Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 18:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-08-2022, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2022, 15:02
Posty: 2
Lokalizacja: mazowieckie
Suzuki: Grand VitaraII
Witam, jestem od kilku miesięcy ,,szczęśliwym" posiadaczem GVII 1,9 DDiS 2009r i właśnie zacząłem swoją przygodę z DPF . Mam pytanie czy ktoś z grupy ogarnia czy suzuka GVII daje sygnał że właśnie wypala się DPF ? Miesiąc po zakupie zapaliła mi się kontrolka DPF ,zaaplikowałem bezpośrednio do filtra środek czyszczący , przejechałem około 60 km i kontrolka zgasła .Ostatnio zaczęła mi serwować błąd P2002 (kupiłem interfejs diagnostyczny na poczet dalszej eksploatacji mojej Suzuki),więc wypaliłem DPFa za pomocą compa . W Oplach montują led sygnalizujący podgrzewanie lusterka , czy w Suzuce to się sprawdzi ? Na YT (kanał Krzysztof Garaż) Krzysztof prezentuje ,,moduł sygnalizacji wypalania DPF " fajna sprawa ale sporo roboty z montażem .

_________________
SUZUKA 1,9 DDiS


Na górę
Post: 17-08-2022, 15:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie. Sygnalizuje potrzebę, ale samego procesu nie. Można go czasem wyczaić, jeśli się jedzie w trasie i zwraca uwagę na chwilowe spalanie, bo ono sobie skacze w trakcie. ;)
Wypaliłeś kompem - a olej wymieniłeś?
Jeśli dalej masz problem , to koniecznie przekop forum, bo o DDIS i kwestiach związanych z DPF napisano tu chyba wszystko. ;)

Sprawdź:
przewody DPF (lubią się rozpaść i wówczas dzieją się cuda),
czujniki temperatury za i przed DPF (ten "za" leci częściej)

Trzeba było spróbować wypalić zgodnie z zaleceniami producenta.
Jak jechałeś te 60 km?

Ten moduł - nie znam nikogo, kto by ten moduł w Suzuce zainstalował.

Ile auto ma przejechane? Bierze olej?

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 18-08-2022, 08:42 
Offline

Rejestracja: 14-02-2019, 21:58
Posty: 37
Lokalizacja: opolskie
Suzuki: GVII 2007 DDiS
W moim przypadku w razie zapalenia kontrolki dpf, jadę na zakupy obwodnica około 20 km. Jeżeli w międzyczasie kontrolka zgasła, to przy jednolitej spokojnej jeździe się znowu zapali. Ustawiam tempomat, trójkę, około 60-70km/h i tak jadę. Zakończenie wypalania dpf czuć wyraźnie, auto nagle dostaje "kopa" i gaśnie kontrolka. Wygląda, ze wtedy dopiero włącza się turbina od turbo. Zazwyczaj wystarczy równomierny przejazd około 10-15km na wyższych obrotach.

_________________
Pozdrawiam


Na górę
Post: 18-08-2022, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2022, 15:02
Posty: 2
Lokalizacja: mazowieckie
Suzuki: Grand VitaraII
Dziękuję za odpowiedzi. Auto ma przejechane 160000, oleju nie bierze ,po wypalaniu filtra jakby przybyło i dlatego musze go wymienić bo pewnie rozrzedzony ropą .Szkoda że nie pokazuje kiedy się wypala DPF . Właśnie zamówiłem czujnik reperatury za DPFm (pokazywał cały czas 200C,to chyba stała wartość przy niesprawnym ),nowy czujnik różnicy ciśnień no i oczywiście olej i filtry.
Pozdrawiam

_________________
SUZUKA 1,9 DDiS


Na górę
Post: 18-08-2022, 14:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Na tempomacie nie nastąpi wypalanie inicjowane przez komputer, czyli to będzie wypalanie po prostu z jazdy i na bardzo krótko. Zabijesz DPF i będzie płacz. ;)
Bez urazy, ale czytajcie instrukcję. Tam jest opisane jak należy wypalać DPF i to działa. :)

Poza tym częste zapalanie się kontrolki może świadczyć o problemach z silnikiem. Branie oleju, lejące wtryskiwacze. Warto to sprawdzić.


U mnie też pokazywał tylko 200 :)
To jest właśnie efekt wypalania kompem. Z doświadczenia mojego i innych: wymieniaj olej w interwałach 10000 km lub rok. Nie rzadziej.

Te silniki są niestety delikatne i przez stały napęd oraz ułożenie wzdłuż mocno obciążone. O DPF i EGR nawet nie wspominam. :( Trzeba o nie bardzo dbać.

Jeśli masz auto od niedawna, to po 160 tyś warto jeszcze sprawdzić EGR (czyszczenie), przepustnicę (czy nie zlana), filtr zaworu odmy, czy jest cały, turbinę, wtryskiwacze.

Mój silnik skończył się po 160 tyś. Gdybym wiedział to co wiem teraz, pewnie by się nie skończył. ;)

No ale to już sprawy do innych tematów, nie tu.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 19-08-2022, 15:48 
Offline

Rejestracja: 14-02-2019, 21:58
Posty: 37
Lokalizacja: opolskie
Suzuki: GVII 2007 DDiS
czoboki pisze:
Na tempomacie nie nastąpi wypalanie inicjowane przez komputer, czyli to będzie wypalanie po prostu z jazdy i na bardzo krótko. Zabijesz DPF i będzie płacz. ;)
Bez urazy, ale czytajcie instrukcję. Tam jest opisane jak należy wypalać DPF i to działa. :)



Czytałem instrukcję i nie znalazłem informacji o zakazie używania tempomatu, skąd ta informacja?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pozdrawiam


Na górę
Post: 19-08-2022, 16:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Z informacji serwisu. Głowy nie dam, ale mam wrażenie, że w instrukcji też gdzieś to było. Była jeszcze taka ściąga na osłonie słonecznej kierowcy. Może tam.

Poza tym z informacji od naprawdę wielu użytkowników i mechaników, którzy te auta znają od podszewki. :)

Ja wypalałem jadąc na 5 biegu z ciężarówkami. Nie na tempomacie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]