Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 02:15

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-07-2016, 19:40 
No, niestety nadszedł ten dzień.

Panienka :toporek: stojąca w Octavi za mną ruszyła na światłach nie zwracając uwagi że ja jeszcze stoję w miejscu.

Nie chciała podpisać oświadczenia więc 90 minut w plecy (czekanie na policję, pogadanka, wypełnienie papierków).

Szczęście w nieszczęściu uszkodzenia (na pierwszy rzut oka) małe i powierzchowne (zobaczymy co powie serwis jak oddam do naprawy). Biorąc pod uwagę jak odczułem to uderzenie w aucie to myślałem że tyłu dosłownie brak. Mocno się zdziwiłem jak wyszedłem i zobaczyłem to co na zdjęciach.

Oby nie była jak z Yariskami że z zewnątrz wszystko w porządku a po zdjęciu zderzaka okazywało się że pogięta podłoga.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
   
Post: 14-07-2016, 20:12 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Moja żona miała tak z Thalią - stała w korku, podjechała te kilka metrów do przodu a pan z tyłu się zagapił i łupnął. Na szczęście delikatnie. Mimo to serwis ASO dopatrzył się jakiegoś-tam lekkiego pofałdowania podłogi bagażnika. Ja tam nic takiego nie widziałem, ale likwidator z ubezpieczalni nie protestował, więc może coś tam było na rzeczy.

Ehh, i co tu robić - możesz jeździć ostrożnie a tu i tak oberwiesz od innych. Jak nie w trakcie jazdy to na parkingu pod sklepem.

Powodzenia z naprawą!


Na górę
Post: 14-07-2016, 20:57 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
@k_radek
Nie zapomnij, że coś z układem kierowniczym nie tak i trzeba to sprawdzić ;) i ewentualnie naprawic po takim uderzeniu :] , a tak na poważnie to szkoda cię, coś od początku masz pecha z tym autkiem :( . Pozdr


Na górę
Post: 14-07-2016, 21:17 
MiPr pisze:
Mimo to serwis ASO dopatrzył się jakiegoś-tam lekkiego pofałdowania podłogi bagażnika. Ja tam nic takiego nie widziałem, ale likwidator z ubezpieczalni nie protestował, więc może coś tam było na rzeczy.


Właśnie tego się boje :(
Dowiem się za dwa tygodnie bo w sobotę jadę na urlop nad nasze morze więc bez auta ...

Jako ciekawostkę dodam że sprawczyni nie chciała podpisać oświadczenia że uszkodziła tylny zderzak bo jej zdaniem uszkodzony to znaczy że odpadł. Więc jak przyjechała Policja to dostała 250zł oraz 6pkt. i zaczęła mi robić wyrzuty że to moja wina że dostała mandat. Taką biedaczkę odstawiła na przystanku autobusowym że ludzie JEJ współczuli nie mi. Ja już czekałem aż powie że to ja na wstecznym wjechałem w jej auto. :D


Na górę
   
Post: 14-07-2016, 21:19 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
To i lepiej, że była policja i jest notatka ze zdarzenia - mniej możliwości do kręcenia będzie miała sprawczyni.


Na górę
Post: 14-07-2016, 23:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-06-2016, 19:38
Posty: 198
Lokalizacja: Bytom
Suzuki: Baleno III
Współczuję i trzymam kciuki aby uszkodzenia były faktycznie niewielkie.

Wysłane z mojego SM-G935F

_________________
Obrazek

Baleno 1.2 Dual Jet Elegance :milosc:


Na górę
Post: 15-07-2016, 06:55 
Offline

Rejestracja: 30-11-2015, 19:09
Posty: 221
k_radek pisze:

Jako ciekawostkę dodam że sprawczyni nie chciała podpisać oświadczenia że uszkodziła tylny zderzak bo jej zdaniem uszkodzony to znaczy że odpadł. Więc jak przyjechała Policja to dostała 250zł oraz 6pkt. i zaczęła mi robić wyrzuty że to moja wina że dostała mandat.


Miałem identyczną sytuację. Gość mi przerysował auto wyjeżdżając z parkingu, więc się go pytam, czy się dogadamy, czy dzwonić na policję. On na to, że nic się nie stało i jak chcę to mogę dzwonić, bo on ma auto ubezpieczone...więc zadzwoniłem. Dostał takie same prezenty jak twoja koleżanka i zaczął się lament (jego i jego żony) po co dzwoniłem na policję. :D Ludzie potrafią być przezabawni...

_________________
Suzuki SX4 S-Cross Comfort


Na górę
Post: 15-07-2016, 13:36 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 181
To po prostu brak elementarnej wiedzy, w ogóle mnie to nie dziwi, spotykam się z tym na codzień.


Na górę
Post: 15-07-2016, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Kiedyś podobna sytuacja u mnie w punto. Uszkodzenie kosmetyczne w tył, lekko zderzak i dolna część klapy, ale uderzenie poszło na wnękę koła zapasowego (nie można było wyciagnąć). Baba się zagapiła w korku, klapek na wysokim obcasie utknął jej w kratce gumowego dywanika :] . FV z ASO z OC sprawcy na 4,7 tys zł.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]