Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-11-2022, 00:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-10-2022, 23:45
Posty: 7
Suzuki: Alto 2010
Nissan przy projektowaniu Pixo się postarał Suzuki przy Alto już mniej.
Próbował ktoś może okleić przód Alto folią lub w inny sposób go wizualnie zmodyfikować tak żeby auto wyglądało ciekawiej.
Mam koncepcję jak inwestując jakieś 50 zł poprawić wygląd samochodu.
Czy się uda tego nie wiem.
W każdym razie podejmę próbę jak na zewnątrz zrobi się cieplej.
Może jednak ktoś już coś robił w tym temacie.
Zawsze lepiej skorzystać z cudzego doświadczenia niż uczyć się na własnych błędach.

Po oklejeniu ma wyglądać mniej więcej tak jak poniżej
Obrazek

Oprócz folii chcę dodać jeszcze jedne drobiazg.


Na górę
Post: 06-11-2022, 09:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-02-2011, 04:22
Posty: 224
Suzuki: Alto
Ja mam dodany oryginalny dekor Suzuki, nr katalogowy 990E0-68K23-000 i lampy przeciwmgielne zamiast zaślepek. Wygląda to tak:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 07-11-2022, 00:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-10-2022, 23:45
Posty: 7
Suzuki: Alto 2010
Fajny ten "oryginalny dekor Suzuki". Tak naprawdę on powinien być montowany w standardzie bo auto wygląda zdecydowanie lepiej a koszt dla producenta jest "żaden".
Dobija mnie polityka firm motoryzacyjnych które każą sobie dodatkowo płacić za takie elementy.
To jest właśnie ta druga rzecz o którą chcę zrobić, żeby przód zyskał trochę "charakteru" ale mój raczej oryginalny nie będzie :-). W każdym razie rozważam 2 warianty wykonania i nie wiem jeszcze który zrobię.

Co do lamp to też jestem na tak ale w miejscu zaślepek planuje montaż okrągłych świateł LED do jazdy dziennej, które będą włączały się automatycznie. Raz że zabezpieczy mnie to przed mandatem, dwa że powinno przedłużyć żywotność akumulatora który jest malutki a trzy może nawet zmniejszy spalanie.


Na górę
Post: 07-11-2022, 16:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-02-2011, 04:22
Posty: 224
Suzuki: Alto
Jak już zrobisz to wrzuć zdjęcia. Lampy dzienne to dobry pomysł. Trwałością akumulatora nie ma co się przejmować, u mnie oryginalny ma już 12 lat i dalej działa, ale reszta argumentów słuszna. Lampy dzienne można kupić o identycznych wymiarach jak przeciwmgielne, będą pasować do zaślepek, które w ASO kosztują parędziesiąt zł (o dziwo na Allegro są droższe). Za to na Allegro można polować na oryginalne części akcesoryjne w dobrej cenie. Tak kupiłem za grosze tę listwę na grill, listwy progowe, listwy na słupek, podłokietnik, lampy przeciwmgielne, obrotomierz i jeszcze parę drobiazgów.
PS. Co dokładasz/przerabiasz w Alto? Ja poza akcesoriami zmieniłem przełącznik wycieraczek na taki z regulacją częstotliwości, lusterko dzień/noc, termometr z wyświetlaniem w radiu przez RDS, podgrzewanie fotela, grzane lusterka.


Na górę
Post: 07-11-2022, 18:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-10-2022, 23:45
Posty: 7
Suzuki: Alto 2010
Alto mam od Września tego roku i teoretycznie jest to samochód dla żony.
Kto nim będzie najwięcej jeździł to się okaże :] Może ja , może syn.

Zdjęcia które wstawiłem tutaj w pierwszym wpisie to nie mój samochód, tylko fotka znaleziona w necie. Zdjęcie mojego już widać jako mój awatar.

Na dzień dobry musiałem wymienić siłowniki przy tylnej klapie oraz tylną wycieraczkę z ramieniem.
Wstawiłem też metalowe chromowane ramki do tablic. Ramki prezentują się naprawdę doskonale. Wstawię temat na forum jak je montowałem bo musiałem zastosować jeden sprytny patent przy montażu na klapie. Może ktoś skorzysta.
Nie wiem czy akumulator mam fabryczny. W fieście fabryczny akumulator wytrzymał mi 14 lat ale fabryczne podobno są lepsze a nie fabryczne wytrzymują 4 - 5 lat. Tak mi powiedział gościu z serwisu akumulatorów jak wymieniałem ten 14 letni.

W Alto teraz naprawiam tapicerkę tylnej klapy bo mam uszkodzoną.

Z podstawowych rzeczy kupiłem gumowe dywaniki, matę do bagażnika i pokrowce na siedzenia.
Mam też HUD który wyświetla na szybie prędkość i obroty.

To co na 100% będę w nim robił to światła dzienne, obszycie skórą kierownicy, czujniki cofania lub kamerkę cofania.

Kusi mnie wstawienie radia z androidem i podłokietnika, oraz podejmę próbę dołożenia do mojego centralnego pilotów, przy jak najmniejszej ingerencji w fabryczny układ.

No i oczywiście jak już pisałem chcę "powalczyć" trochę z przodem samochodu, może zainwestuje w listwy anty obiciowe na boki.

Na allegro póki co nie znalazłem zbyt wielu fajnych dodatków. Może dlatego że nie wiedziałem czego szukać.
Dzisiaj znalazłem w necie ciekawy prospekt z wyposażeniem Alto i teraz wiem czego mogę szukać :lol:
Gdyby ktoś był zainteresowany to poniżej podaję link do prospektu
https://suzuki.horiz.pl/files/akcesoria-alto-2009.pdf

Jak coś zamontuje to się pochwalę na forum ale większość rzeczy musi poczekać na cieplejszą pogodę. Jak będzie można pomajsterkować pod chmurką.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]