Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 23:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 618 Następna
Autor Wiadomość
Post: 27-05-2016, 20:49 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Komputer raczej jest identyczny, ja dopłacałem za klimę auto, kamerę cofania, ksenony, komputer z nawigacja zamiast radia itp.

Zapewniam Cię, że komputer nie jest identyczny, czego ja osobiście żałuję bo spodziewałem się, że dostanę przynajmniej taki jak w S-Cross i do głowy mi nie przyszło, że wpakują tam coś bardziej prymitywnego. Tak swoją drogą - ciekaw jestem czy to rozwiązanie, które użyli jest w ogóle tańsze w produkcji.

p.s.
Wersja P+ ma zestaw wskaźników typ B - w instrukcji od strony 2-70. Wersja Elegance ma zestaw typu C - od strony 2-83.


Ostatnio zmieniony 27-05-2016, 20:53 przez MiPr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 27-05-2016, 20:50 
Kurcze, to mnie zaskoczyłeś i to na minus, byłem pewien że są identyczne.


Na górę
   
Post: 27-05-2016, 21:00 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
No niestety. Zamiast użyć po prostu monochromatyczny wyświetlacz LCD tak jak w S-Cross (i zachować spójność obsługi w obrębie modeli) wpakowali jakiś wielopolowy wyświetlacz segmentowy. Obsługa przez to jest mało przejrzysta (bo nie wyświetlają się normalne napisy tylko jakieś dzikie skróty i kody) nie mówiąc o tym, że pewnych opcji po prostu brak.

W wersji Elegance system jest taki jak w moim S-Cross tylko "bardziej" bo i na kolorowo i z większą liczbą bajerów. O ile wyświetlanie mocy i momentu obrotowego mało mnie rusza to już różne średnie spalania itp. są fajne.


Na górę
Post: 27-05-2016, 21:14 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
..... Szczególnie punkt b) oznacza, że Ty nie możesz monitorować ciśnienia ;)

Skoro nie mogę monitorować ciśnienia , to nie jest spełniony przepis jaki jest wymagany przez Unię Europejską


Na górę
Post: 27-05-2016, 21:20 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
makss pisze:
..... Szczególnie punkt b) oznacza, że Ty nie możesz monitorować ciśnienia ;)

Skoro nie mogę monitorować ciśnienia , to nie jest spełniony przepis jaki jest wymagany przez Unię Europejską

Ale system monitorowania masz? No masz! To przepis spełniony :P A poza tym ten przepis nie jest po to abyś ciśnienie sobie odczytywał tylko po to byś za koło płacił dwa razy więcej niż dawniej pod pretekstem, że czujniki potrzebne ;)

p.s.
Żeby nie było - ja też bym bardzo chciał aby to ciśnienie się dało odczytać jak należy, ale co zrobić :(


Na górę
Post: 28-05-2016, 08:46 
Możesz pokazać jak wygląda komp u ciebie, jakiś filmik telefonem?


Na górę
   
Post: 28-05-2016, 14:33 
Offline

Rejestracja: 01-05-2007, 17:19
Posty: 5
Dzień dobry.

Jestem obecnie na etapie poszukiwania auta i bardzo poważnie rozważam Baleno. Wczoraj odbyłem jazdę testową i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Nieźle się zbiera, praca zawieszenia przyjemna, nieco odpustowe zegary (dotyczy tylko wersji elegance). Niestety niektóre pozycje w cenniku zdumiewają - np. koło zapasowe czy reflektory przeciwmgielne (które notabene są jak Yeti - niby w cenniku są ale nikt nie jest w stanie powiedzieć czy i kiedy będą).

Dzisiaj jednak byłem w salonie, w którym obok Baleno stało sobie i20 więc miałem okazje porównać oba auta na spokojnie. Wsiadłem najpierw do i20 potem do Baleno. I tu mój entuzjazm nieco opadł. Po pierwsze jakość wykończenia wnętrza - zdecydowanie na korzyść Koreańczyka. Na zewnątrz zauważyłem też bardzo słabe spasowanie plastików przy jednym z przednich słupków 'a' wyraźnie odstawały. Co więcej zwróciłem uwagę, że progi (a dokładnie ich zewnętrzna część) są chyba plastikowe - wystarczy lekkie puknięcie i mamy problem - w końcu Baleno nie ma zbyt dużego prześwitu. O ile taniość użytych materiałów nie budzi we mnie niechęci - w końcu cena jest niska ale mam obawy o to czy w Indiach będzie dostateczna kontrola jakości produkcji i czy zabezpieczenie antykorozyjne okaże się wystarczające na te parę lat eksploatacji. Niestety ale takie niedoróby skutecznie osłabiły mój zapał...


Na górę
Post: 28-05-2016, 17:38 
Ja też siedziałem w i20, Rio, 208, Tipo, Fluence oraz Baleno i wybrałem Baleno.
Nie trzeba być ślepym aby zobaczyć różnice, ale mam też brata co jeździ Hyundaiami i w przeciągu 3 lat w ix35 padło mu sprzęgło, 2 razy wołał lawetę bo auto po nocy nie odpaliło (serwis nie widzi żadnej usterki, wystarczy podpiąć kable z innego i odpalić, problem znika na jakieś 12 miesięcy, serio :) ), a ostatnio kazali mu jeździć z świecącą się kontrolką check engine bo: (cytuję) "Panie,świeci się tylko na pomarańczowo, części będą za dwa tygodnie, co ja Panu zrobię. Niech Pan jeździ, bez przesady."

Nie twierdzę że w Suzuki tak nie będzie, ale tam tak jest.

Chcesz dobrych materiałów w środku, super spasowania? Weź Peugeota 208 - odpadł bo nie zmieściłem się z tyłu, musiałem głowę schylić a nie jestem wielkoludem (178cm).
Niska cena? Kia Rio w wersji Business Line - może jeszcze jest dostępna
Ja chciałem wypośrodkować i wybrałem Baleno

Osobiście i20 odradzam z tego powodu że DUŻO WORD-ów je kupiło i za jakiś czas jak wejdą na rynek to w dużej ilości i ich cena będzie niska. I tego co Ty kupisz też może być z tego powodu zaniżona. Dlatego też zmartwiła mnie informacja którą ktoś tu na forum podał że w jakimś WORDzie kupili Baleno.

Są niedoróbki, pewnie że są, ale wszędzie jakieś znajdziesz.
Jeździłem ostatnio też przed zakupem Oplem Mokka turbo przez tydzień, fotelik na tylnym siedzeniu jest strasznie pionowo, zawieszenie takie że czuć każdy kamień itp, a bratowa zachwycona autem :)

Musisz pomyśleć co jest najważniejsze i tym się kierować.

Co do blach, ja czekam aż gwarancja trzyletnia minie i olewam tą co jest na blaszki, następnego dnia po wygaśnięciu daję mojego Baleno do kompleksowego zabezpieczenia.

Ty będziesz jeździł, ty będziesz płacił, ty musisz zdecydować.

P.S.

Żebyś ty wiedział jak się .... i jak mi szczena opadła gdy wsiadłem z synem do Baleno, on mi daje płytę CD i prosi aby włączyć. Biorę, wyjmuję z opakowania i SZOK, w wersji Elegance nie przewidzieli odtwarzacza CD. Jest, ale dopiero w zestawie Kenwooda - najtańszy jaki jest montowany kosztuje 1400 lub 1600 zł, nie pamiętam już.


Na górę
   
Post: 28-05-2016, 18:27 
Offline

Rejestracja: 01-05-2007, 17:19
Posty: 5
k_radek pisze:
Niska cena? Kia Rio w wersji Business Line - może jeszcze jest dostępna

Rio całkiem nie tak dawno prawie kupiłem...

k_radek pisze:
Osobiście i20 odradzam z tego powodu że DUŻO WORD-ów je kupiło i za jakiś czas jak wejdą na rynek to w dużej ilości i ich cena będzie niska.

Chyba tylko w Mazowieckim. Oto się nie martwię - zanim go sprzedam to Wordy zdążą ze 3 razy zmienić auta i fala powordowych się już dawno przeleje.

Cytuj:
Ty będziesz jeździł, ty będziesz płacił, ty musisz zdecydować.

I to jest właśnie najgorsze...


Cytuj:
Żebyś ty wiedział jak się .... i jak mi szczena opadła gdy wsiadłem z synem do Baleno, on mi daje płytę CD i prosi aby włączyć. Biorę, wyjmuję z opakowania i SZOK, w wersji Elegance nie przewidzieli odtwarzacza CD. Jest, ale dopiero w zestawie Kenwooda - najtańszy jaki jest montowany kosztuje 1400 lub 1600 zł, nie pamiętam już.

[/quote]
Heh, no a w i20 cd jest... (przynajmniej w tej wersji, która mnie interesuje).


Na górę
Post: 28-05-2016, 18:31 
Ja tam zgrałem wszystko na pendriwa


Na górę
   
Post: 28-05-2016, 20:30 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Możesz pokazać jak wygląda komp u ciebie, jakiś filmik telefonem?

Postaram się jutro coś wrzucić.


Na górę
Post: 28-05-2016, 20:36 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Żebyś ty wiedział jak się .... i jak mi szczena opadła gdy wsiadłem z synem do Baleno, on mi daje płytę CD i prosi aby włączyć. Biorę, wyjmuję z opakowania i SZOK, w wersji Elegance nie przewidzieli odtwarzacza CD. Jest, ale dopiero w zestawie Kenwooda - najtańszy jaki jest montowany kosztuje 1400 lub 1600 zł, nie pamiętam już.

No to mi też w tym momencie opadła.

Z drugiej strony: ostatni raz zdarzyło mi się CD słuchać dwa dni temu gdy żona dostała CD na prezent na dzień matki i chciała sobie na szybko przesłuchać w drodze do domu. W innych przypadkach słucham mp3-jek z pendrive-a (w S-Cross) a w Baleno mogę sobie też coś przez BT puścić ze smartfona (iPoda jeszcze nie próbowałem).

p.s.
Ciekaw byłem reakcji mechaników z serwisu jak wjeżdżali na halę bo z automatu odpalił się Kongar-ol Ondar ;)


Na górę
Post: 28-05-2016, 20:43 
Ja zbaraniałem, pierwsza myśl że nie mogę go znaleźć (może jest ale ja nadal nie wiem gdzie), szukałem ale nic. Na panelu nie mogłem zmienić źródła na CD więc stwierdziłem że brak

Puszczam z pena lub poprze BT.


Na górę
   
Post: 28-05-2016, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
nowe peugeoty 308 tez tak maja ze brak cd hyba ze za 600 zl doplatą...nowe czasy. ja mam dosc wysokiej klasy sprzet audio w domu i od 3 lat nie wkladam plyt tylko usb....

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 29-05-2016, 05:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
baleno kupił WORD Zamośc. jak sie kupi nowe to co to przeszkadza? moze syndrom aby jak najmniej naszych aut jezdziło /tak mialem z alfa romeo 159 im mniej ich na drodze tym lepiej bo moja byla ładna/. porównywalem baleno z peugeotem 308 teraz maja silnik benzynowy tylko 1.2, ktory po miescie pali... 7l. na autostradzie przy 110km/h ok 5,5 l/1ookm. w pakiecie bezposredni wtrysk /niektore silniki jak wlasnie w alfie maja feler bo odklada sie nagar../ turbine /wiadomo kiedys padnie i cena wymiany to tysiace km w paliwie/. jedynie jest zwawe i ladne.ale jak pisalem juz bez CD...

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 29-05-2016, 18:27 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Możesz pokazać jak wygląda komp u ciebie, jakiś filmik telefonem?


Proszę bardzo: filmik telefonem (1 minuta, 5.4 MB). Starałem się pokazać jak to mniej więcej wygląda - odpalenie samochodu powoduje wyświetlenie większości wskaźników.
Jak widać górny panel jest zarezerwowany dla radaru hamowania, tempomatu i limitera prędkości. W środkowym panelu, na prawo "trójkąta w górę, kropki, trójkąta w dół", które się na chwilę pojawiły, normalnie wyświetla się numer biegu - tak dość dziwnie się wyświetla ponieważ jest to wyświetlacz segmentowy a nie LCD. W panelu poniżej wyświetla się przebieg całkowity, przebieg dzienny A i B - przełączanie lewym patyczkiem, prawy patyczek powoduje wyświetlenie - w tym samym miejscu: średniej spalania, chwilowego spalania, lub zasięgu. Nie możesz więc widzieć np. przebiegu i zasięgu jednocześnie :(
Na koniec wszedłem w menu ustawień (prawym patyczkiem) aby pokazać jak to wygląda w tym komputerze. W pewnym momencie wszedłem w pod-menu ustawień TPMS.

W wersji "Elegance" komp jest znacznie lepszy, ale jak się nie ma co się lubi ... ;-)


Na górę
Post: 29-05-2016, 18:31 
To ich nieźle pokręciło, kosztowo to chyba wyszło więcej bo musieli zrobić dwa oprogramowania.
Czasem nie rozumiem logiki postępowania w korporacjach, może zaoszczędzili kilka groszy ale jest niesmak.

Jak wrażenia z jazdy z prędkością 120km/h i więcej. Dziś przy 130 na prostej myślałem że stracę kontrolę nad autem. Auto zaczęło dosłownie wozić po drodze, ciągle musiałem delikatnie kontrować.

Prawdopodobnie było to spowodowane lekkim wiaterkiem bocznym, ale nie będę ściemniać, ciepło mi się zrobiło - auto puste z dwoma osobami.


Na górę
   
Post: 29-05-2016, 19:03 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Z prędkością "autostradową" jechałem raz na krótkim odcinku i raczej w dobrych warunkach (bez bocznego wiatru) więc problemów z prowadzeniem nie miałem, ale dało się odczuć, ze to lekkie auto i raczej nie prowadziło się tak jak Zafira, którą jeździłem kiedyś.


Na górę
Post: 29-05-2016, 19:18 
Ja naprawdę się "zdziwiłem" jak wjechałem na most i zawiało z boku, poczułem że auto jest lekkie.
Zastanawiam się jak można tym autem jechać np. 150km/h, tzw. śmierć w oczach. Żona może być spokojna, w tym aucie nie sprawdzę ile poleci :D


Na górę
   
Post: 30-05-2016, 08:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
MiPr pisze:
k_radek pisze:
Możesz pokazać jak wygląda komp u ciebie, jakiś filmik telefonem?


Proszę bardzo: filmik telefonem (1 minuta, 5.4 MB). Starałem się pokazać jak to mniej więcej wygląda - odpalenie samochodu powoduje wyświetlenie większości wskaźników.
Jak widać górny panel jest zarezerwowany dla radaru hamowania, tempomatu i limitera prędkości. W środkowym panelu, na prawo "trójkąta w górę, kropki, trójkąta w dół", które się na chwilę pojawiły, normalnie wyświetla się numer biegu - tak dość dziwnie się wyświetla ponieważ jest to wyświetlacz segmentowy a nie LCD. W panelu poniżej wyświetla się przebieg całkowity, przebieg dzienny A i B - przełączanie lewym patyczkiem, prawy patyczek powoduje wyświetlenie - w tym samym miejscu: średniej spalania, chwilowego spalania, lub zasięgu. Nie możesz więc widzieć np. przebiegu i zasięgu jednocześnie :(
Na koniec wszedłem w menu ustawień (prawym patyczkiem) aby pokazać jak to wygląda w tym komputerze. W pewnym momencie wszedłem w pod-menu ustawień TPMS.

W wersji "Elegance" komp jest znacznie lepszy, ale jak się nie ma co się lubi ... ;-)



Szybkie pytanko. Jak wszedłeś w te zaawansowane opcje? Ja jeszcze u siebie tego nie odkryłem :D

Drugie pytanko: Pierwszy przegląda robi się po 1000 km. Ale jaka jest górna granica? Mam przejechane 1200 i boje się, że mi powiedzą: "Paaaanie za późno, po gwarancji!"


Na górę
Post: 30-05-2016, 08:13 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
M3ntoR pisze:
Szybkie pytanko. Jak wszedłeś w te zaawansowane opcje? Ja jeszcze u siebie tego nie odkryłem :D

Z trudem :D
Bez instrukcji się nie objedzie przy niektórych ustawieniach (np. ustawienie długości świecenia świateł "na powitanie" i "na pożegnanie"). Ale generalnie - lewym patykiem ustawiasz przebieg całkowity a potem wciskasz i przytrzymujesz prawy patyk aż pojawi Ci się napis "Clock" - już jesteś w menu. Potem poruszasz się po nim przekręcając prawy patyk w prawo/lewo aby przejść do żądanej opcji i wciskając go aby wejść w opcję i potem ewentualnie zaakceptować wybór. Dla przykładu z filmiku:
* lewym patykiem ustawiłem przebieg i potem (od mniej więcej 33-ciej sekundy)
* wcisnąłem i przytrzymałem prawy patyk. Wyświetlił się "Clock",
* pięć razy przekręciłem prawy patyk w prawo aby dojść do TPMS,
* Wcisnąłem prawy patyk aby wejść w ustawienia TPMS,
* Tu można zmienić ustawienia na "Comfort", "Eco", "Load" (patrz instrukcja) - jak podświetlisz opcję to wciskasz prawy patyk. Ja wybrałem "back" czyli wyjście bez zmian,
* Potem jeszcze w prawo pokręciłem aby dojść do "End" i wyjść z menu.

Jak zmienić jednostki temperatury (to gdyby Cię Fahrenheity bardziej kręciły niż Celsjusze ;)) albo jednostki średniej paliwa (z l/100km na km/l) to sprawdź w instrukcji - z tego co pamiętam to trzeba oboma patykami się posłużyć.

Cytuj:
Drugie pytanko: Pierwszy przegląda robi się po 1000 km. Ale jaka jest górna granica? Mam przejechane 1200 i boje się, że mi powiedzą: "Paaaanie za późno, po gwarancji!"

Nie wiem, ale ja bym się jak najszybciej z ASO skontaktował, żeby problemu nie było.


Na górę
Post: 30-05-2016, 18:13 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
MiPr pisze:
Byłem dzisiaj w serwisie i pogadałem o tym kole dojazdowym i konkluzje są następujące:

1) Za 700 zł dostajemy cały zestaw, czyli: koło dojazdowe, filcową podkładkę między blachę i koło (tj. nie ma żadnej kształtki ze styropianu), śrubę do mocowania koła, podnośnik (bo nie ma go na wyposażeniu standardowym), nową pokrywę na podłogę.

2) Ta nowa pokrywa na podłogę jest na takich piankowych klockach - tak na oko z 5 cm - i tyle się straci z objętości bagażnika. Chodzi o to, że dojazdówka jest za gruba i będzie wystawać - oryginalna pokrywa by się wybrzuszała, a tak podłoga będzie płasko.

3) Z dodatkowych informacji: oryginalnie dostarczony płyn uszczelniający z zestawu naprawczego ma trwałość chyba 3 lata. Potem trzeba co roku wymieniać. Ciekawe ile kosztuje?

Na popularnym serwisie aukcyjnym można dostać dojazdówkę ze Swifta (powinna pasować) już za 100zł, ale do tego trzeba skombinować podnośnik no i coś zrobić z tą podłogą ... chyba jednak się skusze na oryginalny komplet.

Dodatkowa "zachęta" do kupna dojazdówki pojawiła się w wątku o Vitarze (tutaj: viewtopic.php?f=70&t=12667&p=111845#p111845):
DS pisze:
Dziś pytałem w serwisie - użycie zestawu naprawczego = wymiana czujnika...


Warto to brać pod uwagę, bo koszt czujnika jest spory ...


Na górę
Post: 30-05-2016, 18:53 
A ja mam do Was pytanie, dziś podczas jazdy zapaliła mi się rezerwa i co dziwne (przynajmniej moim zdaniem) dystans jaki był do przejechania zmienił się z kilometrów na trzy kreski "- - -" oraz średnie spalanie się zatrzymało na ostatnim poziomie.

U Was też tak jest?


Na górę
   
Post: 30-05-2016, 19:19 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
@k_radek
W thalii jest podobnie, wiec to chyba taki urok ;) pewnych rozwiązań, ale może jeszcze jakiś "balenowiec" ci to potwierdzi. Pozdr


Na górę
Post: 30-05-2016, 19:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Tak samo jest w Vitarze.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 618 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]