Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 16:48

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2021, 19:14 
Offline

Rejestracja: 31-10-2021, 14:45
Posty: 3
witam.mam problem włożyłem do vitary 1.9 ddies silnik od megane 3 też 1.9 130 km silnik nie odpala nie wiem co się dzieje może ktoś przerabiał i wie gdzie jest błąd proszę o pomoc mój tel.604565019


Na górę
Post: 31-10-2021, 22:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie wiem, czy ktoś tu się w to bawił i kiedy się pojawi ktoś kto coś pomoże. Pytanie czy na pewno masz dobry silnik, bo niby F9Q, ale ich jest kilka odmian o ile kojarzę.
Możesz spróbować zapytać na FB jeśli masz konto.
https://www.facebook.com/groups/158712837956725

Mam tylko prośbę o opis rozwiązania, jak już rozwiążesz problem. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 01-11-2021, 16:31 
Offline

Rejestracja: 31-10-2021, 14:45
Posty: 3
czoboki pisze:
Nie wiem, czy ktoś tu się w to bawił i kiedy się pojawi ktoś kto coś pomoże. Pytanie czy na pewno masz dobry silnik, bo niby F9Q, ale ich jest kilka odmian o ile kojarzę.
Możesz spróbować zapytać na FB jeśli masz konto.
https://www.facebook.com/groups/158712837956725

Mam tylko prośbę o opis rozwiązania, jak już rozwiążesz problem. :)

Niby włożyłem F9Q ale miał inne kółko wałka rozrządu założyłem kółko ze swojego starego silnika i podejżewam że tu jest właśnie błąd.może ktoś ma jakiś kontakt do jakiegoś mechanika który działa w renówkach i suzuki.dziękuję. słyszałem że od renówki 2 to pasuje ale od 3 meganki to nie jestem pewien


Na górę
Post: 01-11-2021, 17:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Napisz pw do użytkownika tego forum drysiek. Niestety nie bywa on zbyt regularnie, nie wiem jak z odbieraniem powiadomień o pw. ;)

Ewentualnie jak pisałem grupa na FB.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 01-11-2021, 17:44 
Offline

Rejestracja: 18-06-2021, 07:18
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: było GV2/jest SX4
gdzieś tu na forum wyczytałem że z meganki pasuje ale tylko z 2jki

a samo nie odpala to za mało informacji - musisz sprawdzić czy komputer wszystko dobrze widzi, sygnały na pompie itd czy może dostaje paliwo ale nie spręża i nie odpala


Na górę
Post: 01-11-2021, 22:38 
Offline

Rejestracja: 31-10-2021, 14:45
Posty: 3
waldekBB pisze:
gdzieś tu na forum wyczytałem że z meganki pasuje ale tylko z 2jki

a samo nie odpala to za mało informacji - musisz sprawdzić czy komputer wszystko dobrze widzi, sygnały na pompie itd czy może dostaje paliwo ale nie spręża i nie odpala

komputer był sprawdzony,cały układ paliwowy ze starego silnika który do końca pracował.kupiłem właśnie silnik kompletny od meganki 3 założyłem pompę paliwa od starego silnika bo była inna listwęteż zmieniłem i nic.elektronik sprawdził.ale nowy silnik miał inne kółko wałka rozrządu więc zamieniłem od starego wraz z czujnikiem wałka.jeszcze zaciekawiła mnie jedna rzecz gdy dokręcałem koło zamachowe to mi zablokował silnik okazało się że są za długie śruby.te same śruby w starym były dobre i to już mi dało do myślenia że może być inny wał korbowy.wałek rozrządu porównywałem ze starym jest taki sam numery się zgadzają. tak myślę że kółko wałka inne to i wał korbowy.gdyby ktoś coś wiedział dajcie znać.jutro chyba wyjmuje silnik i kupuję od meganki 2


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]