Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: 18-04-2016, 16:30 
Offline

Rejestracja: 04-04-2016, 11:18
Posty: 11
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross
W JM Auto Wrocław również już jest dostępny ;)
Zapraszam!

_________________
Nowe suzuki? Pomogę!


Na górę
Post: 18-04-2016, 17:00 
Offline

Rejestracja: 19-02-2016, 10:13
Posty: 30
W Gdańsku też już umawiają na przejażdżki.


Na górę
Post: 18-04-2016, 18:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
http://otomoto.pl/oferta/suzuki-baleno- ... ylktz.html
Kilkanaście ogłoszeń w sieci ;)


Na górę
Post: 18-04-2016, 20:27 
Offline

Rejestracja: 16-06-2015, 16:19
Posty: 64
Lokalizacja: Rybnik
Suzuki: VITARA
MMCars Katowice już też posiadają Baleno na stanie


Na górę
Post: 19-04-2016, 09:21 
Offline

Rejestracja: 11-04-2016, 21:09
Posty: 9
Zapraszamy do Bielska - granatowe Baleno gotowe do obejrzenia :)

_________________
Suzuki Bielsko-Biała,667 071 387


Na górę
Post: 20-04-2016, 17:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Cztery gwiazdki dla wersji lepiej wyposażonej w EuroNCAP (i trzy dla podstawowej wersji):
http://www.euroncap.com/en/results/suzuki/baleno/24498

Na 5 nie liczyłem, ale żeby nie dostać 4 w standardzie, to lekka porażka :|
Czyżby duch crash testu Baleno I powrócił? :zly:


Na górę
Post: 22-04-2016, 10:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nowa reklama:
http://www.youtube.com/watch?v=uhqGVrnOY20
Baleno łączy przeciwieństwa (różnice wzrostu, płci i hmm... gustów w modzie?)


Na górę
Post: 22-04-2016, 11:32 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Avalanche pisze:
Cztery gwiazdki dla wersji lepiej wyposażonej w EuroNCAP (i trzy dla podstawowej wersji):
http://www.euroncap.com/en/results/suzuki/baleno/24498

Na 5 nie liczyłem, ale żeby nie dostać 4 w standardzie, to lekka porażka :|
Czyżby duch crash testu Baleno I powrócił? :zly:

No to siadłem sobie i popatrzyłem na wyniki testu i powiem tak - te całe gwiazdki Euro NCAP o kant dupy można rozbić.
Chyba najlepiej oddaje to poniższy mem:
http://memytutaj.pl/uploads/2014/10/18/ ... k-ncap.jpg

Sytuacja, w której np. Baleno lepiej chroni pieszego niż mój S-Cross a dostaje mniej "procentów" jest kuriozalna: S-Cross 26.2 pt/ 72%, Baleno 27.6 pt / 65%. Czemu? Nie wiem, ale w Baleno widzę kategorię pt "radar wykrywający pieszych" i tu Baleno dostaje 0, bo takiego radaru po prostu nie ma. S-Cross też nie ma ale co tam ;)

Podobne porównanie w innych kategoriach prowadzi do wniosku, że ... nie ma co porównywać, bo można porównywać jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkami ale nie jabłka z gruszkami. Idzie mi o to, że przedstawiono wyniki dla różnych testów. Przykład: w kategorii ochrony dzieci dla S-Cross podano wyniki dla dzieci 18-miesięcznego i 36-miesięcznego, dla Baleno - dla 6 i 10-latka. No to niech se gdzieś wsadzą takie porównywanie.

Kategoria safety assist to już zupełne kuriozum. Czyżby Baleno nie miało ESP? Ciekawe, bo ja go widzę na liście wyposażenia już od wersji Comfort. S-Cross dostał za to 3 pkt a w Baleno nikt się o tym nie zająknął. Nie ma może tempomatu z ogranicznikiem prędkości? Jak to - przecież testowali wersję z radarem a ona ma ten cholerny tempomat i ogranicznik. Co jest więc grane?

Jedyne co jest intrygujące w wynikach tego testu to fakt, że były problemy z kurtynowymi poduszkami - nie odpalały się prawidłowo - nie miały odpowiedniego ciśnienia i za to słusznie obcięli punkty w ochronie pasażerów.

ADDENDUM:
Już wiem o co chodzi z tym tempomatem/ogranicznikiem prędkości. Euro NCAP napisało co następuje: "asystent prędkości także jest jedną z opcji ale ponieważ nie jest zgrupowany w pakiecie razem z opcją radaru hamowania to nie uwzględniliśmy go w testach" (A speed assistance system is also an option but is not included in the 'Radar Brake Support' option pack so was not included in this assessment). Hmm, fajne, bo jest dokładnie odwrotnie: asystent prędkości jest zgrupowany z radarem hamowania - obie opcje pojawiają się w wersji Premium+. Albo ma się obie albo nic. No to wybierając sobie wyposażenie które uwzględniamy w testach możemy "udupić" dowolny samochód.

To co jest niepokojące to te kurtyny co się słabo odpalały oraz ewidentny problem z ochroną pasażerów na tylnych siedzeniach przy uderzeniach czołowych - chodzi mi o ochronę klatki piersiowej - powinno być lepiej.

Ogólnie: wydaje mi się, że jest nie gorzej niż w S-Cross a może nawet nieco lepiej (mówię o wersji Premium/Premium+, porównując z moim S-Crossem Premium z 2014). To, że gwiazdki zabrakło oznacza tylko tyle, że zmieniły się standardy oceniania poziomu bezpieczeństwa i w sumie nic w tym dziwnego - technologia idzie naprzód. Mylące jest tylko to, że stare oceny samochodów nie są aktualizowane, a powinny być, bo gdyby auto 5-cio gwiazdkowe sprzed kilku lat przetestować obecnie to chyba by też by kilka gwizdek ubyło ...


Na górę
Post: 23-04-2016, 13:14 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Dzisiaj odwiedziłem salon Suzuki i pooglądałem sobie Baleno. Jedno stało na zewnątrz - do jazd testowych, jedno w środku do pooglądania i przyglądania się wewnątrz.

Całkiem fajnie to wygląda, chociaż kokpit wydawał mi się nieco "płaski" i oddalony. Środkowa część z radiem i klimą mogła by być wysunięta do przodu nieco. Miejsca w środku bardzo dużo, ale ze zdziwieniem (bo nie pamiętam abym odczuł to na prezentacji przedpremierowej) zauważyłem, że na tylnym siedzeniu nieco stukam głową w sufit, który z tyłu ma takie obniżenie. Chodzi o to, że stukałem tylną częścią głowy - gdyby fotele przesunąć o 5~10 cm do przodu byłoby znacznie lepiej (a miejsca chyba byłoby dość) . Nie jest to duży zarzut bo i w Swifcie i Talii żony też osiągam sufit :) Generalnie - podoba mi się :)

Auto stojące na zewnątrz też prezentuje się bardzo ładnie. Nie rozumiem zarzutów, że jest brzydko zaprojektowane ... no cóż - gusta nie podlegają dyskusji.

Aha, na stronie Baleno pojawił się katalog akcesoriów i okazuje się, że w ofercie są światła przeciwmgielne. Jeśli więc ktoś za nimi bardzo tęskni to można sobie dokupić :)


Na górę
Post: 23-04-2016, 13:50 
Offline

Rejestracja: 14-09-2012, 13:25
Posty: 161
Lokalizacja: mazowsze
Dzis po raz drugi obejrzalem Baleron, tym razem przy swietle dziennym, wiec sie bardziej przyjrzalem. Podtrzymuje co pisalem wczesniej, na nogi miejsca jest owszem duzo, ale na glowe malo - tarlem o podsufitke. Taki kurdupel jak Splash nie zapewnia takich atrakcji :)

Jako, ze bylem w centralnym salonie Suzuki to staly dwa egzemplarze do ogladania i... zaden do jazd probnych buhehe. Ma byc za tydzien jako, ze powaznie sie nad tym autem zastanawiam sprawdze, choc podejrzewam, ze mnie halasem wewnatrz odstraszy :D

Plastiki sa na oko kiepskie i w opukiwaniu :-> cieniutkie. Calos wyglada nieco tandetnie, pisze o wersji Premium. Stala tez lesza, ale nawet nie wsiadalem, bo tyle kasy na taki pudelko na pewno nie wydam. Z zewnatrz to auto wyglada lepiej niz na zdjeciach, tyl z bliska to nawet... fajnie.

Z tego co Avalanche napisal to ncap potwierdzilo niska mase to i osiagi moga byc niezle vide np. Celerion 1.0, ktory na filmikach z YT jao na te moc wrecz zasuwa :o W dlaszym ciagu obawiam sie o halas wewnatrz podczas jazdy, a nie mam na razie jak tego sprawdzic :(


Na górę
Post: 30-04-2016, 18:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W Zamościu na Baleno będą się ludzie uczyć jeździć :szok:
http://naukajazdy-zamosc.pl/suzuki-bale ... y-do-word/

http://roztocze.net/egzaminy-na-prawko- ... ch-autach/
Najlepsze jest to:
"Poza tym Suzuki Swift już nie są produkowane. – powiedział nam Zbigniew Kubina, zastępca dyrektora ds. egzaminowania w zamojskim WORD." :sciana:


Na górę
Post: 30-04-2016, 21:33 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
Dzisiaj jeździłem Baleno 1,2 dualjet premium plus.W środku naprawdę dużo miejsca .W salonie siadając sam za sobą, w Baleno mam więcej miejsca na nogi niż w Vitarze(sprawdzałem kilkakrotnie).Bagażnik jak na niespełna 4 m autko jest duży,rozwiązanie podwójnej podłogi lepiej przemyślane niż w s-crossie(można złożyć/uchylić połowę ).Plastiki deski jakie są w Suzuki każdy wie,szału nie ma.Baleno za to wydaje się cichsze w środku niż mój s-cross,biegi wchodzą precyzyjnie i bardzo lekko.Przyspieszenie przyzwoite ,silnik nie wyje drażniąco na wysokich obrotach.Widoczność do tyłu kiepska.Ciekawi mnie tylko spalanie Baleno,w testowanym autku przy przebiegu niespełna 300 kilometrów spalanie średnie wynosiło 5l/100km po mieście.No i kierownica sama wraca do pozycji neutralnej po skręcie.


Na górę
Post: 30-04-2016, 23:23 
Offline

Rejestracja: 19-02-2016, 10:13
Posty: 30
I jeszcze taki teścik gdzie przynajmniej pokusili się o ocenę. Ja bym jeszcze dodał słabą widoczność do tylu, którą starają się rekompensować duże lusterka boczne
http://autokult.pl/27677,suzuki-baleno- ... lanie-cena


Na górę
Post: 01-05-2016, 08:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ten test jest już parę postów wyżej ;)


Na górę
Post: 06-05-2016, 07:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Widziałem Baleno na żywo w jednym z tych 2 niebieskich kolorów.
Rzeczywiście prezentuje się lepiej niż na zdjęciach.
Nie rozumiem zarzutów, że wygląda staro. Jak ktoś zauważył, w otoczeniu tego, co jeździ i stoi na ulicach w Polsce jest zupełnie OK ;)


Na górę
Post: 27-05-2016, 14:50 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Kilka słów od moto.pl http://moto.pl/MotoPL/1,88389,20121158, ... -nowe.html
i opinia od interiamotoryzacja http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2208798 .Pozdr


Na górę
Post: 27-05-2016, 16:10 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
jacky-x pisze:

Chyba autor za długo nie jeździł tym autem ;) Trochę niedopowiedzeń i braków, by nie powiedzieć - wprowadzania w błąd. No i mój ulubiony temat (jakoś tak wiedziałem. że tak będzie): "tylko 4 gwiazdki NCAP" :D To może mi pokaże jakie inne auta zdobyły więcej ;) Poza Priusem, którego też ocenili, ale to chyba trochę inna liga jest. No, ale nie ma co marudzić - mógł przecież napisać, że "tylko 3 gwiazdki", bo przecież tyle dostała wersja podstawowa :D

p.s.
Gwoli wyjaśnienia o co mi chodzi z tymi gwiazdkami : EuroNCAP podaje następującą informację 2016 assessment are significantly changed from previous years and star ratings should not be directly compared with earlier years, czyli Testy w 2016 znacząco różnią się od tych z poprzednich lat i liczba gwiazdek nie powinna być bezpośrednio porównywana z tymi z poprzednich lat. Autor recenzji Baleno najwyraźniej tego nie wie (jak większość ludzi) i dokonuje takiego porównania bo marudzi o "tylko 4 gwiazdkach". Jedyne co można w chwili obecnej porównać to ... Baleno i Priusa bo tylko te modele samochodów zostały przetestowane w nowym reżimie testowym, w związku z czym twierdzenie "tylko 4 gwiazdki" można o kant wiecie czego rozbić ;)


Na górę
Post: 30-05-2016, 10:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Ja tak jak napisałem powyżej. Jestem autkiem na prawde zachwycony i z dnia na dzień co raz bardziej zadowolony z zakupu.
Wiem, że wygląda to kwestia osobista, ale według mnie Baleron jest po prostu przepiękny, mam biały kolor i oglądam się po każdym wyjściu z auta po 50 razy :D Dodatkowo sprawdzam czy centralny załapał ;P takie uroki jak się przez większość życia jeździło na otwieranie "Centralnym kluczykiem" ^^

Teraz po 1300 km mogę napisać wady które zauważyłemL

Przede wszystkim odczucia przy szybszej jeździe. Przykładowo śmigając 140-150 km/h na autostradzie, czuć jak podłoga i kierownica oddają każdą minimalną nawet nierówność. Pomijam już fakt, że czuć po prostu delikatne drgania kierownicy. Nic oczywiście nie ściąga ale to trochę obniża komfort.
Druga sprawa to reakcje auta na wiatr przy szybkiej jeździe. Jak wiadomo, samochód jest leciutki, przez to niestety, podczas szybkiej jazdy (z prędkościami jak wyżej) czuć jak czasami pływa i dupką zarzuca. Trzeba na prawdę cały czas skupiać się na kierownicy. Nie jest to ogromny minus ale jakiś tam na pewno jest :)

Poza tym, pytanie. Czy powodem tych wibracji i wyczuwania na kierownicy każdej nawierzchni która nie jest idealna przy jeździe 130-150 mogą być te wąskie opony?
Myslałem o tym żeby wrzucić coś szerszego. Czy to poprawi troche przyczepność? Czy będzie mniej zarzucać autko przy bocznych wiatrach?


Na górę
Post: 30-05-2016, 12:34 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
@M3ntoR
Masz biały zwykły czy perła, czy miałeś porównanie tych białych obok siebie. Ja mam do ewentualnego zakupu jeszcze baardzo duzo czasu, ale skoro baleno jest moim faworytem to pytam o szczegóły. Będąc w salonie białych akurat nie było a właśnie ten kolor by mnie interesował foldery to nie to samo, ale czy możesz wkleić jakąś fotkę swojego baleronka ;) ? Pozdr


Na górę
Post: 30-05-2016, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2016, 07:34
Posty: 284
Lokalizacja: PO
Suzuki: S-Cross FL
Ja mam zwykły biały. Wolałem dopłacić do Premium Plus zamiast do koloru ;)

https://goo.gl/photos/Vt6QsVA2dEzvJ6xd9

https://goo.gl/photos/GCrbKVmZRbMXQJUy6

https://goo.gl/photos/ntnivGdp32f6MaeX9

Na jednym ze zdjęc widać największy minus białego koloru :D Jesli ktoś nie śmiga po autostradzie za często (ja codziennie) to problemu nie będzie miał :)


Na górę
Post: 30-05-2016, 12:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2011, 14:46
Posty: 707
W dzisiejszym Motorze opisują Baleno w tym pomiar osiągów:
0-100 10.7s. (według producenta 12.3s)
60-100 4b 11.8s
80-120 6b 19.8s


Na górę
Post: 07-06-2016, 16:08 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Jak podaje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, w maju Suzuki Baleno w zestawieniu nowo zarejestrowanych samochodów, na klientów indywidualnych zajeło 13-te miejsce (2,1% udziału), przed Volkswagenem Golfem, a za Oplem Mokką i Skodą Rapid. Jak to się rozwinie? Zobaczymy. Następne kilka miesięcy da bardziej obiektywną odpowiedz, co do popularności tego modelu. Pozdr


Na górę
Post: 23-09-2016, 13:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Baleno na rajdy? :D
Obrazek


Na górę
Post: 07-10-2016, 11:28 
Offline

Rejestracja: 12-04-2016, 13:42
Posty: 43
Obiecane małe podsumowanie jak się przyjeło Baleno na rynku w tych pierwszych miesiącach. Rejestracje nowych samochodów Baleno na klientów indywidualnych, bo to chyba najbardziej świadczy o ocenie auta. Mnie jakoś coraz dalej do Balenka, ale to opiszę przy innej okazji. Pozdr

maj 203szt. - 13-ste miejsce - 2,1% udziału w rynku
czerwiec - 21 miejsce
lipiec - 141szt. - 18-ste miejsce - 1,5% udziału w rynku
sierpień - 30 miejsce
wrzesień - 158 szt. - 16 miejsce - 1,7% udziału w rynku
Ocene pozostawiam każdemu indywidualnie, dla porównania corsa, clio nie schodzą z pierwszej dziesiatki, ze sprzedaża przeciętnie powyżej 250szt (fabia i yariska przeciętnie powyżej 300szt).


Na górę
Post: 09-10-2016, 17:44 
Offline

Rejestracja: 09-09-2016, 11:35
Posty: 237
Suzuki: baleno
Konkurencja nie śpi, skoda skutecznie kusi darmowymi przeglądami - obniżeniem kosztów, Suzuki na rynku działa mało agresywnie.
Utarte przekonanie do aut niemieckich pokutuje taki jest rynek w Polsce. Opel ma dopłaty i miesza ceną. Francuskie wozy to mnogość kombinacji i nowe technologie silników jeszcze bardziej ECO.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]