Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-12-2008, 01:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-08-2008, 23:33
Posty: 17
Lokalizacja: Katowice
Witam i o radę pytam :szok:
Czy łańcuchy zakładać na przednią czy tylną oś? Słyszałem dwie różne opinie. A może podczas jazdy po śniegu z zapiętym przodem należy założyć łańcuchy na dwie osię?... podobno kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam gorąco.


Na górę
 Tytuł: Re: Łańcuchy
Post: 17-12-2008, 13:47 
Offline

Rejestracja: 28-08-2008, 07:55
Posty: 2
Lokalizacja: małopolskie
Witam,

podłączam się do pytania.

Co pytam to skrajne opinie. Choć większość z moich znajomych, posiadaczy terenówek, zakłada na przód. Ponoć wtedy nie rzuca na boki, no i zjazd z górki jest o wiele bezpieczniejszy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2008, 16:31 
Offline

Rejestracja: 06-08-2008, 09:06
Posty: 26
Łańcuchy służą do poprawy trakcji, więc jeśli jedna para, to na tylną oś - z tego samego powodu, z którego blokadę dyfra montuje się do tylnego mostu, a nie do przedniego (jeśli montuje się jedną).
A co do GV ze stałym 4x4 - czy Suzuki dopuszcza w ogóle montaż pojedynczej pary ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-12-2008, 12:29 
Offline

Rejestracja: 28-08-2008, 07:55
Posty: 2
Lokalizacja: małopolskie
zu-tec pisze:
Łańcuchy służą do poprawy trakcji, więc jeśli jedna para, to na tylną oś - z tego samego powodu, z którego blokadę dyfra montuje się do tylnego mostu, a nie do przedniego (jeśli montuje się jedną).
A co do GV ze stałym 4x4 - czy Suzuki dopuszcza w ogóle montaż pojedynczej pary ?


Z instrukcji wynika, że tak. Na tylną oś.

Może ktoś jednak zakładał już łańcuchy i jeździł, może napisze tutaj co według niego jest lepsze (z praktyki).


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2009, 15:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-04-2009, 15:20
Posty: 15
Cześć

U mnie łańcuchy to wyposażenie, którego używam bardzo często - praktycznie od grudnia do maja.
Mieszkam sobie bowiem na wysokości 1198 mnpm

Z moich testów wynikło że pewniej się jedzie z łańcuchami na przednich kółkach - najpewniej oczywiście na wszystkich 4 kołach.

Jak zakładam łańcuchy tylko na tył to na oblodzonej, bardzo stromej i dość krętej drodze auto robi co chce na zjeździe, podjazd wygląda trochę lepiej.

Jeżeli natomiast mam założone na przód i włączone 4H to jadę jak czołgiem i nawet przebicie dużej zaspy w zakręcie nie stanowi żadnego problemu.

Niech sobie piszą, że zalecane na tył.... - ja testuje na co dzień i wiem co piszę...

Pozdrawiam

_________________
jaromir


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-06-2009, 15:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-08-2008, 23:33
Posty: 17
Lokalizacja: Katowice
Dziękuję za odpowiedź i życzę bezpiecznej jazdy po górkach!


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-05-2011, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 539
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
w GV napend przekazywany jest 50 na 50 wiec teorytycznie bez znaczenia gdzie założymy łańcuchy ale w praktyce lepiej spisuja sie na przodzie bo przód jest o wiele ciezszy od tyłu no chyba ze wrzucimy do bagaznika ze 100 kg to na tył mozemy smiało załozyc łancuchy..... ja osobiscie zakładam na przód i prawie wszedzie wyjezdzam no chyba ze sa zaspy powyzej metra to juz jest nieciekawie...... ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-01-2012, 10:02 
Offline

Rejestracja: 24-01-2011, 09:28
Posty: 25
zamierzam zakupic łańcuchy zimowe do mojej GV II. Ale zastanawiam się, czy kupić tradycyjne, czy markowe z patentem na szybkie zakładanie, które są wielokrotnie droższe. No i kwestia ile tych łańcuchów. Może faktycznie kupię tylko na jedną oś (może zamontuję je z tyłu). Jakie łańcuchy polecacie ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? (mam opony Michelin Latitude 225/70 R16) pozdr


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-01-2012, 10:37 
Offline

Rejestracja: 14-05-2011, 22:08
Posty: 78
Ja w GV I mam łańcuchy tradycyjne Pewag Brenta-c 4x4 i spełniają moje oczekiwania. Przy stromych podjazdach spełniają swoją rolę jak najbardziej. Czy jest sens kupować z patentem na szybkie zakładanie? To zależy jak często będziesz je używał i czy będziesz miał ochotę zakładać tradycyjne łańcuchy.

Instrukcja obsługi mówi o zakładaniu łańcuchów na tylne koła jak i w przypadku GV I tak i w przypadku GV II.

Cytuj:
Łańcuchy przeciwpoślizgowe
W razie konieczności założenia na koła łańcuchów przeciwpoślizgowych należy przestrzegać następujących zaleceń:
- Stosować oryginalne łańcuchy SUZUKI lub ich zamienniki o drobnych ogniwach.
- Zakładać łańcuchy w bezpiecznym miejscu z dala od ruchu drogowego.
- Przy zakładaniu łańcuchów ściśle przestrzegać wskazówek producenta.
- Łańcuchy zakładać na koła tylne.
- Nie jeździć z dużą prędkością z łańcuchami na kołach.


Na górę
Post: 05-12-2018, 14:40 
Offline

Rejestracja: 28-10-2018, 23:16
Posty: 144
Suzuki: vitara
Vitara II (gdzieniegdzie zwana III) czyli 2015+ albo TSMLY, jeśli ma ALL GRIP powinna jeździć z łańcuchami na wszystkie koła.
Dlaczego?
Ponieważ napęd jest zaprojektowany dla kół o jednakowej średnicy z przodu i z tyłu, a łańcuchy tą średnicę zaburzają. Co prawda że nieznacznie, ale jednak sprzęgło elektromagnetyczne przy tym cierpi....


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]