Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-06-2022, 13:21 
Offline

Rejestracja: 21-06-2022, 13:03
Posty: 1
Suzuki: Grad Vitara 2 2.7 V6
Witam,

Mam problem z moją GV II 2.7V6 wersja amerykańska.
Problem dotyczy wibracji budy powyżej 60 km/h oraz przerywającego huku(na zasadzie jakby wał się obracał i w momencie jakiegoś położenia tylko wydawał ten huk) na łączeniu tylnego wału z reduktorem.
Od razu powiem że zregenerowany został już tylny most a także wymieniony reduktor, reduktor oczywiście używka ale nie możliwe jest żeby był tak samo uszkodzony jak mój więc też moim zdaniem odpada. Byłem też w serwisie zajmującym się wyważaniem wałów napędowych to po demontażu nawet nie chcieli go wrzucić na maszynę bo mówili że na 100% jest ok. Jeśli chodzi o samo łączenie wału z reduktorem to około 4 mechaników twierdzi że nie ma luzu i że wszystko jest w porządku.

Mam teraz pomysł po wsadzeniu kupy kasy żeby po prostu zdemontować tylny wał i się przejechać z tym że tu pojawia się pytanie czy tak się da ?
Przy tym pomyśle dochodzi także kwestia tego że jednak musiałbym się przejechać z prędkością około 120-140 km/h żeby być pewnym na 100%.

Prośba o wsparcie jeśli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie lub miał podobnie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Na górę
Post: 15-09-2022, 06:51 
Offline

Rejestracja: 15-09-2022, 06:30
Posty: 1
Suzuki: Gv 2.7
Witam serdecznie czy poradziłes sobie z tym problemem mam to samo auto i identyczne objawy, próbowałem zdiagnozować te wibracje poprzez podniesienie samochodu i postawienie go na kobylkach ale na wachaczach tak żeby zawieszenie było w takiej pozycji jak samochód jeździ rozpedzilem go w taki sposób do 60km/h i obserwowałem co może powodować te wibracje i zaobserwowałem że lewa przednia półos przy przegubie zewnętrznym podskakuje Góra dół.


Na górę
Post: 15-09-2022, 08:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
A przeguby?
A ten huk to jest kiedy? W trakcie normalnej jazdy, przy ruszaniu, przyspieszaniu, hamowaniu, skręcaniu? Przy obciążeniu wału, czy bez?

Co do jazdy na jednym wale - tak da się, ale trzeba ustawić przełącznik na 4HL aby zablokować centralny mechanizm różnicowy.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]