Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 14:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-09-2010, 23:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Powitać,

Od pewnego czasu jest możliwość wymiany oprogramowania w GV II DDIS. Wymiana dokonywana jest w ASO. Nie nie chodzi tu o chip tuning, a raczej wygląda to na nowsza poprawiona wersję.

Zuwazone efekty (nie przeze mnie):
<...>
- auto pali na dotyk,
- cichsza praca silnika
- prędkość i moment na wszystkich biegach rozwijany równo aż chce sie jeździć
- mocowo może nieznacznie inplus ale zdecydowanie przyjemniejsze przyspieszanie
- pojawianie się nowych kontrolek zgodnie z opisem w instrukcji.

Na razie przetestowane tylko w mieście na dystansie 50 km ale jest super.
<...>
Jest szansa, że od jutra nowy soft będzie i wmoim aucie.

Co do kosztów to w ASO GADIMEX w Wawie, auta na gwarancji gratis, auta po gwarancji 366 pln, ale warto zadzwonić do ASO i dopytać.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2010, 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
niedługo zrobią update jak w windowsie :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2010, 13:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Oraz w większości oprogramowania...
Dobrze, że to robią, a nie że aby mieć nowy soft musisz kupić nowe auto...
Wieczorkiem napiszę pierwsze wrażenia, o ile nie będzie blue screena :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-09-2010, 08:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Pierwsze wrażenia:
auto "cignie" rowno w zdecydownie wiekszym zakresie obrotów. Wcześniej zdecydowanie przyspieszało dopiero trochę powyżej 2000 obr, teraz już od 1500-1700.

Generalnie odczucia bardzo pozytywne. Zdecydownie większa przyjemność z jazdy.

Polecam.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-09-2010, 08:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 10:47
Posty: 333
Lokalizacja: Tarnów
po jakimś czasie ocenimy jaki to ma wpływ na trwałość elementów silnika


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2010, 13:31 
Offline

Rejestracja: 04-01-2010, 19:18
Posty: 9
hej, i jak oceniacie nowy soft - lepiej? jak spalanie?. pozdro


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-11-2010, 21:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
blademk pisze:
hej, i jak oceniacie nowy soft - lepiej? jak spalanie?. pozdro

Spalanie takie samo, ale wrażenia lepsze :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Witam
Post: 03-11-2010, 15:50 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
Dzisiaj zapytalem Serwis Suzuki w Rybniku o to i powiedzieli,ze SUZUKI Poland nie prowadzi czegos takiego. Jedynie poinformowali mnie,ze 3 miesiace temu wyszla nowa Grand Vitara po face liftingu tylko,ze wygladem sie wogole nie rozni a jedynie umiejscowienie turbiny w silniku sie zmienilo i zapewne przez to rowniez oprogramowanie kompa. Stad prawdopodobnie w Serwisie w ktorym to zrobiono wzieto oprogramowanie wlasnie z tej nowej Vitarki i wgrano do starszej. Oni rowniez moga mi wykonac taki zabieg,ale SUZUKI Poland nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci za ewentualne uszkodzenia wiec zrobia to na moja odpowiedzialnosc (SUZUKI POLAND musi miec mocne uzasadnienie wykonania takiego updatu aby wzielo na siebie odpowiedzialnosc i tym samym gwarancje ).Moje pytania do osob ktore to robily jest: Gdzie Wam wykonywali ten update? Skad maja to oprogramowanie? Czy Serwis Suzuki w ktorym to robiliscie bierze odpowiedzialnosc,a tym samym gwarancje na wszystkie podzespoly?
Dziekuje i pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: Witam
Post: 03-11-2010, 16:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
PaTiS pisze:
Gdzie Wam wykonywali ten update? Skad maja to oprogramowanie? Czy Serwis Suzuki w ktorym to robiliscie bierze odpowiedzialnosc,a tym samym gwarancje na wszystkie podzespoly?


Warszwa ASO GADIMEX. Z pełnym poparciem SUZUKI MOTOR POLAND :)
Robią też w Kielcach i Rzeszowie - to wiem od użytkowników tego auta.

Istnieje wewnętrzny biuletyn Suzuki, w którym informują o nowym sofcie i robią to z pełną odpowiedzialnością za to co robią :)

Żeby było śmieszniej, to w ASO w Niemczech robiono ten update już wiele miesięcy temu :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Hi
Post: 04-11-2010, 08:49 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
To ciekawe...juz wyslalem zapytanie do mojego ASO w Rybniku. A wiesz moze skad te oprogramowanie maja? Czy to jest oprogramowanie z tej nowej GV co to ma w innym miejscu posadowiona turbinke czy moze SUZUKI wypuscilo cos nowego i pasuje do wszystkich GVII? Boje sie tylko,ze jesli to soft z najnowszej to jak wgrasz do starszej z 2009 to moze po jakims czasie Ci turbinka pasc albo cos jeszcze bo jednak soft dla nowej zapewne byl pisany pod konkretny model silnika z konkretnym umiejscowieniem osprzetu i tym samym turbiny...stad moje pytanie?
Nie wiesz jak po wgraniu tego softu wyglada zywotnosc silnika wedlug SUZUKI?


Na górę
 Tytuł: Re: Hi
Post: 04-11-2010, 10:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Soft mają od SMP.
Rozmawiałem z nimi i nie otrzymałem, żadnych informacji o tym, że mogą być jakiekolwiek problemy. A akurat do nich mam zaufanie, znaczy do Gadimexu :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Witam
Post: 05-11-2010, 11:03 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
odpowiedź analityka technicznego SMP


Nie istniej żaden biuletyn, ani akcja przywoławcza itd.
Są to normalne czynności serwisowe (wielu producentów poprawia , modyfikuje oprogramowanie silnika) .
Nowe oprogramowania wprowadza zmiany w obsłudze przez ECM filtra DPF ( inne cykle regeneracji podczas normalnej jazdy) – nie zmienia mocy , elastyczności, spalania itd.
DOTYCZY samochodów przed liftingiem VIN < 500000, szczególnie zalecane dla starszych samochodów VIN 200000 – 400000. Inne przypadki to częste „wezwania” oczyszczenia DPF wymuszonego jazdą .
NIE dotyczy ECM chipowanych w Competence Tuning.

Co Wy na to ? ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-11-2010, 11:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
To nie jest akcja przywoławacza, to prawda.
Biluetyn czy inna forma informowania ASO przez SMP istnieje :) Nawza jest nieistotna :)

Co wiem napisałem :)

I z własnego doświadczenia:
Cytuj:
Nowe oprogramowania wprowadza zmiany w obsłudze przez ECM filtra DPF ( inne cykle regeneracji podczas normalnej jazdy) – nie zmienia mocy , elastyczności, spalania itd.

Moim zdaniem (i nie tylko) elastyczność jest lepsza, znikła "turbodziura". Niektórzy mówią, że mniej pali auto (ja tego nie zauważyłem).

Cytuj:
DOTYCZY samochodów przed liftingiem VIN < 500000, szczególnie zalecane dla starszych samochodów VIN 200000 – 400000.

No niestety okazuje się, że niektóre auta po liftingu mają stary soft :D

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł: Witam
Post: 05-11-2010, 15:31 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
Mam jeszcze takie pytanie: po wykonaniu tego upgradu czy w jakis sposob zostaje to odnotowane w ksiazce gwarancyjnej? To bardzo istotna sprawa poniewaz w przypadku ewentualnych uszkodzen i serwisowania auta w innym ASO mogliby podwazyc gwarancje sprawdzajac wersje softu w aucie i sugerujac,ze zrobilismy upgrade na wlasna reke. Czy jakos to odnotowuja w systemie i ksiazce gwarancyjnej?
pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: Witam
Post: 05-11-2010, 16:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie wiem. Ja nie mam wpisu, bo auto mam już po gwarancji.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-11-2010, 15:56 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
Dzieki za odp. Co ciekawe ASO w Rybniku zgodzilo sie juz na wykonanie tez tego upgradu jednak jak twierdza (tak twierdzi SMP) soft ten nie wplynie wogole na to co wypisane bylo na poczatku tego watku tylko jedyne co zostalo zmienione to sekwencja czyszczenia filtra czastek stalych i tyle...nic nie da to po zmianie - tak twierdzi ASO Rybnik i SMP...
Napisalem juz to do Warszawy,ale tez nie dostalem odpowiedzi jak oni na to sie zapatruja...ciekawe jakie Wy macie na ten temat zdanie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2011, 16:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2010, 17:33
Posty: 45
Lokalizacja: lubelskie
Suzuki: GV II 1.9 DDiS
Od dziś mam wgrany nowy soft w 1.9 DDiS, wrażenia podobne jak pisano wcześniej, zauważalnie zmieniła się dymanika na niskich biegach 1,2,3, próbowałem nawet jechać na 3 biegu przy 1500 obr/min co wcześniej skutkowało szarpaniem i zamuleniem silnika. Trzeba się przyzwyczaić bo jeździ się jakby inaczej (lepiej). Pojawiły się nowe kontrolki przy włączeniu stacyjki. Miałem soft ver. 131 a wgrano ver.136. Usługa została wykonana w ASO Suzuki w Lublinie na Mełgiewskiej 10, koszt 250 PLN. Komputerem zajął się p. Kowalczyk, kumaty facet w tych sprawach - pozdrawiam. Fakt został wpisany również w książce serwisowej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2011, 20:52 
Offline

Rejestracja: 08-06-2010, 08:45
Posty: 9
No to super..ja bylem w Rybniku bo wkoncu sie zgodzili zrobic m ito i podczas juz roboty okazalo sie ze niby komputer zglasza,ze ma najnowszy soft w aucie...podobno mozna to sprawdzic po VINie samochodu...a dikladnie tak napisali z SMP:

"Nowe oprogramowania wprowadza zmiany w obsłudze przez ECM filtra DPF ( inne cykle regeneracji podczas normalnej jazdy) – nie zmienia mocy , elastyczności, spalania itd.
DOTYCZY samochodów przed liftingiem VIN < 500000, szczególnie zalecane dla starszych samochodów VIN 200000 – 400000. Inne przypadki to częste „wezwania” oczyszczenia DPF wymuszonego jazdą .
NIE dotyczy ECM chipowanych w Competence Tuning."

Wiec pytanie: czy mozecie napisac (Ci,ktorym to zorbili) z ktorego roku macie Wasze autka oraz czy VIN jest mniejszy niz 500000 tak jak pisalo SMP? aaaa i z ciekawosci napiszcie jakie nowe kontrolki sie Wam zaczely pokazywac i w ktorym momencie???

dzieki i pozdrawiam,
p.s.Jak sie dowiedzialem jakis rok temu wyszla nowa Vitarka z lekkim face liftingiem silnika...chodzi o podniesienie ekologi do standradu ECO5 ,ale podobno juz sam dzwiek jest cichszy...zmienili tam podobno umiejscowienie turbiny, filtr DPF jest tez chyba gdzie indziej i jest kontrola poziomu oleju + kontrola jakosci oleju i wogole jakis wypasik...moze ktos z forumowiczow pochwaili sie jak ma juz ta Vitarke? Ja sie spoznilem o ok rok:(


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2011, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2010, 17:33
Posty: 45
Lokalizacja: lubelskie
Suzuki: GV II 1.9 DDiS
Osobiście widziałem całą procedurę wgrywania softu, po podłączeniu komputera do gniazda pod kierownicą diagnosta zczytał zainstlowaną wersję z kompa samochodu, potem ok 15 minut trwało wgrywanie nowego i na koniec test immobilajzera zrobił bo nieraz trzeba klucze jeszcze raz kodować ale u mnie poszło gładko. Po przekręceniu stacyjki na drugą pozycję zapalają się kontrolki, niektóre gasną dopiero po uruchomieniu silnika. Nowe które zapalają się na chwilę to tzw. zygzak, czerwona stop engine, woda w filtrze paliwa i kontrolka filtra cząstek stałych (nie było ich wcześniej). Inne kontrolki, które były wcześniej pozostały bez zmian. SGV mam z 2006 roku a ostatnie cyfry vin 111003. Z całą pewnością jeszcze raz potwierdzam to co pisałem w poprzednim poście a jeśli chodzi o ekologię to w nowym sofcie standard jest taki sam jak w starym tj. EC04 (widziałem na ekranie komputera)


Na górę
 Tytuł: Witam
Post: 27-08-2012, 14:10 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012, 13:56
Posty: 1
Lokalizacja: Bobrowniki
Witam
Czy moglibyście napisać jak Wam się po czasie, to jest po przebiegu kilku tysięcy sprawują autka z nowym softem? Czy znika problem DPF? Warto go wgrać? Z góry dzięki z odpowiedz. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-08-2012, 13:53 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012, 19:38
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
Też byłbym zainteresowany opiniami z jazd "po czasie" z nowym softem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-10-2012, 20:53 
Offline

Rejestracja: 20-09-2012, 22:12
Posty: 3
Lokalizacja: lublin
Wymiana softu nie powoduje żadnych ujemnych skutków po dłuższym czasie , zmiana kultury pracy silnika na "łagodniejszą" pozostaje , i ustępują problemy zapalającego się "zygzaka".Jest to opinia z obserwacji kilku takich GV. Nie znam nikogo kto by się uskarżał na jakieś kłopoty po dłuższym czasie. Silnik dalej jest oczywiście "silnikiem specjalnej troski" , przewody DPF , zakleszczony EGR i inne choroby mogą mu się przytrafić.


Na górę
Post: 04-09-2018, 15:25 
Offline

Rejestracja: 30-08-2018, 17:40
Posty: 1
Hej, trochę czasu minęło więc czy pojawiły się jakieś skutki uboczne?


Na górę
Post: 04-09-2018, 17:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie. A przynajmniej ja nic nie odnotowałem i o żadnych nie słyszałem.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]