Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 09:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 518 Następna
Autor Wiadomość
Post: 20-05-2016, 12:17 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
s75@o2.pl pisze:
MiPr pisze:
s75@o2.pl pisze:
Mam do Was pytanie o koło dojazdowe,
1) czy mieści się i nie zabiera dodatkowego miejsca,
2) czy warto je brać? ;-)

Ad 1) - Z tego co pamiętam to egzemplarz prezentacyjny (ten co wielkie otwarcie nim obskakiwali) miał dojazdówkę i mieściła się bez problemu. Bagażnik ma półkę dzielącą przestrzeń a pod nią jest wygładzina i dopiero pod wykładziną jest komora na dojazdówkę. Normalnie jest tam zestaw naprawczy do kół.

Ad 2) - Tu mam dylemat bo jak często koło nawala? A poza tym zawsze jest assistance od Suzuki ;-) Z Drugiej strony - jak nawali to pewnie w takim miejscu gdzie zasięgu komórki nie będzie albo w taki sposób, że się nie da zestawu naprawczego użyć. Dodatkowo: szef serwisu zwrócił mi uwagę na to, że po użyciu zestawu naprawczego (coś się tam chyba do opony wstrzykuje) nie wszyscy chcą się podjąć naprawy opony i może się okazać, że oponę trzeba wymienić. Ja się chyba skuszę.

Swoją drogą cena dojazdówki z kosmosu jest wzięta: za koło zimowe, pełnowymiarowe, z felgą stalową, z czujnikiem, zapłaciłem 500 zł. Czemu więc dojazdówka kosztuje 700 zł?

Dzięki MiPr,
przekonałeś mnie,
jeżeli koło się mieści, to niech sobie jeździ :)
no i nie trzeba przechodzić kursu używania zestawu naprawczego.
Nie mówiąc o naprawie opony potraktowanej takim zestawem naprawczym...


Byłem dzisiaj w serwisie i pogadałem o tym kole dojazdowym i konkluzje są następujące:

1) Za 700 zł dostajemy cały zestaw, czyli: koło dojazdowe, filcową podkładkę między blachę i koło (tj. nie ma żadnej kształtki ze styropianu), śrubę do mocowania koła, podnośnik (bo nie ma go na wyposażeniu standardowym), nową pokrywę na podłogę.

2) Ta nowa pokrywa na podłogę jest na takich piankowych klockach - tak na oko z 5 cm - i tyle się straci z objętości bagażnika. Chodzi o to, że dojazdówka jest za gruba i będzie wystawać - oryginalna pokrywa by się wybrzuszała, a tak podłoga będzie płasko.

3) Z dodatkowych informacji: oryginalnie dostarczony płyn uszczelniający z zestawu naprawczego ma trwałość chyba 3 lata. Potem trzeba co roku wymieniać. Ciekawe ile kosztuje?

Na popularnym serwisie aukcyjnym można dostać dojazdówkę ze Swifta (powinna pasować) już za 100zł, ale do tego trzeba skombinować podnośnik no i coś zrobić z tą podłogą ... chyba jednak się skusze na oryginalny komplet.


Na górę
Post: 20-05-2016, 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
kolo /dojazdowe/ do swifta jest na 4 sruby a do baleno juz na 5. na uzywke do baleno trza jeszcze poczekac...

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 20-05-2016, 14:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie, Baleno ma koła na 4 śruby:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 20-05-2016, 14:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
quadalcanal pisze:
kolo /dojazdowe/ do swifta jest na 4 sruby a do baleno juz na 5. na uzywke do baleno trza jeszcze poczekac...

Lepiej żeby miało 4 śruby bo zimówki, które kupiłem w ASO są też do Swifta ;) (czy raczej od Swifta)


Na górę
Post: 20-05-2016, 20:06 
A może jest tu ktoś kto kupił ten zestaw z dojazdówką i się wypowie? Czy może każdy tak jak ja nie pomyślał o niej na starcie, te 5cm to sporo przy takiej pojemności bagażnika.

MiPr pisze:
Hmm, nie zwróciłem uwagi jak się kierownica zachowuje. Musiałbym się przejechać i sprawdzić. Nie zauważyłem jednak nic co by odbiegało od moich przyzwyczajeń. Sprawdzę jak będę miał okazję - pewnie w weekend.


Miałeś okazję sprawdzić?
Ja widzę że kierownica wraca do pewnego momentu, ale jest taki zakres od zera do +/-30 stopni kiedy kierownica nie wraca do pozycji zero i trzeba kontrować. Strasznie uciążliwe przy dłuższej jeździe.


Na górę
   
Post: 22-05-2016, 09:33 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
k_radek pisze:
A może jest tu ktoś kto kupił ten zestaw z dojazdówką i się wypowie? Czy może każdy tak jak ja nie pomyślał o niej na starcie, te 5cm to sporo przy takiej pojemności bagażnika.

MiPr pisze:
Hmm, nie zwróciłem uwagi jak się kierownica zachowuje. Musiałbym się przejechać i sprawdzić. Nie zauważyłem jednak nic co by odbiegało od moich przyzwyczajeń. Sprawdzę jak będę miał okazję - pewnie w weekend.


Miałeś okazję sprawdzić?
Ja widzę że kierownica wraca do pewnego momentu, ale jest taki zakres od zera do +/-30 stopni kiedy kierownica nie wraca do pozycji zero i trzeba kontrować. Strasznie uciążliwe przy dłuższej jeździe.

Czyli nic nowego, tak jak pisalem tez jestw Splashu i wielu autach z elektrycznym wspomaganiem.

Jechalem wczoraj Baleno i nie zauwazylem tego w ogole, czyli nic nadzwyczajnego dla Suzuki to nie jest. Trzeba sie przyzwyczaic ;-)


Na górę
Post: 22-05-2016, 18:02 
To mnie zmartwiłeś
Kurcze, dla mnie to dosyć uciążliwe jest.


Na górę
   
Post: 22-05-2016, 20:38 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
No jechałem wczoraj Thalią syna a dzisiaj Baleno i nie zauważyłem większych różnic ani jakichś nieoczekiwanych efektów. Ale pewnie jest tak jak polonus pisze - przyzwyczajony już jestem.


Na górę
Post: 23-05-2016, 07:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
OK Autko odebrane. Udało mi się zrobić w weekend ponad 500 km. No to wypadało by się wypowiedzieć.
Przesiadłem się z Astry H 2005r.
Ogólne wrażenia- Auto wykonanie jest bardzo solidnie, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Jakość materiałów w porównaniu do Opla, bardzo podobnie, z tą różnicą, że bardziej podoba mi się design Baleno, pewnie dlatego, że nowsze, ładniejsze i nie tkniętę uzytkowaniem ;)
Wygląd zewnętrzny to totalnie moja bajka, ma bardzo fajnie podkreślone linie, które są dość sportowe. Wysoka dupka, mega ładne klosze z przodu i genialny grill. Ogólnie robi wrażenie a ludzie się oglądają za nim za każdym razem ;D
Jakość jazdy- jest bardzo komfortowo, nie za miękko, dziury znosi na prawdę z klasą, bez hałasu, dosyć twardo ale wole tak niż taki efekt pływania, czuje się pewniej dzieki temu jak jest.
Bajery- tempomat adaptacyjny!!! To coś wpspaniałego, działa bezbłędnie. Sam zwalnia, sam przyspiesza, można dostosować odległość jaką ma utrzymywać, wspaniała sprawa. Na autostradzie jest idealne, nawet na drogach lokalnych sobie fajnie radzi. Nie hamuje za gwałtownie, przyśpiesza dosyć zdecydowanie, więc nie ma efektu muła.
Zestaw multimedialny mam standardowe z Premium Plus. Głośniki grają bardzo przyzwoicie, aczkolwiek neodymom trzeba dać czas ;)
Parowanie bluetooth działa bardzo szybko. Fajny bajer jest taki, że jak telefon tylko połączy się z autem to muzyka włącza się automatycznie poprzez Bluetooth. Także wygląda to tak, że. Włączam bluetooth w windzie w bloku, wsiadam do auta a muzyka po chwili odpala się tam gdzie skońzyłem! SUPER!
Dodatkowo fajna opcja to szybkie wybieranie numerów. Wystarczy wcisnąć na kierownicy "zieloną słuchawkę", wcisnąć numerek i potwierdzić zielonym. W tym momencie zaczynamy dzwonić. Jakość rozmów super. Wszyscy po drugiej stronie mówią, że słychać lepiej niż przy rozmowie bezpośrednio przez telefon.

Dodatkowo auta jest na prawdę ciche. Bardzo podoba mi się jak przy przyszpieszaniu tak delikatnie szumi/gwiżdże. Dźwięk rodem z jakiegoś sportowego auta ;D
Przy 150km/h jest nadal bardzo komfortowo, można porozmawiać bez podnoszenia tonu głosu.
Przy jeździe po mieście samochodu i silnika praktycznie nie słychać.

Miejsca jest multum, ewidentnie więcej niż w Astrze (a miałem kombi). Pasażer może ustawić sobie miejsca na wyprostowane nogi (przy wzroście do 175cm) a siedząc na tylnej kanapie nadal mamy 15-25cm zapasu do przedniego fotela. SZOK.

Z minusów to mi osobiście troszkę śmiesznie wyglądają te wąskie opony i pewnie wsadzę tam przy kolejnej wymianie coś szerszego ;)

Ogólnie. Jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam samochód!


Na górę
Post: 23-05-2016, 09:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
M3ntoR b dobry opis! brakuje tylko Twojej recenzji co do spalania! moze umiesc opinie na: http://www.autocentrum.pl/

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 23-05-2016, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
quadalcanal pisze:
M3ntoR b dobry opis! brakuje tylko Twojej recenzji co do spalania! moze umiesc opinie na: http://www.autocentrum.pl/


Póki co przy mało oszczednej jeździe 120-150 km/h plus z 500km przejechanych z 80 po mieście, pokazuje mi średnią 5,5L/100km więc doskonale :D


Na górę
Post: 24-05-2016, 07:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 349
Lokalizacja: Jelenia Góra
czy radio obsługuje DAC ?/cyfrowe/

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Post: 25-05-2016, 10:37 
Offline

Rejestracja: 24-04-2016, 14:16
Posty: 4
Suzuki: Baleno
Felgi stalowe Baleno 2016 5Jx15; 4x100: ET 40; CH 54, opony letnie Premium Plus 175/65R15 Bridgestone EP 150 (DOT 51/15)


Na górę
Post: 26-05-2016, 10:22 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Czy mógłbym prosić o recenzję nawigacji, kto dostarcza mapy, jaka jest szybkość działania, dokładność i czy wybory tras są w miarę optymalne, czy jest mozliwość wyboru j.polskiego lub jakaś planowana aktualizacja (ewentualnie niemiecki) (@k_radek na pewno coś więcej może już powiedzieć) i ogólnie jaka jest ocena tego całego systemu multimedialnego w normalnym użytkowaniu, czy warto, czy raczej to traktować bardziej jako bajer.
Przy okazji i drugie zapytanie czy czynnik do klimy to droższy i niebezpieczniejszy R1234yf ? Pozdr


Na górę
Post: 26-05-2016, 11:52 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
jacky-x pisze:
... czy czynnik do klimy to droższy i niebezpieczniejszy R1234yf ?

To chyba wymóg UE?


Na górę
Post: 26-05-2016, 13:31 
@jack-x: języka polskiego brak; nawigacje testowałem w mieście i działa poprawnie, jak będzie w trasie to powiem w sierpniu. Rozdzielczość ekranu nie jest jakaś super, ale dzięki temu wszystko szybko działa - moim zdaniem wystarczająca.
Kamera cofania - bardzo przydatna (czy w innych wersjach jest, nie sprawdzałem)
Obsługa tel. na 4, nie można (lub jeszcze nie znalazłem) przewijać listy kontaktów za pomocą któregoś klawisza na kierownicy.

Jak chcesz coś konkretnie wiedzieć to daj znać, sprawdzę i odpiszę.

P.S.
Może ktoś zeskanować lub pstryknąć fotke stron z podręcznika obsługi (okolice 7-24) - całość odnośnie oleju, to będą trzy strony (zwłaszcza odnośnie norm). Zostawiłem podręcznik w firmie a coś chce sprawdzić przed poniedziałkiem.

P.S.S.
Jak jest tam też informacja jaki jest filtr oleju to też będę wdzięczny za informację.


Na górę
   
Post: 26-05-2016, 19:26 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
k_radek pisze:
Może ktoś zeskanować lub pstryknąć fotke stron z podręcznika obsługi (okolice 7-24) - całość odnośnie oleju, to będą trzy strony (zwłaszcza odnośnie norm). Zostawiłem podręcznik w firmie a coś chce sprawdzić przed poniedziałkiem.

Paczka była tutaj ale już nie jest ;)

Na dalszych stronach była informacja jak wymienić filtr oleju (łącznie z momentem siły jaki trzeba użyć), ale o samym filtrze nic.


Ostatnio zmieniony 26-05-2016, 19:50 przez MiPr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 26-05-2016, 19:29 
Pobrane, wielkie dzięki.


Na górę
   
Post: 27-05-2016, 18:05 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
Witam
Pierwsze moje wrażenia po przejechaniu 600km nowym Baleno:

Na plus :
- rewelacyjnie niskie spalanie 4,5l
- ładne przyśpieszenie , myślałem że będzie gorzej ale jest naprawdę nieźle
- cicho w kabinie , (ciszej niż np. w Vitarze)
- dobry promień skrętu
- płynna zmiana biegów bez sporadycznego haczenia
- cichy silnik oraz zawieszenie

Minusy:
- światła w trybie auto zbyt czułe
- dziwnie działające wspomaganie kierownicy, nie wraca z powrotem sama trzeba jej pomagać czy macie takie samo od czucie???

I jeszcze nurtuje mnie jedno pytanie jak można sprawdzić ile jest powietrza w kołach po przez zamontowane czujniki TMPS ??? (wersja Premium Plus)


Na górę
Post: 27-05-2016, 18:36 
Światła: tak samo jest u mnie
Wspomaganie: też tak mam, będę rozmawiał na przeglądzie czy się da coś z tym zrobić
Ciśnienie opon: po przejechaniu jakiegoś dystansu (nie wiem jaki, ale kilkaset metrów) jak wejdziesz w komputer, potem druga strona i tam jest TMPS ustawienia i aktualny odczyt.


Na górę
   
Post: 27-05-2016, 18:52 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
Masz wersje Elegance ? jeśli tak to masz pełny komputer wersja Premium Plus ma okrojony komputer i nie wiem gdzie tego szukać ?

Co do wspomagania to sam nie wiem co do końca myśleć, ponieważ w Vitarze chodzi podobnie


Na górę
Post: 27-05-2016, 19:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
makss pisze:
Masz wersje Elegance ? jeśli tak to masz pełny komputer wersja Premium Plus ma okrojony komputer i nie wiem gdzie tego szukać ?

No i właśnie tego nie ma :( Pozostaje metoda tradycyjna - manometr w łapkę i mierzymy :(

p.s.
A ciekaw jestem co by komputer przez OBD powiedział - może tędy by się dało?


Na górę
Post: 27-05-2016, 20:28 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
dlaczego metoda tradycyjna skoro zgodnie z przepisami :
Zgodnie z przepisami od 1-go listopada 2014 r. wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą zostać wyposażone w system monitorujący ciśnienie w ogumieniu TPMS.

Pisze wyraźnie "System MONITORUJĄCY" a w tej chwili skoro ja nie mogę mieć odczytu w samochodzie nie jest system monitorujący i nie zostało spełniony przepis zgadza się ?


Na górę
Post: 27-05-2016, 20:42 
@makss po wejściu w komputer masz listę która jest na dwóch ekranach, to jest na drugiej stronie.
Co się wyświetla jak wejdziesz w TMPS i w odczyt aktualnego poziomu?

Komputer raczej jest identyczny, ja dopłacałem za klimę auto, kamerę cofania, ksenony, komputer z nawigacja zamiast radia itp.


Na górę
   
Post: 27-05-2016, 20:47 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
makss pisze:
Pisze wyraźnie "System MONITORUJĄCY" a w tej chwili skoro ja nie mogę mieć odczytu w samochodzie nie jest system monitorujący i nie zostało spełniony przepis zgadza się ?

Nie zgadza się. To nie Ty masz monitorować a system :) Jeśli system stwierdzi, że ciśnienie w kołach jest poza normami to Cię o tym poinformuje. Tak jest też w zasadzie S-Crossie, czy Baleno w wersji Elegance, gdzie owszem, możesz sprawdzić wartość ciśnienia w kołach, ale tylko gdy a) już przejedziesz jakiś (niewielki) dystans i b) auto się nie porusza (bo tylko wtedy możesz wejść w menu). Szczególnie punkt b) oznacza, że Ty nie możesz monitorować ciśnienia ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 518 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]