Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 14:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-02-2023, 19:29 
Offline

Rejestracja: 21-07-2019, 11:21
Posty: 14
Suzuki: Grand Vitara II
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Moje pytanie dotyczy dostępności osłon katalizatora tj.górnej termicznej i dolnej -skręcanych na śruby .W moim Suzuki Grand Vitara II rok.prod.2007, silnik 2,0 benzyna 140KM, napęd na 4 koła, wersja 5-cio drzwiowa. Jak sie okazało po oględzinach podwozia samochodu stwierdziłem brak dolnej osłony katalizatora. Górna przez to strasznie brzęczy .Nie wiem, czy nie pokusze się na zrobienie samodzielnie jakiejś zastepczej blachy. Może ktoś ma jakieś namiary na zamienniki lub poradzi mi jak to najlepiej zrobić.Czekam na porady.Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów -PiotrF.


Na górę
Post: 24-02-2023, 07:26 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Chętnie też poczytam co inni wymyślą bo u mnie strasznie brzęczy ta osłona jak i ta co kolektor wydechowy przysłania. Obie wydają dziwne dźwięki, które na dłuższą metę wkur***ją.... :szok:

_________________
J.K.


Na górę
Post: 24-02-2023, 12:45 
Offline

Rejestracja: 21-07-2019, 11:21
Posty: 14
Suzuki: Grand Vitara II
W nawiązaniu do mojego pytania to czy zamiast osłony na katalizatorze jest możliowść zastosowania dolnej osłny tego fragmentu podwozia płytą metalową oslaniającą przy okazji katalizator. Jeśli ktoś montował to jak to wygląda w praktyce, jakie są to koszty z tym związane.Proszę o podpowiedź jak temu zaradzić. Jak narazie myślę o zastosowaniu obejm metalowych zaciskowych w celu zapobiegnięcia zgubieniu górnej części osłony termicznej katalizatora a następnie dorobiebniu z blachy brajkującej części dolnej osłny którą zgubiłem.


Na górę
Post: 24-02-2023, 18:28 
Offline

Rejestracja: 20-03-2021, 10:42
Posty: 8
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Grand Vitara 2
PiotrF pisze:
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Moje pytanie dotyczy dostępności osłon katalizatora tj.górnej termicznej i dolnej -skręcanych na śruby .

Nie są one dostępne w zamiennikach, nie są też dostępne osobno w serwisie Suzuki. Są częścią katalizatora i tylko z nim można je kupić.
Suzuki ma mistrzostwo świata w drenowaniu kieszeni, jeśli chodzi o zakup części zamiennych.


Na górę
Post: 24-02-2023, 18:34 
Offline

Rejestracja: 20-03-2021, 10:42
Posty: 8
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Grand Vitara 2
PiotrF pisze:
Jak narazie myślę o zastosowaniu obejm metalowych zaciskowych w celu zapobiegnięcia zgubieniu górnej części osłony termicznej katalizatora a następnie dorobiebniu z blachy brajkującej części dolnej osłny którą zgubiłem.

Tak zrób (mam na myśli te obejmy).
Co do brakującej części osłony, to zamiast rzeźbić ją samodzielnie z blachy, może lepiej dopasować podobną od innego modelu samochodu?.


Na górę
Post: 24-02-2023, 19:44 
Offline

Rejestracja: 21-07-2019, 11:21
Posty: 14
Suzuki: Grand Vitara II
Może ktoś wie od jakiego modelu samochodu mogą pasować osłony do katalizatora mojego samochodu Suzuki GV II. Proszę o podpowiedź.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]