Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 07:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-01-2023, 19:16 
Offline

Rejestracja: 09-01-2023, 18:56
Posty: 1
Suzuki: Grand Vitara II
Cześć po wielu mechanikach, próbach napraw oraz porzuconej nadziei piszę tutaj bo mam nadzieję że ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Posiadam auto Suzuki Grand Vitara II rok produkcji 2007 fabrycznie 1.6. Gość który nam sprzedał auto mówił że wymienił silnik na 2.0 a finalnie okazało się że jest to 2.4 benzyna + LPG.

Ale do rzeczy.

Streszczę tutaj krótko historię samochodu.
Od początku kupna auto szarpało. Na tyle uciążliwie że musiałem oddać do mechanika, wyskoczyły błędy, katalizator był zawalony, po tygodniu ucieszony jeździłem w pełni sprawnym samochodem. Około rok później pedał gazu przestał reagować. Tutaj jest kluczowe że mechanik wymienił czujnik przepływu powietrza oraz przepustnicę no i też do naprawy poszedł komputer (nie wiem co było w nim zepsute). Po tej naprawie auto znowu szarpie, dokładnie tak jak wcześniej z delikatną jednak różnicą o której powiem za chwilę. W czasie jazdy w momentach szarpania czuć luz na pedale gazu, dzieje się tak kiedy próbuję jechać ze stałą prędkością (około 3tys obrotów) kiedy próbuję wyciągnąć go na więcej (4tys+) to zwyczajnie go odcina, nie zwiększa prędkoci, nie zwiększa obrotów. Często w trakcie jazdy pomaga puszczenie gazu i naciśnięcie go jeszcze raz, auto wtedy szarpnie mocniej ale na krótką bądź dłuższą chwilę jedzie. Dodatkowo obroty falują kiedy jest na postoju, jednak tylko wtedy kiedy włączone jest AC. I teraz najlepsze. Wszystkie te objawy znikają kiedy auto ma w baku około 20l Benzyny lub mniej. Zaznaczę tutaj jeszcze że te problemy dzieją się również podczas jazdy na gazie i również znikają kiedy jest mniej benzyny.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub coś było niezrozumiałe proszę pytać, proszę też o wyrozumiałość, nie znam się na samochodach ;) .


Na górę
Post: 09-01-2023, 21:53 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Sprawdź odprowadzenie oparów paliwa, np. odłącz na próbę wężyk zaworka evap od kolektora (od razu mówię że nie wiem gdzie się on znajduje i jak wygląda w tym aucie).


Na górę
Post: 10-01-2023, 13:39 
Offline

Rejestracja: 25-06-2022, 21:08
Posty: 51
Suzuki: x4
mcjezioro pisze:
Sprawdź odprowadzenie oparów paliwa, np. odłącz na próbę wężyk zaworka evap od kolektora (od razu mówię że nie wiem gdzie się on znajduje i jak wygląda w tym aucie).

Witam !!!
Po odłączeniu wężyka dodatkowo należy zaślepić króciec kolektora.
Pozdro !!!


Na górę
Post: 11-01-2023, 22:16 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Oczywiście


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]