Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-01-2018, 00:06

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Cześć.
Pierwszy raz tu jestem, więc chciałbym się najpierw przywitać.

Jestem na kupnie Swifta lub Baleno, zależy co lepiej wynegocjuję. Oba Eleganc jeśli to ma jakieś znaczenir dla mojego pytania.

Dealer chce mi wcisnąć kola zimowe. Tak się nazywa pełny zestaw akcesoryjny z katalogu. Kosztuje cos 2339 PLN, są to opony 15" (chyba, nie jestem pewien na 100%) i felgi stalowe z czujnikami TPMS. Zastanawiam się, czy warto je wziąć.

Z jednej strony płace i biorę, problem z glowy.

Z drugiej nie wiem na ile to opłacalne. Czy ktoś z Was może wie co to za opony? Facet nie wiedział mówiąc, ze nie ma wpływu ns to, co z centrali przyjedzie, albo nie chciał powiedzieć. Bo tak myśle, że jakby opony byly niezłe, np. Pirelli, Nokian, Michelin itp. to OK. Ale jak dadzą jakąś chińską padline jak Zeetex czy inny Nankang, to kasa w błoto...

Zwykle felgi stalowe plus opony na pewno wyjdą taniej i to dużo. Ale nie wiem nic o TPMS. Pierwszy raz mam z tym do czynienia. Poczytałem o tym i wiem teoretycznie jsk działa, ale zero wiedzy praktycznej. Nie chcę jeździć z błędem na wyświetlaczu, bo cały jest zablokowany i nie ma innych funkcji. Testowałem na jeździe próbnej.

Co radzicie? Te kola zimowe warto wziąć? Czy olac i kupić normalne felgi z porzadnymi oponami, dołożyć czujniki kupione poza siecią Suzuki? Szukać kół używanych?

Chętnie wyslucham sugestii i z góry dziękuję :-)

Awatar użytkownika

Moim skromnym zdaniem, wystarczy kupić tylko opony zimowe, dodatkowe felgi to zbędny wydatek.

Wysłane z atomikofonu przy użyciu Tapatalka

Ja bym brał albo negocjował komplet kół do auta w gratisie!

A ja wybrałem opcję zakupu opon wielosezonowych NOKIAN i sobie chwalę.
Letnie sprzedałem i zainwestowałem w koło zapasowe.

Awatar użytkownika

ja kupiłem auto z letnimi w woreczkach :)
+ free zimówki na kołach /dali Frigo 2 :)
- może na lato dokupię alu felgi

atomik67 pisze:
Moim skromnym zdaniem, wystarczy kupić tylko opony zimowe, dodatkowe felgi to zbędny wydatek.

Ja też tak uważam, chociaż są dwa obozy.
Jedni wolą alufelgi i na nich opony letnie oraz stalowe felgi i zimówki.
Ja należę do drugiej grupy i nie wziąłem takiego komoletu z ASO i kupiłem tylko opony zimowe. Będę robił przekładkę opon a felgi cały rok te same.

P.S Ten komplet zimówek w Krakowie w Japan Motors to zwykle Falken Eurowinter.

Coś mi się wydaje że zawsze próbują to dołożyć
Ja kupiłem wszystko oddzielnie.
Felgi Borbet LV Black 15" - 318 zł (1272)
Czujnik TMPS - 170 zł (670)
Felgi i czujniki z www.felgido.pl

Opony Nokian WR D4 175/65/15 - 211 zł (844). Ceny z oponeo, mniej więcej tyle zapłaciłem w lipcu.

Razem 2796 zł + cena za montaż ale to już zależy gdzie pojedziesz. Ja zapłaciłem 60 zł.

I mam to co chcę a nie stalowe na Falkenach

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Przeczytałem, przemyślałem - macie rację. Dzięki za naprostowanie mnie. Wiecie, łatwo się napalić przy zakupie, potem jak się na spokojnie przemyśli, to już ta oferta tak atrakcyjnie nie wygląda.

To jeśli już tak sobie rozmawiamy, to chciałbym poprosić jeszcze o wyjaśnienie jednego detalu. Mianowicie jak to wygląda z tymi czujnikami TPMS w przypadku konkretnie Baleno lub Swifta (raczej Swifta, ale to jeszcze nie jest przyklepane - zakładam, że czujniki są te same?):

1. Kupuję opony, felgi gdzieś w internecie, w prawidłowym rozmiarze.
2. Kupuję czujniki TPMS też w Internecie.
3. Jadę do wulkanizatora, zlecam mu montaż czujników do felg i opon na felgi, a następnie założenie gotowych kół do auta.

I co dalej?

Czy całość będzie normalnie działać po założeniu? Czy muszę jechać do ASO na kalibrację/sklonowanie/uaktywnienie/czy diabli wiedzą co/ czujników?

Bo poczytałem trochę w necie i są różne opinie, zatem zgaduję, że wszystko zależy konkretnie od zastosowanego przez producenta rozwiązania. Jak to jest w Suzuki? Bo podobno nie da się tego cholerstwa całkowicie wyłączyć, prawda (informacja z tego forum zresztą :) ).

Przepraszam z góry, jeśli moje pytania wydadzą się komuś durne (pewnie takie są), ale nie miałem nigdy wcześnie do czynienia z autem z tymi czujnikami i zwyczajnie nie wiem, czym to ugryźć.

Jak ja kupowałem do siebie, to sprzedawca zapytał mnie tylko do jakiego samochodu idą te czujniki. Zaprogramował u siebie, wulkanizacja złożyła wszystko do kupy i na samochód.
Obojętnie gdzie które koło, komputer sam to rozpozna.

Tyle

I masz rację że póki co nie ma sposobu żeby to jakoś sensownie wyłączyć. Jak mi się skończy gwarancja to może wtedy jakieś ustawienia komputera da się zmienić? Zobaczymy.
Bateria w czujnikach powinna wystarczyć na 5 lat, jest oczywiście nie wymienialna. Liczę na to że ktoś znajdzie sposób żeby ją wymienić, znając życie to pewnie siedzi tam jakaś płaska za 5 zł

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z tego co wiem czasami musi minąć kilkadziesiąt kilometrów aż czujniki „załapią”.

Zastanawiam się jak to jest przy zmianie samych opon. Czujniki zostają te same więc teoretycznie powinno działać wszystko.

euro_tuned pisze:
atomik67 pisze:

Ja należę do drugiej grupy i nie wziąłem takiego komoletu z ASO i kupiłem tylko opony zimowe. Będę robił przekładkę opon a felgi cały rok te same.

To ja jestem z trzeciego obozu - wolę 2 komplety alusów - letnie oraz zimowe.

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie

Awatar użytkownika

Jacek Wo. pisze:
euro_tuned pisze:
atomik67 pisze:

To ja jestem z trzeciego obozu - wolę 2 komplety alusów - letnie oraz zimowe.

To jest nad dwóch. Już mam zakupione czarne 17” z Ski, choć auto odbiorę pewnie dopiero w lutym/marcu :) W poprzednim aucie też miałem 2x alu. Przekładka to nie jest dobre rozwiązanie a kołpaków nie zniosę.

Moderator
Awatar użytkownika

Ja z 4 obozu. W zimie alu z zimówkami w lecie stalowe z AT. :D

GV II 2007 5d DDIS
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00