Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 11:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 918 Następna
Autor Wiadomość
Post: 01-07-2016, 10:18 
Kolejny cukiereczek od Suzuki dla Baleno.

Mam w Baleno czujniki parkowania z przodu. Ponieważ jeden się włączał samoczynnie podczas jazdy byłem umówiony dzis w serwisie na naprawę.

Panowie w serwisie powiedzieli że znaja problem, pewnie, mają już rozwiązanie z SUZUKI.

"Naprawili" w typowy sposób pana Waldka który ma "warsztat" w garażu.

Zamontowali WYŁACZNIK przednich czujników, serio.

Jak ktoś nie wierzy to zobaczcie jaki profesjonalny przełącznik zamontowali, super wystylizowany i zlewający się z pozostałymi.
Ja się załamałem i napisałem do SUZUKI.

Poniżej przełącznik tak jak pisałem jest on w ogólnej stylistyce tego auta więc z obawy przed pytaniami w stylu Gdzie on jest? Nie widzę go? od razu go oznaczyłem na zdjęciu nr 1.

To jest ... kpina, dałem 60k za auto z czujnikami parkowania przód/tył i teraz jak będę wjeżdżał do garażu to mam włączać czujniki i potem je wyłączać????????????
Przebolałem że Suzuki traktuje nas jak kraj do sprzedawania badziewia, trudno, w innych krajach czujnik parkowania jest zintegrowany z wyświetlaczem pomiędzy zegarami. W Polsce dokładają zewnętrzny wyświetlacz, trudno, jakoś to przeżyję (zdjęcie nr 2), ale .... mać co to ma być. To może niech wyłączą na stałe i każą wychodzić z auta i sprawdzać ile jeszcze moge podjechać.

Mam czujniki i to ma działać automatycznie, dlatego je zamówiłem i zapłaciłem kilkaset złotych (nie pamiętam już ile dokładnie kosztowały przednie, ale za przód/tył zapłaciłem coś koło 2k) aby nie myśleć o tym czy mam 1,5m do ściany czy 5cm. Jak wjadę w ścianę bo zapomnę ich włączyć to zwrócą mi za naprawę???

Serio, to jest pierwsze i ostatnie Suzuki jakie kupiłem.
Skopane wspomaganie, stara mapa w nawigacji, kosmiczna cena aktualizacji mapy, teraz to, dla mnie to za dużo a dodam że auto mam niecałe dwa miesiące.

P.S.

Ponoć każde Baleno ma ten problem z wspomaganiem i wszystko jest zgłaszane do Suzuki Polska.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ostatnio zmieniony 01-07-2016, 11:27 przez k_radek, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
   
Post: 01-07-2016, 11:16 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Hmm, to mało profesjonalne. Z tego co widzę to Baleno nie ma czujników parkowania w wyposażeniu standardowym (np. S-Cross ma to w wersji Elegance) - można zamówić sobie to jako "akcesorium" i stąd dodatkowy "wyświetlacz" od czujników. A skoro tak, to ciekaw jestem co na to Suzuki Motor Poland.

Co do wspomagania w Baleno - na razie nie obserwuję anomalii, ale niedługo chyba się wybiorę na przejażdżkę autostradą to sprawdzę jak się prowadzi.

p.s.
Tak z ciekawości - jakie mapy Suzuki tam załadowało?


Na górę
Post: 01-07-2016, 11:38 
MiPr pisze:
...można zamówić sobie to jako "akcesorium" i stąd dodatkowy "wyświetlacz" od czujników. A skoro tak, to ciekaw jestem co na to Suzuki Motor Poland.


Tak jak pisałem, wiem że w Elegance były czujniki zintegrowane z tym komputerem, widziałem na jakimś filmie na YT oraz też tak mi powiedział jeden człowiek pracujący w/dla Suzuki. Niestety widział to tylko w pokazowym aucie, żaden egzemplarz na Polske nie posiada zintegrowanych. Ekranik mi nie przeszkadza. Powiem więcej, mi odpowiada bo jest przy lusterku i w związku z tym na jednej linii wzroku (pionowej) mam czujniki, lusterko wsteczne i kamerę cofania, nie muszę patrzeć na ekranik pomiędzy zegarami.

MiPr pisze:
Tak z ciekawości - jakie mapy Suzuki tam załadowało?


No właśnie nie mogę tego ustalić, w ustawieniach nie można nic znaleźć.
Cena za aktualizację, skromne 1.200 zł.


Na górę
   
Post: 01-07-2016, 11:45 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Powiem więcej, mi odpowiada bo jest przy lusterku i w związku z tym na jednej linii wzroku (pionowej) mam czujniki, lusterko wsteczne i kamerę cofania, nie muszę patrzeć na ekranik pomiędzy zegarami.

W sumie racja - tak rzeczywiście jest wygodniej. My się nie skusiliśmy na czujniki. Cóż, trzeba ostrożniej manewrować.

k_radek pisze:
No właśnie nie mogę tego ustalić, w ustawieniach nie można nic znaleźć. Cena za aktualizację, skromne 1.200 zł.

To jakieś cud-mapy muszą być, bo mam jeszcze Garmina i tam swego czasu za "dożywotnie" aktualizacje (ale przypisane do konkretnego urządzenia) zapłaciłem swego czasu jakieś 500 zł. A te mapy są na jakiejś karcie pamięci czy w samym urządzeniu?


Na górę
Post: 01-07-2016, 11:52 
Na karcie pamięci.

Za 1200 to obstawiam że już autopilota montują do auta. - aby było ciekawiej, aktualizacja jest, zrobiona w kwietniu, kupić nie można bo nie mają :D

Całe oprogramowanie stacji multimedialnej jest na otwartym oprogramowaniu (Linux) więc pewnie nawigacja też jest jakaś dostępna pod linuksem, niestety nie umiem w żadnym pliku znaleźć co to jest.


Na górę
   
Post: 01-07-2016, 12:04 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Patrz np. tutaj:
viewtopic.php?f=23&t=12147


Na górę
Post: 01-07-2016, 12:12 
Sprawdzałem Garmin City Navigator i tam jak pobrałem to mapa była w jednym pliku.
Na karcie jest mnóstwo plików, katalogów i żadnego dużego pliku który by mógł być mapą, chyba że jestem ślepy czego nie wykluczam bo już swoje lata mam :)


Na górę
   
Post: 01-07-2016, 12:49 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
A możesz jakoś zapodać jak to wygląda na tej karcie? Jakieś zrzuty ekranu albo listing całego drzewa katalogów do pliku?


Na górę
Post: 01-07-2016, 13:01 
Spoko, wrzucę dziś wieczorem


Na górę
   
Post: 01-07-2016, 13:15 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
@k_radek
Powiem ci, że od ciebie więcej się dowiadujemy niż w niejednym salonie :D . Kiedyś cię już pytałem o dostawcę tych map, teraz mam pewną odpowiedz, bo w salonie jakoś tak niechętnie odpowiadali na wszelkie niewygodne pytania ( o j.polski, koło zapasowe i własnie min o dostawcę map, odpowiedz - dwa razy suzuki i brak konkretów. Życze ci dalej cierpliwości. Pozdr


Na górę
Post: 01-07-2016, 13:19 
Ja cierpliwość już straciłem.
Nie wiem gdzie już pisać, z kim rozmawiać, co zrobić, najchętniej bym oddał im to auto i zapomniał że taka firma jak Suzuki istnieje.

Po zakupie byłem zachwycony tym autem, teraz przez takie akcje firma Suzuki Polska zmasakrowała moją radość i zadowolenie z posiadania Baleno.
Nie wiedziałem że można komuś aż tak obrzydzić auto które się sprzedaję.

Nie wiem co musiałoby się stać abym teraz zmienił swój stosunek do czegokolwiek co ma znaczek Suzuki.

Jak jakimś przypadkiem będę na pustyni i zobaczę zmrożoną butelkę wody z ich znaczkiem to padnę a jej nie wezmę. Padnę z pragnienia bo będę na 100% pewien że jak tylko ją wezmę do ręki to coś się stanie, np. ponieważ jest zamrożona to dla odmiany poparzy mi gardło i zamrozi mi rękę. A dodatkowo okaże się że aby ją otworzyć to muszę wykupić abonament za 1.000 zł lub poczekać na aktualizację softu 5 lat.

Kurcze, 60k im dałem za to auto a mam mniej radości z zakupu niż gość co odkupił moją Astrę G z 2002 roku.
Serio, PRZYSIĘGAM, dziś do mnie dzwonił i chwalił jak super się nią jechało do Krakowa, jak dobrze się prowadzi, jakie małe spalanie, że super zadbana, no rzesz k..... j... m.ć

Sorki, musiałem.

Ja mam dość tej firmy, serio, mi się już chce płakać.


Ostatnio zmieniony 01-07-2016, 13:56 przez k_radek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
   
Post: 01-07-2016, 13:55 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Cóż, ja nie narzekam - na razie :D

A co do map - wygląda to bardzo tajemniczo. Mapy dostarcza Bosch ale kto je dla nich robi - nie wiadomo. Jaki format map jest w użyciu - też nie wiadomo. Ale Bosch jest wpisany w konsorcjum NDS (http://www.nds-association.org/; https://en.wikipedia.org/wiki/Navigation_Data_Standard) więc może zaimplementowali ten format? Na razie nie znalazłem informacji na temat ani też nie znalazłem informacji na temat sposobu wyeksportowania innych map (np. Open Street Maps) do formatu nds.


Na górę
Post: 01-07-2016, 14:04 
@MiPr Gdyby Suzuki powiedziało:
tak, coś jest z wspomaganiem skopane, walczymy z tym
z fabryki auto jest ze starą mapą, Pan odebrał auto po pojawieniu się aktualizacji więc jak tylko dotrze dostawa to ją Pan dostanie GRATIS
czujniki parkowania działają źle, proszę zostawić w serwisie i przyjechać za kilka dni, naprawimy

A nie
Wspomaganie tak działa bo tak ma działać, czepia się klient
Auto ma starą mapę, za nową poprosimy 1200 o ile ją sprzedamy bo jej brak, nie mamy, nie wiemy kiedy będzie, spadaj na drzewo człowieku
czujnik parkowania się sam włącza? zamontujemy wyłącznik tych czujników, będziesz miał teraz "manualne" włączanie automatycznego systemu czujników parkowania

I jeszcze to ściemnianie z oprogramowaniem od poduszek powietrznych.
viewtopic.php?f=86&t=13739

To bym był też zadowolony, a tak ...

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle.


Na górę
   
Post: 02-07-2016, 13:06 
Offline

Rejestracja: 19-02-2016, 10:13
Posty: 30
U mnie żadne problemy z kierownicą nie występują. Balonek w cenie 46tys zł był bezkonkurencyjny jako drugie autko w rodzinie dla kobiety


Na górę
Post: 02-07-2016, 16:14 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
To tak jak u mnie. Tylko, że mój był za 43 i nie nazywa się Balonek a Zuzia ;-)


Na górę
Post: 02-07-2016, 16:33 
@MiPr jak będę w okolicy to jest szansa na przejechanie się? Mogę się odwdzięczyć kluczyki do mojego.
Chętnie bym zobaczył jak zachowuje się Twój.

@Tro: to samo pytanie do Ciebie oraz z jakiego miasta jesteś?


Na górę
   
Post: 02-07-2016, 17:33 
Offline

Rejestracja: 15-05-2016, 10:20
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Baleno 2016
@k_radek

Wspólczuję zachowania samochodu. Mam wrażenie, że kłopoty dotyczą głównie wersji Elegance. Ja mam premium i nie zauważam kłopotów ze wspomaganiem. Mieszkamy w tej samej okolicy, więc w razie czego możesz sprawdzić czy mam rację.

[Mod edit: jak zwrócili uwagę inni, ustalenia prywatne róbcie korzystając z funkcji Prywatne wiadomości]


Ostatnio zmieniony 02-07-2016, 17:59 przez zibi2204, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 03-07-2016, 17:53 
(sorki za prywatę w wątku; Mod: dzięki za wyczyszczenie)

Porównanie wykonane

Siła wspomagania Premium (100%) vs Elegance (50%) - ciekawe czy P+ by miało 75% :)

Muszę zobaczyć czy da się wyłączyć wspomaganie, to by było lepsze odniesienie.
Różnica w sile wspomagania była odczuwalna już na postoju, wystarczyło pokręcić kierownicą.

W premium po wyjściu z zakrętu kierownica ładnie się prostuje, nie usztywnia się, w Elegance (moim) jest jak jest czyli lipa.


Na górę
   
Post: 03-07-2016, 19:39 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
@k_radek
... a gdybyś zabawił się w klienta i w jakimś salonie, gdzie cię nie znają a mają test elegance, porównał, (bo inaczej będzie trudno), miałbyś jasność. Skoro jest nadzieja i okazało się, że może być ok a zachowania układu ci odpowiadało, to warto drążyć temat, tym bardziej, że masz teraz odniesienie i łatwo będzie ci porównać. Powodzenia i pozdr.


Na górę
Post: 03-07-2016, 19:54 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
Porównanie wykonane

Siła wspomagania Premium (100%) vs Elegance (50%) - ciekawe czy P+ by miało 75% :)

Muszę zobaczyć czy da się wyłączyć wspomaganie, to by było lepsze odniesienie.
Różnica w sile wspomagania była odczuwalna już na postoju, wystarczyło pokręcić kierownicą.

W premium po wyjściu z zakrętu kierownica ładnie się prostuje, nie usztywnia się, w Elegance (moim) jest jak jest czyli lipa.


Szkoda że nie nagrałeś jakiegoś krótkiego filmiku jak kręci się u ciebie kierownica a jak w baleno kolegi

Wydaje mi się że to nie zależy od wersji bo ja mam premium+


Na górę
Post: 03-07-2016, 20:06 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
@k_radek: popieram co jacky-x napisał: jeśli wybierzesz się do salonu i umówisz na jazdę próbną Elegancem to będziesz mógł stwierdzić, czy to problem tej wersji wyposażenia czy Twojego egzemplarza. Tak czy inaczej - wynik porównania z wersją Premium już jest chyba podstawą do poproszenia SMP o wyjaśnienie.


Na górę
Post: 03-07-2016, 20:36 
Zapomniałem telefonu i nie miałem czym nagrać.
Jutro postaram się podjechać do Suzuki i sprawdzić w ich modelach.


Na górę
   
Post: 03-07-2016, 21:25 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
k_radek pisze:
Zapomniałem telefonu i nie miałem czym nagrać.
Jutro postaram się podjechać do Suzuki i sprawdzić w ich modelach.


Ok to napisz jak zrobisz kolejna jazdę ,ja dalej czekam na konkretna odpowiedź z suzuki polska
Hmm może też się wybiorę na jazdę próbna do innego salonu pod pretekstem zakupu :)

Ja mam wersje Premium+ i też mam problem z układem kierowniczym


Na górę
Post: 04-07-2016, 07:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W dzisiejszym AŚ test porównawczy z i20 i Mazdą 2 (dziwny wybór).
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/now ... azy/tgnmsx


Na górę
Post: 04-07-2016, 07:55 
Offline

Rejestracja: 22-03-2011, 20:21
Posty: 222
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Swift
Avalanche pisze:
W dzisiejszym AŚ test porównawczy z i20 i Mazdą 2 (dziwny wybór).

Dziwny bo ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 918 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]