Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 16:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 28-04-2012, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Koledzy chciałbym Wam przedstawić kamere cofania jaką zamontowałem w swojej Vitarze. Już od jakiegos czasu przybierałem się do tego zadania ale zależało mi ba tym aby jak najmniej ingerować w auto. Nie chciałem wiercic ani zderzaka ani osłony koła dlatego wybór padł na kamere zamontowaną w ramce tablicy rejestracyjnej.
Kamera jest zintegrowana w ramce tablicy rejestracyjnej, a konkretnie nad ta ramką. Dokładne zdjęcia zamieszam poniżej. Wbrew pozorom kamera bardzo dobrze się sprawuje, nie ma problemu z jej czestym zabrudzeniem i mimo że jest zamontowana nisko dobrze wszystko pokazuje. Jak widać na obrazie są zaznaczone linie - markery odległości. Skala mniej więcej się zgadza z rzeczywistością, jedyne co to musimy wziąć poprawkę na wystające koło zapasowe jeżeli zbliżamy się do wysokiej przeszkody.
Kamera "widzi" także w nocy, przy słabym oświetleniu przełącza się w tryb monochromatyczny i co ciekawe do oświetlenia obrazu wystarcza tylne światło cofania i diody podczerwone zamontowane w kamerze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Tytuł: kable...
Post: 01-05-2012, 11:19 
Offline

Rejestracja: 10-02-2012, 21:35
Posty: 38
Lokalizacja: rybnik
drogi kolego - jak zostało rozwiązane podłączenie do lampy? jest inne miejsce do pobrania 12v w czasie cofania? ja zamontowałem kamerę w miejscu jednego z czujników cofania (bo mi go ukradli)ale nie mam veny na ciągniecie instalacji - tzn do bagażnika juz mam -od navi ale jeszcze sprawa zasilenia kamery -pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-05-2012, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-01-2011, 22:58
Posty: 301
Lokalizacja: Kielce
Ja kamerę cofania zasiliłem ze świateł wstecznych. Później kabelek wprost z pod lamp w dół. Ale ja mam GVI. Jak ktoś potrzebuje to mogę sprawdzić kolory kabla. I musiałem też prowadzić dodatkowy kabel do sterowania radia aby przełączał widok po włączeniu biegu wstecznego.


Na górę
 Tytuł: Re: kable...
Post: 01-05-2012, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
yaca1967 pisze:
drogi kolego - jak zostało rozwiązane podłączenie do lampy? jest inne miejsce do pobrania 12v w czasie cofania? ja zamontowałem kamerę w miejscu jednego z czujników cofania (bo mi go ukradli)ale nie mam veny na ciągniecie instalacji - tzn do bagażnika juz mam -od navi ale jeszcze sprawa zasilenia kamery -pozdrawiam

Zasilanie kamery jest pobrane ze światła cofania. W zasadzie sprawa jest bardzo prosta, musisz zdjąć plastikowy próg na dole bagaznika złożyc siedzenie pasazeraz tylu z prawej strony i zdjąć cały plastikowy boczek. wtedy ukaże ci sie wiązka kabli prowadząca do lampy. Ja wpiąłem sie własnie w tą wiązkę. Sprawdź tylko czy twoje radio nie potrzebuje dodatkowego napięcia +12V ze światła cofania do przełączenia się na obraz z kamery. Moje radio niestety potrzebowało takiego zasilania a jako że dowiedziałem się o tym dopiero po podłaczeniu kamery (nie chciała działać) byłem zmuszony jeszcze raz przeciągnąć jeden kabel ze swiatła cofania pod jednostkę DVD. Początkowo myślałem że wykorzystam napięcie z bezpiecznika światła cofania ale nie ma tak łatwo, w tym miejscu napięcie jest zawsze po przekręceniu kluczyka, a styk zapewne znajduje sie gdzies w skrzyni wiec najłatwiej było przeprowadzić dodatkowy kabelek z lampy


Na górę
Post: 10-05-2012, 20:54 
Offline

Rejestracja: 10-02-2012, 21:35
Posty: 38
Lokalizacja: rybnik
podłączyłem wszystko jest ok - ale mam problem mianowicie wykorzystałem jedną żyłę z kabla do subwofera i obraz jest czarno-biały dlaczego? z powodu impedancji kabla? co teraz robić ? ciągnąć osobny? fachowy elektronik jest na forum? format mam na PAL powinno śmigać...


Na górę
Post: 10-05-2012, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
yaca1967 pisze:
podłączyłem wszystko jest ok - ale mam problem mianowicie wykorzystałem jedną żyłę z kabla do subwofera i obraz jest czarno-biały dlaczego? z powodu impedancji kabla? co teraz robić ? ciągnąć osobny? fachowy elektronik jest na forum? format mam na PAL powinno śmigać...

Po pierwsze zapytam o jakiej porze podłączałeś kamere? Te kamery mają to do siebie że jak oswietlenie jest małe przełaczają się same w tryb nocny czarno biały o więszej czułosci. Jezeli na odbiorniku PAL masz obraz czarno-biały to obraz moze byc nadawany w systemie SECAM, i odwrotnie dla odbiornika SECAM sygnał PAL będzie również czarno-biały. Chodzi o rózne metody kodowania podnośnej chromiancji, niemniej jeżeli masz odbiornik PAL i kamera nadaje w systemie PAL sprawdź oświetlenie kamery


Na górę
 Tytuł: kamera
Post: 10-05-2012, 21:11 
Offline

Rejestracja: 10-02-2012, 21:35
Posty: 38
Lokalizacja: rybnik
przełączyłem pal ,secam,ntsc ,auto nic to nie daje - jak dam mały monitorek 20 cm od kamery to jet kolor - daję że to ten gupi kabel./......


Na górę
Post: 15-05-2012, 17:42 
Offline

Rejestracja: 18-01-2008, 11:11
Posty: 48
Witam gdzie kupowałeś tą kamerę, co to z model? ile kosztowała?

Co masz za model sprzętu na którym tak fajnie widać widok z kamerki?


Na górę
 Tytuł: kamerka
Post: 15-05-2012, 18:57 
Offline

Rejestracja: 10-02-2012, 21:35
Posty: 38
Lokalizacja: rybnik
radio mam 2 DIN CANVA z allegro taki kombajn dvd,dvix i inne cuda - kamerka to mała pluskwa z allegro najtańsza jak była za 5 dych na ekranie widać nawet napisy pod tablicą rejestracyjną....rewelacja mamw planie ciągnięcie nowego kabla - takiego co ma mniej niż 75 ohm

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: kamerka
Post: 15-05-2012, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
yaca1967 pisze:
radio mam 2 DIN CANVA z allegro taki kombajn dvd,dvix i inne cuda - kamerka to mała pluskwa z allegro najtańsza jak była za 5 dych na ekranie widać nawet napisy pod tablicą rejestracyjną....rewelacja mamw planie ciągnięcie nowego kabla - takiego co ma mniej niż 75 ohm

pozdrawiam

możesz podac symbol radia jeki kupiłeś? Działa ci sterowanie z kierownicy? Dlaczego chcesz zmieniać kabel na taki o mniejszej rezystancji?


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2012, 20:48 
Offline

Rejestracja: 03-04-2011, 11:36
Posty: 67
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Witam,mam pytanie do Mcgyver czy jak założysz hak to przeszkadza on bardzo,planuję montaż takiej kamerkę jak ty masz,ale ja jeżdżę cały czas z założonym hakiem i dlatego te obawy czy nie będzie zasłaniał, jak byś cyknął fotkę obrazu na monitorze po założeniu haka byłbym wdzięczny.Dzięki.

_________________
GVII 2006r 2.0 B+G


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2012, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Hak bedzie widoczny w kadrze, własnie dlatego mam go zdjętego, ale z tego co pamietam nie ma tragedii. Widac kulkę haka ale obok niego jest wolna przestrzen więc nie ma wiekszego problemu z identyfikacja obrazu. Jutro postaram sie zorganizowac jakies zdjęcie


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-12-2012, 12:38 
Offline

Rejestracja: 01-06-2012, 13:08
Posty: 53
Lokalizacja: Paprykarnia :)
Gdzie kupiłeś tą kamerę?


Na górę
Post: 03-12-2012, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-10-2012, 08:09
Posty: 32
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Ja też się rozglądam za kamerką (głównie z myślą o żonie, by po przesiadce z małego autka do większej Suzi nie bała się jazdy do tyłu, ale w sumie dla mnie też całkiem fajny gadżecik..;) ale ponieważ nie chcę zmieniać całego oryginalnego radyjka Clariona, które gra dość czysto i przyjemnie, to szukam coś fajnego i niedrogiego na podmianę za mojego Larka 4,3" z Automapą...

Znalazłem takie coś: Goclever Navio 705 CAM PL + kamera cofania
http://allegro.pl/nawigacja-7-goclever- ... 81206.html
Co myślicie o takim zestawie? Za 435zł mam nav 7" (oczywiście wrzucę Automapę) i kamerkę cofania (bezprzewodową, nie chcę ciągnąć kabli przez całe auto). Do tego Bluetooth, zestaw głośnomówiący, Na ekranie 7" musi to całkiem przyjemnie wyglądać;)

Inne podobne propozycje to:
- BLOW NAWIGACJA GPS + KAMERA COFANIA
http://allegro.pl/zestaw-blow-nawigacja ... 33393.html

- NAWIGACJA MEDIA-TECH MT U-DRIVE GPS MT5034 KAMERA
http://allegro.pl/nawigacja-media-tech- ... 95447.html (ta nawet z funkcją nagrywania toru jazdy przez przednią szybę na kartę pamięci)

Testował może ktoś z was taką lub inną nav z bezprzewodową kamerką cofania? Jak to wygląda? A może co innego polecicie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2012, 18:22 
Offline

Rejestracja: 18-01-2008, 11:11
Posty: 48
Witam
A czy ktoś ma zamontowaną kamerkę do Clariona 5002s?


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2012, 20:39 
Offline

Rejestracja: 01-06-2012, 13:08
Posty: 53
Lokalizacja: Paprykarnia :)
7 cali w GV ? Trochę dużo. Polecam 5 cali i uchwyt dedykowany Kuda. Jeżeli koniecznie 7 cali to sprawdz rozdzielczość.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2012, 09:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-10-2012, 08:09
Posty: 32
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
joker 61 pisze:
7 cali w GV ? Trochę dużo. Polecam 5 cali i uchwyt dedykowany Kuda. Jeżeli koniecznie 7 cali to sprawdz rozdzielczość.

No właśnie wiem, szczerze też się nad tym zastanawiam...
a) GoClever Navio 500 CAM (nav z BT + bezprzew.kamera cofania)
http://allegro.pl/gps-goclever-navio-50 ... 68346.html
b) GoClever Navio 705 CAM (nav z BT + bezprzew.kamera cofania)
http://allegro.pl/goclever-navio-705-po ... 88205.html

a) 5", rozdzielczość 800x480, WinCE 5.0 - cena 359 zł
b) 7", rozdzielczość 800x480, WinCE 6.0 - cena 435 zł

Na obydwie można wgrać automapę.
Z jednej strony za dopłatę 76zł mam bajeranckie 7" ;) i nowszy WinCE6.0.
A drugiej jednak chyba rzeczywiście wystarczy ta 5", obraz z kamerki cofania powinien być w sam raz. :szalony:

EDIT: zamówiona 5", na sklepkierowcy.pl, za 322,80 zł :szalony:
Jak już Mikołaj przyniesie, zamontuję, to może wrzucę fotkę jak to to wyglada..


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-12-2012, 20:57 
Offline

Rejestracja: 03-04-2011, 11:36
Posty: 67
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Witam ponownie,wypatrzyłem taki oto zestawik http://allegro.pl/monitor-w-lusterku-kamera-cofania-w-ramce-tablicy-i2853199767.html i nie bardzo rozumiem zasady działania takich monitorków tzn.wiem że kamerka podłączona jest pod światło cofania i zasilanie do niej dociera w momencie wrzucenia biegu wstecznego ale nie bardzo wiem co z monitorem,czy należy podłączyć go do stałego źródła prądu i włączać go przyciskiem na panelu za każdym razem gdy chcemy cofać :?: to było by trochę uciążliwe.Dzięki

_________________
GVII 2006r 2.0 B+G


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-12-2012, 14:21 
Offline

Rejestracja: 01-06-2012, 13:08
Posty: 53
Lokalizacja: Paprykarnia :)
Do navi, WinCE 5 i WinCE6 są podobne, dla ciebie to żadna różnica. 5 cali to rozsądny wybór. Jeszcze raz polecam uchwyt KUDA

http://www.uchwyty-samochodowe.pl/suzuk ... -1179.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-02-2013, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-10-2012, 08:09
Posty: 32
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Jak taki uchwyt się montuje? Trzeba wiercieć dziury w desce, czy są może jakieś zatrzaski czy przyssawki?

Ma ktoś z was taki uchwyt i mógłby zrobić parę fotek jak to wygląda i jak się sprawuje?

Gdzie można kupić taki uchwyt dedykowany na nav. 5" do Suzuki Grand Vitara?

Orginalny uchwyt na szybie w Suzi mi co chwilę spadał, mimo montażu nav tak żeby była od dołu oparta o deskę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-02-2013, 16:53 
Offline

Rejestracja: 21-01-2013, 12:52
Posty: 87
Lokalizacja: Paprykarnia
Kuda to firma z Polski dokładnie z pod Szczecina.
http://www.kuda.com.pl/index2.php?lng=pl&cid=5

Napisz a na pewno przyślą instrukcje montażu. Miałem do czynienia z produktami tej firmy , kupowałem bezpośrednio w zakładzie. Nie potrzebowałem wiercić żadnych otworów. Konsole są dedykowane do konkretnego auta, do wyboru skay lub skóra. Wykonane bardzo elegancko. Do takiej konsoli dokręcasz uchwyt z swojej nawigacji. Czyli do montażu potrzeba określoną konsolę w zależności od typu i rocznika samochodu oraz nawigacje z uchwytem. Ja montowałem takie konsole w Mondeo i Focusie z nawigacjami Goclevera. Potrzebny był tylko ten element uchwytu:

http://allegro.pl/uchwyt-plecki-holder- ... 70880.html
który jest odłączany od reszty elementów uchwytu.

Mi też oryginalny uchwyt odpadał i zainwestowałem 100zł - rewelacja. :)

Jaką masz nawigacje a właściwie jaki uchwyt ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2013, 10:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-10-2012, 08:09
Posty: 32
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
kuba1961 pisze:
Mi też oryginalny uchwyt odpadał i zainwestowałem 100zł - rewelacja. :)

Jaką masz nawigacje a właściwie jaki uchwyt ?


Nav mam taka: Goclever Navio 500 CAM (5" z bezprzewodową kamerą cofania), z pleckami takimi jak na zdjęciu poniżej:
http://allegro.pl/uchwyt-plecki-holder- ... 70880.html

Problem również w tym, że jak cały czas mi odpadała od szyby to za którymś razem przy tych pleckach (jak na zdjęciu powyżej)
odłamał się ten mały płaski bolec trzymający urządzenie z góry (od dołu są dwa, z góry jeden).
Ale przykleję go na Kropelce/SuperGlue i mam nadzieję że będzie trzymał.

Ale uchwyt (solidny do szyby lub taka konsola do deski jak Kuda) jakiś jest potrzebny, bo obecny od szyby odpada i nic mu na to nie poradzę ;/


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2013, 12:38 
Offline

Rejestracja: 21-01-2013, 12:52
Posty: 87
Lokalizacja: Paprykarnia
Jeżeli masz nawigację i ten uchwyt:
http://allegro.pl/uchwyt-plecki-holder- ... 70880.html
to wystarczy dokupić uchwyt Kuda do swojego samochodu i to wszystko.
Do Kuda dwoma śrubkami przykręcisz uchwyt Goclevera i już.
Co prawda ja też miałem Coclevera 5 cali i ten plastikowy uchwyt z linku nie jest najlepszej jakości, bardzo delikatny. W ciągu roku złamałem dwa.

Znalazłem starą fotkę pokazującą jak to było w Mondeo.
Obrazek


Na górę
Post: 17-11-2016, 22:44 
Offline

Rejestracja: 16-11-2016, 21:37
Posty: 2
Hej mam pytanie. Szukam jakiejś dobrej kamery cofania. Znalazłem niby kilka w necie np taką http://eleosklep.pl/bezprzewodowa-kamer ... -p-52.html ale nie wiem szczerze mówiąc z czym się to je. Możecie coś polecić? Chciałbym najlepiej coś w lusterku...


Na górę
Post: 07-02-2017, 16:37 
Offline

Rejestracja: 21-01-2013, 12:52
Posty: 87
Lokalizacja: Paprykarnia
Ja miałem najtańszą zamontowaną w ramce tablicy rejestracyjnej. Polecam takie rozwiązanie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]