Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 15:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-10-2021, 18:05 
Offline

Rejestracja: 28-10-2021, 08:06
Posty: 6
Suzuki: GV2
Witam.

Zakupiłem właśnie GV rocznik 2005 2.0 benzyna.

Prawdopodobny przebieg ok. 180 tyś choć rożnie to bywa ale stan wnętrza wskazuje że może być oryginalny.

Blachy zakonserwowane, nadkola tył robione i zakonserwowane.

Aby przygotować auto do bezproblemowej eksploatacji zamierzam:
1. Wymiana Oleju i filtra oleju w silniku.
2. Wymiana filtr, powietrza i kainowy
3. Wymiana olejów skrzynia skrzynia rozdzielcza, most przód i tył.
4. Wymiana płyn chłodniczy i hamulcowy.

To chce zrobić a dodatkowo mam pytania:

1. Czy warto zmieniać cewki i świece? Ewentualnie co powinno zdecydować ze są do wymiany?
2. Jak skontrolować luzy zaworowe ( nie mam gazu)?
3. Mam problem taki że na wolnych obrotach coś mi grzechocze lub dzwoni z przedniej części silnika. Wydaje mi się że to któraś rolka lub pompa wody albo łańcuch rozrządu.

Poniżej link do filmiku z pracy silnika. Nie wiem czy coś ktoś może wydedukować?

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Na górę
Post: 31-10-2021, 18:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Ja mam DDIS, więc za bardzo nie pomogę z odgłosami i świecami. Osobiście obstawiał bym jakąś rolkę, ale mam nadzieję, że ktoś posiadający taki silnik sie odezwie.
Natomiast bardzo ważne jest pilnowanie poziomu oleju w tym silniku. Lubi spalić i lubi go mieć dużo. ;) To może być przyczyna dodatkowych odgłosów. Jeśli masz mało, to dolej i sprawdź czy coś się zmieniło. :)
Kontrola luzów - przeszukaj proszę forum. Jest dużo informacji o regulacji luzów w tym silniku.

Wyszukiwarka działa tylko uważaj, bo okno wyboru działu jest małe i możesz wybrać dział GV II ale w galerii i wówczas nic nie znajdziesz. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 02-11-2021, 08:45 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
Czoboki mądrze pisze> Mogę Ci tak doradzić; zdejmij pasek wielorowkowy, tu nie ma dużo roboty i po odpaleniu słuchaj czy pojawiają sie tajemnicze dźwięki. Jeśli tak to raczej rozrząd może się odzywać.
A jeśli chodzi o luzy zaworowe, to poniżej masz post jeszcze ciepły, opisywany przeze mnie . Ostatnio się bawiłem z tym. Jest trochę roboty, ale wszystko do ogarnięcia....

_________________
J.K.


Na górę
Post: 06-11-2021, 18:18 
Offline

Rejestracja: 28-10-2021, 08:06
Posty: 6
Suzuki: GV2
czoboki pisze:
Ja mam DDIS, więc za bardzo nie pomogę z odgłosami i świecami. Osobiście obstawiał bym jakąś rolkę, ale mam nadzieję, że ktoś posiadający taki silnik sie odezwie.
Natomiast bardzo ważne jest pilnowanie poziomu oleju w tym silniku. Lubi spalić i lubi go mieć dużo. ;) To może być przyczyna dodatkowych odgłosów. Jeśli masz mało, to dolej i sprawdź czy coś się zmieniło. :)
Kontrola luzów - przeszukaj proszę forum. Jest dużo informacji o regulacji luzów w tym silniku.

Wyszukiwarka działa tylko uważaj, bo okno wyboru działu jest małe i możesz wybrać dział GV II ale w galerii i wówczas nic nie znajdziesz. ;)


Oleju mam dosyć prawie max i jest swieży wlany.

Wymieniłem pasek i jedną rolkę. Jest trochę lepiej ale odgłos nadal jest. Jak osłuchuję to mam wątpliwości czy to nie pompa wody albo rozrzad.


Na górę
Post: 09-11-2021, 11:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2014, 20:46
Posty: 40
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: GV2 2.0 2007
Zapewne rozciągnięty łańcuch rozrządu stuka o obudowę silnika. Słychać to zwłaszcza na wolnych obrotach. Można z tym jeździć jeszcze chwilę, ale najlepiej wymienić rozrząd (koszt w od 1300pln u mechanika).

_________________
Pozdrawiam
JanS


Na górę
Post: 09-11-2021, 13:07 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 13:11
Posty: 102
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Suzuki: Grand Vitara II
A może odpalić sam silnik bez paska osprzętu i posłuchać pracy jego?
przez moment bez paska raczej nic nie ucierpi. Tak można wiele rzeczy wykluczyć....

_________________
J.K.


Na górę
Post: 15-11-2021, 12:56 
Offline

Rejestracja: 28-10-2021, 08:06
Posty: 6
Suzuki: GV2
jacek2 pisze:
A może odpalić sam silnik bez paska osprzętu i posłuchać pracy jego?
przez moment bez paska raczej nic nie ucierpi. Tak można wiele rzeczy wykluczyć....


Ok. Musze tak zrobić.

Może ktoś podpowiedzieć jak poluzować i zdjąć pasek?


Na górę
Post: 15-11-2021, 12:57 
Offline

Rejestracja: 28-10-2021, 08:06
Posty: 6
Suzuki: GV2
JsaBB pisze:
Zapewne rozciągnięty łańcuch rozrządu stuka o obudowę silnika. Słychać to zwłaszcza na wolnych obrotach. Można z tym jeździć jeszcze chwilę, ale najlepiej wymienić rozrząd (koszt w od 1300pln u mechanika).


Tak na wolnych najwięcej. Jak jest na wyższych to nie słychać albo może ze względu na obroty inaczej pracuje.


Na górę
Post: 15-11-2021, 19:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Może tu znajdziesz
https://www.suzukiklub.pl/forum/viewtop ... 71&t=13331
Punkt 9 w Instrukcjach.
"Sam naprawiam..." język angielski.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]