Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-09-2021, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Cześć,

wczoraj od dawien dawna chciałem skorzystać z spryskiwaczy i ku mojemu zdziwieniu nie działają. Z przodu minimalnie cokolwiek leci, z tyłu nic. Co może być tego przyczyną? W ostatnim czasie dopiero po raz pierwszy od momentu kupna samochodu nalałem nowy płyn, wcześniej nie było takiej potrzeby, bo głównie użytkowałem samochód służbowy. Zanim zwrócę się do ASO chciałbym poznać Wasze opinie, sugestie.

Pozdrawiam serdecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 12-09-2021, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2019, 15:14
Posty: 25
Suzuki: Vitara 1.4 6mt awd
popompuj trochę, niech płyn wypełni zapowietrzone wężyki. a moze coś sie w nich wytrąciło?
tylko wycieraczki odchyl żeby na sucho szyby nie porysować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 13-09-2021, 07:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-12-2017, 12:23
Posty: 61
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
U mnie w Swifcie pewnego dnia prawie przestały działać spryskiwacze i okazało się że jakieś zwierzątko zasmakowało w przewodzie do spryskiwacza. :D
Słuchać działającą pompkę?


Na górę
Post: 13-09-2021, 09:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Bazonx pisze:
popompuj trochę, niech płyn wypełni zapowietrzone wężyki. a moze coś sie w nich wytrąciło?
tylko wycieraczki odchyl żeby na sucho szyby nie porysować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Kilka prób już podjąłem. Z przodu coś tam leci, ale pozostawia to wiele do życzenia. Z tyłu nic. Co masz na myśli pisząc wytrąciło?
Skończył mi się fabryczny płyn, dolałam prawie pod korek nowego (płyn od BP) i po jakimś czasie, w piątek,chciałem po raz pierwszy skorzystać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 13-09-2021, 09:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Migucio pisze:
U mnie w Swifcie pewnego dnia prawie przestały działać spryskiwacze i okazało się że jakieś zwierzątko zasmakowało w przewodzie do spryskiwacza. :D
Słuchać działającą pompkę?

Tak, według mnie słychać pompkę. Samochód był 01.09.21 na drugim przeglądzie gwarancyjnym. Chyba by wykryli sytuacje w której któryś z kabli był przegryziony na komputerze diagnostycznym?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 14-09-2021, 07:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-12-2017, 12:23
Posty: 61
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid
Tylko, że to nie kabel elektryczny od pompki tylko rurka która doprowadzała płyn. Wężyk był przegryziony i płyn lał się tyle, że nie na szyby ( prawie wcale) a głownie gdzieś tam pod auto.


Na górę
Post: 14-09-2021, 18:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2019, 15:14
Posty: 25
Suzuki: Vitara 1.4 6mt awd
przegryzienie bardziej prawdopodobne niz wytrącenie (jakiś paproch czy detergenty, alkohole raczej parują) może sprawdź czy nie ma wycieku na podłożu..

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 14-09-2021, 18:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2019, 15:14
Posty: 25
Suzuki: Vitara 1.4 6mt awd
w którymś moim samochodzie rozłączył sie wężyk przy zawiasach na klapie (od zamykania tylko) - lało z tyłu..

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 14-09-2021, 18:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Rzeczywiście coś w tym może być, jeśli chodzi o jakiś niekontrolowany wyciek, bo zostawiłem umyślnie Baleno na zjeździe do garażu i po wjechaniu jest plama. Doleję płynu i zobaczę czy sytuacja się powtórzy. Niemniej na przyszły tydzień jestem już umówiony w ASO. Pytanie do osób, które miały taką nieprzyjemną sytuacje i zgłaszały to do autoryzowanego serwisu. Jak do tego podchodzą? Gwarancja czy naprawa na własny koszt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 15-09-2021, 11:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-07-2019, 15:45
Posty: 11
Lokalizacja: Dolnośląśkie
Suzuki: Baleno Premium 1.2
U mnie kuna przegryzła a raczej wycięła 10 cm przewodu od przednich spryskiwaczy.Lało tylko na tył a przód pompował na osłonę silnika.Przypominam że w tym aucie są dwie pompki płynu zamontowane w zbiorniczku. Jeśli szkody zrobił szkodnik to ASO może chcieć zapłaty. Proponował bym w miarę możliwości obejrzeć samemu przewody od zbiorniczka do góry. Patrząc na przód auta zbiornik płynu jest po lewej stronie na dole pod reflektorem, przewody płynu przód i tył idą lewą stroną komory silnika.


Na górę
Post: 12-10-2021, 16:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2019, 08:05
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno Elegance 1.2
Panowie, serwis Suzuki "odetkał" mi kanały spryskiwaczy. Podobno korzystałem ze złego płynu (produkt BP z ich stacji), który "zgnił i zatkał" układ, ale mniejsza z tym. Efekt taki, że spryskiwacza (przód i tył) działają, tyle że przód tak mniej więcej do 1/3 szyby. I tu pytanie do Was, z faktu, że nie ma jak porównać czy to norma z wysokością pryskania czy też nie, liczę na Wasze podpowiedzi?


Na górę
Post: 17-10-2021, 07:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-04-2019, 15:14
Posty: 25
Suzuki: Vitara 1.4 6mt awd
sprawdziłem i u mnie tez główny strumień tak 1/3 szyby, ale rozbryzg jest na tyle mocny, że chlapie po całej szybie i lekko zahacza o dach. w sumie dobrze myje szybę i jeszcze scieka z góry (jak wycieraczki skończą cykl).

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]