Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 30-05-2024, 18:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12
Autor Wiadomość
Post: 29-01-2024, 17:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3922
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Dzięki za info. Spróbuję.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 29-01-2024, 19:15 
Offline

Rejestracja: 29-01-2024, 18:56
Posty: 1
Witam. Posiadam gv 2 z 2012 roku. Silniczek 2.4. przebieg ok 140 tys. Założyłem właśnie LPG . Wszys
Autko śmiga fajnie, chociaż to za mało żeby coś powiedzieć. Mam natomiast pytanie, czy ktoś zakładał lubryfikacje? Chodzi mi o zawory i ewentualne problemy. Wyczytałem gdzieś ,e zdarzają się wypalone gniazda? Jak tego uniknąć? Serwis montujący LPG odradził, programując jedynie dotrysk paliwa ale przy dużym obciążeniu pojazdu. Oczywiście można dołożyć lubryfikacje ale.... No właśnie... Co sądzicie? Ktoś zakładał? Jak się to sprawuje? No i jakie są zdania
Proszę o jakieś porady, informacje...
Z góry dziękuję


Na górę
Post: 29-05-2024, 08:26 
Offline

Rejestracja: 06-03-2024, 15:29
Posty: 9
Suzuki: Grand Vitara II
Przyszła pora, żeby też się podzielić swoją wiedzą na tym forum, a nie tylko zadawać trudne pytania :P Gdyby zatem kogoś interesowało zużycie gazu, to prowadziłem bardzo dokładne rachunki i to moje wyliczenia:

Po pierwszych 4037 km po zamontowaniu gazu wyszło mi:
średnie spalanie 10.85/ / 100km (przy stylu jazdy spokojnym, sporadycznie na autostradzie i w terenie, na co dzień krótkie dojazdy do pracy 15 km poza miastem)
dodatkowo przez ten okres spaliłem około 50l benzyny nim przełącza się na gaz, natomiast spora część tego przebiegu przypadła na luty-marzec, więc gaz załączał się dopiero po chwili.

Czy warto zakładać gaz?
Przy założeniu, że gazu zużywa się średnio 25% więcej niż benzyny to moje oszczędności na gazie po 4 miesiącach (średnio robię 1000km z hakiem) wynoszą jakieś 1100 zł. Instalacja BRC koszatowała mnie 3500 zł. Czyli po roku z drobnym hakiem powinna się zwrócić. Moim zdaniem - nie warto się zastanawiać tylko gazować.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 12

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]