Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 22:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1318 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-11-2016, 17:01 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
microbot pisze:
No właśnie tarcze rdzewieją, to jest fakt.
Pytanie na ile to jest niepokojące, że po tak krótkim czasie już ruda wyłazi?

Co to znaczy "wyłazi" i gdzie. Tutaj nie sprawdzałem, ale pamiętam, że w starym aucie wystarczyła deszczowa/wilgotna pogoda (tzn. mokre tarcze) i jeden dzień postoju aby całe tarcze pokryły się rdzawym nalotem. I mówię tu nie o krawędzi tarczy a o jej powierzchni.

Jak to wygląda w Baleno to nie powiem, bo kół nie ściągałem.

Jeśli zaś chodzi o rdzę to w S-Crossi-e po kupnie zwróciłem uwagę na kilka śrub/elementów pod maską, które były pokryte rdzawym nalotem i zapytałem o to w ASO. W odpowiedzi usłyszałem, że TTTM i żeby się nie przejmować bo to naturalne. W zasadzie to chyba mieli rację bo nie zauważyłem aby coś się pogarszało.


Na górę
Post: 20-11-2016, 20:48 
Offline

Rejestracja: 20-09-2016, 19:51
Posty: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Suzuki: Baleno elegance
Witam, odebrałem w czwartek baleno elegance demonstracyjny, pół roku ma, tak to wszystko dobrze tylko na karcie SD z nawigacji jest 2014 rok, czy powinienem się ubiegać o aktualizacje ?


Na górę
Post: 21-11-2016, 09:08 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
"tomek Tg" oczywiście, że tak.
Ja bym tak zrobił.


Na górę
Post: 21-11-2016, 16:24 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Jak już odebrał to .... :foch: ale możliwe, że pierwszy raz mnie zaskoczą na plus, bo ciągle jak czytam to po górkę (ja praktycznie odpuściłem ten model, ale tak jakoś z sympati zaglądam na to forum :D ). Pozdr


Na górę
Post: 22-11-2016, 08:55 
Offline

Rejestracja: 10-10-2016, 10:37
Posty: 2
Suzuki: Baleno
Zwykle zabierają głos Ci, którzy mają problemy. Zadowoleni po prostu jeżdżą swym samochodem. Ja jeżdżę i nie mam żadnych problemów z tym modelem. Za te pieniądze jest to całkiem dobry samochód.


Na górę
Post: 22-11-2016, 19:51 
tomek Tg pisze:
Witam, odebrałem w czwartek baleno elegance demonstracyjny, pół roku ma, tak to wszystko dobrze tylko na karcie SD z nawigacji jest 2014 rok, czy powinienem się ubiegać o aktualizacje ?


Jak dostaniesz aktualizację to się bardzo zdziwię, mam nadzieję jednak że mi kopara opadnie i potoczy się pod stół.

Jak ja się pytałem czemu mapa jest nieaktualna to dostałem odpowiedź z SMP że nie jest ważne kiedy kupiony czy odebrany, ważna jest data produkcji auta i koniec tematu.


Na górę
   
Post: 22-11-2016, 21:47 
Offline

Rejestracja: 22-11-2008, 21:02
Posty: 38
k_radek pisze:
tomek Tg pisze:
Witam, odebrałem w czwartek baleno elegance demonstracyjny, pół roku ma, tak to wszystko dobrze tylko na karcie SD z nawigacji jest 2014 rok, czy powinienem się ubiegać o aktualizacje ?


Jak dostaniesz aktualizację to się bardzo zdziwię, mam nadzieję jednak że mi kopara opadnie i potoczy się pod stół.

Jak ja się pytałem czemu mapa jest nieaktualna to dostałem odpowiedź z SMP że nie jest ważne kiedy kupiony czy odebrany, ważna jest data produkcji auta i koniec tematu.

Data produkcji na pewno nie 2014.


Na górę
Post: 22-11-2016, 21:54 
ssbb pisze:
Data produkcji na pewno nie 2014.



Mapy w Suzuki ZAWSZE mają roczny poślizg (nie wiem jak w innych markach), produkcja do kwietnia 2016 ma mapy 2014, od kwietnia 2016 ma mapy z 2015, karta z oznaczeniem 2016 będzie od kwietnia 2017.
Kwiecień jest graniczną datą bo wtedy wypuszczają nowe mapy.


Na górę
   
Post: 08-12-2016, 14:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie wiem czy było:
http://www.motofakty.pl/artykul/suzuki- ... entow.html


Na górę
Post: 09-12-2016, 23:40 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Przeczytałem artykuł i rozbawiło mnie porównanie szczególnie do Skody Fabii.
Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że mimo wersji 90 konnej silnika 1,2 TSI (turbodoładowanej) nie posiada szczególnie wspomniana jednostka napędowa lepszych osiągów niż 1.2 DualJet w Baleno i to trochę zaskakuje.
Oczywiście pozytywnie na korzyść Suzuki.


Na górę
Post: 23-12-2016, 16:24 
Offline

Rejestracja: 23-12-2016, 14:42
Posty: 2
Witajcie! Miło mi tu u Was gościć chociaż nie jestem właścicielem Baleno (chociaż chciałem być). Na początek odnośnie stwierdzenia że Baleno 1.2 nie ustępuje osiągami silnikom TSI z Fabii. Owszem ale pytanie co rozumiemy pod stwierdzeniem osiągi. Osiągi to przyspieszenie od 0 - 100 km/h z gazem w podłodze. Pytanie jednak brzmi - kiedy tego używamy - odpowiedz - nieczęsto. Miarą punktacji winna być elastyczność obu jednostek a ta z Baleno (w porównaniu do TSI) jest mizerna. Mam na myśli to co każdy z nas używa na co dzień - wyprzedzanie Tira itp. itd. Tu raczej Baleno porównałbym do fabii 1.0 mpi - oczywiście na korzyść Suzuki ale w tej kwestii do TSI szkoda porównywać. Jako że sam staję przed sytuacją zakupu szukam i testuję. Zawiodłem się wcześniej na jednostkach TSI - po 30 tysiącach padł mi łańcuch i silnik poszedł na złom dlatego chciałem czegoś trwalszego z lepszym zapleczem serwisowym. Testowałem Opla. Fiaty, Seaty Skody itd. Kiedy usłyszałem o Baleno pomyślałem - będzie moim faworytem. W końcu w środku ma więcej miejsca niż każdy testowany przeze mnie samochód. Jednak czar prysł jak siadłem na fotel kierowcy na jeździe próbnej. Pierwsze wrażenie to układ kierowniczy , który nie odbija i jeszcze w mieście mi to nie przeszkadzało ale już poza miastem gdy wyjechałem na obwodnicę przy 120 km/h i lekkim bocznym wietrze auto było niesterowalne. Przypomniał mi się mój matiz, który z luzami na sworzniach prowadził się podobnie. Do tego przy pewnej prędkości auto całe wibrowało - podejrzewam niewyważone koła jednak dziwie się panom z salonu, żeby takich pierdół nie dopracować przed przejazdem klienta. Kiedy rozgrzałem auto i stanąłem na światłach po puszczeniu sprzęgła skrzynia chodziła głośniej niż silnik, którego prawie wcale nie słychać. Zawiodłem się-stwierdzam z przykrością. Wracając pojechałem testować nową Corse E i było już o wiele lepiej nie mówiąc o np. Seacie Ibiza, którego mogę mieć za 44 tysiące z 1.2 tsi na pasku rozrządu...Także przepraszam za swoją szczerość ale tak Was regularnie odwiedzam bez logowania i czekam czy poprawiają te Baleno czy nie bo w dalszym ciągu mam nadzieje, że może wyeliminują te usterki. Póki co usterki te dyskwalifikują Suzuki na całej linii z jakąkolwiek konkurencją. Bo po co przyspieszenie skoro powyżej 100 km/h mam celować w drogę...Do prawdy nie rozumiem jak Suzuki mogło dopuścić do czegoś takiego. Owszem może moja żona która po prostu jeździ samochodem nie czerpiąc z tego przyjemności nie zauważyłaby tego w mieście ale gdybym ja kupił samochód z takim układem kierowniczym jak w testowanym przeze mnie egzemplarzu to chyba wróciłbym się do salonu i żądał oddania kasy.


Na górę
Post: 23-12-2016, 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Jacenty85 pisze:
Witajcie! Miło mi tu u Was gościć chociaż nie jestem właścicielem Baleno (chociaż chciałem być). Na początek odnośnie stwierdzenia że Baleno 1.2 nie ustępuje osiągami silnikom TSI z Fabii. Owszem ale pytanie co rozumiemy pod stwierdzeniem osiągi. Osiągi to przyspieszenie od 0 - 100 km/h z gazem w podłodze. Pytanie jednak brzmi - kiedy tego używamy - odpowiedz - nieczęsto. Miarą punktacji winna być elastyczność obu jednostek a ta z Baleno (w porównaniu do TSI) jest mizerna. Mam na myśli to co każdy z nas używa na co dzień - wyprzedzanie Tira itp. itd. Tu raczej Baleno porównałbym do fabii 1.0 mpi - oczywiście na korzyść Suzuki ale w tej kwestii do TSI szkoda porównywać. Jako że sam staję przed sytuacją zakupu szukam i testuję. Zawiodłem się wcześniej na jednostkach TSI - po 30 tysiącach padł mi łańcuch i silnik poszedł na złom dlatego chciałem czegoś trwalszego z lepszym zapleczem serwisowym. Testowałem Opla. Fiaty, Seaty Skody itd. Kiedy usłyszałem o Baleno pomyślałem - będzie moim faworytem. W końcu w środku ma więcej miejsca niż każdy testowany przeze mnie samochód. Jednak czar prysł jak siadłem na fotel kierowcy na jeździe próbnej. Pierwsze wrażenie to układ kierowniczy , który nie odbija i jeszcze w mieście mi to nie przeszkadzało ale już poza miastem gdy wyjechałem na obwodnicę przy 120 km/h i lekkim bocznym wietrze auto było niesterowalne. Przypomniał mi się mój matiz, który z luzami na sworzniach prowadził się podobnie. Do tego przy pewnej prędkości auto całe wibrowało - podejrzewam niewyważone koła jednak dziwie się panom z salonu, żeby takich pierdół nie dopracować przed przejazdem klienta. Kiedy rozgrzałem auto i stanąłem na światłach po puszczeniu sprzęgła skrzynia chodziła głośniej niż silnik, którego prawie wcale nie słychać. Zawiodłem się-stwierdzam z przykrością. Wracając pojechałem testować nową Corse E i było już o wiele lepiej nie mówiąc o np. Seacie Ibiza, którego mogę mieć za 44 tysiące z 1.2 tsi na pasku rozrządu...Także przepraszam za swoją szczerość ale tak Was regularnie odwiedzam bez logowania i czekam czy poprawiają te Baleno czy nie bo w dalszym ciągu mam nadzieje, że może wyeliminują te usterki. Póki co usterki te dyskwalifikują Suzuki na całej linii z jakąkolwiek konkurencją. Bo po co przyspieszenie skoro powyżej 100 km/h mam celować w drogę...Do prawdy nie rozumiem jak Suzuki mogło dopuścić do czegoś takiego. Owszem może moja żona która po prostu jeździ samochodem nie czerpiąc z tego przyjemności nie zauważyłaby tego w mieście ale gdybym ja kupił samochód z takim układem kierowniczym jak w testowanym przeze mnie egzemplarzu to chyba wróciłbym się do salonu i żądał oddania kasy.

Co do kierowania to powiem jako właściciel że rzeczywiście trzeba być bardziej skupionym. Aczkolwiek ja się przyzwyczaiłem i na prawdę cieszę się za każdym razem gdy sune 160 na a2 :)
Co do skrzyni to potwierdzam. Zresztą dwa razy oddałem auto przez nią na gwarancje. Dzisiaj odebrałem po wymianie całej skrzyni. Mój dobry przyjaciel który pracuje od paru dni w salonie powiedział mi cichaczem że Suzuki zrobiło nowa skrzynie do Baleno bo w tamtej było dużo usterek i taka już mi zamontowali. Po kilku kilometrach stwierdzam że stuków brak i lekko chodzi :)
Ps. Witaj na forum!

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 24-12-2016, 12:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Australijski test 1.0:
http://www.caradvice.com.au/465867/2016 ... bo-review/
Ocena: 7,5/10

Na tamtym rynku wersja z BoosterJet jest szybsza od "europejskich" :D
Obrazek


Na górę
Post: 24-12-2016, 14:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Jacenty testowałeś doładowane Baleno 1.0? Jeśli tak, jakie wrażenia w porównaniu do 1.2 TSI?


Na górę
Post: 27-12-2016, 01:34 
Offline

Rejestracja: 23-12-2016, 14:42
Posty: 2
Witaj! NIe testowałem wersji 1.0 bo nie mieli takowej w salonie. Poza tym tak czy siak odstraszył mnie układ kierowniczy - prowadzenie. Jeśli natomiast chodzi o silnik 1.0 to pewnie osiągi i najważniejsza dla mnie elastyczność są zbliżone do TSI to sama cena Baleno 1.0 Turbo a cena np Seata Ibizy 1.2 tsi są nieporównywalne. Seata 1.2 tsi mogę mieć za 45000 a Suzuki chyba od 58000. Poza tym seatem lepiej się jeździ a na minus ilość miejsca z tyłu.


Na górę
Post: 27-12-2016, 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1507
Suzuki: TM3 LR Highland
Bandit1 pisze:
Jacenty testowałeś doładowane Baleno 1.0? Jeśli tak, jakie wrażenia w porównaniu do 1.2 TSI?


Ja jechałem Baleno 1.0T i Fabia 1.2 TSI 110KM.
Baleno nie ma sie czego wstydzić w kwestii osiągów - jedynie na wolnych obrotach lekko drga nadwozie/kierownica - czuć, że to 3 cylindry. Brakuje wywazenia.
Moze gdyby auto było cieższe, to nie byłoby to tak wyczuwalne. W Fordzie Fiesta lepiej jest odizolowany 3 cylindrowy ecoboost.

Poza tym to fajny silniczek i na pewno chcaiłbym taki w Swifcie albo Ignisie.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 27-12-2016, 13:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W Swifcie będzie słabsza wersja (ok. 102 KM).


Na górę
Post: 30-12-2016, 13:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
Remote pisze:
Bandit1 pisze:
Jacenty testowałeś doładowane Baleno 1.0? Jeśli tak, jakie wrażenia w porównaniu do 1.2 TSI?


Ja jechałem Baleno 1.0T i Fabia 1.2 TSI 110KM.
Baleno nie ma sie czego wstydzić w kwestii osiągów - jedynie na wolnych obrotach lekko drga nadwozie/kierownica - czuć, że to 3 cylindry. Brakuje wywazenia.
Moze gdyby auto było cieższe, to nie byłoby to tak wyczuwalne. W Fordzie Fiesta lepiej jest odizolowany 3 cylindrowy ecoboost.

Poza tym to fajny silniczek i na pewno chcaiłbym taki w Swifcie albo Ignisie.



Remote dzięki :ok:.


Na górę
Post: 02-01-2017, 21:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Cześć :)

Mógłby ktoś podzielić się opinią jak sprawdzają się w nocy xenony w baleno elegance?

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 02-01-2017, 21:27 
Moim zdanie SUPER, to jedna z tych rzeczy z których jestem naprawdę zadowolony.


Na górę
   
Post: 02-01-2017, 21:53 
Offline

Rejestracja: 20-02-2016, 10:20
Posty: 336
Suzuki: Swift
Jakby komuś się chciało spróbować pokazać jak świecą zdjęciem z jakiejś nieoświetlonej drogi to już w ogóle by było bajecznie :brawo:

_________________
Obrazek


Na górę
Post: 02-01-2017, 22:11 
Kurcze, spoko, postaram się w sobotę zrobić zdjęcia bo jadę na działkę i będzie można pokazać jak świecą na nieoświetlonej drodze. Zastrzegam jednak że do robienia zdjęć mam tylko telefon. Może ktoś jest z okolic trasy Warszawa - Wyszków/Łochów, ma dobry aparacik i Baleno bex ksenonów (Łatwiej będzie można pokazać różnicę pomiędzy zwykłymi reflektorami i ksenonami) to mogę trochę zboczyć z drogi, jak nie to telefonem zrobię.


Na górę
   
Post: 07-01-2017, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2017, 20:57
Posty: 64
Ja też byłbym za fotkę wdzięczny :)
Pytałem w aso czy jest możliwość montażu bi-xenonów do wersji premium, ale podobno nie ma takiej możliwości bo są zupełnie inne wiązki... Szkoda ze nie ma takiej możliwości w opcji.

_________________
Suzuki Baleno P+ 8)


Na górę
Post: 07-01-2017, 20:57 
Dziś odpuściłem wyjazd, zamarzły mi tylne drzwi.
Mogłem otworzyć ale tylko do pierwszego skoku blokady drzwi, zero szans aby dziecko wsiadło.
Macie jakiś pomysł czym nasmarować jak mróz odpuści?


Na górę
   
Post: 08-01-2017, 10:39 
Offline

Rejestracja: 17-12-2016, 13:57
Posty: 253
Lokalizacja: Sadowie
Suzuki: Baleno
Silikonem w sprayu!

_________________
Hellboy :takjest:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1318 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]