Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 12:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-10-2020, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-05-2020, 23:48
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: GRAND VITARA II
Cześć.

Od pewnego czasu mam ciężki do zdiagnozowania problem. Grand Vitara II z silnikiem 2.7 V6, 2007 rok. Pewnego dnia bez przyczyny jadąc, zauważyłem że na postoju np. w korku, silnik nie pracuje równo. Ma delikatne drgania. Zrzucilem to na paliwo? Dojechałem na miejsce, odstawiłem auto i po 20min jak wróciłem auto miało ogromny problem z odpaleniem. Rozrusznik kręcił ale silnik urochomil dopiero po 3 długiej serii rozruchowej. Jak odpalił to trzęsło budą. Ruszyłem i w trakcie jazdy zero problemu. Przyspiesza, jedzie równo jak to V6. Po całej nocy postoju problem znika, auto odpala i jedzie. Problem pojawia się gdy przejadę przynajmniej kilka kilometrów, zgaszę silnik i konia kilkanaście minut, powiedzmy 30. Oddałem do mechanika. Podobno sprawdził świece, cewki, 2 czujniki położenia wałka rozrządu, podłączył komputer. Nic nie znalazł, rozłożył ręce. Auto miało cały czas problem z uruchomieniem, ale jak wsiadlem żeby odebrać z placu serwisu problem zniknął. Jeździłem ponad 3 tygodnie bez żadnego zająknięcia. Problem sam zniknął tak jak się pojawił. Aż do dzisiaj. Pomocy. Dodam że jak auto jedzie to równo, tak jakby wszystko było ok. Wystarczy przejechać kawałek, zgasić, odczekać powiedzmy ok 20min i już jest problem z uruchomieniem silnika. Jak już jest blisko odpalenia to go tak dusi że gasnie. Akumulator ok.


Na górę
Post: 19-10-2020, 13:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-05-2020, 23:48
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: GRAND VITARA II
Czy jest jakiś element (silnik, podwozie) narażony na zachlapanie wodą z kałuży, który może mieć wpływ na uruchamianie silnika? Jakiś czujnik? Coś co jest bliżej dołu silnika? Pytam bo widzę pewna zbieżność z ww problemem i wjechaniem w duża kałuże. Po raz pierwszy probm wystąpił po umyciu podwozia na myjce ciśnieniowej. Było lato, auto postało w boksie na myjni, wyschło i po godzinie odpaliło, początkowo były nierówne obroty. Drugi raz gdy żona wjechała w duża kałuże po oberwaniu chmury. Trzeci raz w ten piątek kiedy po trasie zatrzymałem się pod paczkonatem po przejechaniu przez kałuże. Tak jakby woda spod kół lub po silnym chlapnieciu sięgnęła jakiegoś czujnika, wtyczki czujnika lub czegoś innego co wpływa na rozruch?


Na górę
Post: 19-10-2020, 17:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Myślę, że najlepszym sposobem jest wejść pod auto i obejrzeć, czy gdzieś jakieś osłonki się nie pozsuwały/porozpadały ze starości/przetarty przewód. Niestety nie znam silnika. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 20-10-2020, 06:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-05-2020, 23:48
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: GRAND VITARA II
Czoboki, jak kolejny mechanik nic nie znajdzie (a tak też zakładam) to faktycznie zacznę sprawdzać na własną rękę.


Na górę
Post: 21-10-2020, 10:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Czy instalacja jest lpg?


Na górę
Post: 25-10-2020, 08:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-05-2020, 23:48
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: GRAND VITARA II
Bez LPG. Odebrałem od Mechanika auto. Wymienił wszystkie 6 świec na nowe. Postawiłem na Denso. Dowiedziałem się że 3 były nieprzykrecone. Trop wskazuję na poprzedniego Mechanika który się grzebał przy świecach i rzekomo sprawdzał je. Dodatkowo została wyczyszczona przepustnica. Jedzony dalej póki co problem nie występuje, a auto dostało jakby więcej siły bo zdecydowanie lepiej reaguje na pedały gazu (chociaż nie narzekałem na to, różnica jest zauważalna. Polecam czyszczenie przepustnicy.


Na górę
Post: 25-10-2020, 09:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
:) No i dobrze.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]