Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-12-2021, 11:52 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 11:31
Posty: 3
Suzuki: Baleno 1.2
Witam
Posiadam 2 kluczyki do Suzuki Baleno 1.2. Kluczyki elektroniczne. Jeden z nich działa bez zarzutu. Natomiast drugi - niestety nie. Jednak przy tym niedziałającym kluczu jest widoczna czerwona kontrolka oznaczająca "sygnał". Niestety ten sygnał nie dociera. Próbowałem po wymianie baterii "przygniatać" bardziej do układu elektronicznego łączącego podstawę kluczyka z układem elektronicznym. Niestety to również nie pomogło. Z czym może być problem?
Czyżby należało odkodować jakoś "specjalnie" ten klucz? Bateria jest nowa. Samochód ma 4,5 lat.
Czy to jednak usterka wymagająca dalszego serwisowania przez moją osobę?


Na górę
Post: 27-12-2021, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jeśli masz samochód od nowości, zakupiony w salonie to pilot powinien trafić do rąk fachowca. Jeśli nie to istnieje prawdopodobieństwo, że pilot jest nie od tego auta i ze swoim pytaniem powinieneś zwrócić się do poprzedniego właściciela.


Na górę
Post: 28-12-2021, 23:04 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 11:31
Posty: 3
Suzuki: Baleno 1.2
Iron pisze:
Jeśli masz samochód od nowości, zakupiony w salonie to pilot powinien trafić do rąk fachowca. Jeśli nie to istnieje prawdopodobieństwo, że pilot jest nie od tego auta i ze swoim pytaniem powinieneś zwrócić się do poprzedniego właściciela.


Mam samochód od nowości (4,5 lat). Następnym razem będę się widział z serwisantem w sierpniu, kiedy to dokonam corocznego okresowego przeglądu.
Pilot jest od tego auta. Mało tego - na tej samej smyczy jest nawet 4-cyfrowy żelazny kod. Także to ten klucz.


Na górę
Post: 29-12-2021, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Czyli pozostaje diagnostyka u fachowca. Osobiście w tej dziedzinie nie mam pełnego zaufania do ASO ze względu na wiedzę "elektryka" no i te ich koszty, chyba, że mus gwarancyjny. Jak będzie po sprawie to daj znać jaka była przyczyna. Powodzenia


Na górę
Post: 28-01-2022, 20:49 
Offline

Rejestracja: 27-12-2021, 11:31
Posty: 3
Suzuki: Baleno 1.2
Iron pisze:
Czyli pozostaje diagnostyka u fachowca. Osobiście w tej dziedzinie nie mam pełnego zaufania do ASO ze względu na wiedzę "elektryka" no i te ich koszty, chyba, że mus gwarancyjny. Jak będzie po sprawie to daj znać jaka była przyczyna. Powodzenia


Jestem po wizycie w dzisiejszym dniu. Co było przyczyną? Za mało napięcia w baterii. Została wymieniona na baterię z lepszym napięciem i działa elegancko.


Na górę
Post: 29-01-2022, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
O ile dobrze pamiętam, to już wcześniej ktoś na forum zwracał uwagę, że słaba jakość baterii może może przyczynić się do problemów z obsługą. Ważne, że w sumie już Ci działa a koszty były znikome.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]