Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-07-2018, 00:31

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Absolutnie żadnej rdzy. O to się najmniej boję bo gwarancja na perforacje jest bardzo długa.

Wysłane z atomikofonu przy użyciu Tapatalka

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:

[quote="atomik67"]Absolutnie żadnej rdzy. O to się najmniej boję bo gwarancja na perforacje jest bardzo długa.

No z tą długą gwarancją na perforacje to bym uważał. Perforacja czyli inaczej " dziura na wylot". Ślady rdzy to będą tylko robione poprawki albo malowanie. Parę lat na perforację ? A kto jeździ przez kilka następnych lat i serwisuje auta w ASO ? A to jest warunek późniejszej gwarancji. Osobiście znam takie przypadki kiedy nie uznano gwarancji z tego tylko względu . I co z tego że np. mercedes dawał 30 lat na perforację? A kto przez 30 lat corocznie jeździłby na przeglądy ? :D Zresztą mamią nas tymi gwarancjami a tak naprawdę jak się wczytać w książkę gwarancyjną to gwarancji podlega mało elementów. Jest ogrom wyłączeń nie podlegających naprawom gwarancyjnym. Jeśli ktoś zadał sobie trochę trudu i poczytał o warunkach gwarancyjnych to wie o czym piszę.

Awatar użytkownika

Zamierzam cały czas serwisować auto w ASO i doskonale wiem na czym polega gwarancja i co jej podlega. Zamierzam również przynajmniej 10 lat jeździć tym autem. Ja po prostu nie szukam dziury w całym i nie narzekam na byle pierdoły jak niestety większość Polaków.

Wysłane z atomikofonu przy użyciu Tapatalka

Aby utrzymać gwarancję na nadwozie wystarczy raz w roku (albo co dwa lata?) zrobić przegląd nadwozia w ASO. Kosztuje to całe 49pln...

Awatar użytkownika

W moim ASO raz w roku i kosztuje 100,-

maks90 pisze:
Jak do tej pory pojawiły się nastęujące usterki:
- skrzypiące zawieszenie na mrozie (usunięte przez serwis, jest cicho do ok. -10 stopni),
- problem z otwarciem drzwi tylnich podczas mrozu (usunięte przez serwis),
- piszczące hamulce z przodu przy dohamowywaniu (na szczęście zdarza się to tylko od czasu do czasu),
- od czasu do czasu "ćwierkający"/piszczący wiatrak nawiewu (będę na początku maja w serwisie w związku z poprawkami lakierniczymi, to dopytam się czy coś nie tak, czy to ja mam za czuły słuch :D )
Co stwierdzili przy piszczacym wiatraku? Mi tez sie pojawil dzwiek na 1 2 3 przy ustawieniu na 4 albo nieslychac albo nie piszczy ;)

Wysłane z mojego HUAWEI TIT-L01 przy użyciu Tapatalka

pczuprynski pisze:
maks90 pisze:
Jak do tej pory pojawiły się nastęujące usterki:
- skrzypiące zawieszenie na mrozie (usunięte przez serwis, jest cicho do ok. -10 stopni),
- problem z otwarciem drzwi tylnich podczas mrozu (usunięte przez serwis),
- piszczące hamulce z przodu przy dohamowywaniu (na szczęście zdarza się to tylko od czasu do czasu),
- od czasu do czasu "ćwierkający"/piszczący wiatrak nawiewu (będę na początku maja w serwisie w związku z poprawkami lakierniczymi, to dopytam się czy coś nie tak, czy to ja mam za czuły słuch :D )
Co stwierdzili przy piszczacym wiatraku? Mi tez sie pojawil dzwiek na 1 2 3 przy ustawieniu na 4 albo nieslychac albo nie piszczy ;)

Niestety, ale nie miałem czasu wtedy na długie rozmowy i tylko wspomniałem o tym. W serwisie powiedzielii coś o zużytym filtrze i drobinkach liści itp dostających się do wentylatora. Natomiast dopiero w domu zorientowałem się, że wspomniałem ogólnie o hałasie, a nie o pisku.Mam nadzieję, że uda mi się dłużej porozmawiać przy przeglądzie po 20k km, szczególnie, że jak widać prawdopodobnie nie jestem jedyny.
Na razie staram się zebrać jak najwięcej informacji o tym co się dzieje, bo problem wydaje się dość dziwny, np. wydaje mi się, że dźwięk nasila się przy skręcaniu w prawo (szczególnie przy długich i ostrych zjazdach z dróg szybkiego ruchu).
Z tego co znalazłem po forach motoryzacyjnych wynika, że mogą być to faktycznie jakieś śmiecie zaciągane przez wentylacje lub problem z którymś z łożysk (uszkodzone lub zabrudzone).

Awatar użytkownika

….lub woda która zmienia swoje położenie w czasie skrętu i wiatrak uderza o jej powierzchnię.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9

Strefa czasowa UTC+01:00