Dla porównania w Peugeot wejdzie jedna mała kawa z Orlenu a w drzwiach są takie dziwne kieszenie do których jak już wciśniejsz butelkę to ciężko ją wydobyć stamtąd xD

Na plus dla Peugeot:

-wygląd wenwętrzny, no dla mnie to jest kosmos, mięciutkie materiały, robi wrażenie!
-MOC - 130 km + turbo no wgniata w fotel!
-wielkość paki, no ale to kombi ;)
-zawieszenie. Fajne, nie za miękkie, nie za twarde
-kierownica. Tutaj raczej tez pod kątem estetyki, jest mała, wygodna i super się prezentuje ;)

Ogólnie to znowu dochodzę do wniosku, że takie Peugeot powinien kosztować max 65k w zestawieniu do Baleno, a kosztuje 10k więcej, to dużo!
Baleno jest jednak świetny w swojej cenie ! :D


Na górę
Post: 13-09-2016, 07:11 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
ketiw100 pisze:
M3ntoR pisze:
Cytuj:
Proszę wystosować wezwanie następującej treści:

W związku z licznymi awariami pojazdu marki ............... nr VIN ..............., zakupionego w dniu ................ w oparciu o art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wzywam do wymiany pojazdu na nowy, wolny od wad.

Od dnia zakupu pojazd przebywa w serwisie łącznie .......... dni. W mojej ocenie serwis nie potrafi doprowadzić pojazdu do stanu zgodnego z umową. Dalsze oczekiwanie na naprawę pojazdu jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe, bowiem ............................................
W tej sytuacji oczekuję na niezwłoczną wymianę samochodu na nowy, wolny od wad. W przypadku odmowy spełnienia mojego roszczenia zmuszona będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.


Myślę, że możesz tego uzyc jako szablonu

Możesz powołać się na art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


Myślę,że masz niepowtarzalną okazję,żeby żądać ZWROTU KASY ,jeśli to potrwa jeszcze dłużej.Pozbędziesz się problemu raz na zawsze.Dla mnie Twój przypadek,to nauka na błędach innych.Swoją drogą to skandal,żeby za swoje pieniądze być lekceważonym przez S :ostrzezenie1: .Duży może więcej.Współczuję.Pozdrawiam.


Znajoma aktualnie walczy o wymianę skrzyni biegów na gwarancji (inna marka pojazdu, też japoński, nazwa chyba bez znaczenia), coś tam cieknie i już parę razy bezskutecznie uszczelniali i nie może na nich wymóc wymiany. Kontaktowała się już z prawnikiem (napisał jej co prawda ładne pismo itd.) i rzecznikiem praw konsumenta ale oboje twierdzą, że gwarancja pozwala firmie na naprawę, aż naprawią, niezależnie ile by to trwało, tym bardziej, że dostaje w tym czasie auto zastępcze i ciężko było by udowodnić uciążliwość na którą w w/w szablonie miałoby się powołać. Oczywiście do sądu zawsze można iść, ale jeśli kumpela się nie może "doprosić" wymiany skrzyni, to myślę, że zwrot pieniędzy było by jeszcze ciężej wyegzekwować.

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 13-09-2016, 07:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Można spróbować skorzystać z Rękojmi. Poza tym można powołać się na wymianę na podstawie niezgodności towaru z opisem. Albo jesli nie mineło 6 miesięcy domagać się wymiany na podstawie domniemania, że auto było zepsuto od samego wydania!


Na górę
Post: 13-09-2016, 09:51 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
Teoretycznie można cokolwiek. ;-)

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 13-09-2016, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Mam pytanie odnośnie świateł odprowadzających do domu, otóż do auta jak otwieram działają, a jak wysiadam i zamykam, to już nie świecą się. Ustawiłem obie opcje na 15 w sekund, może ktoś z kolegów wie jak to ogarnąć?

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 13-09-2016, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Jak to ustawiłes na 15 sekund?

Wysłane z mojego ONE A2001 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 13-09-2016, 20:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
No w ustawiamy komputera są różne czasy 15,20,itd

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 14-09-2016, 17:16 
atomik67 pisze:
Mam pytanie odnośnie świateł odprowadzających do domu, otóż do auta jak otwieram działają, a jak wysiadam i zamykam, to już nie świecą się. Ustawiłem obie opcje na 15 w sekund, może ktoś z kolegów wie jak to ogarnąć?



Dziś przetestowałem i efekt identyczny jak u Ciebie. Sprawdzałem na kilku ustawieniach i nic.


Na górę
   
Post: 14-09-2016, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
czyli ten typ tak ma, jak się opuszcza auto to nie świeci. Chyba trzeba wysiadając auto otworzyć i oddalając się zamknąć, wtedy będzie świecić [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 14-09-2016, 20:40 
Spoko, pomęczyć trzeba w serwisie, od tego są.


Na górę
   
Post: 14-09-2016, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
No za tydzień jadę na wymianę olejku więc pomęczę załogę.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 15-09-2016, 09:02 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
ketiw100 pisze:
Cześć!Właśnie wlazłem na forum,żeby poczytać jak sprawuje się ten nowy wynalazek S,bo miałem!!! go zamiar kupić.Jazda próbna była o.k.,samochodzik przyjemny.Mało tego-to jeden z niewielu w których żarówki z przodu można bez problemu wymienić na środku drogi,nawet w nocy przy latarce.Teraz -po przeczytaniu -wstrzymam się,bo to wstyd żeby serwis mógł powiedzieć przy nowym samochodzie "te typy tak mają".
A który to serwis? Albo "padaka" skrzyni w nowym prosto z salonu?! Widać u S trend taki sam jak u reszty-sprzedać,wziąć kasę i niech się klient buja.Za dużo tych niewiadomych


Ostatnio zmieniony 28-09-2016, 23:25 przez steja, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 16-09-2016, 20:44 
Offline

Rejestracja: 08-06-2016, 21:11
Posty: 14
Suzuki: Baleno
U mnie w P+ to samo, próbowałem różnych czasów i nic.Muszę to im w S zgłosić niech myślą bo im nie odpuszczę.


Na górę
Post: 23-09-2016, 15:36 
Offline

Rejestracja: 03-09-2015, 12:18
Posty: 7
Suzuki: S-Cross
atomik67 pisze:
Mam pytanie odnośnie świateł odprowadzających do domu, otóż do auta jak otwieram działają, a jak wysiadam i zamykam, to już nie świecą się. Ustawiłem obie opcje na 15 w sekund, może ktoś z kolegów wie jak to ogarnąć?

Wysłane z mojego SM-G935F


A sprawdzaliście może w ciemności? Światła włączają się po otwarciu zawsze (kiedy światła włączone są w "auto"). Do aktywacji "odprowadzania" musi być dodatkowo ciemno. Tak przynajmniej mówi instrukcja.


Na górę
Post: 23-09-2016, 17:23 
Ja sprawdzałem ostatnio około pierwszej w nocy.
Niestety mam latarnie dosyć blisko i stąd może ten problem, zasłonię czujnik i sprawdzę.


Na górę
   
Post: 23-09-2016, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Dziś przy wymianie oleju zgłosiłem problem z tymi światłami, nie było akurat elektryka i nie wiedzą dlaczego tak jest. Dadzą mi znać jeśli uda im się rozwiązać problem. Nie jest to jakaś mocno uciążliwa usterka, a jak chce sobie oświetlić drogę po wyjściu z auta, to wciskamy otwieranie na pilocie i gitara [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 25-09-2016, 21:58 
Offline

Rejestracja: 24-08-2016, 09:58
Posty: 5
no i mamy pierwsze powtarzające się usterki w aucie... troszkę mnie to peszy bo brałem pod uwagę zakup. byłem,oglądałem. w miarę kwestia gustu. faktycznie mała przestrzeń załadunkowa komory i wysoko pedały.

poogladałem też testy. negatyw i pozytyw. poogladam dalej co w trawie piszczy; https://www.youtube.com/watch?v=NJLnl0yVyl0
https://www.youtube.com/watch?v=T5XGJIjdMnQ

a jak z olejem Panowie. trzeba dolewki robić czy daje radę bez?

Pozdrawiam


Na górę
Post: 28-09-2016, 23:04 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Do M3ntoR,dostałeś zastępczaka Peugeota 308 SW i nareszcie jeździsz prawdziwym samochodem. W przypadku Balusia jak słusznie zauważyłeś tylko cena i jeszcze raz cena.


Na górę
Post: 28-09-2016, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Strasznie narzekasz na to auto. Po coś je kupował? Fakt pużo jest całkiem spoko. Jednak ma parę wad względem baleno. Przede wszystkim nie ma gdzie włożyć dużego kubka. Po 2 nie ma adaptacyjnego tempomatu, 3 pali 6,8 w cyklu mieszanym przy ekonomicznej jezdzie. W baleno miałem 5,2...

Wysłane z mojego oneplus2 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 29-09-2016, 06:21 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
M3ntoR, a jak tam Twoje Baleno. Zrobili już?


Na górę
Post: 29-09-2016, 06:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
MiPr pisze:
M3ntoR, a jak tam Twoje Baleno. Zrobili już?

Niestety czekają na części....powiedzieli, że do 10 października trzeba czekać....jak minie 30 dni składam o wymiane na nowy


Na górę
Post: 29-09-2016, 13:47 
Ja dziś wstawiłem swoje i właśnie dzwonili że do jutra nie zrobią bo ... Coś się zapiekło w skrzyni biegów i zamówili dodatkowe cześci (mówili co ale wyleciało mi z głowy, dopytam w serwisie i dam znać).

Mamy chyba ten sam przypadek.

Ja niestety zastępczego nie dostałem :(


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 516 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]