Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 516 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-08-2016, 14:45 
Offline

Rejestracja: 21-06-2016, 20:06
Posty: 2
Suzuki: Baleno
Przejrzałam forum i postanowiłam założyć nowy wątek abyśmy uporządkowali temat chorób wieku dziecięcego w Baleno 2016.

Moje Baleno ma 2,5 miesiąca, przejechane ponad 3500km.
1. To o czym już pisaliście czyli Wspomaganie - kierownica sama nie wraca do poziomu jazdy na wprost, przy większych prędkościach trzeba bardziej pilnować toru jazdy.
2. U mnie bardzo dziwnie się rusza nigdzie nie widziałam żebyście o tym pisali [/size][/b]!!!! - jakieś problemy ze sprzęgłem, boksowanie nie umiem tego nazwać, ale coś jest nie tak przy ruszaniu i 2 biegu. Muszę jakoś przesadnie kontrolować puszczanie sprzęgła. Wszystkie dywaniki jakie rzekomo są do Baleno to jakaś porażka. Podwijają się, nie zbierają piachu jak należy, bo są zbyt krótkie miałam też wrażenie, że przez te dywaniki tak dziwnie się rusza, ale to nie tylko to.
3. Kiedy jadę w korku na 1 lub 2 biegu, auto mi szarpie - czasami.
4. Od prędkości ok 90km/h coś trzęsie po stronie pasażera( kiedy coś leży na przednim siedzeniu to ewidentnie widać jak się trzęsie) jeśli ktoś tam siedzi to czuje - gdzieś tu znalazłam, że pisaliście o zbieżności.

Nie chciałam na 1 przeglądzie robić paniki, bo się docierało, bo nowe, bo trzeba się przyjrzeć, ale teraz to już serwis będzie miała co robić.


Na górę
Post: 14-08-2016, 17:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
4. Wywazenie kol. Mialem trzęsawicę od zakupu powyzej 90 km/h w caltm aucie. Zglosilem to, pojechalem do serwisu, sprawdzili, wywazyli i jest bajka przy 160 sunie jak mydełko ;)

Wysłane z mojego unknown przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 14-08-2016, 18:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Heh, ja pierwszy raz tak na dobre przeturlałem się po ekspresówkach i autostradach i też mam "trzęsawkę". Po długim łikendzie zgłoszę się do serwisu aby rzucili na to okiem, ale skoro trzy osoby zauważyły taki efekt to chyba warto zwrócić uwagę dilerom/SMP, że jest problem.


Na górę
Post: 20-08-2016, 16:02 
Offline

Rejestracja: 20-08-2016, 15:42
Posty: 31
Baleno Elegance. 3200 km.
Potwierdzam występowanie w/w usterek i niesprawności.
1.Kierownica nie powraca.
2.Dywanik gumowy kierowcy przeszkadza w operowaniu lewą nogą.
3.Słaba widoczność pod światłami sygnalizacji,trzeba stawać w pewnej odległości od świateł.
4.Obsługa GPS - brak języka polskiego - dziwne? jest węgierski i rosyjski!


Na górę
Post: 21-08-2016, 22:43 
Offline

Rejestracja: 29-01-2009, 10:38
Posty: 175
Lokalizacja: Uniejów
Ania2 pisze:
Przejrzałam forum i postanowiłam założyć nowy wątek abyśmy uporządkowali temat chorób wieku dziecięcego w Baleno 2016.

Moje Baleno ma 2,5 miesiąca, przejechane ponad 3500km.
1. To o czym już pisaliście czyli Wspomaganie - kierownica sama nie wraca do poziomu jazdy na wprost, przy większych prędkościach trzeba bardziej pilnować toru jazdy.
2. U mnie bardzo dziwnie się rusza nigdzie nie widziałam żebyście o tym pisali [/size][/b]!!!! - jakieś problemy ze sprzęgłem, boksowanie nie umiem tego nazwać, ale coś jest nie tak przy ruszaniu i 2 biegu. Muszę jakoś przesadnie kontrolować puszczanie sprzęgła. Wszystkie dywaniki jakie rzekomo są do Baleno to jakaś porażka. Podwijają się, nie zbierają piachu jak należy, bo są zbyt krótkie miałam też wrażenie, że przez te dywaniki tak dziwnie się rusza, ale to nie tylko to.
3. Kiedy jadę w korku na 1 lub 2 biegu, auto mi szarpie - czasami.
4. Od prędkości ok 90km/h coś trzęsie po stronie pasażera( kiedy coś leży na przednim siedzeniu to ewidentnie widać jak się trzęsie) jeśli ktoś tam siedzi to czuje - gdzieś tu znalazłam, że pisaliście o zbieżności.

Nie chciałam na 1 przeglądzie robić paniki, bo się docierało, bo nowe, bo trzeba się przyjrzeć, ale teraz to już serwis będzie miała co robić.


Jak czytam co wyżej to można śmiało stwierdzić że to takie samo g-wno jak poprzednie..


Na górę
Post: 22-08-2016, 10:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Trzeba było nie kupować złoma ;)

Moje Baleno wspominam bardzo dobrze. Jedyny problem miałem z szybkim wbijaniem II biegu (coś tam nie sprzęgało, ale auto było po kobiecie i kolizji ;) ).


Na górę
Post: 22-08-2016, 11:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
SmOkOfIlIDaNeK pisze:
Ania2 pisze:
Przejrzałam forum i postanowiłam założyć nowy wątek abyśmy uporządkowali temat chorób wieku dziecięcego w Baleno 2016.

Moje Baleno ma 2,5 miesiąca, przejechane ponad 3500km.
1. To o czym już pisaliście czyli Wspomaganie - kierownica sama nie wraca do poziomu jazdy na wprost, przy większych prędkościach trzeba bardziej pilnować toru jazdy.
2. U mnie bardzo dziwnie się rusza nigdzie nie widziałam żebyście o tym pisali [/size][/b]!!!! - jakieś problemy ze sprzęgłem, boksowanie nie umiem tego nazwać, ale coś jest nie tak przy ruszaniu i 2 biegu. Muszę jakoś przesadnie kontrolować puszczanie sprzęgła. Wszystkie dywaniki jakie rzekomo są do Baleno to jakaś porażka. Podwijają się, nie zbierają piachu jak należy, bo są zbyt krótkie miałam też wrażenie, że przez te dywaniki tak dziwnie się rusza, ale to nie tylko to.
3. Kiedy jadę w korku na 1 lub 2 biegu, auto mi szarpie - czasami.
4. Od prędkości ok 90km/h coś trzęsie po stronie pasażera( kiedy coś leży na przednim siedzeniu to ewidentnie widać jak się trzęsie) jeśli ktoś tam siedzi to czuje - gdzieś tu znalazłam, że pisaliście o zbieżności.

Nie chciałam na 1 przeglądzie robić paniki, bo się docierało, bo nowe, bo trzeba się przyjrzeć, ale teraz to już serwis będzie miała co robić.


Jak czytam co wyżej to można śmiało stwierdzić że to takie samo g-wno jak poprzednie..


Jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia to lepiej się nie odzywać. Taka rada na przyszłość


Na górę
Post: 22-08-2016, 20:01 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Byłem dzisiaj w serwisie w sprawie zauważonych przeze mnie niedociągnięć:
1) Wspomniane już trzęsienie się auta,
2) Skrzypienie kierownicy,
3) Lekkie skrzypienie sprzęgła (nie zawsze),
4) Szarpnięcie silnika gdy jadąc puszczam gaz a potem ponownie gdy dodaję gazu - to nie zawsze, ale czasem się zdarza.

I tak, koła okazały się niedoważone - te z prawej strony. Nie potrafię powiedzieć czy tak było od nowości czy się pojawiło z czasem. Nie wykluczam tego drugiego, bo efekt zauważyłem dopiero w czasie wyjazdu wakacyjnego, a wcześniej przecież Baleno autostradą już raz czy dwa przegoniłem. Po wyważeniu przejechałem się obwodnicą autostradową i wydaje się, że jest lepiej niż było, ale też jechałem sam, bez obciążenia więc test nie jest do końca miarodajny.

Skrzypienie kierownicy (miałem wrażenie, że jest to coś w okolicach kokpitu) okazał się skrzypieniem jakichś gum w układzie kierowniczym. A w czasie jazdy słychać jakby z kokpitu bo się po prostu dźwięk przenosi. Panowie coś-tam przesmarowali, ale jak na razie nie pomogło. Zobaczę za kilka dni (może smarowidło jakoś spenetruje/przesmaruje co trzeba) i jeśli efekt się będzie utrzymywał to będziemy z serwisem patrzeć co dalej.

Skrzypienie pedału sprzęgła - nie wiem co jest grane bo efekt czasem się pojawia a czasem jest OK. Na razie jest OK - zobaczymy za kilka dni ;)

Z tym szarpnięciem silnika to panowie przeprowadzili kontrolę sprzęgła i wydaje mi się, że jest lepiej. Ciekawe, że teraz jak odpuszczę gaz a potem poturlam się to słyszę jakby podwójne stuknięcie (najbardziej mi to przypomina dźwięk jak przejeżdża się przez łącznik mostu - taką niewielką szczelinę, tylko ciszej). Wcześniej tego nie słyszałem, ale raz, że nie jeżdżę Baleno na co dzień, a dwa - jak zwykle po wizycie w serwisie wyczulony jestem na wszelkie "anomalie" ;)


Na górę
Post: 22-08-2016, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Co do ostatniego akapitu mam to samo. Byłem w serwisie i powiedzieli mi że ten typ tak ma. Przejechaliśmy się Baleno z 1000 km przebiegiem i było to samo tylko delikatnie ciszej.
Btw ja już mam ponad 10 000 km zrobione i niedługo przegląd będę umawiał. Dam znać jak wypadł ;)

Wysłane z mojego unknown przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-08-2016, 20:33 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
DzięM3ntoR, dzięki za info w sprawie tego efektu. Generalnie mam wrażenie, że skrzynia dość głośno tu pracuje.

Przy okazji: właśnie jestem po sesji "leżakowej", tj. żona w aucie za kierownicą wykonywała drobne ruchy w prawo/lewo aby wywołać efekt a ja na betonie oglądałem co tam się dało zobaczyć bez podnoszenia czy wjazdu na kanał. No i chyba już wiem o które "gumy" chodzi - to raczej mi wygląda na tuleje gumowe, albo metalowo-gumowe na których układ kierowniczy jest zamocowany.

Cytuj:
Btw ja już mam ponad 10 000 km zrobione i niedługo przegląd będę umawiał.

No to nieźle - my dopiero 5000 przekroczyliśmy niedawno. Ale dlaczego już przegląd? Nie powinien być po 20 000? No chyba, że masz Booster Jet, to wtedy chyba 15 000.


Na górę
Post: 22-08-2016, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Muszę zajrzeć do książki :D

Wysłane z mojego unknown przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 23-08-2016, 17:57 
Dokładnie, 1.2 co 20.000, 1.0 turbo co 15.000.

Co do skrzypienia sprzęgła, oby nie było jak w moim przypadku :D - ja to mam szczęście.

Też skrzypiało tylko już przy 1000km, teraz czekam jak przyjedzie skrzynia biegów do serwisu i możliwe że będzie wymiana na nową.
Wpierw sprzęgło działało ok, potem (około 900km) zaczęło skrzypieć, teraz (6000km) zaczął się czasem blokować gdy jest wciśnięty tak około połowy, takie wrażenie że coś wpadło pod pedał, jak mocniej wcisnę to idzie.

Byłem w serwisie i możliwe że wyprzęgnik, ale możliwe że coś ze skrzynia biegów.

Serwis na wszelki wypadek zamówił całą skrzynię biegów i auto będzie szło do nich na cały dzień (minimum).


Na górę
   
Post: 23-08-2016, 20:22 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
O kurcze! To nieźle Ci się porobiło :( Czyli rozumiem, że Twoje Baleno jest w tej chwili uziemione?

U mnie to nie jest skrzypienie - to raczej jakiś taki dźwięk, który trudno nazwać ale związany jakby z ruchem tłoka. Z tego co widziałem to pedał sprzęgła działa tak, że popycha taki trzpień/popychacz schowany pod taką harmonijkową gumą. Mam wrażenie, że dźwięk pochodzi od tego trzpienia gdy się przepycha go do komory silnika. Tak jakby nie było tam dostatecznego smarowania albo co.

Podobny dźwięk miałem/mam w S-Cross, ale z pedałem hamulca, przy czym konstrukcja mechanizmu jest podobna. Generalnie mam wrażenie, że dźwięk zależy od temperatury i tego czy auto się rozgrzało czy nie.

Nie jest to bardzo dolegliwe - po prostu taki dźwięk. Ale, odpukać, zbliżamy się do tych 6000 km - oby nic się nie działo.

BTW, w Renault Thalia, mechanizm pedału sprzęgła był zrobione na lince stalowej - jak wciskasz pedał to linka ciągnie coś-tam w komorze silnika. Fajnie to skrzypiało :) Ale to po kilku latach użytkowania.


Na górę
Post: 23-08-2016, 20:48 
Nie, wypuścili z serwisu, jeździć się da, tylko czasem trzeba mocniej nacisnąć :)

Jak naprawią to dam znać co to było.

Skrzynie biorą na wszelki wypadek (ponoć i tak mieli zamawiać) ale chcą mieć wyjście awaryjne.
Usterkę pedału zgłaszałem przy okazji sprawdzenia powodu ubywania płynu chłodzącego. :ok:


Na górę
   
Post: 04-09-2016, 21:24 
Offline

Rejestracja: 04-09-2016, 20:52
Posty: 2
Cześć!Właśnie wlazłem na forum,żeby poczytać jak sprawuje się ten nowy wynalazek S,bo miałem!!! go zamiar kupić.Jazda próbna była o.k.,samochodzik przyjemny.Mało tego-to jeden z niewielu w których żarówki z przodu można bez problemu wymienić na środku drogi,nawet w nocy przy latarce.Teraz -po przeczytaniu -wstrzymam się,bo to wstyd żeby serwis mógł powiedzieć przy nowym samochodzie "te typy tak mają".
A który to serwis? Albo "padaka" skrzyni w nowym prosto z salonu?! Widać u S trend taki sam jak u reszty-sprzedać,wziąć kasę i niech się klient buja.Za dużo tych niewiadomych


Na górę
Post: 05-09-2016, 09:21 
06.09.2016 skrzyni nadal brak; przewodu od układu chłodzącego nadal brak; kiedy będzie? jedna wielka niewiadoma.


Na górę
   
Post: 09-09-2016, 07:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Od dłuższego czasu zauważyłem, że w moim Baleroniku, gdy ruszam sobie po mału i wciskam delikatnie gas to coś stuka i puka pod maską. Nasilało się to wraz z rozgrzewaniem się silnika. Podejrzewałem skrzynię biegów. Byłem prędzej w 2 róznych serwisach, powiedzieli, że to normalne i że mam obserwować. Wczoraj jednak po wcześniejszym ustaleniu, pojechałem do salonu w Poznaniu i oświadczyłem, że zostawiam auto i biore zastępczaka a oni MAJĄ TO ZNALEŹĆ a nie ściemniać. No i jak o 8 zawiozłem auto, tak o 10 zadzwoniła do mnie Pani z serwisu oznajmująć:

"Potwierdzamy usterke i wyjmujemy skrzynię biegów, to może być coś poważnego i w takim stanie nie możemy oddać Panu samochodu, musi zostać u nas naprawiony, to może potrwać nawet tydzień"

Moja pierwsza reakcja: "NO KUR*A NARESZCIE!"

ale teraz troche smuteczek. Ja mam tylko nadzieje, że oni to naprawią i nie będę się bujał przez wiele lat z jakimiś problemami ;(


Na górę
Post: 09-09-2016, 08:49 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
A jak to stukanie brzmiało dokładniej? Stukało bez przerwy czy jak?


Na górę
Post: 09-09-2016, 09:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Bez przerwy na szczęscie nie. To było słyszalne na samym początku startowania, albo przy puszczeniu do zera gazu przy prędkościach 10-30 km/h. Kiedy miałem wcisnięte sprzęgło to tego nie było.


Na górę
Post: 09-09-2016, 09:25 
Czyli mamy to samo, u mnie też wpierw stukało, teraz przycina się pedał sprzęgła.
Ciekawe kiedy dotrą skrzynie, ja czekam od 23 sierpnia.


Na górę
   
Post: 09-09-2016, 09:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
wydaje mi sie że możesz już ubiegać się o nowe auto


Na górę
Post: 09-09-2016, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Cytuj:
Proszę wystosować wezwanie następującej treści:

W związku z licznymi awariami pojazdu marki ............... nr VIN ..............., zakupionego w dniu ................ w oparciu o art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wzywam do wymiany pojazdu na nowy, wolny od wad.

Od dnia zakupu pojazd przebywa w serwisie łącznie .......... dni. W mojej ocenie serwis nie potrafi doprowadzić pojazdu do stanu zgodnego z umową. Dalsze oczekiwanie na naprawę pojazdu jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe, bowiem ............................................
W tej sytuacji oczekuję na niezwłoczną wymianę samochodu na nowy, wolny od wad. W przypadku odmowy spełnienia mojego roszczenia zmuszona będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.


Myślę, że możesz tego uzyc jako szablonu

Możesz powołać się na art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


Na górę
Post: 09-09-2016, 11:42 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
M3ntoR pisze:
Bez przerwy na szczęscie nie. To było słyszalne na samym początku startowania, albo przy puszczeniu do zera gazu przy prędkościach 10-30 km/h. Kiedy miałem wcisnięte sprzęgło to tego nie było.

Ale stuknięcie? Kilka? Czy może cały czas tłukło?


Na górę
Post: 09-09-2016, 11:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Cały czas kiedy robiłem to co opisałem powyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 09-09-2016, 14:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
OK, czyli jedziesz powiedzmy 25 km/h i słyszysz, że się coś bez przerwy tłucze pod maską ... tak?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 382 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 516 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]