Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: 08-04-2017, 20:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Przejedź się wersją podstawową 1.0 ;)


Na górę
Post: 08-04-2017, 21:00 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Avalanche pisze:
Przejedź się wersją podstawową 1.0 ;)

Nie mam skłonności masochistycznych :) podejrzewam, że już wersja za 55kzł będzie taka sobie ;)


Na górę
Post: 11-04-2017, 15:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Odnośnie micry to jak ja zobaczyłem to po prostu szczęka mi spadła z 6 piętra do piwnicy. Szok, stara brzydka, damska, obła Micra tak ładnie zaprojektowana 0_0 na prawdę szacun dla Nissana aczkolwiek cena/dodatki i cena/silnik znowu na plus dla baleno. Tak samo miejsce w micrze...No niestety do Baleno nie ma startu. Suzuki znowu przy moich potrzebach okazuje się zwycięzca :) ale jeśli ktoś nie potrzebuje luksusów na nóżki z tyłu i pojemnej paki to Micra aktualnie na moje miejsce nr 1 :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 22-04-2017, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Trzeba przyznać że nowa micra wygląda bardzo ładnie :P
Dziś udało mi się ją spotkać przed salonem, więc skorzystałem z okazji żeby pstryknąć fotkę i się jej bliżej przyjrzeć :)
Była to najbogatsza wersja i wyglądała w środku super :) jeżeli porównywać tylko wnętrze w najbogatszych wersjach to baleno względem micry wypada bardzo słabo :)

Obrazek
Obrazek

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 23-04-2017, 11:12 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Jechałem tą Micrą :) trzeba też uczciwie przyznać, że z przodu Baleno nie jest dużo brzydsze od Micry o ile w ogóle. Co ciekawe poprzednią generację Micry tłukli tak jak obecnie Baleno w Indiach. Obecnie to jest Francja, podobnie jak i cala technika pod spodem Nissana.

Na pocieszenie, Baleno rzeczywiście stylistyką środka nie powala, za to jest o wiele przestronniejsze od Nissana.


Na górę
Post: 23-04-2017, 12:37 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
Z prezentowanej nowej Micry w ciemno biorę tylko karoserię i fakt że produkcja odbywać się będzie we Francji.
Porównując z Baleno Premium,
nie do przyjęcia:

- cena 45990 Micra Visia
- silnik 1,0 - 73 KM
- brak klimatyzacji
- bagażnik 300 l i mniejsze wnętrze

Wybieram trzecią możliwość, to Opel Corsa 5D 1,4 90 KM cena 44900-47300 z klimą, czujnikami parkowania tył, kołem pełnowymiarowym itd. wyprzedaż 2016 produkt UE, duża dostępność części, serwis nie tylko ASO.

Baleno Premium 08/2016


Na górę
Post: 16-07-2017, 11:19 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
powiem Wam że ja wracam po 2 latach przerwy do suzuki :)

wybierałem pomiedzy :

Fiat Tipo
Fiat Punto
Opel Corsa
Baleron

Tipo - nieco ociężałe ogromne spalanie 8-10l
Punto - niedostępne w salonach :D
Corsa - jeżdziłem 1,4 90km - dramat - układ kierowniczy guma, silnik zupełnie nie jeździ nawet przy 4tys rpm :D a pali.... szkoda gadać 8=10l...
Baleno - plastikowe strasznie :/ ale.... na tej samej trasie co corsa spala 4-4,5l.... przy tym samym stylu jazdy

Tak więc pamiętając jeszcze mojego swifcika sentymentalnie jak i zdroworozsądkowo wybieram Suzuki :) Baleron w wersji premium


Na górę
Post: 16-07-2017, 22:30 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
@covax2,
piszesz bzdury, chyba że jeździłeś zajechanym 15-20-letnim "rupciem".
Testowałem w/w Corsę demo od dealera i nie stwierdziłem wady układu kierowniczego ani też nadmiernego spalania ,/trasa 5-5,5 l/100 km/. Silnik wkręcał się na obroty bez zastrzeżeń. Póki co Corsa sprzedaje się dobrze i nadal uważam że jest alternatywą dla Baleno.
Życzę, aby Twój Baleno którego chcesz nabyć, był wolny od wad i usterek opisywanych na tym forum.

Baleno Premium 08/2016 Z9Q


Na górę
Post: 17-07-2017, 07:00 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
steja dlaczego mam pisać bzdury, mówię jak to wyglądało podczas jazd, nie pisze że corsa ma wadę układu kierowniczego - jej układ jest po prostu zbyt gumowaty i daje kiepskie poczucie co się z nią dzieje , samochód miał przejechane jakieś 900km więc praktycznie nówka, ale jego osiągi - w moim odczuciu moje stare 15 letnie punto 1,2 60km przyśpiesza lepiej.... Średnie spalanie podane przez komputer nas zabiło... :/ a corsa z racji wyglądu jak i wykończenia była naszym faworytem.... Owszem obroty silnika rosną bez zastrzeżeń i to tyle bo poza tym nie dzieje się nic...
Również mam nadzieję że z Baleno nic się dziać nie będzie...

Jak na razie doczytałem że jest problem z łożyskiem w srzyni, co w suzuki przy nieprawidłowym korzystaniu z biegu wstecznego jest standardem - w sensie gdy przed wrzuceniem R nie odczeka się z 2-3 sekund na biegu jałowym.

Jak chodzi o zawieszenie to mnie to akurat dosyć mocno ciekawi....


Na górę
Post: 17-07-2017, 09:13 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
cowax2,
przepraszam za te "bzdury", to są Twoje spostrzeżenia. Jednak nie ustawałbym w poszukiwaniach alternatywnych modeli w odniesieniu do Baleno, szczególnie jako samochodu rodzinnego 2+. Może coś z segmentu "C", bezpieczeństwo też ważne. W przypadku Baleno mam wrażenie że ktoś mi wjedzie jednośladem do środka. Fiat Tipo 1,4 hatchback 120 KM też jest do przyjęcia, spalanie trasa 8-10 l/100 km ? Przy tym silniku z pewnością nie jest ociężały.
Odnośnie Baleno:
- skrzynia biegów OK
- zawieszenie po 9000 km ciche, elastyczne, lekko "siadło-ułożyło się"
Pozdrawiam,
steja
Baleno Premium 08/2016


Na górę
Post: 17-07-2017, 13:30 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Ja bym nie kupił nic innego niż Baleno!Tipo kup sobie jeśli wache masz za darmo! Jeśli zależy ci na ekonomi i przestronności to kup Balerona!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Post: 17-07-2017, 18:56 
Offline

Rejestracja: 02-07-2011, 16:37
Posty: 123
steja wiesz.... tipo z 1,4 120km.... to już jest inna liga cenowa.... a ja muszę jednak myśleć o ekonomii rodzinnej dlatego też samochód zbyt drogi być nie może , musi być natomiast tani w ekslploatacji, gdyby ta corsa miała zuzycie paliwa koło 6,5l z pewnością wybrałbym właśnie ją :) Tipo mi się również podobało - niezły samochód jednak jest to smoczysko :/
Mówisz że masz wrażenie że coś Ci w Baleno wjedzie... owszem, czuć że jest tanie i plastikowe a blachy cieniutkie. Jednak gdy spojrzysz na testy zderzeniowe to wcale nie ma źle, a 3 gwiazdki są jedynie dlatego że nie ma wspomagaczy - bogatsza wersja dostała 5 gwiazek.


Na górę
Post: 27-07-2017, 11:46 
Offline

Rejestracja: 25-10-2016, 14:53
Posty: 12
Ja po 5 miesiącach czekania na baleronika zdecydowałem się na corsę E i nie żałuję!Może spalanie faktycznie jest większe ale auto dużo cięższe i wszystko zależy od stylu jazdy ja jestem zadowolony!Pozdrawiam


Na górę
Post: 27-07-2017, 15:01 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
maly1730 pisze:
[...] ale auto dużo cięższe [...]


Dla mnie to jest kolejna wada ;)
Niemniej gratuluję zakupu, oby służył jak najdłużej!

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 27-07-2017, 21:13 
Offline

Rejestracja: 25-10-2016, 14:53
Posty: 12
Bonny pisze:
maly1730 pisze:
[...] ale auto dużo cięższe [...]


Dla mnie to jest kolejna wada ;)
Niemniej gratuluję zakupu, oby służył jak najdłużej!

Dzięki!!!!!


Na górę
Post: 21-03-2018, 15:23 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
Hej! Baleno (2017 na promocji) czy może... Dacia Sandero?
baleron ~48tys
Dacia Sandero Stepway bardzo podobnie... Na forum daci znacznie mniej info o przypadłościach "fabrycznych", rozpadających się skrzyniach, popsutych układach kierowniczych...
Różnica - baleno ciut większy bagażnik, równa podłoga po złożeniu siedzeń, tempomat adaptacyjny... Co wy na to? Dacia Stepway wysokie zawieszenie i wizualnie bardziej mi się podoba ;) Jakość plastikóœ mam gdzieś - nie macam i nie głaskam ich...

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Post: 21-03-2018, 15:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
misioooo pisze:
Hej! Baleno (2017 na promocji) czy może... Dacia Sandero?
baleron ~48tys
Dacia Sandero Stepway bardzo podobnie... Na forum daci znacznie mniej info o przypadłościach "fabrycznych", rozpadających się skrzyniach, popsutych układach kierowniczych...
Różnica - baleno ciut większy bagażnik, równa podłoga po złożeniu siedzeń, tempomat adaptacyjny... Co wy na to? Dacia Stepway wysokie zawieszenie i wizualnie bardziej mi się podoba ;) Jakość plastikóœ mam gdzieś - nie macam i nie głaskam ich...
Najlepiej się przejechać i potem stwierdzić. A plastiki może na razie nie wydają się ważne ale pamiętaj że auto nie zawsze będzie "nowe" i w końcu jakość wykończenia zacznie przeszkadzać. Baleno ma twarde plastiki ale są dobrze spasowane. Nie wiem jak to jest w Dacii. Wiem tylko że jak raz jechałem nowa Dacia Logan w Uber to myślałem że auto się zaraz rozpadnie :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 21-03-2018, 16:21 
Offline

Rejestracja: 21-03-2018, 15:18
Posty: 82
Suzuki: Baleno '18
M3ntoR pisze:
misioooo pisze:
Hej! Baleno (2017 na promocji) czy może... Dacia Sandero?
baleron ~48tys
Dacia Sandero Stepway bardzo podobnie... Na forum daci znacznie mniej info o przypadłościach "fabrycznych", rozpadających się skrzyniach, popsutych układach kierowniczych...
Różnica - baleno ciut większy bagażnik, równa podłoga po złożeniu siedzeń, tempomat adaptacyjny... Co wy na to? Dacia Stepway wysokie zawieszenie i wizualnie bardziej mi się podoba ;) Jakość plastikóœ mam gdzieś - nie macam i nie głaskam ich...
Najlepiej się przejechać i potem stwierdzić. A plastiki może na razie nie wydają się ważne ale pamiętaj że auto nie zawsze będzie "nowe" i w końcu jakość wykończenia zacznie przeszkadzać. Baleno ma twarde plastiki ale są dobrze spasowane. Nie wiem jak to jest w Dacii. Wiem tylko że jak raz jechałem nowa Dacia Logan w Uber to myślałem że auto się zaraz rozpadnie :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź.
Jazdy mam już poumawiane i tym i tamtym i jeszcze czymś innym :)

Cóż... Obecnie śmigam Saabem z 1999, 2.3T benzyna 230KM 380Nm... "Full opcja" ;P Też już słychać go troszkę podczas jazdy (zawieszenie, plastiki trzymają, ale to inne czasy i inaczej wtedy wykańczali auta). Nie, że coś popsute, po prostu na starość "stawy skrzypią i strzelają" (ostatnio robiłem całe zawieszenie...). Ale w zasadzie tylko dojazdy do pracy 20km w jedną stronę... Trzeba coś taniego w eksploatacji, zwłaszcza, że saab choć się nie psuje - to standardowa obsługa diablo droga, nie mówiąc o ubezpieczeniu... Za nowe auto za 45tys zapłacę podobnie za full pakiet AC/OC co za saaba za samo OC ;P No i spalanie... teraz dyszka pęka. Przy 12tys km w roku robi się ładna sumka. 1200 litrów * 5zł (Pb98 only)... 7tys. Jak to o połowę zetnę, to mam wakacje za granicą raz w roku (na krajowe może zabraknąć, hehe)

_________________
Baleron Premium+ 1.2
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]