Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-06-2016, 13:35 
Offline

Rejestracja: 12-06-2016, 13:21
Posty: 1
Mam nowe baleno z maja 2016r . Szykuję się do przeglądu po 1000km. Przy wyłączonym radiu i ruszaniu z miejsca słyszę delikatny szum albo któregoś z pasków albo wspomaganie. Mam też niski poziom płynu chłodzącego spadł do minimum. używałem klimy, może dlatego coś odparowało albo nie daj boże gdzieś wyciekło.


Na górę
Post: 12-06-2016, 13:42 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Zgłoś wszystkie uwagi w serwisie - niech sprawdzą.


Na górę
Post: 14-06-2016, 18:51 
A ja mam prośbę, jak inni mogą niech też sprawdzą jaki mają poziom tego płynu. Przyznam się, nie sprawdzałem od nowości bo w poprzednim przez 10 lat nic nie dolewałem i tu zapomniałem.

Dziś sprawdziłem i też jest trochę ponad minimum, obstawiam że z takim poziomem sprzedają aby było taniej.

Jak nie to dziwny by to był zbieg okoliczności, różnica 500 km i identyczny stan płynu.


Na górę
   
Post: 14-06-2016, 21:10 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Pytanie - co rozumiecie przez minimum? Bo na zbiorniku są dwie takie wypukłe kreski. U mnie poziom (na zimnym silniku) jest pomiędzy nimi. Ale chodzi o to, że kreski te nie wyznaczają minimum/maksimum - minimum jest na takim jakby zgrzewie zbiornika (gdzie jest on najbardziej wypukły) - kilka centymetrów niżej. Patrz instrukcja, strona 7-30.

Addendum:

A tak to wygląda u mnie:

Obrazek

Moim zdaniem max jest tam gdzie pokazuje zielona strzałka, min tam gdzie czerwona. Niebieskimi pokazałem dwie dodatkowe "kreski" na zbiorniku. Przy okazji, patrząc z góry poziom oceniałem na taki w pobliżu niższej "kreski".


Na górę
Post: 17-06-2016, 18:56 
To ja ma teraz tak jak na zdjęciu i się zastanawiałem czy płyn powinien być tak jak Ty piszesz czy też pomiędzy tymi niebieskimi.

Po przeanalizowaniu jednak skłaniam się ku Twojej interpretacji. W sumie napis MAX musi się odnosić do pierwszej linii pod napisem i tak samo będzie przy LOW.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
   
Post: 20-06-2016, 15:06 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
U mnie ilość płynu chłodzącego jest na pierwszej kresce niebieskiej od góry


Na górę
Post: 16-08-2016, 21:07 
@w752: i co powiedzieli?


Na górę
   
Post: 17-08-2016, 05:34 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Podstawowe pytanie sprawdzacie na ciepłym czy na zimnym silniku, na zgaszonym, czy w czasie pracy ? Radzę kontrolować na dobrze rozgrzanym silniku w czasie jego pracy.


Na górę
Post: 17-08-2016, 21:16 
Sprawdzałem na ciepłym, na zimnym, itp. itd. Na zimnym poziom płynu spadł o połowę przedziałki (wyżej na zdjęciu widać że jest równo z kreską, teraz jest w połowie).

22.08.2016

No i chyba się wyjaśniło.
W serwisie nie widzieli wycieku, lecz okazało się że w jednym z przewodów od układu chłodzenia prawdopodobnie puścił oplot.
W wyniku tej usterki przewód zrobił się miękki i pęczniał pod wpływem ciśnienia co powodowało spadek ilości płynu w zbiorniczku wyrównawczym.

Felerny przewód wymieniony (niestety na tymczasowy - oryginał będzie za dwa tygodnie) i teraz mam obserwować.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]