Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 05:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-02-2016, 12:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Koncepcyjny Baleno RS z silnikiem 1.0 BoosterJet.
Wersja raczej nie na europejski rynek.

Obrazek

Większe zdjęcia:
https://www.rushlane.com/wp-content/upl ... Expo-2.jpg
http://indianautosblog.com/wp-content/u ... 24x530.jpg


Na górę
Post: 05-02-2016, 08:54 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
4 wersje wyposazenia - comfort, premium, premium+, elegance najtansza 41900, najdroższa około 56 tys. , lakier bazowy bialy/czerwony, silnik 1.2 90KM

Silnik 1.0 turbo tylko premium+ i elegance , elegance cena około 65k

Niestety dość duża dopłata do 1.0 - różnica cen wersji elegance 1.2 i 1.0 to około 9 tys.

Z drugiej strony jeśli auto faktycznie będzie ważyć poniżej 900kg to nawet te 90KM da rade i będzie fajnie jeździć.

Więcej szczegółów mam nadzieję zapamiętać po dzisiejszej wieczornej prezentacji.


Na górę
Post: 05-02-2016, 10:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
:ok:
Reflektory soczewkowe i LEDy do jazdy dziennej pewnie od Premium+?

Zobacz jakie ceny bazowe dla wersji z systemem SHVS :)


Na górę
Post: 05-02-2016, 16:33 
Offline

Rejestracja: 17-12-2015, 13:37
Posty: 39
Reflektory soczewkowe tylko w elegance... Ale cena Elegance wydaję się być rozsądnie skrojona biorąc pod uwagę wyposażenie i porównując np. do Hyundaia i20. Oczywiście mówię o wersji z silnikiem wolnossącym. Z 1.0T faktycznie robi się drogo, ale 1.2 powinien dawać radę.


Na górę
Post: 07-02-2016, 14:06 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
Niestety nie udało mi się w piątek podjechać na prezentację ... :sciana: .
Ciekaw jestem czy Suzuki bardo oszczędziło na wykończeniu wnętrza czy też jest w miarę przyzwoicie w środku.


Na górę
Post: 07-02-2016, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
1.2 nadaje się raczej tylko do miasta. W porownaniu z Fiesta 1.0T, Puga 1.2T czy VAGowskimi 1.2T szans nie ma. Elastycznosc bedzie przepasc. Pewnie skrócą maksymalnie biegi co bedzie oznaczac wycie silnika powyzej 120 km/h na 5 biegu...
Inna sprawa ze tania jest tylko Fiesta z 1.0T i Fabia/Ibiza z 1.2T. Pozostałe juz ponad 50k pln.

Swift był pozycjonowany jako kategoria sub-B ale Baleno Suzuki promuje jako auto dla małych rodzin wiec tu silnik bedzie musiał dawac tez radę w trasie...

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 11-02-2016, 13:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
grgo pisze:
Niestety nie udało mi się w piątek podjechać na prezentację ... :sciana: .
Ciekaw jestem czy Suzuki bardo oszczędziło na wykończeniu wnętrza czy też jest w miarę przyzwoicie w środku.


W wersji elegance ogólnie wyglądało to całkiem nieźle. Obawiam się, że wersja "uboższa" może nie robić takiego wrażenia i wtedy zacznie czlowik zauważać "plastik-fantastik" i inne budżetowe rozwiązania. :-(

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 11-02-2016, 18:17 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
no właśnie - w elegance jest kilka fajnych rzeczy

Aktualne ceny "promocyjne"
1.2
Comfort 41900
Premium 44900
Premium+ 46900
Elegance 56900
Elegance SHVS 63900

1.0
Premium+ 56900
Elegance 66900
Elegance AT 71900

lakier metalizowany 1890


Wersja Comfort nie ma nawet dzielonego oparcia z tyłu czy też podwójnej podłogi bagażnika.

W Premium oprócz tego dochodzą kanały wentylacyjne na tylne siedzienia (domyślam się że chodzi o te pod siedzeniami, bo w tunelu środkowym na żadnym ze zdjęć kratek wentylacyjnych nie widziałem). Radio z Bluetooth (bez ekranu dotykowego), chyba chromowana listwa na grilu przednim. Jeszcze kilka innych rzeczy, których nie spamietałem niestety.

Premium+ różni się od premium tempomatem adaptacyjnym i radarowym wspomaganiem hamowania, oraz podgrzewanymi fotelami.

Radio z ekranem dotykowym 7" (i nawigacją) tylko w wersji Elegance. W premium jest tradycyjne chociaż ma zestaw Bluetooth (na filmikach z Indii wygląda nieco archaicznie). Kolorowy ekran 4.2" między zegarami też tylko w Elegance, aczkolwiek oprócz przydatnych informacji o bieżącym i średnim zużyciu paliwa pokazuje on takie pierdoły jak: wartość siły odśrodkowej, aktualną moc i moment obrotowy, średnią prędkość, wykres charakterystyki pracy przepustnicy i hamulców oraz po zatrzymaniu zapamiętane wartości sił odśrodkowych. Klimatyzacja automatyczna, światła dzienne LED i tylne LED oraz reflektory HID tylko w wersji Elegance. W zasadzie wszystkie rzeczy, które podkreślane są w folderach reklamowych występują tylko w elegance.

Podsumowując - koszmarnie duża dopłata do silnika boosterjet - 10tys, automat kolejne 5tys. Dopłata do SHVS w silniku 1.2 - 7tys. W sumie nie dziwię się, że ludzie podobno zamawiają 1.2 Premium/Premium+.


Na górę
Post: 11-02-2016, 18:30 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
Kilka zdjęć wnętrza wersji indyjskich:

To by chyba mniej więcej odpowiadało wersji komfort -co ciekawe zegary bez obrotomierza, ciekawe czy u nas będą takie oferować
http://gaadiwaadi.com/wp-content/uploads/2015/11/Maruti-suzuki-baleno-sigma-interior.jpg

Tu wersja z automatyczną klimą i klasycznym radiem BT - u nas takiej kombinacji nie ma, ale premium pewnie będzie miało gałki jak na zdjęciu powyżej i radio jak poniżej. Ciekawe jakie będą zegary i czy będą srebrne wstawki w kratkach nawiewu

http://www.indiancarsbikes.in/wp-content/uploads/2015/10/Maruti-Baleno-Interior-Centre-Dash-1024x682.jpg?3a87fd

A na koniec wersja z automatyczną klimą i radiem z ekranem dotykowym

http://news.maffat.com/wp-content/uploads/2015/10/Maruti-Suzuki-Baleno-Interiors.jpg

Dopiero to jako tako wygląda współcześnie


Na górę
Post: 11-02-2016, 19:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Czyli jak zwykle - dobre ceny będą dopiero przy promocji/wyprzedaży rocznika.
Comfort na pewno będzie bogatszy niż to indyjskie minimum, ale za sensowne można uznać dopiero wyposażenie Premium Plus, a tu już cena nie jest zbyt atrakcyjna na tle konkurencji.
1.2 SHVS i 1.0 BoosterJet Elegance będą raczej tylko w salonach ;)


Na górę
Post: 11-02-2016, 21:09 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Wersja Premium wygląda spoko i wcale nie jest droga. Koreańczycy i Fiesta o ok. 4-5 tys. drożej, Fabię da się skonfigurować w podobnej cenie, ale nie wiem czy Baleno to nie konkurencja raczej dla Rapida spaceback. Clio, Corsa, Yaris startują z cenami z tego samego poziomu, ale będą miały mniejszy bagażnik. Dosyć dobre ceny ma Polo w wyprzedaży rocznika, a w końcu to bardzo podobne auta. ;) W tej wielkości aut chyba nikt nie daje Bluetooth już od drugiej wersji wyposażenia. Pytanie od której wersji wyposażenia w Baleno jest automatyczna klima. Przy podanych warunkach nic z Premium Plus nie ma dla mnie takiego znaczenia, by za to dopłacać. Jak pójdę na prezentacje, to się przyjrzę dokładniej wersjom i jak znajdę czas to też cennikom konkurencji.
Taki cennik ma jedną zasadniczą wadę - SMP do testów znowu wystawi najbogatsze wersje wyposażenia w chorych cenach i w gazetach Baleno przegra testy z konkurencją.


Na górę
Post: 12-02-2016, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
1.0 ma ceny z kosmosu :(
1.2 Premium nawet calkiem ok.
3k pln taniej na wyprzedazy rocznika i moze sie jakos sprzeda.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 15-02-2016, 12:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Remote pisze:
3k pln taniej na wyprzedazy rocznika i moze sie jakos sprzeda.

Sugerowałbym 5k pln :]

Wie ktoś w której wersji będzie bezkluczykowy dostęp?
Premium Plus czy dopiero Elegance?

I Start/Stop?


Na górę
Post: 16-02-2016, 07:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Na początku lutego 2016 rozpoczął się eksport Baleno do central dystrybucji w Europie.
Około 100 szt. Baleno 1.2 wypłynęło do Niemiec.
Do Polski 10/02/2016 wysłano 12 sztuk Baleno 1.2: 10 z ręczną skrzynią biegów i 2 z automatem. Pewnie jako demonstracyjne do salonów.


Na górę
Post: 16-02-2016, 11:11 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
Ja się chyba na Baleno nie skuszę, a już na pewno nie w ciemno bez jazdy testowej. Choć jeśli zgodnie z zapowiedziami podniosą ceny po obecnym okresie promocyjnym to w ogóle nie ma o czym mówić.
Szkoda też, że silnik 1.2 ma cztery konie mniej niż obecny Swift pomimo zastosowania podwójnych wtryskiwaczy (co powiększa koszt w razie awarii). Zważywszy, że auto nie jest produkowane w Europie, to dostępność części zamiennych będzie mocno ograniczona (raczej tylko ASO).


Na górę
Post: 17-02-2016, 23:26 
Offline

Rejestracja: 03-03-2015, 20:46
Posty: 180
Auto na żywo jest naprawdę ładne. Dużo ładniejsze, niż na zdjęciach.
Bagażnik super, niespotykany w klasie, nie ma nawet co porównywać do innych aut miejskich. Do tego ma ciekawy kształt - jak wyjąć półkę podwójnej podłogi to robi się przepastny, od razu przyszło mi do głowy zapakowanie tam na dół wózka z gondolą, a na wierzchu toreb.
Z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi, fajny kształt kanapy. Pod maską mnóstwo miejsca na wymianę żarówek.
Jak mnie zapewnił sprzedawca - taki trochę miękki plastik, który jest na desce rozdzielczej i robi przyjemne wrażenie będzie już od wersji Premium. Już ta wersja wyposażenia nie powinna więc razić tandetą.
Generalnie na żywo Baleno robi dobre wrażenie i wygląda na udane auto.


Na górę
Post: 18-02-2016, 22:14 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
grgo pisze:
Aktualne ceny "promocyjne"
1.2
Comfort 41900
Premium 44900
Premium+ 46900
Elegance 56900
Elegance SHVS 63900

1.0
Premium+ 56900
Elegance 66900
Elegance AT 71900

lakier metalizowany 1890

Trzeba dodać, że jeśli ktoś zdecydował się na zakup w trakcie pokazu to dostawał rabat 3000. Do tego możliwy był dodatkowy rabat od dilera, np. JM Auto z Wrocławia obiecało pierwszy przegląd gratis nie mówiąc o tym, że dao się urwać dodatkowe 900 zł jeśli już było się ich klientem. Czyli taka wersja Premium+ wyszła okrągłe 43000. Porównując z obecnymi ofertami aut podobnej klasy (Corsa, Kia Rio, Fabia, i20) - jest to poziom wyprzedaży rocznika 2015.

Jeśli chodzi o poziomy wyposażenia to mogę podać różnice bo udało mi się dostać rozpiskę. Osobiście uważam, że wersje są nieco źle "skrojone", tj. za duża przepaść pomiędzy Premium+ a Elegance i brak możliwości dokupienia pewnych elementów w opcjach. Co na przykład? Ano w Premium+ chciałbym mieć: kierownicę regulowaną także w poziomie a nie tylko w pionie, przednie reflektory przeciwmgielne, klimatyzację automatyczną, przyciemniane tylne szyby i być może: tylne hamulce tarczowe. Niestety to wszystko dopiero w wersji Elegance, gdzie dodatkowo dostanę rzeczy, na których niekoniecznie mi zależy: stacja multimedialna, biksenony, alufelgi podłokietnik (OK, da się bez niego żyć). Innymi słowy: aż się prosi by mieć coś dodatkowego pomiędzy P+ a Elegance, gdzieś w okolicach 50000. Aha, dojazdówka też by się przydała, chociaż z drugiej strony - mając assistance Suzuki chyba rzeczywiście można poprzestać na zestawie naprawczym ;)

Auto w zasadzie mi się podoba - całkiem ładna sylwetka. Osobiście uważam, że ładniejsza niż Swift. Jakoś tak wpasowuje mi się w to co widzimy w nowej Vitarze. W środku niesamowita przestrzeń: ktoś odsunął maksymalnie fotel kierowcy a ja wpasowałem się z tyłu - nadal kilkanaście cm zapasu (mierzę 178). Jakiś inny oglądający, wyższy ode mnie ( zapytałem - 184cm), też się zmieścił. Bagażnik spory - bez porównania do Swifta. Aha, te 355 litrów to taki trochę pic, bo gdy jest półka to wg. oficjalnych danych zostaje już tylko 320. Mimo to Swift nadal się nie umywa ;) Drzwi otwierają się szeroko i nie miałem żadnego problemu aby do auta wsiąść - pełna swoboda. Projekt kokpitu - stylistyka jak w S-Crossie. Mnie taka minimalistyczna estetyka odpowiada.

Auto lekkie: 920kg z pełnym wyposażeniem. Dla porównania: Swift waży o 100kg więcej! Myślę, że dynamika i zużycie paliwa w tym 90-konnym DualJet będą odpowiednie (żona obecnie porusza się Thalią 1.4 98KM i naprawdę nie można narzekać).

Deklarowane zużycie paliwa: bajka. A na podstawie moich doświadczeń z S-Crossem sądzę, że rzeczywistość nie będzie za dużo odbiegać od deklaracji.

To co mnie nieco martwi to prześwit: tylko 12cm (a wersji hybrydowej nawet o 1cm mniej). Jak na auto miejskie powinno być co najmniej 14. Mam nadzieję, że nie będzie to problem ...

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

p.s.
Dziwiłem się czemu Suzuki wrzuca nowe auto pozycjonowane tak jak Swift - myślałem, że Baleno trafi gdzieś pomiędzy Swifta i Vitarę/S-Crossa. Wygląda na to (wg. dilera), że Baleno zastąpi Swifta, z którego w ofercie zostanie tylko wersja sport.


Na górę
Post: 18-02-2016, 22:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Mam pytanie.
Jeżeli masz wykaz wyposażenia, to czy możesz mu zrobić zdjęcie i dołączyć? :)

Jeżeli nie, to czego z tych rzeczy nie ma Premium+:
7 poduszek powietrznych
System dezaktywacji poduszki czołowej pasażera
System ABS + EBD + BAS
System stabilizacji toru jazdy ESP® + TCS
System kontroli ciśnienia w ogumieniu TPMS
Elektrycznie regulowane szyby we wszystkich drzwiach
Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne
Radioodtwarzacz CD z MP3 i wejściem USB
6 głośników
Bluetooth
Skórzana kierownica z przyciskami sterowania radiem
Dzielone i składane oparcie tylnej kanapy
Regulacja wysokości fotela kierowcy
Oświetlenie bagażnika
Światła do jazdy dziennej
Tempomat z ogranicznikiem prędkości


Co do Swifta, to nie wydaje mi się, żeby w Polsce akurat go wycofano z oferty.
Na pewno zmniejszy się liczba wersji (może wypadnie AT), ale Swift zostanie jeszcze w sprzedaży co najmniej przez rok.


Na górę
Post: 18-02-2016, 23:05 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Wykaz postaram się zeskanować i dołączyć jutro (mam nadzieję, że diler mnie za to nie zamorduje ;)).

Na szybko odpowiadam:
1) Żadna wersja nie ma 7-miu poduszek powietrznych (tak, krok wstecz w stosunku do Swifta),
2) Wszystkie wersje pozwalają dezaktywować poduszkę czołową pasażera,
3) Wszystkie wersje mają ABS + EBD + BAS,
4) To samo z ESP (rozumiem, że ESP to to samo co TCS?),
5) Wszystkie wersje mają TPMS (niestety - wymóg Unii),
6) Elektrycznie regulowane szyby w drzwiach tylnych dopiero w Elegance,
7) Lusterka regulowane elektrycznie i podgrzewane od wersji Premium. Dodatkowo w Elegance dostaje się zintegrowane kierunkowskazy.
8 ) Radioodtwarzacz CD/MP3 od wersji Premium (w wersji podstawowej nie ma wcale, ale diler mówił, że oni wrzucają coś od siebie).
9) Wejście USB - AUX od wersji Premium.
10) 6 głośników od wersji Premium,
11) Bluetooth od wersji premium,
12) Kierownica wykończona skórą od wersji Premium (w tym zintegrowane sterowanie radiem i telefonem). W wersji Premium+ dochodzi tempomat adaptacyjny i w związku z tym: sterowanie tempomatem na kierownicy.
13) Dzielona i składana tylna kanapa (60:40) od wersji Premium.
14) Regulacja wysokości fotela kierowcy: wszystkie wersje,
15) Oświetlenie bagażnika od wersji Premium,
16) Wszystkie wersje mają światła do jazdy dziennej LED albo w zderzaku albo zintegrowane z reflektorami (w Elegance). Co ciekawe tylne lampy też są LED-owe (Elegance ma wersję "premium", cokolwiek to znaczy),
17) Tempomat adaptacyjny od Premium+ (i co za tym idzie - hamulec radarowy - RBS),
18) Z ciekawych opcji dostępnych od P+ jest jeszcze pakiet zimowy, czyli podgrzewane przednie fotele + nadmuch na nogi pasażerów z tyłu.

Uff, na razie to wszystko.

ADDENDUM:
Generalnie, pomiędzy Comfort a Premium jest spory skok wyposażeniowy, potem między Premium i Premium+ - mały kroczek, a potem znowu skok od P+ do Elegance - chciałoby się mieć wersję Premium++ ;)


Na górę
Post: 19-02-2016, 07:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dzięki. O to chodziło :ok:

Przeczuwałem, że nie będzie 7 poduszek, a wersja podstawowa będzie bez radia. To pierwsze "objawy" produkcji w Indiach.
ESP zwykle jest z kontrolą trakcji (TCS).

Ciekawe jakie będą choroby wieku dziecięcego :|


Na górę
Post: 19-02-2016, 09:51 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Tutaj zestawienie, które obiecałem (za duże aby wrzucić jako załącznik na forum).

Czyli co - Baleno jest/będzie produkowane w Indiach a nie na Węgrzech?

EDITED:
====>>> Spis/porównanie wyposażenia (link do PDF-a, ~720kB) <<<====


Ostatnio zmieniony 25-02-2016, 13:35 przez MiPr, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 19-02-2016, 11:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Tak. Jest produkowane w tej samej fabryce, co wersja lokalna, ale eksportowa ma lepsze wyposażenie, często w ogóle niedostępne w Indiach.
Być może ma też lepszą specyfikację produkcyjną (materiały, normy itd.).

Z drugiej strony, topowa wersja indyjska ma kilka rzeczy, których nie widzę na liście:
- Elektrycznie składane lusterka boczne
- Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne
- Podświetlane miejsca na nogi
- Podświetlenie miejsca pod drzwiami
- Podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych (obie strony)
- Gniazdko 12V dla pasażerów tylnej kanapy


Na górę
Post: 20-02-2016, 00:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Trzy wersje wyposażenia: Comfort, Premium i Elegance zobaczyć można na stronach Suzuki Cyprus:
http://www.suzukicyprus.com.cy/automobile/baleno/
http://www.suzukicyprus.com.cy/dt_gallery/baleno-cars/

Wnętrze wersji Premium:
http://www.suzukicyprus.com.cy/wp-conte ... 10/105.png


Na górę
Post: 20-02-2016, 09:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Skoro Baleno jest lzejsze o 100kg od Swifta to powinno robic setke o niecałą sekunde szybciej.
Jak bedzie te 11s do setki to juz całkiem dynamicznie na miasto...

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 20-02-2016, 11:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Remote pisze:
Skoro Baleno jest lzejsze o 100kg od Swifta to powinno robic setke o niecałą sekunde szybciej.
Jak bedzie te 11s do setki to juz całkiem dynamicznie na miasto...

A po co do setki na miasto? ;) Do 60-tki będzie bardziej miarodajne :)

Addendum:
Wg. swoich materiałów Suzuki podaje 12.3s do setki (1.2, 90HP, 5MT). Jest to zgodne z tym co osiągnęli hindusi w swoich testach (można znaleźć filmiki). Zatem byłoby to tyle samo co Swift z silnikiem 1.2, 94HP, 5MT (wg. pomiaru z Autocentrum). Może skrzynia biegów jest inaczej zestopniowana?


Ostatnio zmieniony 20-02-2016, 12:21 przez MiPr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]