Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11
Autor Wiadomość
Post: 30-06-2020, 17:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-06-2019, 17:59
Posty: 48
Suzuki: Grand Vitara II 2.0
ziutex pisze:
Nie koniecznie rozrząd. Sprawdź pompę wody oraz rolki. U mnie pompa dawała dokładnie taki sam objaw jak rozciągnięty rozrząd.
Pozdrawiam.

No właśnie trzech różnych mechaników stawia jednomyślną diagnozę, że to nie rozrząd. Po zrzuceniu paska wieloklinowego, rozrząd pracuje bez jakichkolwiek odgłosów niepożądanych. Objawy wskazują na rolkę na osprzęcie - albo sprężarka klimy, albo pompa wody, ew. alternator. To dzwonienie jest pojedynczym odgłosem, czasem dwa razy "zarzęzi" i występuje przy schodzeniu z obrotów, gdy obrotomierz mija 1000 i zmierza ku postojowym obr. Odgłos jest jakby któraś rolka lub łożysko osprzętu wpadało w rezonans w tym wąskim zakresie obr. Póki co, rozrząd nie ruszony.
Zastanawiam się, czy możliwe jest, że rozrząd jest jeszcze fabryczny? Przebieg jest 100% ori - 279 000 km.


Na górę
Post: 31-07-2020, 11:53 
Offline

Rejestracja: 17-09-2010, 11:00
Posty: 24
Lokalizacja: Białobrzegi
Ja sprawdzałem w ten sposób że założyłem krótszy pasek wielorowkowy, tzn. pomijałem kolejno pompę wody czy sprężarkę klimatyzacji. Przy sprawdzaniu konieczny jest stetoskop samochodowy. Sprawdź dokładnie bo po co pchać się w niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam.

_________________
Darek


Na górę
Post: 04-04-2022, 17:10 
Offline

Rejestracja: 04-03-2020, 14:24
Posty: 8
Witam... pilna sprawa...
Prosiłbym o jakieś podpowiedzi rady...
Oddałem zapasowa głowice która posiadałem do regeneracji bo ta na samochodzie była już mocno wyeksploatowana... została zrobiona na tip top. Zawiozłem do mechanika na podmiane...głowice podmienił..auto kręci sie na obrotach ale nie ma wgl mocy na wolnych obrotach obroty spadają bardzo nisko rzędu 300-400 obrotów i przy tak niskich obrotach wywala kontrolkę oleju czasem zgaśnie bo obroty sa zbyt niskie.. przy dodawaniu gazu z silnika dobiega metaliczny dźwięk...ja obstawiam źle złożony rozrząd on twierdzi ze sprawdzał dwa razy i rozrząd jest dobrze i wszystkie znaki sie zgadzają a to dzwoni panewka...nie chce mi sie wierzyć ze nagle przy wymianie glowicy padła panewka a do tego te inne objawy nie wiadomo skąd...prosiłbym o wasze opinie na ten temat.... i porady co można sknocic przy tym rozrządzie i na co zwrócić uwagę gdy go sie montuje ...nie uśmiecha mi się płacenie za rozbieranie dołu silnika na darmo...


Na górę
Post: 05-04-2022, 06:54 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Podjedź do innego mechanika, niech posłucha silnika. Będziesz miał drugą diagnozę....
Jeśli tych objawów nie było przed remontem głowicy, to ewidentnie jest coś nie tak. Jest możliwość że coś z rozrządem nie tak...

_________________
J.K.


Na górę
Post: 06-04-2022, 15:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Sugeruję uzupełnić w profilach miejscowość, w której się mieszka lub jeśli nie chcecie ujawniać, to jakąś najbliższą. Ułatwi to ewentualne polecenie warsztatu. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 11

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]